مقالات, مقالات جک کنفیلد

جذب ثروت با عبارات تاکیدی و قانون جذب – جک کنفیلد

جذب ثروت و فراوانی

در این مقاله که توسط جک کنفیلد نوشته شده است، می خواهیم جذب ثروت با عبارات تاکیدی را یاد بگیریم و با بهترین جملات تاکیدی جذب ثروت آشنا شویم. موفقیت مالی از ذهن شروع می شود و عبارات تأکیدی فوق العاده ساده ای وجود دارند که به شما در جذب پول و ثروت کمک می کنند.

جذب ثروت با عبارات تاکیدی

اگر نگرش خوبی در مورد پول دارید، یعنی دوست دارید به آن فکر کنید، در مورد آن مطالعه کنید و اثرگذار پول خود را مدیریت کنید، می توانید جذب کردن ثروت را به راحتی یاد بگیرید.

اما اگر ایده های منفی در مورد پول دارید، مانند اینکه:

* به دست آوردن آن دشوار است

* هرگز به اندازه کافی پول نخواهید داشت و

* دوست ندارید حساب بانکی خود را چک کنید چون از عواقب بی پولی می ترسید،

حدس بزنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

شما در فرآیند پول در آوردن، پس انداز و مدیریت آن شرایط سختی را تجربه خواهید کرد و احتمالاً هرگز به آن نقطه ای که دیگر هیچ دغدغه مالی ای نداشته باشید، نخواهید رسید.

خبر خوب این است که عبارات تاکیدی و کلمات مثبت برای جذب ثروت وجود دارند که با انجام روزمره آن ها، می توانید دیدگاه خود را نسبت به پول تغییر دهید و ثروت را جذب کنید.

 

چرا جذب ثروت ترسناک به نظر می رسد؟

دلیل آن، پیام هایی است که در دوران کودکی دریافت می کنیم و این پیام ها اولین برداشت ما از پول را تشکیل می دهند. سناریوهای زیر را به دقت بخوانید. آیا آشنا به نظر نمی رسند؟!

  • در جر و بحث های بین پدر و مادر می شنویم که پول کافی برای انجام فلان کار ندارند و یاد می گیریم که پول منشاء ناراحتی و دعواست.
  • پدر و مادر بارها به ما گفته اند که اسباب بازی دوست داشتنی ای که از ته دل می خواستیم، گران قیمت است و توانایی خریدش را ندارند. برداشت ما این بود که لایق چیزهای گران قیمت و ارزشمند نیستیم.
  • شنیده ایم که بزرگسالان در مورد انجام کارهای مالیاتی، پرداخت اجاره خانه و اقساط خود غر می زنند و فهمیده ایم که مدیریت پول خسته کننده و دشوار است.

با تجربه کردن این سناریوها و نمونه های مشابه آن، باورهای منفی در پیرامون خود شکل داده ایم که موفقیت مالی ما را تخریب می کنند.

بیایید به بعضی از باورهای غلطی که ساختار جذب موفقیت را در زندگی تان شکل داده اند، نگاهی عمیق تر بیندازیم و بررسی کنیم و ببینیم که کدام یک از این مفاهیم با اعتقادات شما تطبیق دارد:

 

باور غلط شماره 1

ثروتمند شدن بی احترامی به قوانین خانواده است.

در بسیاری از خانواده ها با درآمد کم تا متوسط این باور وجود دارد که افراد ثروتمند، پول خود را از راه زورگویی به فقرا بدست می آورند. البته شاید جمله بعدی همیشه صدق نکند، اما در بعضی از خانواده ها، فقیر بودن نشان افتخار است و شما را با بقیه خانواده یا همسایگان در یک سطح نگه می دارد.

 

باور غلط شماره 2

  “زندگی خوب” فقط  با فداکاری بدست می آید

آیا می دانید که برای داشتن ساز موسیقی، رفتن به مدرسه خصوصی و شرکت در رقابت های ورزش مورد علاقه تان، پدر و مادرتان باید چه مقدار از خودگذشتگی کنند؟ این باور غلط ثروت و کامیابی را با دشواری و فداکاری همسان می داند که کاملا اشتباه است.

 

باور غلط شماره 3

ثروت، درد و بدبختی به همراه می آورد

برای کودکان دیدن دعواها و جر و بحث های راجع به پول، امری معمول است. این خاطرات دردناک هستند و باعث بوجود آمدن احساسات منفی درباره پول می شوند. در کودکی از پدر و مادر، معلم ‌ها و دیگران چه چیزهایی در مورد پول یاد گرفتید؟ آیا این پیام‌ ها در تخریب موفقیت مالی شما نقش دارند؟

  خلاصه کتاب ویل اثر ویل اسمیت و مارک منسون

یک ویدیو از دن لاک در مورد باورهای مالی اشتباه و محدودکننده ببینید، می تواند در شناسایی باورهای محدودکننده مالی به شما کمک کند:

 

چگونه می توان ذهنیت مثبت مالی ایجاد کرد؟

 

تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید؟

“بدست آوردن پول، دشوار و مدیریت آن حتی سخت‌ تر است. ثروت و کامیابی برای افرادی مثل من نیست و زندگی سخت است.”

خُب، این طرز فکر حقیقت ندارد!

باورهای محدودکننده مالی

این داستانی است که مدام برای خودتان تکرار می کنید و فقط در ذهن شما وجود دارد. کلید داشتن پول بیشتر در زندگی، تغییر ذهنیت مالی به شکل مثبت تر است. سپس بر روی روش های کسب درآمد بیشتر تمرکز کنید و آن را عاقلانه مدیریت کنید.

برای مثال:

  • به جای فرار کردن از پول، آن را جذب خواهید کرد.
  • به جای کسل‌کننده یا دشوار شمردن مدیریت مالی، آن را جذاب خواهید یافت و عاشق وقت هایی می شوید که به یادگیری مدیریت موثر آن می پردازید.
  • به جای این که از تراز بانکی خود وحشت کنید، برای نظارتش هیجان‌زده می‌شوید چون عدد آن همواره به بالا رفتن ادامه می‌دهد!

این قدرت ذهنیت مالی مثبت است. توسعه ذهنیت مالی مثبت مهارتی اساسی است که می توانید تا آخر عمر از آن بهره مند شوید.

 

چگونه درک خود را از پول تغییر دهیم و ثروت را جذب کنیم؟

اکنون 5 مرحله سریع را با هم بررسی می کنیم که با استفاده از آنها، می توانید باورهای محدود کننده خود را در مورد پول آزاد کنید و از پتانسیل واقعی تان برای رسیدن به موفقیت مالی استفاده کنید.

مرحله 1: هر کدام از باورهایتان که حس می کنید محدود کننده است را یادداشت کنید.

این باورها می توانند یکی از چند باور غلطی که در مورد جذب پول گفتیم باشد و دیگر باورها مانند اینکه برای پول درآوردن پول لازم است یا اینکه برای رسیدن به آزادی مالی، مجبور به فداکاری زیادی هستید.

به هر چیزی که شما را در تعقیب رویاهایتان و توانایی جذب پول، محدود کرده فکر کنید. سپس آن تفکر را بنویسید و عمیقا به آن بیاندیشید.

 

مرحله 2: باورهای محدودکننده خود را با جملاتی که واقعی و حقیقی هستند به چالش بکشید

برای مثال، اگر فکر می کنید برای پول درآوردن، پول لازم دارید، به یاد بیاورید که مشاغل زیادی وجود دارند که با هزینه کمتر از 500 دلار، می توانید در آنها مشغول به کار شوید، مانند مشاوره، بازاریابی شبکه ای یا ارائه دهنده خدمات.

به همین ترتیب، اگر در برنامه آموزش مدیریت رایگان شرکت خود حضور پیدا کنید، ممکن است بتوانید ارتقا رتبه و افزایش حقوق کسب کنید.

 

مرحله 3 : عبارات تاکیدی جذب پول بسازید

می توانید بنویسید: “هر چیزی که برای کسب درآمد نیاز دارم، به راحتی و بدون هزینه برای من پدیدار می شود.”

روزانه چندین مرتبه و حداقل برای 30 روز، این جمله را با صدای بلند و با انگیزه فراوان به خودتان بگویید و این باور برای همیشه بخشی از ذهنیت مالی شما خواهد شد.

اگر می خواهید پول جذب کنید، مهم است که قبل از رخ دادن، این اتفاق را تصویرسازی کنید. تصویرسازی ذهنی بسیار قدرتمند است، در ویدیوی زیر از جیم کویک به قدرت تصویرسازی ذهنی پی خواهید برد.

  خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی

 

پیشنهاد: در قسمت 23 و قسمت 24 سمینار پارادایم شیفت، تصویرسازی درست آموزش داده شده است. برای تهیه اشتراک ویژه و دانلود فوری، اینجا کلیک کنید

 

مرحله ۴: اهداف مشخصی برای وضعیت مالی خود تنظیم کنید

تعیین اهداف مالی، گام مهمی برای چیرگی در ذهنیت مالی مثبت است. هنگام مشخص کردن اهداف مالی تان، سعی کنید تا می‌توانید آنها را با جزئیات تعیین کنید و استفاده از الگوی تنظیم هدف SMART را در نظر داشته باشید، یعنی: دقیق، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و با محدودیت زمانی.

داشتن هدف، نگرش شما به پولتان را تغییر می دهد و راه مشخصی برای حرکت به سمت هدف تان می سازد.

 

مرحله 5 : با استفاده از راهکار های گفته شده، روزانه تمرین کنید

برای فکر و صحبت کردن درباره پول با نگرش مثبت، زمان زیاد و تلاش بی وقفه ای نیاز است. با استفاده از راهکارهایی که در بالا گفته شد، می توانید فرصت ها، منابع یا حتی افرادی را پیدا کنید که شما را برای رسیدن به اهداف مالی تان یاری کنند.

مداوم آنچه را که می خواهید طلب کنید و بگذارید جهان هستی نگران برآورده کردن آن باشد.

 

عبارات تأکیدی جذب پول و افزایش ثروت

باورهای محدودکننده مالی

حالا چند جمله که در تمرین روزانه به کار می رود را بررسی می کنیم. با استفاده از این جملات، می توانید باورهای محدود کننده خود را در مورد پول برطرف کنید و مقدار نامحدود فراوانی که از جهان هستی می‌خواهید را پذیرا باشید.

بهتر است این عبارات را در حین خواندن  مطلب یادداشت کنید، چون باید حداقل روزی 1‌ بار آن‌ها را به ترتیب و به مدت 30 روز تکرار کنید.

برای مدت یک ماه، تکرار این جملات را بخشی از فعالیت‌های روزمره خود قرار دهید.

جمله 1: من انتخاب های مثبتی را برای تصمیمات مالی خود انجام می دهم.

خودتان را حین تجربه واقعی این امر، تصور کنید. شما بر بودجه خود نظارت دارید و پول تان را عاقلانه خرج می‌ کنید، دیگر پول خود را صرف خرید وسایلی که نیاز ندارید نمی کنید و در نتیجه، تراز بانکی شما در حال افزایش است، بدهی های خود را پرداخت می کنید و ناگهان رویاهای بزرگ شما مثل رفتن به تعطیلات بزرگ، پرداخت وام مسکن یا بازنشستگی زودهنگام، دیگر غیرممکن به نظر نمی رسد.

پس از اتمام این مقاله لحظه ای وقت بگذارید و انتخاب های کنونی خود در مورد پول را  بررسی کنید.

این سوالات را از خود بپرسید:

  • چه کاری می‌توانید انجام دهید تا درآمد بیشتر و خرج کمتر داشته باشید؟
  • آیا زمان بالا بردن نرخ دستمزد شما یا درخواست ترفیع شغلی رسیده است؟
  • عادت‌های مالی و ولخرجی هایتان چگونه اند؟
  • چه راه هایی برای کاهش هزینه‌ های غیر ضروری ماهانه وجود دارد؟

تصور کنید که برای پس انداز، رشد و مدیریت موثرتر پول خود اقدامات مثبتی انجام می دهید.

 

جمله 2: من هر پولی که بخواهم و نیاز داشته باشم را به دست می آورم تا به آزادی مالی برسم.

تصور کنید که بیش از اندازه پول در اختیار دارید و می توانید به راحتی زندگی کنید و هرگز نگران پرداخت دوباره قبض‌ها و اقساط خود نباشید. دیگر هیچ بدهی، هیچ استرسی در مورد به آخر خط رسیدن یا نگرانی درباره هزینه های غیرمنتظره گزاف ندارید. حال می‌خواهم بدانید که به این واقعیت بسیار نزدیک‌ هستید، نزدیک تر از آنچه فکر می کنید.

حالا خودتان را در آن واقعیت تصور کنید (برای مثال قبض مالیاتی دریافت می کنید و بسیار سپاسگزارید که می‌توانید آن را در همان لحظه و درجا پرداخت کنید).

  زندگینامه جیم کوییک | استاد حافظه و تندخوانی

یا به شما پیشنهاد رفتن به تعطیلات فوق‌ العاده ای را می دهند و بلافاصله می‌گویید “بله”، چون می‌ دانید که به راحتی از پس هزینه هایش برمی آیید. این حس قدردانی، اعتماد به نفس و آزادی که ایجاد می شود را لمس کنید.

اگر هر روز این جمله و تمرینات را تکرار کنید، عمده انرژی منفی که در مورد پول دارید از بین خواهد رفت.

 

جمله 3: تمام افکار منفی درباره پول را رها می‌ کنم و آزادانه، رویاهایم را در ذهنم مجسم می کنم.

زمان آن رسیده که افکار محدودکننده خود در مورد پول را رها کنید. این افکار نمی گذارند شما تبدیل به فردی با نگرش مالی مثبت شوید تا احساس کنید چقدر قدرتمند هستید و پتانسیل شما چقدر نامحدود است.

شما می‌ توانید به هر چیزی که تصور می‌کنید دست یابید. زمانی که با هدف رسیدن به رویاهای خود کار می‌کنید، پولی که برای تحقق آن آرزو نیاز دارید، قطعا به دست خواهد آمد. این حقیقتی تضمین شده است.

باب پراکتور (bob proctor) می‌گوید: “وضعیت فعلی حساب بانکی شما، تبلور فیزیکی تفکرات قبلی شماست.”

من نیز کاملا با این نکته موافقم. زمانی که طرز فکر خود را در مورد پول تغییر می‌ دهید، با قطعیت و به طور چشمگیری تراز حساب بانکی خود را تغییر خواهید داد.

 

یک عبارت تأکیدی جذب ثروت از باب پراکتور

همچنین باب پراکتور یک عبارت تأکیدی جذب پول و ثروت دارد که همیشه آن را بیان می کند، در ویدیوی زیر می توانید روزانه این تمرین را انجام دهید:

من خیلی خوشحال و سپاسگزارم که پول به میزان رو به رشدی از طریق چندین منابع مختلف به صورت بی وقفه وارد زندگی من می شود.

تمرینات خود را به عمل و عمل تان را به پول تبدیل کنید

با انجام این تمرینات و تصمیم گرفتن در مورد چیزی که می‌خواهید و باور داشتن به این که هدف شما دست یافتنی است، می‌توانید ذهن خودآگاه خود را تغییر داده و طرز فکر مثبت مالی ایجاد کنید.

واقعیت این است که شما می‌توانید از طریق تلاش آگاهانه، ثروت خود را به زندگی خود بیاورید. قانون جذب، فراوانی را جذب شما خواهد کرد – فقط باید بخواهید!

 

قانون جذب و پول

آموزش قانون جذب

استفاده کردن از قانون جذب، از موثرترین روش ها برای تغییر اعتقادات شما در مورد پول است و  این تغییر شما را به شکوفایی اقتصادی می رساند. قانون جذب حکم می کند چیزهایی که از درون می خواهید و در دنیای بیرون برایش تلاش می کنید را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

در آغاز باید چند قدم بردارید و واقعا برای تغییر زندگی خود تلاش کنید.

من شما را تشویق می کنم تا سه جمله ای را که به شما آموختم، چند بار در روز تکرار کنید. به یاد داشته باشید که پس از تکرار هر جمله، چشمان تان را ببندید و خود را در واقعیتی که جمله ها بیان می کنند، تجسم کنید.

ظاهر آن واقعیت را تصور کنید، اینکه چه احساس و حال و هوایی دارد. هرچه بیشتر بتوانید این واقعیت را تجربه و لمس کنید، تمرینات شما اثربخش تر خواهند بود.

حالا نوبت شماست. شما از چه عبارات تأکیدی برای کمک به جذب موفقیت و ثروت در زندگی خود استفاده می کنید؟ پاسخ خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

 

منبع: سایت جک کنفیلد

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها