7 مرحله قانون جذب | آموزش گام به گام قانون جذب + ویدیو

بفرست برای دوستت
مراحل قانون جذب

فهرست مطالب

شما با مطالعه این مقاله با مراحل قانون جذب آشنا می شوید. این مراحل، شامل 7 گام ساده و کاربردی قانون جذب است که به ترتیب آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. شما می توانید با استفاده از آنها اصول قانون جذب را در زندگی خود خود پیاده سازی کنید تا بدینوسیله به هر چیزی که می خواهید برسید.

در سال 2006، کتابی با عنوان راز منتشر شد که خیلی ها به اشتباه فکر می کنند این کتاب، نحوه استفاده از قانون جذب را به ما آموزش می دهد. در صورتی که همانطور که باب پراکتور گفته است، کتاب و فیلم راز فقط به ما این آگاهی را می دادند که چنین قانونی هم وجود دارد. خیلی از ما ایرانی ها و همینطور افراد سایر کشورها هم با قانون جذب از طریق کتاب یا فیلم راز آشنا شدیم.

این کتاب از سال 2006 تا سال 2020 به یک پدیده در سراسر جهان تبدیل شد. همچنین این کتاب به بیش از 50 زبان زنده دنیا ترجمه شد و بیش از 20 میلیون نسخه از آن به فروش رسید. کتاب راز از سال 2006 تا سال 2009 بیش از 300 میلیون دلار فروش داشت.

کتاب راز نمونه ای بارز از یک موفقیت بزرگ است و محتوای آن بر اساس یک اصل قدرتمند (قانون جذب) است که همه می خواهند یاد بگیرند. در واقع کتاب راز منجر به ترویج قانون جذب شده است، بطوری که امروزه بسیاری از مردم در مورد آن صحبت می کنند و می خواهند با گام های قانون جذب آشنا شوند.

اصل اساسی قانون جذب این است که شما همان چیزی خواهید شد که بیشتر اوقات به آن فکر می کنید. بنابراین، اگر تصمیم بگیرید که به طور منظم به آنها فکر کنید، می توانید به اهداف خود برسید و رویاهای خود را تحقق بخشید.

مشکل اکثر مردم این است که نمی دانند چگونه از قانون جذب در زندگی خود استفاده کنند. در واقع بیشتر مردم می‌دانند قانون جذب چیست، اما اطلاعات درستی از راز واقعی کارکرد آن را ندارند.

 

مراحل قانون جذب در 7 گام ساده

در زیر 7 مرحله ساده وجود دارد که باید آنها را رعایت نمایید تا قانون جذب را در زندگی خود فعال کنید تا هر آنچه را که در زندگی خود می خواهید بدست اورید.

 

1- تصمیم گیری کنید

قدم اول در قانون جذب تصمیم گیری و تعیین هدف است. شما باید در مورد هرآنچه که می خواهید در زندگی خود داشته باشید شفاف سازی کنید و اجازه ندهید که اهداف و خواسته هایتان برای کائنات مبهم باشد.

مثلا نگویید که تصمیم به سفر دارید. شما باید دقیقا مکان سفرتان را مشخص کنید.

تصور کنید سوار تاکسی شده اید و راننده از شما می پرسد که کجا می خواهید بروید. پاسخ شما چیست؟ اگر بگویید «هرکجا که می‌شود»، راننده نمی داند مقصد شما کجاست و باید شما را به کجا ببرد.

در زندگی هم همینطوراست. اگر ندانید که چه چیزی را می خواهید، زندگی هر چیزی را به سمت شما پرتاب می کند.

قانون جذب هم مانند مثال های بالا است. خواسته های شما باید شفاف باشد، هر چه جزئیات بیشتر باشد بهتر است. در واقع پیامی که به کائنات می‌فرستید باید واضح باشد در غیر اینصورت کائنات خواسته های شما را محقق نمی کنند.

 

2- یادداشت کنید

یکی دیگر از گام های قانون جذب یاداشت برداری در مورد تصمیم ها و خواسته ها است. به عنوان مثال، اسم ماشینی را که می‌خواهید مالک آن باشید، روی کاغذ بنویسید.

شما باید دقیقا اینطور بنویسید:

اکنون بسیار خوشحال و راضی هستم که یک BMW i5 مشکی دارم و هر روز با آن به سر کار می‌روم. (زمان حال بنویسید.)

هرگزننویسید من قصد دارم یک BMW i5 داشته باشم. (زمان آینده ننویسید.)

به یاد داشته باشید که شما باید از کلمه “من” استفاده کنید، زیرا این کلمه به شما اشاره دارد و به شما احساس مالکیت قوی می دهد.

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که کلمات احساسی مانند “شاد بودن”، “راضی بودن”، “هیجان”، “شکرگزار”، “لذت بردن” و غیره را در یاداشت های خود بگنجانید. زیرا این کلمات راه رسیدن به هدف را قوی تر و واقعی تر می کند.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 16

مهمتر از آن، این است که شما باید اهدافتان را روزانه مرور کنید، یاداشت کنید و بخواهید.

نکته کلیدی این است که شما باید آگاهانه اهداف، رویاها و خواسته‌هایتان را در ضمیر ناخودآگاهتان برنامه ریزی کنید تا بتوانید از قدرت کائنات استفاده نمایید.

 

3- تجسم کنید

پس از یادداشت برداری در مورد تصمیم ها و خواسته ها در طی کردن مراحل قانون جذب می رسیم به «تجسم». یکی از قدرتمندترین گام های قانون جذب که اکثر مردم به آن توجه نمی کنند تجسم است.

آیا می دانید تجسم یک تکنیک قدرتمند برای دستیابی خواسته ها و بهبود مهارت های شما است؟

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای از قدرت تجسم برای تمرین و ارتقای مهارت های خود برای دستیابی به سطوح بالاتر استفاده می کنند. این صرفاً به این دلیل است که مغز ما نمی تواند بین آنچه که واقعی است و آنچه که تصور می شود تفاوت قائل شود.

بنابراین، هنگامی که تجسم می کنید، مغز شما مسیرهای عصبی جدیدی را ایجاد می کند و شکاف های دنیای فیزیکی شما را با تخیل ترمیم می کند.

ممکن است گاهی تصور چیزهایی که هنوز در دست ندارید برای شما دشوار باشد، مخصوصاً اگر در ابتدای مسیر باشید. به همین دلیل است که اغلب باید تجسم را به صورت روزانه تمرین کنید.

به گفته کارشناسان بهترین زمان برای تمرین تجسم، یک بار صبح بعد از بیدار شدن و یک بار شب قبل از خواب است.

همیشه این جمله را به خاطر داشته باشید که “تکرار، مادر همه مهارت هاست”. بنابراین اینطور نباشد که فقط یک بار تجسم کنید و سپس آن را به فراموشی بسپارید. شما باید این تمرین را به صورت روزانه انجام دهید. اگر به اندازه کافی آن را تمرین کنید، در تجسم، مهارت لازم را کسب خواهید کرد.

وقتی در تجسم چیزهایی که می‌خواهید مهارت کسب نمایید، احتمال اینکه قانون جذب برای شما کار کند بسیار افزایش می‌یابد.

یک مکان ساکت انتخاب کنید، راحت بنشینید، چشمان خود را ببندید و تصور کنید که قبلاً به تمام اهدافی که می خواهید رسیده اید. یک تابلوی چشم انداز ایجاد کنید تا در این امر به شما کمک کند.

 

4- آنچه را که می خواهید احساس کنید

آیا می دانید چرا اکثر مردم می گویند که تجسم و تأیید کار نمی کند؟ دلیل اصلی این است که آنها هنگام تجسم یا تأیید اهداف خود، احساسات را وارد نمی کنند.

شما باید درک کنید که احساسات نقش مهمی را در تجلی آنچه که می خواهید و فعال شدن قانون جذب ایفا می کند.

اگر فقط اهدافتان را تجسم کنید، هرگز قانون جذب برای شما کارساز نخواهد بود. شما باید علاوه بر تجسم عواطف و احساساتان را در اهدافتان بگنجانید.

تصور کنید که در یک سالن سخنرانی هستید و به صحبت های سخنران گوش می دهید اما او اصلاً پرشور نیست. آیا می خواهید لحظات طولانی را در این سالن سپری کنید؟ جواب قطعا خیر است، شما نمی خواهید.

حالا تصور کنید در حال بازدید از یک نمایشگاه خودرو هستید و تنها کاری که فروشنده انجام داده این است که تمام اطلاعات خودرو را از یک بروشور برای شما بخواند. آیا فکر می کنید علاقه مند به خرید ماشین خواهید بود؟ حتی اگر شما آن ماشین را بخرید قطعا دلیل خرید شما توضیحات فروشنده نیست.

برای قانون جذب هم همینطور است. کائنات همیشه به آنچه که شما می گویید گوش می دهند. بنابراین، اگر صحبت های شما متقاعد کننده و پرشور نباشید، و همینطور اگر خواسته های شما همراه با احساسات و عواطفتان نباشد، آیا فکر می کنید کائنات آنها را برای شما برآورده می کنند؟ واضح است که جواب این سوال خیر است.

شما با عواطف و احساسات، می توانید افکار خود را از طریق کانالی قوی تر به جهان هستی ارسال نمایید.

هنگامی که در حال تجسم خواسته هایتان هستید، مطمئن شوید که تا حد امکان به جزئیات پرداخته اید. اهداف و خواسته هایتان را طوری ببینید که گویی واقعی و در حال وقوع است. از حواس پنجگانه و احساسات خود استفاده کنید.

به مثال زیر توجه کنید:

سعی کنید به وضوح تصور کنید که به سمت یخچال خود می روید، در یخچال را باز می کنید و یک لیموی زرد رنگ بزرگ را در آنجا می بینید. آن لیمو را بردارید و بافت آن را احساس کنید. حالا تصور کنید که لیمو را به دو نیم تقسیم می کنید. مشاهده کنید که آب آن تراوش می کند و حالا یک تکه از لیمو را بردارید و آب آن را در دهان خود فشار دهید. چه احساسی دارید؟

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 9

آیا احساس می کنید در حال حاضر بزاق بیشتری در دهان خود دارید؟ خوب، اگر آن را به وضوح با تمام جزئیات تصور کنید و حواس خود را در نظر بگیرید، دهان شما بزاق بیشتری تولید می کند.دلیل آن این است که ذهن شما تصور می کند که تخیل شما واقعی است و به آن واکنش نشان می دهد. به همین دلیل است که باید احساسات و عواطف را در تجسم و تاکیدات خود بگنجانید.

 

5- سپاسگزاری کنید

یکی دیگر از مراحل کلیدی مهم که اکثر مردم نسبت به آن بی توجه هستند، قدردانی است. اکثر مردم آنقدر مشغول تجسم رویاهای خود و تهیه فهرستی برای اهداف خود هستند، فراموش می کنند که قدردانی کلید حیاتی برای اجرای قانون جذب است.

قدردانی در تحقق آنچه که می خواهید مهم است زیرا ارتعاش شما را افزایش می دهد و شما را با کیهان هماهنگ می کند. در واقع قدردانی آنقدر قدرتمند است که می تواند زندگی شما را تغییر داده و متحول کند.

وقتی برای همه چیزهایی که برای شما اتفاق می افتد سپاسگزار باشید، بهتر زندگی خواهید کرد، احساس خواهید کرد که به اندازه کافی ثروت دارید، احساس دوست داشتن می کنید، شاد هستید، احساس خوشبختی می کنید و همچنین احساس رضایت خواهید داشت. به عبارت دیگر، زندگی شما سرشار از احساسات مثبت است و انرژی مثبتی را به کائنات منتقل می کنید.

از طرف دیگر، اگر برای هر اتفاقی که برای شما می افتد سپاسگزار نباشید، مدام از اتفاقات شکایت خواهید کرد، خودتان را سرزنش می کنید، احساس می کنید همه چیز اشتباه است و هیچ چیز پیش نمی رود. به عبارت دیگر، زندگی شما سرشار از کمبودها است و انرژی فکری شما با کیهان هماهنگ نخواهد بود.

آنتونی رابینز از جان تمپلتون پرسید راز ثروت چیست؟ حدس بزنید سر تمپلتون چه جوابی داد؟ او به تونی پاسخ داد: راز ثروت سپاسگزاری است.

تمپلتون، پیشگام در سرمایه گذاری است، زیرا در دوران جنگ جهانی دوم 10000 دلار را به میلیاردها تبدیل کرد، آمده است.

او می گوید: اگر یک میلیارد دلار سرمایه دارید ولی هر روز عصبانی و ناامید هستید، کیفیت زندگی شما بسیار پایین است، اما اگر تقریباً هیچ ندارید و برای هر آنچه دارید سپاسگزار هستید، ثروتمندترین فردی هستید که می شناسید. اگر شکرگزاری نداشته باشید، مهم نیست که چقدر پول دارید.

بنابراین مطمئن شوید که برای همه چیزهایی که در حال حاضر دارید و هر آنچه قرار است در آینده دریافت کنید سپاسگزاری کرده اید.

وقتی برای چیزهایی که می خواهید در آینده داشته باشید سپاسگزار باشید، به کائنات نشان می دهید که آنها مال شما هستند و شما آماده دریافت آنها هستید.

نوشتن یک لیست از سپاسگزاری را روزانه تمرین کنید. همه چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید را بنویسید. این شکرگزاری می تواند ماشین شما، سگ شما، گربه شما، فرزندان شما، همسر شما، شغل شما، رئیس شما، خانه شما، کامپیوتر شما و غیره باشد، هر چیزی که می توانید به آن فکر کنید و برای آن سپاسگزار باشید.

بیشتر از کلمه “متشکرم” استفاده کنید و برای تمام چیزهایی که در زندگی شما اتفاق می افتد ابراز قدردانی کنید. مهمترین موضوع این است که، احساس شکرگزاری و سپاسگزاری داشته باشید.

 

6- اعتماد و باور داشته باشید

در این مرحله از گام های قانون جذب جادو اتفاق رخ می دهد. برای فعال کردن قانون جذب و عملی کردن آن، باید به آنچه خواسته اید از صمیم قلب اعتماد و باور داشته باشید.

اکثر مردم در فرآیند جذب شکست می خورند زیرا باور ندارند که می توانند آنچه را که می خواهند بدست آورند. آنها تصور می کنند که میلیونر می شوند و پول زیادی به دست می آورند، اما در اعماق وجودشان باور نمی کنند که این اتفاق برای آنها بیفتد.

وقتی باور ندارید که همه چیز ممکن است اتفاق بیافتد، خودتان را در ذهنتان خراب می کنید. افکار شما با عمل شما هماهنگ نیست. در واقع آنچه که شما فکر می کنید و آنچه که شما انجام می دهید با هم هماهنگ نیستند.

  خلاصه کتاب قانون 80/20 اثر ریچارد کخ

به عنوان مثال خرید لاتاری را در نظر بگیرید. اگر باور ندارید که شانس برنده شدن دارید، هرگز بلیط لاتاری را نخواهید خرید. در عوض، اگر واقعاً باور داشته باشید که شانس برنده شدن وجود دارد، ادامه می دهید و یک بلیط قرعه کشی می خرید.

عمل متعهدانه شما نشان خواهد داد که آیا آن را باور دارید یا نه. اگر باور داشته باشید که نمی توانید شکست بخورید، هر کاری که لازم باشد انجام خواهید داد زیرا می دانید که موفق خواهید شد. برعکس، اگر باور نداشته باشید که می توانید موفق شوید و باور داشته باشید که شکست خواهید خورد، هرگز اقدامی انجام نمی دهید و آن را امتحان نمی کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از مردم در انجام کاری شکست می خورند زیرا در وهله اول باور ندارند که همه چیز ممکن است.

آنها می گویند که می خواهند میلیونر شوند و یک کسب و کار موفق بسازند، اما هرگز برای تحقق رویاهای خود تلاش و اقدامی نمی کنند. آنها باور نمی کنند که رسیدن به موفقیت برای آنها ممکن است.

افراد موفق رویاهای خود را جذب می کنند و به اهداف خود می رسند زیرا همیشه در عمل هستند. آنها معتقدند همه چیز ممکن است و به همین دلیل دست به کار می شوند.

این جمله را به خاطر بسپارید: “شما همان کاری هستید که انجام می دهید، نه آنچه می گویید انجام خواهید داد”. اکثر مردم در مورد اهداف خود صحبت می کنند، اما عمل نمی کنند زیرا در ته قلب خود باور دارند که نمی توانند به آنچه که می خواهند برسند.

 

7- دریافت کنید

آخرین قدمی که باید بردارید دریافت است. پس از گذراندن تمام مراحل، باید برای دریافت آنچه خواسته اید آماده باشید.

گاهی برای دریافت خواسته ها باید رها کرد. شما هرگز نمی توانید یک رابطه جدید را شروع کنید، اگر همچنان به روابط قبلی خود پایبند باشید. اگر می خواهید یک ماشین جدید بخرید، ماشین قدیمی خود را باید بفروشید. اگر می خواهید لباس نو بخرید، لباس های قدیمی خود را کنار بگذارید و برای لباس های جدید فضا ایجاد کنید.

شما تنها زمانی می توانید زندگی جدیدی را شروع کنید که قدیمی را پاک کنید و راه را برای زندگی جدید باز کنید. بیشتر مردم هنوز به باورها، عادات، طرز فکر و رفتارهای قدیمی خود پایبند هستند و در تعجب هستند که چرا کائنات آن چیزی را که می خواهند برایشان به ارمغان نمی آورد. بنابراین، آماده باشید و برای دریافت آنچه کائنات برای شما در نظر گرفته است، رها شوید.

راه های زیادی وجود دارد که به شما آموزش می دهد چگونه می توانید این مرحله نهایی، یعنی دریافت را تمرین کنید. یکی از آنها از طریق بخشش است. بخشش را یاد بگیرید تا بتوانید در زندگی خود دریافت کنید.

اگر می خواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید، یاد بگیرید که ارزش بیشتری برای مشتریان خود ایجاد کنید. اگر می خواهید دیگران با دقت با شما رفتار کنند، اولین کسی باشید که به دیگران اهمیت می دهد. اگر می خواهید موفق باشید، مشکلات دیگران را حل کنید.

شما می توانید از یک عمل ساده یعنی مهربانی شروع کنید. لبخند بزنید و به غریبه ها سلام کنید، در را برای کسی نگه دارید، برای نیازمندان غذا بخرید. بنابراین برای دریافت بیشتر در زندگی ارزش بیشتری ایجاد کنید.

 

برای رویاهای خود اقدام کنید

یکی از دلایل اصلی که افراد از طریق قانون جذب به آنچه می خواهند دست نمی یابند این است که به جز فکر کردن به آن کاری انجام نمی دهند.

اگر فقط به آنچه می خواهید فکر کنید، هرگز آنچه را که می خواهید بدست نخواهید آورد. قانون جذب چیزی فراتر از فکر کردن است. پول از آسمان نمی افتد و رویاهای شما بدون عمل محقق نمی شوند.

عمل، پل ارتباطی بین رویاهای شما و واقعیت شماست. اگر می خواهید به رویاهای خود دست یابید، باید واقعیت را با رویاهای خود از طریق عمل پیوند دهید.

بنابراین، برای دستیابی به اهداف و رسیدن به رویاهای خود، اقدامات گسترده و مداوم انجام دهید. کاری انجام دهید، روی آنچه می خواهید کار کنید و همیشه در حرکت باشید.

Rating 4.06 from 18 votes

نقشه راه قانون جذب

باب پراکتور

11 قسمت

۰۴:۰۱:۴۰

249000 تومان
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا شمس
سارا شمس
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من خیلی افکار‌منفی هستش و مدام به چیزهای بد فکر می کنم
از این مشکل خودم خیلی بدم میاد و دقیقا نمیدونم چیکار کنم که این افکار مثبت از من جدا باشند و از من فاصله بگیرند
اعتقادم و یک مقداری از دست دادم و مدام به نشدن ها و چرا نشد ها فکر می کنم
لطفا بگید که چکار کنم خیلی سر در گم هستم

پوریا گلزار
پوریا گلزار
1 سال قبل

بسیار عاااالی و خوب بود
برای شما احترام زیادی قائل هستم و ارزش آموزه های شما را بخوبی قدردانی مینمایم
با احترام

مبین زند
مبین زند
1 سال قبل

سلام
انرژی زیادی گرفتم
بسیار عالی بود

محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

آقا خیلی خوب بود ممنونم

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×