معرفی سمینارها

جول اوستین – دشمنان تان باعث رشد و پیشرفت شما هستند

رشد فردی

جول اوستین در این سمینار در مورد رشد فردی

از جانب مشکلات و موانع سر راه مان صحبت می کند.

معرفی سمینار شماره 1:

دشمنان تان باعث رشد و پیشرفت شما هستند.

 

نمونه:

بخشی از این سمینار را آنلاین ببینید یا با کلیک روی دکمه زیر ویدیو، آن را دانلود کنید:

 

 

رشد فردی

 

متن کلیپ بالا:

وقتی که ده سالم بود در لیگ کودکان بیسبال بازی می کردم، من خیلی کم رشد کرده بودم. در واقع مردم من را بادام زمینی صدا می زدند.

من همیشه کوچکترین فرد تیم بودم. وسط یک بازی مهم بودم. جایگاه ها همه پر بود و همه داشتند تماشا می کردند.

من به جایگاه ضربه با چوب رفتم. وقتی که مربی تیم حریف دید که من چقدر کوچک هستم از جایگاه بیرون آمد و خارج از زمین شروع به سر و صدا کردن و فریاد کشیدن سر بازیکنانش کرد و می گفت:

«بیایید نزدیک تر، بیایید نزدیک تر!»

او داشت جفت دستانش را تکان می داد و این صحنه بزرگ را ایجاد می کرد و شاید می گفت:

«این بچه یک بازنده است. ببینید او چقدر کوچک است، او نمی تواند ضربه بزند.»

تمام جایگاه ها داشتند تماشا می کردند. من آنجا خیلی خیلی خجالت زده ایستاده بودم، دوست داشتم قایم شوم. تمام آن تیم کاملاً وارد زمین ما شده بودند، هیچکسی پشت خط نبود!

تمام چیزی که فکر می کردم این بود که حتماً آن مربی، قبلا بازی برادرم «پائول» را دیده است. اما وقتی که این مسئله را دیدم چیزی درونم ایجاد شد.

من با خودم فکر کردم که:

«او نمی داند من چه کسی هستم، او که در من زندگی ندمیده است، او سرنوشت من را مشخص نمی کند. من بنده خداوند بلندمرتبه هستم. من به کمک خداوند هر کاری می توانم بکنم.»

زننده توپ را پرتاب کرد. شاید من کوچک بودم ولی طوری چرخیدم که انگار ۳۰۰ سانتی متر قد داشتم. هرچه توان داشتم استفاده کردم. خداوند هم به من کمک کرد تا کاملاً با توپ برخورد کنم و آن را کاملاً پشت سرشان بیاندازم.

دو تا جهش داشت و پشت فنس ها افتاد و هیچکس پشت خط نبود، خودم تنها بودم.

این چیزی هست که می خواهم بگویم. بار بعدی که رفتم تا با چوب ضربه بزنم مربی آنها باز هم مثل قبل با همان هیاهو و اشتیاق بیرون امد، اما این بار او فریاد زد:

«بیایید عقب، بیایید عقب!»

 

داستان های کوتاه انگیزشی

 

به همین صورت، شما فکر می کنید که دشمنان شما بر علیه تان می آیند و چیزهایی مثل این به شما می گویند که:

✔ تو هرگز خوب نمی شوی

 تو هرگز اعتیاد را ترک نمی کنی

 تو نمی توانی به رؤیاهایت برسی

 تو خیلی کوچک هستی

 تو چیزی را که لازم است نداری.

شما هم می توانید این دروغ ها را باور کنید و اجازه دهید با شما در حد متوسط صحبت کنند یا می توانید همان کاری را که من در ده سالگی انجام داد بکنید و بگویید:

«نه! من اینطور فکر نمی کنم، تو محدودیت برای زندگی من تعیین نمی کنی، تو سرنوشت من را مشخص نمی کنی، تو به من نفس نمی دهی. شاید کوچک به نظر برسم، اما من می دانم که پر از قدرت قیام و رستاخیزی هستم.»

روح مشابهی که مسیح را از مرگ بیدار کرد درون ما نیز وجود دارد. وقتی اینگونه با ایمان برخیزید آن دشمنان شما را شکست نمی دهند، بلکه آنها شما را ارتقاء می بخشند.

اگر این کار را چند بار انجام دهید، آنگاه به نیروهایش می گوید:

«عقب بکشید، عقب بکشید، آنها قوی تر از آنچه که به نظر می رسند، هستند. با آنها در نیفتید، آنها به لیکوود می روند! آنها می دانند که به شدت مورد لطف و رحمت هستند، آنها می دانند که پیروز هستند، نه قربانی!»

 


 

جول اوستین در این سمینار در مورد چه موضوعی صحبت می کند؟

گاهی اوقات وقتی که خداوند می خواهد شما را ارتقاء دهد، اتفاق خوبی را برای شما نمی فرستد، بلکه یک دشمن را سر راه شما قرار می دهد.

خوب است که با خواندن جمله بالا از این موضوع آگاه شده اید. چرا که هر چه مخالفت ها و موانع سر راه شما بیشتر باشد، رشد فردی شما بیشتر است.

بله، درست است! ما در زمان های سخت، رشد و پیشرفت می کنیم. در همین زمان هاست که شخصیت ما شکل می گیرد و استعدادهایمان کشف می شود.

خداوند قادر است که ما را خوشبخت کند، لطفش را به ما نشان دهد، ما را شفا دهد، ترفیع دهد. همه ما این نکته را می دانیم.

اما نکته پنهانی که در این موضوع نهفته است و خیلی ها از آن آگاه نیستیم این است که گاهی اوقات خداوند می خواهد از طریق دشمنان، موانع، سختی ها و مشکلات ما را سعادتمند کند.

ممکن است ابتدا ناامید شویم، ناراحت شویم مثلا دوستمان ما را ترک می کند، همکارمان در اداره سعی می کند ما را بی اعتبار جلوه دهد، شاید ما این شرایط را دوست نداشته باشیم اما باید بدانیم که:

بدون این اتفاق ها نمی توانیم به سرنوشت مان برسیم.

چرا که همه ی این ها بخشی از نقشه ی خداوند است تا ما را به جایی که باید باشیم، برساند و ما برای رشد فردی خود به آن ها نیاز داریم.

 

رشد فردی

 

جول اوستین در سمینار اولی که در سایت نگرش نیک منتشر کرده ام، در مورد موضوع رشد فردی ما از جانب مشکلات و موانع سر راه مان صحبت می کند.

اگر دوست دارید نسخه کامل این سمینار را همراه با زیرنویس فارسی تهیه و بلافاصله دانلود کنید و ببینید، حتما روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

رشد فردی

 

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها