کتاب الکترونیکی

مقاله موانع ثروتمند شدن (قسمت اول)

عوامل بی پولی

موانع ثروتمند شدن (قسمت اول)

موانع ثروتمند شدن

چرا اغلب مردم از پیشرفت مالی و دستیابی به ثروت، در جهانی که پر از موقعیت های گوناگون برای به دست آوردن ثروت است، عاجزند؟ چرا برخی به ثروت های نامحدود می رسند درحالی که برخی دیگر قادر به این کار نیستند؟

سال ها پیش ناپلئون هیل کتابی به نام «بیندیشید و ثروتمند شوید» را بر اساس ایده های اندرو کارنگی برای ثروتمند شدن نوشت. اما امروز با پیشرفت تکنولوژی، شیوه های جدیدی جهت ایجاد ثروت لازم است. بنابراین باید از الگوهای امروزی بهره گرفت.

برخی برای جذب ثروت دچار مشکل اند. در این مقاله قصد دارم موانع ثروتمند شدن را بیان کنم، دلایلی که اغلب مردم هیچ توجهی به آنها نمی کنند.

 

دلیل اول:

یکی از موانع ثروتمند شدن این است که پول در ذهن افراد با مسائل منفی متعددی هماهنگ شده است. مثلا اکثراً در ذهن ناخودآگاه خودشان باور دارند که برای به دست آوردن پول زیاد، باید سخت کار کنند، پس هیچ زمانی برای لذت بردن از آن نخواهند داشت.

یا یک سری باورهای اشتباه دیگر این است که می گویند:

«زمانی که آنقدر پول به دست آورم دیگر پیر شده ام. پس چرا باید دنبال پول باشم؟ بهتر نیست الان تا جوانم از زندگی ام لذت ببرم؟» یا «برای پول در آوردن باید باهوش بود و من به قدر کافی باهوش نیستم» یا «اگر پول زیادی داشته باشم هیچوقت زمان کافی برای بودن کنار خانواده ام نخواهم داشت»!!!

پروراندن چنین باورهایی یعنی شرطی شدن به شکل منفی. مردم با وجود چنین باورهایی ناخودآگاه ناراحتی را به پول نسبت می دهند و دیگر مایل نیستند دنبال پول باشند. پس خود را، حتی قبل از اینکه وارد بازی شوند از آن بیرون می کشند.

باید خودمان را از شر این باورهای اشتباه و محدودکننده نجات دهیم. مثلاً کسی که باور دارد «ثروتمند شدن کسی که در خانواده فقیر به دنیا آمده و بزرگ شده بسیار سخت است»، باید این باور اشتباه را با یک باور قدرتمند دیگر جایگزین کند، می تواند بگوید «نیاز می تواند عامل ثروت و خوشبختی شود».

همانطور که مولانا می گوید:

موانع ثروتمند شدن در ایران

او می گوید هر چیزی در جهان به وجود آمده است به خاطر یک نیاز بود.

موانع رسیدن به ثروت

 

کمبود ها در زندگی اتفاقا به ما کمک می کنند تا پیشرفت کنیم. باورهای ما باید در مسیر اشتیاق ما برای رسیدن به هدف باشند. پس اگر دوست داریم پولدار بشیم (هدف)، ولی باور داریم که آدم بدشانسی هستیم (باور)، یعنی این باور با هدف ما در یک جهت نیستند و باید باور خود را عوض کنیم.

تمرین:

باورهای محدودکننده خود را در مورد ثروت پیدا کنید. چه باورهایی هست که شما را از موفقیت های مالی دور نگه داشته و موجب شده است که احساس کنید در این زمینه توانایی ندارید؟

 

دلیل دوم:

یکی دیگر از موانع ثروتمند شدن این است که افراد علاقه ای به پول در آوردن ندارند. موفق ترین افراد دنیا کسانی هستند که از پول در آوردن لذت می برند. اگر به پول درآوردن علاقه ای نداشته باشید شاید هیچوقت ثروتمند نشوید.

نمی گویم که عاشق پول باشید و آن را خدای خود کنید. این شیوه موجب شکست تان می شود و همه چیز را خراب می کند، اما باید کسب درآمد را در اولویت قرار دهید تا زندگی را به دست آورید. حق تقدم با فعالیت هایی است که برای شما درآمدزا هستند.

برای اینکه بتوانید درآمد هنگفتی داشته باشید برای خود رقم مشخصی تعیین کنید. اگر برای خود سطح مشخص مالی را در نظر بگیرید که با اکنون متفاوت است فورا برای رسیدن به این سطح کاری صورت می دهید و همچنین جهان هم افراد، شرایط و اتفاقاتی را سر راه شما قرار می دهد تا به این سطح برسید.

اگر این کار را نکنید هر روز فقط گذران زندگی خواهید کرد. کارها به تعویق می افتند و هیچ تفاوتی صورت نمی گیرد.

پس تنها راهی که می تواند از نظر مالی موفق شوید این است که مبلغ مشخصی پول را که باید در زندگی داشته باشید برای خود در نظر بگیرید. این مقدار باید ماورای نیازهای شما باشد. به عبارتی دیگر، داشتن پول اضافی در زندگی را یک نیاز بدانید. مبلغ مشخصی را که برای ثروتمند شدن ضروری به نظر می رسد در نظر بگیرید و آن را در زندگی خود یک ضرورت تلقی کنید.

تمرین:

از خود بپرسید آیا اکنون مبلغ مشخصی پول دارید که فراتر از حد نیازها و ضروریات زندگی تان باشد؟ پولی که بتوانید با آن سرمایه گذاری کنید.

اگر این طور نیست مقدار پولی را که برای سرمایه گذاری نیاز دارید را مشخص کنید و خود را برای بدست آوردن آن متعهد بدانید و هرروز کاری برای رسیدن به آن انجام دهید. مطمئن باشید در طول مسیر جهان هستی شرایط آن را برای شما مهیا می کند.

 

مشکلات ثروتمند شدن

 

دلیل سوم:

یکی دیگر از موانع ثروتمند شدن، نداشتن یک ایده ی مناسب جهت ثروتمند شدن است. اگر دلایل اول و دوم را رفع کرده باشید، یعنی ناراحتی را به نداشتن پول و موفقیت مالی را در ذهن خود با خوشی زیاد هماهنگ کرده باشید، بهترین کار را انجام داده اید اما این به تنهایی کافی نیست.

چطور می توان درآمد ایجاد کرد؟ چگونه از همین درآمد می توان سرمایه گذاری نمود؟ باید کاری کرد که پول برده ی ما شود نه اینکه ما برده ی پول شویم.

مطمئنا این راهکارها را کسی به ما آموزش نداده یا در مدرسه نیز چیزی در این مورد به ما نگفته اند، پس چه کار باید کرد؟

می توانیم از الگوبرداری از افراد موفق استفاده کنیم. باید کسانی را بیابید که موفق هستند. ببینید آنها چه کارهایی می کنند. همه ی آنها هرروز کارهای خاصی انجام می دهند، کارهایی که بسیار راحت تر از آن است که تصور کنید.

اگر در اطرافتان به این افراد دسترسی ندارید می توانید از کتاب هایی مثل «توانگران چگونه می اندیشند» استفاده کنید، می توانید فیلم های زندگی نامه افراد موفق را ببینید، فیلم هایی مثل «The Pursuit of Happyness»، «intern»، «Dangal»،  می توانید این فیلم ها را ببینید و انگیزه و انرژی و ایده بگیرید.

 

موانع رسیدن به ثروت و موفقیت مالی

 

اگر بتوانید از پول در آوردن و افزایش ثروت ابزاری برای تفریح بسازید، باور کنید که زندگی تان در مدت کوتاهی متحول خواهد شد. می توانید از الگوبرداری از دیگران روشی را انتخاب کنید که هر روز با لذت، ثروت بیشتری به دست آورید.

 پس مشکل سوم که جزو مهمترین موانع ثروتمند شدن می باشد، شکست در به دست آوردن راهکار مناسب جهت ایجاد ثروت مداوم است که می توانید همین الان با ایده ای که در این قسمت داده شد این مشکل را یکبار برای همیشه از بین ببرید.

تمرین:

آیا راهکار مناسب جهت کسب ثروت در اختیار دارید؟ اگر جوابتان منفی است همین امروز باید تصمیم بگیرید که در این زمینه شروع به کسب اطلاعات کنید. این کار بسیار مهم است، آن را به تعویق نیندازید. می توانید با خواندن کتابی که معرفی کردم شروع کنید.

 

موانع ثروتمند شدن را بشناسیم

 

اگر در حال حاضر فرصت ندارید مقاله «موانع ثروتمند شدن» را بخوانید می توانید فایل PDF این مقاله را در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره کنید تا بعدا مطالعه کنید:

دانلود PDF با حجم 170 کیلوبایت

 

برای خواندن قسمت دوم این مقاله کلیک کنید

 

یک پیشنهاد عالی:

یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که می توانید روی خود بکنید تا به موفقیت و ثروت پایدار دست یابید، دیدن دوره کارخانه اطلاعات است، اگر می خواهید بدانید این دوره در مورد چیست، کافیست روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره کارخانه اطلاعات

 

 

 

 

 

 

 

 

دوستان خوشحال میشم نظرتون رو در مورد این مقاله بدونم و

اگر چیزی به ذهنتون رسید در قسمت نظرات به این مقاله اضافه کنید.

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها