خلاصه کتاب راز – قانون جذب جو ویتالی

بفرست برای دوستت
قانون جذب جو ویتالی

فهرست مطالب

در این مقاله با قانون جذب جو ویتالی آشنا می شوید

 

دکتر جو ویتالی در ابتدای کتاب راز چه می گوید؟

شما می توانید به همان چیزی تبدیل شوید که دوست دارید و آنچه را که می خواهید داشته باشید.

هر چیز، هم جنس خود را جذب می کند

افکار، علائمی مغناطیسی را به دنیای خارج ما می فرستد و همین سبب می شود نظیر خودشان را به سمت ما جذب کنند.

افکار خاصیت جذب کنندگی دارند و هر کدام فرکانس خاصی دارند. وقتی شما فکر می کند، افکارتان به سمت جهان هستی به حرکت در می آیند و چیزهایی را که جنس و فرکانس شان با افکار شما هم خوانی دارد را به سوی خود جذب می نماید.

 

قانون جذب جو ویتالی

 

این نکته هم را هم بدانیم که هر چه از بیرون به کائنات فرستاده می شود، عاقبت به منبع خود باز خواهد گشت که در اینجا این منبع، خود شما هستید.

بیایید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم:

می دانیم که برج مخابراتی یک ایستگاه تلویزیونی امواج را به شکل یک سری فرکانس منتشر می کند و این امواج در تلویزیون شما به تصاویر تبدیل می گردند که بسیاری از ما متوجه این اتفاقات نمی شویم.

ما با انتخاب یک کانال، درواقع یک فرکانس به خصوص را انتخاب می کنیم که پس از آن می توانیم تصاویری را که از آن کانال پخش می شوند را دریافت کنیم.

اگر بخواهیم تصاویر متفاوتی بر صفحه تلویزیون ببینیم به ناچار باید کانال را عوض و روی فرکانسی جدید تنظیم نماییم.

بیشتر بخوانید: کلیپ انگیزشی فرکانس خود را تنظیم کنید – باب پراکتور

شما یک برج مخابراتی انسانی هستید که پرقدرت ترین برج مخابراتی در تمام کائنات به حساب می آیید. چیزی که از سوی شما فرستاده می شود، زندگی شما و کل عالم را خلق نمی کند بلکه شما فرکانسی را به واسطه افکار خود به ورای شهرها، کشورها و کل جهان می فرستید.

تصاویری که شما پس از مخابره افکارتان دریافت می کنید، در حقیقت تصاویر زندگی شما هستند. بنابراین اگر تمایل داشته باشید که تغییری در زندگی خود به وجود آورید، باید کانال و فرکانس افکارتان را تغییر دهید.

 

قدرت ذهن

حتما دوست دارید از افکار خود آگاه باشید و بتوانید آنها را با دقت انتخاب کنید و از این کار لذت ببرید چون شما شاهکار زندگی خودتان هستید. شما میکل آنژ زندگی خود هستید.

یکی از راه های تسلط یافتن بر ذهن، ساکت کردن آن است. تمام اساتیدی که در کتاب راز سخن گفته اند همگی از مراقبه به عنوان یک تمرین روزانه استفاده کرده اند. من تا قبل از کشف راز متوجه میزان قدرتمندی آن نشده بودم.

مراقبه، ذهن را ساکت می کند و به شما کمک می کند تا افکارتان را کنترل کنید و نیرو و نشاط به حس مان می بخشد. برای آگاه شدن از اندیشه ها می توانید قصد کنید و آن را با کلماتی چون «من بر اندیشه های خود مسلط هستم»، ذکر کنید.

 

قانون جذب جو ویتالی

 

گاهی این عبارت را به زبان بیاورید و بر آن مراقبه کنید و هنگامی که این قصد در ذهن تان به درستی جا افتاد، از طریق قانون جذب باید به آن بدل شوید.

شما هم اکنون در حال دریافت دانشی هستید که به شما این توانایی را خواهد داد که نسخه عالی و باشکوهی از خودتان خلق کنید.

تصمیم بگیرید که چه می خواهید باشید و چه می خواهید بکنید. به اندیشه هایی در مورد آن ها فکر کنید، فرکانس مربوطه را مخابره کنید و این تصویر به زندگی واقعی شما مبدل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کلیپ انگیزشی کسی را با پول جذب خود نکنید – جی شتی

 

راز کارها را آسان کرد

هر چه که هم اکنون در زندگی درون تان است، شما خودتان به سوی خود کشانده اید حتی آن چیزهایی که درباره شان شاکی هستید.

من در همین نگاه اول می توانم تشخیص دهم که شما از گفته من بیزارید و فوراً خواهید گفت:

«من نبودم که این حادثه ی اتومبیل را به سوی خود جذب کردم. من این مشتری بدقلق را که روزگارم را خراب کرده، به زندگی ام راه نداده ام. به خصوص اینکه من همه این بدی ها را خودم جذب نکرده ام.»

  خلاصه کتاب جذب کننده حرفه ای اثر گابریل برن استین

ولی من اینجا هستم تا مقابل شما بایستم و بگویم چرا شما بودید و شما همه این کارها را انجام داده اید. این یکی از مسائلی است که بدون شک درکش خیلی مشکل است ولی به محض اینکه آن را قبول کنید زندگی تان را تغییر خواهد داد.

اغلب زمانی که مردم برای اولین بار این بخش از راز را می شنوند، به یاد حوادث تاریخی می افتند که در آنها عده زیادی زندگی خود را از دست داده اند. برای همین این مسئله برای آنان غیرقابل درک است که همه افراد توانسته یا خواسته باشند که آن حوادث را به سوی سرنوشت خود جذب کنند.

ولی بنا بر این قانون، تمامی آن افراد باید با هم، هم فرکانس بوده باشند. با این وجود این لزوماً به این معنا نیست که آنها دقیقاً به چنین رویدادی فکر می کرده اند بلکه می توان گفت که فرکانس افکارشان با فرکانس مربوط به آن رویدادِ واقعی، نزدیک بوده است.

اگر کسی باور کند که این امکان وجود دارد که در زمانی نامناسب در مکانی نامناسب حضور داشته باشد و نمی تواند بر موقعیت های بیرونی کنترلی داشته باشد، تفکرات مربوط به ترس، جدایی و ناتوانی چنانچه تداوم داشته باشند، می توانند او را واقعاً جذب موقعیتی کنند که در آن زمان و مکان نامناسب قرار گیرد.

شما حالا یک انتخاب دارید:

 آیا می خواهید باور داشته باشید که این کشش ها اتفاقی بوده و نیز این احتمال هم وجود دارد که اتفاق بدی برای شما به وجود آید؟

 آیا اعتقاد دارید که می توانید در زمان و مکان نامناسبی قرار گیرید و احیاناً هیچ حاکمیتی بر موقعیت و شرایط زندگی خود ندارید؟

 یا تمایل دارید این باور را در درون خود تقویت کنید و به آگاهی برسید که تجربه های زندگی شما در دست خودتان است و فقط خوبی ها می توانند به زندگی شما راه پیدا کنند؟

 

قانون جذب از زبان جو ویتالی

 

چون شما اینطور می خواهید. شما حق انتخاب دارید و هرچه برای تفکر برگزینید قطعاً به تجربه زندگی شما تبدیل خواهد شد. هیچ چیز تجربه شما نمی شود مگر اینکه شما با تفکرات مصرانه و پایدار خود، آن را به سمت خویش بکشانید.

بیشتر بخوانید: کلیپ انگیزشی جذب شخص دلخواه با قانون جذب – باب پراکتور

اگر برای اولین بار باشد که این مطالب را می شنوید ممکن است این احساس را داشته باشید:

«اوه حالا مدام مجبورم افکارم را زیرنظر داشته باشم. این کار خیلی سختی خواهد بود.»

شاید ابتدا همین گونه به نظر برسد ولی جنبه ی سرگرم کنندگی موضوع نیز از همین جا شروع می شود.

قسمت سرگرم کننده ماجرا این جاست که در مورد راز، راه های فرعی و کوتاه زیادی وجود دارد و شما می توانید آنهایی را انتخاب کنید که در مورد شما مؤثرتر عمل می کنند. به خواندن کتاب ادامه دهید تا بفهمید چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

 

احساس خوب = اتفاقات خوب

واقعاً مهم است که احساس خوشایندی داشته باشید چون این حس خوب همان است که به صورت یک سری علائم از سمت شما به عالم هستی فرستاده می شود و شروع به جذب چیزهای بیشتری از جنس خود به طرف شما می کند.

پس هر چه بیشتر بتوانید حس های خوب و مطلوب را در خود تجربه کنید، اتفاقات بیشتری را هم که به دوام این احساس خوشایند کمک می کنند به سوی خود می کشانید. همین اتفاقات هستند که باعث رشد بیشتر و بیشتر شما می شوند.

 

فرآیند خلاق

فرآیند خلاقی که در راز استفاده شده از کتاب مقدس عهد جدید گرفته شده و راهنمای آسانی است برای شما که به وسیله آن بتوانید در سه مرحله آنچه را می خواهید به وجود آورید.

قدم اول: خواستن

این موضوع واقعاً سرگرم کننده است که جهان را مثل یک کاتالوگ در نظر بگیرید و بگویید که تمایل دارم این تجربه، کالا یا شخص را در اختیار داشته باشم. در واقع خواسته های خود را به جهان سفارش می دهید و این کار به آسانی اتفاق می افتد.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک - قسمت 5

احتیاجی نیست خواسته تان را بارها تکرار کنید، فقط یک بار آن را مطرح کنید. این کار دقیقاً مثل سفارش دادن از روی کاتالوگ است. معمولاً پس از دادن یک سفارش به تکرار دوباره یا چندباره صرفاً به این خاطر که در مورد وصولش توسط سفارش گیرنده دچار شک شده اید نیازی نیست.

شما فقط یک بار سفارش می دهید. این امر در مورد فرآیند خلاق هم مصداق دارد. مرحله اول فقط اولین گام شما برای درک روشن آنچه می خواهید می باشد. هنگامی که این خواسته در ذهن شما بدون هیچ ابهامی شکل گرفت، در واقع آن را مطرح کرده اید.

بیشتر بخوانید: کلیپ انگیزشی ارتباط با خدا – استیو هاروی

قدم دوم: باور داشتن

جهان هستی برای تحقق رویدادی برای شما، ترتیب و ترکیب اجزای خود را تغییر می دهد.

احتیاجی نیست که بدانیم چگونه خواسته های ما تحقق می یابند و لرومی ندارد از تمام جزئیات این که چگونه عالم هستی اجزای خود را برای آن می چیند، اطلاع داشته باشیم.

اطلاع از چگونگی انجام آن توسط جهان هستی نباید دغدغه یا نگرانی شما باشد. اجازه دهید تا جهان هستی آن را خود انجام دهد. وقتی می خواهید از چگونگی انجام آن مطلع شوید، در واقع این کارتان نشان دهنده عدم ایمان شماست. یعنی به داشتن حتمی آن باور ندارید.

شما باید باور داشته باشید که جهان هستی آن را برایتان انجام می دهد. در فرآیند خلاق نقش شما اطلاع از نحوه انجام عمل نیست.

بیشتر بخوانید: مقاله «ایجاد باورهای مثبت» – جول اوستین

قدم سوم: دریافت

جهان هستی خواهان سرعت است و تأخیر، تردید و فرصت دوباره در آن جایی ندارد. زمانی که فرصتی در درون فرد احساس می شود، باید اقدام کرد. این وظیفه ی شما و تمام کاری است که باید انجام دهید.

به غرایز خود که از سمت عالم هستی به شما الهام می شود، اعتماد کنید. این کائنات است که از طریق فرکانس دریافت با شما ارتباط برقرار می کند.

اگر احساسی غریزی در شما به وجود آمد آن را پیگیری کنید. در این حالت متوجه خواهید شد که جهان هستی شما را برای دریافت خواسته هایتان به حرکت درآورده است.

 

قانون جذب دکتر جو ویتالی

 

چقدر طول می کشد به خواسته ام برسم؟

موضوع دیگری که اغلب مورد سوال افراد است آن است که:

«برای رسیدن به ماشین دلخواه، ایجاد رابطه مورد علاقه و یا پول مورد نیازم چقدر زمان لازم است؟»

ببینید من هیچ کتابی در دست ندارم که به ما بگوید که این روند سی دقیقه، سه ساعت یا سی روز طول می کشد. تنها موضوعی که باید به آن توجه کنید موضوع هم جهت بودن شما با جهان هستی است.

زمان یک توهم است. این نکته را انیشتین به ما یاد می دهد. اگر اولین بار است که این مطلب را می شنوید ممکن است خیلی دشوار آن را درک کنید. چون می بینید که رویدادها یکی پس از دیگری اتفاق می افتد.

آنچه دانشمندان فیزیک کوانتوم و انیشتین به ما می گویند این است که همه اتفاقات با هم به وقوع می پیوندند. اگر بپذیرید که اصولاً زمان وجود ندارد می بینید که می خواهید و همین حالا هم وجود دارد.

برای عالم هستی به وجود آوردن چیزی که شما خواستار آن هستید، به زمان نیازی ندارد و هرگونه تأخیری که در ظهور یا بروز آن می بینید، در واقع ناشی از تأخیر شما در باور این است که آن را در واقع به طور حتم در اختیار دارید.

این شمایید که باید خودتان را در جهت فرکانس چیزی که می خواهید قرار دهید و وقتی این کار را انجام دهید، هر چه را بخواهید ظاهر می شود.

 

قانون جذب جو ویتالی

 

فرآیندهای قدرتمند

بیشتر مردم احساس می کنند که در موقعیت های زندگی شان محدود شده اند. باید این را بدانید که این شرایط هر چه باشند، واقعیت فعلی زندگی شما را تشکیل می دهند و این واقعیت در صورت استفاده از راز توسط شما تغییر خواهد کرد.

  آیا کتاب راز حقیقت دارد؟ | نقد کتاب راز + نظر بزرگان در مورد راز

زندگی امروز شما نتیجه هایی است که شما تاکنون داشته اید و تمام این ها در صورتی که شروع به تغییر افکارتان کنید به طور کامل متحول خواهد شد.

در اینجا فرآیندی را برای شما می گویم که برای اولین بار توسط «نویل گاد دارد» در یکی از مقاله هایش با عنوان «پنجه های هرس کننده ی بازبینی» در سال 1954 به چاپ رسید.

این فرآیند اثری عمیق در زندگی من داشته است. او پیشنهاد می کند قبل از خواب، اتفاقاتی را که در طول روز مطابق خواست و انتظار شما بود، دوباره در ذهن خود مجسم کنید، به شکلی که احساس شما را بازسازی کند.

وقتی این اتفاقات را دقیقاً به همان شکلی که می خواهید در ذهن بازآفرینی می کنید، در واقع فرکانسی را که آن روز ارسال کرده بودید پاک کرده و فرکانس جدیدی برای فردا آماده می کنید. به این شکل آگاهانه تصاویر جدیدی را برای آینده خود خلق می کنید.

 

فرآیند قدردانی

هم اکنون برای بازگرداندن زندگی تان چه کار می توانید بکنید؟ اولین کار این است که از چیزهایی که باید بابت داشتن شان تشکر کنید، لیستی تهیه کنید. این کار باعث تغییر انرژی در شما می شود.

در حالی که قبل از تمرین احیاناً بر روی نداشته ها یا مشکلات تان تمرکز کرده بودید. پس از این تمرین، توجه و تفکرتان تغییر خواهد کرد. شما قدردانی از بابت چیزهایی را که در وجودتان احساس مطلوبی به جای می گذارند، شروع کنید.

اگر احساس متفاوتی از آنچه که از پیش داشته اید را تجربه کنید، چیزهای خوشایند بیشتری را جذب خواهید کرد. چیزهایی که برای داشتن شان باید قدردان باشید.

بیشتر بخوانید: دعای شکرگزاری – جول اوستین

می توانستید به اطراف خود نگاه کنید و بگویید:

«خب من ماشین دلخواهم را ندارم، صاحبِ خانه ی مورد علاقه ام نیستم، با همسر رؤیاهایم ازدواج نکرده ام و به حدی که می خواهم از سلامت برخوردار نیستم.»

آرام باشید، صبر کنید، شما دارید احساسی که نمی خواهید را در خود به وجود می آورید. به چیزهایی که هم اکنون در اختیار دارید توجه کنید و قدردان آنها باشید.

یکی از آنها می توانید این باشد که چشمی برای خواندن همین مطالب دارید. بله امکان دارد که چیزهای دیگری را ترجیح دهید ولی وقتی حس قدردانی را برای آنچه که دارید تجربه کنید، به زودی خواسته های دیگری را به دست می آورید.

 

آموزش قانون جذب کتاب راز جو ویتالی

 

اگر حس ناسپاسی نسبت به آنچه که دارید داشته باشید محال است که بتوانید چیزهای بیشتری را در زندگی خود به دست آورید، چرا؟

چون هنگامی که احساس ناسپاسی در شما وجود دارد، افکار و اندیشه هایی از نوع منفی از شما ساطع می شود. احساساتی از قبیل حسادت، خشم، نارضایتی و یا هرگونه حس «عدم کفایت» باعث می شوند که شما نتوانید آنچه را می خواهید به سمت خود بکشانید و فقط چیزهای بیشتری از جنس آنچه نمی خواهید به زندگی تان وارد کنید.

عواطف و هیجانات منفی جلوی نیکی ها را سد می کنند تا نتوانند به سمت شما جذب شوند. اگر ماشین جدیدی می خواهید اما از ماشین فعلی سپاسگزار نیستید، این موضوع فرکانس غالب در ذهن شما می شود و همانی می شود که به سوی کائنات می فرستید.

برای چیزی که هم اکنون در اختیار دارید سپاسگزار باشید. اگر درباره چیزهایی که باید به خاطر آنها سپاسگزار باشید فکر کنید، از سیل بی پایان افکاری که به ذهنتان می رسد تا در لیست قدردانی ها قرار بگیرند، تعجب خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: کلیپ انگیزشی نگرش مثبت به زندگی (3) – جول اوستین

فقط شروع کنید، پس از آن قانون جذب، اندیشه های حاکی از قدردانی شما را دریافت می کند و چیزهای بیشتری از همان جنس به شما خواهد داد و شما در فرکانس سپاسگزاری باقی خواهید ماند.

Rating 4.57 from 7 votes

نقشه راه قانون جذب

باب پراکتور

11 قسمت

۰۴:۰۱:۴۰

249000 تومان
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عمااات
عمااات
3 سال قبل

سلام ممنون از تمام مطالب بحق جالب وسودمندتون.به این ترتیب میشه که سوال بسیارکم پاسخ قران که فرموده کشتن یک انسان همانندکشتن تمام انسانهاست.?????
ذکرالقاب خداوندی ماروبه اونها شبیه صفت میکنه???

hosseinrajabpour520
hosseinrajabpour520
2 سال قبل

بنام الله که تنها روزی دهنده و نجات دهنده ما اوست

سلام

تمام مطالبی که در سایت تون هست فوق العاده ست و بی نظیر …

بایت تهیه و جمع اوری این مطالب باارزش بی نهایت از شما سپاسگزارم …

فقط کسانی این موضوعات را درک میکنن که در مدارش باشند

بهترینهارو از خداوند مهربان برای تیم فعال و پرتلاشتان خواستارم

تشکر

جعفری
جعفری
2 سال قبل

سلام
ممنون و سپاسگزارم بابت مطالب خوبتون از خدای مهربونم سلامتی را براتون درخواست میکنم

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×