متن کتاب

یک درس از آرنولد شوارتزنگر – متن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

متن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

آرنولد شوارتزنگر فردی است که با تلاش به اهداف و رؤیاهای خود رسید. او پس از انتخاب هر هدف و رسیدن به آن، هدف دیگری را برای خود انتخاب می کرد و دانشی که داشت را در ابعاد دیگر زندگی اش به کار می برد.

هدف اول آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر فردی است که خواسته اش را به موفقیت تبدیل کرد. ابتدا در نقش «آقای یونیورس» در منظر عموم ظاهر شد و بعد به وزنه برداری معروف تبدیل شد.

اما آرنولد شوارتزنگر اهل بدنسازی نبود. او مردی پر از رؤیا و هدف بود و با تبدیل شدن به تاجری ثروتمند، به اهدافش رسید و یکی از پردرآمدترین ستاره سینما و در نهایت فرماندار کالیفرنیا شد.

 

او در استرالیا متولد و بزرگ شد و به یادگیری وزنه برداری پرداخت. در 18 سالگی در اولین مسابقه بدن سازی برنده شد و اولین عناوین مهم جهانی را کسب کرد و سپس در مسابقه های مشابه برنده شد. به خاطر اینکه در هنر بدن سازی بیشتر از هر کس دیگری کار می کرد، بدن سازی دیگر برایش چالش به شمار نمی آمد. او به دنبال زمینه های دیگری رفت تا استعدادهایش را در آنها به کار بگیرد. 

  تمرین روز چهارم کتاب معجزه شکرگزاری

آموزش او در پیشرفت فیزیکی به او آموخت که تناسب اندام به دانش نیاز دارد. او این دانش را داشت و می خواست آن را به دیگران هم آموزش دهد.

 

آرنولد شوارتزنگر شرح زندگی خود را در کتابی با عنوان «آرنولد: آموزش بدنسازی» نوشت که جزو کتاب های پرفروش قرار گرفت. او کتاب دیگری هم برای بدن سازی زنان نوشت و به خوانندگان زن نشان داد که برای خوش اندام شدن چطور از وزنه استفاده کنند.

این سبب شما تجارت ورزشی پدید آید و شرکتی مراسم بدن سازی برگزار کند. این شرکت ها او را در مسیر جاده ی موفقیت قرار دادند.

هدف دوم آرنولد شوارتزنگر

هدف بعدی آرنولد شوارتزنگر ستاره شدن در سینما بود. حتی پیش از اینکه اولین نقش سینمایی اش را اجرا کند، هدفش این بود که مثل بدنسازی در این زمینه ها عالی عمل کند.

پس از اجرای چندین نقش کوچک، پشتکارش نتیجه داد و در فیلمی ایفای نقش کرد. سپس در سریال های متعدد بازی کرد که او را به یکی از پردرآمدترین بازیگران هالیوود تبدیل کرد.

  تمرین روز پنجم کتاب معجزه شکرگزاری

هدف سوم آرنولد شوارتزنگر

موفقیت در سینما، او را راضی نکرد. از این رو اهداف جدیدی برای خودش تعیین و این بار در دنیای تجارت هدف گذاری کرد. در معاملات املاک سرمایه گذاری و رستوران زنجیره ای راه اندازی و فعالانه در دیگر شرکت ها کار کرد و مولتی میلیونر شد.

هدف چهارم آرنولد شوارتزنگر

با افزایش موفقیتش، هدف دیگر او خدمت به جامعه بود. در سراسر کشور سفر می کرد تا وضعیت بهداشت و سلامت و تناسب اندام جوانان را ارتقا دهد. به شهرهای داخلی می رفت و به کودکان می گفت دست از خشونت و جنایت بردارند و به مواد مخدر، اسلحه و گروه های گانگ، نه بگویند و از تعلیم و تربیت استقبال کنند. 

او نقش رهبری فعال را در چندین سازمان به عهده گرفته بود که وقت خود را به تناسب اندام و سلامت اختصاص داده بودند. در سال 2003 هم او فرماندار کالیفرنیا شد.

نتیجه گیری

از این مرد خیلی چیزها می توانید یاد بگیرید، در این صورت، در هدف گذاری به یک زمینه محدود نمی شوید. شوارتزنگر می توانست آینده اش را به بدنسازی محدود کند و موفق شود، اما او رؤیای بیشتری داشت و اهداف بالاتری انتخاب کرد و برای رسیدن به آنها کوشید، از موفقیت خود درس گرفت و دانش را در دیگر ابعاد زندگی اش به کار گرفت.

  تمرین روز دوم کتاب معجزه شکرگزاری

مثل شوارتزنگر رفتار کنید و از انتقاد دلسرد نشوید. درست است که انتقاد توانایی او را در اولین فیلمش کم کرد اما او ناامید نشد و هدفش را دنبال کرد تا به یکی از پردرآمدترین بازیگران هالیوود تبدیل شد.

خرید کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها