انگیزشی, فیلم های سینمایی انگیزشی

فیلم در جستجوی خوشبختی دوبله فارسی | تماشای آنلاین | جملات انگیزشی

فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم در جستجوی خوشبختی بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. داستان زندگی آقای کریس گاردنر (Chris Gardner) میلیاردر آمریکایی است که ویل اسمیت نقش او را در فیلم بازی می کند و پسر واقعی خود ویل اسمیت هم نقش پسرش را در فیلم بازی می کند! در این صفحه می توانید فیلم در جستجوی خوشبختی دوبله فارسی را به صورت کامل دانلود کنید، نقد آن را بخوانید و عکس ها و جملات انگیزشی و همچنین درس هایی که می توان از این فیلم گرفت را دریافت کنید.

مشخصات فیلم سینمایی امروز

اسم انگلیسی: The Pursuit of Happyness

اسم فارسی: به سوی خوشبختی

تولید: 2006

موضوغ: درام، زندگی نامه

امتیاز: 10/8

محصول کشور: آمریکا

زمان: 112 دقیقه

حجم: 870 مگابایت

بازیگران: Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith

کارگردان: Gabriele Muccino

 

تریلر فیلم

 

 

خلاصه ای از این فیلم را بخوانید

فیلم در جستجوی خوشبختی بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. داستان زندگی آقای کریس گاردنر (Chris Gardner) میلیاردر آمریکایی است که ویل اسمیت نقش او را در فیلم بازی می کند و پسر واقعی خود ویل اسمیت هم نقش پسرش را در فیلم بازی می کند!

اوایل دهه 1980 «کریس گاردنر» به سرش می زند تا کاری را در بورس نیویورک امتحان کند که در آن جا فقط یک نفر در بین بیست نفر می تواند روی داشتن شغلی تمام وقت با دستمزدی خوب حساب کند.

ولی به محض اینکه به نیویورک می رود، متوجه می شود که به این راحتی ها هم نیست. چون مشکلات زیادی سر راهش قرار می گیرد که مانع رسیدن او به هدفش می شود.

حتی وقتی همسرش به خاطر این انتخاب او را ترک می کند و اوضاع بدتر و بدتر می شود، کریس به اتفاق پسرش دو دستی به رؤیایش می چسبد اما نمی داند در این شهر بزرگ چه کند.

در این فیلم یک پدر با تمام سختی‌ها و مشکلاتی که در زندگی خودش دارد، در پی رسیدن به خوشبختی است و همین موضوع باعث می‌شود که ما به هیچ عنوان تسلیم مشکلات خود نشویم و با تمام وجود به تلاش و کوشش ادامه دهیم.

بازی فوق‌العاده «ویل اسمیت» در این فیلم او را به یک بازیگر جاودانه تبدیل کرد. در این فیلم یاد می‌گیریم که نباید در کسب و کار خود کمال‌گرا باشیم بلکه باید سعی کنیم هر چه زودتر شروع کنیم تا مشکلات خودمان را در حین مسیر شناسایی و برطرف کنیم.

 

فیلم در جستجوی خوشبختی

 

در جستجوی خوشبختی نامزد دریافت جایزه

فیلم در جستجوی خوشختی با بودجه‌ ی تقریبی ۵۵ میلیون دلار تولید شد و در زمان اکران خود توانست فروشی ۳۰۴ میلیون دلاری کسب کند. علاوه بر آن، این فیلم توانست نامزد دریافت جوایز بسیاری باشد از جمله:

  فیلم سینمایی فارست گامپ - Forrest Gump

* برنده جایزه “جشنواره موسیقی ASCAP” برای Andrea Guerra به خاطر برترین فیلم باکس آفیس در سال ۲۰۰۷،

* نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد برای “ویل اسمیت” از جشنواره اسکار در سال ۲۰۰۷،

* نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مرد از جشنواره ” Black Reel” برای “ویل اسمیت” در سال ۲۰۰۷،

* نامزد جایزه بهترین اجرا از جشنواره ” Black Reel” برای “جدن اسمیت” در سال ۲۰۰۷،

* نامزد جایزه بهترین تهیه کننده فیلم از جشنواره ” Black Reel” برای Will Smith و Teddy Zee و Steve Tisch و James Lassiter و Todd Black و Jason Blumenthal در سال ۲۰۰۷

* نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مرد از جشنواره منتقدین برای “ویل اسمیت” در سال ۲۰۰۷.

کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی

کریس گاردنر، متولد شهر میلواکی ایالت ویسکنسون آمریکا است. دوران کودکی کریس گاردنر پر از فقر، دعوای خانوادگی، اعتیاد به الکل، سوءاستفاده های جنسی بود و زندگی او در خانواده ای بی سواد شروع شد.

کریس گاردنر از همان کودکی، بختش تیره بود و کورسوی امیدی در مسیر زندگی اش دیده نمی شد. او تمام مواد لازم برای بیچارگی و کاسه چه کنم به دست گرفتن را در اختیار داشت، مثل مرگ پدر، بی رحمی ناپدری، سابقه حبس و… .

اگر در صحنه زندگی قرعه این نقش به نام هر کس دیگری جز کریس گاردنر می افتاد، بی شک انگ بدشانسی و بدبختی را تا پایان عمر می پذیرفت اما “کریس گاردنر” مردانه جلوی سرنوشت قد علم کرد و شجاعانه مسیر زندگی اش را تغییر داد. امروز که ما داستان زندگی اش را می‌خوانیم، کریس گاردنر یک میلیاردر سرشناس شده است. فیلم در جستجوی خوشبختی داستان زندگی کریس گاردنر با بازی ویل اسمیت است.

 

زندگینامه کریس گاردنر

 

نقد فیلم در جستجوی خوشبختی

احتمالا  فیلم در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness 2006 تنها فیلمی که شما در ژانر موفقیت یا سبک‌های مشابه نگاه کرده‌اید، نیست؛ اما این اثر از چند لحاظ در نوع خود منحصر به فرد محسوب می‌شود.

مهم‌ترین وجه تمایز در جست و جوی خوشبختی با سایر فیلم‌های مشابه نوع روایت داستان است. دیدن بخش کوچکی از سختی‌ها و مشقت‌های افراد در راه رسیدن به موفقیت، در این گونه فیلم ‌ها برای ما تبدیل به عادت شده ‌است.

اما ویژگی جالب در جستجوی خوشبختی این است که شخصیت اصلی فیلم، از همان ابتدا تا انتها در حال دویدن، تلاش‌کردن و شکست ‌خوردن است.

در نهایت هم کارگردان برای نشان‌ دادن نتیجه این تلاش ‌ها و دوندگی‌ ها، به نوشتن چند خط از شرایط کنونی زندگی کریس گاردنر در انتهای فیلم بسنده می‌کند. به نظر می‌ رسد که این نوع روایت، بسیار نزدیک‌ تر از روش ‌های دیگر به زندگی واقعی افراد است.

  آهنگ انگیزشی به نام عشق از رضا ملک زاده

مسئله ‌ی دیگری که بر ارزش فیلم در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness 2006 اضافه کرده است، برانگیختن حس همزاد‌پنداری در مخاطب است. کارگردانی قوی و بازی بی ‌نظیر ویل اسمیت باعث می‌شود که ما در جای جای فیلم، غم و نا‌امیدی را عمیقاً تجربه کنیم.

حتی شاید در سکانسی که کریس مجبور می‌شود شب را به همراه پسرش در دستشویی مترو بخوابد، ما هم پا به پای شخصیت اصلی فیلم اشک ریخته ‌باشیم.

پس با توجه به مطالب ذکر شده، نمی‌توانیم فیلم در جست و جوی خوشبختی The Pursuit of Happyness 2006 را یک فیلم معمولی بدانیم.

 

فیلم در جستجوی خوشبختی

بیشتر بخوانید:

کلیپ انگیزشی «جول اوستین – متعهد باشیم»

 

زمان‌هایی را که کریس شکست می‌خورد را به یاد آورید. وقتی نتوانست دستگاه را بفروشد، وقتی همسرش از او جدا شد، وقتی صاحب‌خانه جوابش کرد، وقتی مجبور شد با آن سر و وضع به مصاحبه‌ی کاری برود، وقتی جا برای خوابیدن به همراه پسرش نداشت.

در همه‌ی این موقعیت‌ها کریس می‌توانست تسلیم شود. اما او کار ارزشمند‌تر و صد البته سخت‌تر را انجام داد. این جاست که بهتر به حرف فردریش نیچه (یکی از شخصیت‌های اصلی اگزیستانسیالیسم در تاریخ فلسفه) پی می‌بریم که گفت: آنچه مرا نکشد، نیرومندترم می‌سازد.

بنابراین کریس گاردنر یک شخصیت معمولی ندارد و برای موفق‌شدن هم شخصیت معمولی داشتن کافی نیست. نکته‌ی دیگری که در فیلم در جستجوی خوشبختی The Pursuit of Happyness 2006 قابل بررسی است، برخورد لیندا (همسر کریس) با او است.

لیندا به جای این که در این شرایط سخت، در کنار همسرش قرار گیرد و به او آرامش و اطمینان‌خاطر بدهد، دائم در حال جدل است. تحقیر می‌کند، زخم زبان می‌زند، سرزنش می‌کند و در نهایت هم از او جدا می‌شود.

شاید اگر صبر بیشتری پیشه می‌کرد و رفتار بهتری از خود بروز می‌داد، این حجم از سختی بر کریس تحمیل نمی‌شد. اما با این حال باز هم کریس همسرش را ملامت نکرد و فقط بر هدف خودش تمرکز کرد.

 

ویل اسمیت کیست؟

کمی در مورد ویل اسمیت بازیگر فیلم در جستجوی خوشبختی بدانیم:

ویل اسمیت (به انگلیسی: Willard Christopher “Will” Smith, Jr) ‏ متولد ۲۵ سپتامبر سال ۱۹۶۸ میلادی یا سال 1341 شمسی است که حدود 51 سال سن دارد.

ویل اسمیت در فیلادلفیا در پنسیلوانیا به دنیا آمده‌است. او با نام ویل اسمیت شناخته شده است. هنرپیشه، خواننده هیپ هاپ، دوبلور و همچنین تهیه‌کنندهٔ آمریکایی است.

خانواده ای از نژاد آفریقایی – آمریکایی دارد، پدرش ویلارد سی، جانباز نیروی هوایی آمریکا و مهندس تاسیسات و مادرش کرولاین، مدیر مدرسه بوده است. یک خواهر بزرگتر و یک خواهر و برادر دوقولوی کوچکتر از خود دارد.

از همسر اول خود به نام «شری زامپینو» که خود بازیگر بود، پس از 3 سال زندگی مشترک و یک فرزند در سال 1995 به صورت توافقی جدا شدند و دو سال بعد با  «جیدا پینکت» بازیگر هالیوود نامزد کردند و کمی بعد هم ازدواج کردند و صاحب دو فرزند شدند.

  آهنگ انگیزشی به نام رفیق آرزوهات باش از سیامک عباسی

 

در جستجوی خوشبختی

 

او آثار قدرتمندی هم در تلویزیون داشته ‌است. در ماه آوریل ۲۰۰۷ هفته‌ نامه نیوزویک از او به عنوان قدرتمندترین بازیگر هالیوود یاد کرد. او 4 بار نامزد جایزه گلدن گلوب، 2 بار جایزه اسکار و 1 بار هم برنده جایزه گرمی شده‌ است.

او در فیلم به دنبال خوشبختی به همراه پسر واقعی خودش ایفای نقش کرده ‌است. او در سال ۲۰۰۸ پردرآمدترین بازیگر هالیوود شناخته شد. وی همچنین بیشترین دستمزد تاریخ برای فیلم مردان سیاه‌پوش ۳، صد میلیون دلار را دریافت کرده است.

این ویدیو از ویل اسمیت را خیلی دوست دارم، پیشنهاد می کنم شما هم ببینید:

 

عکس هایی از فیلم در جست و جوی خوشبختی

 

فیلم در جستجوی خوشبختی

دانلود فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم در جستجوی خوشبختی با زیرنویس فارسی

در جستجوی خوشبختی

 

بیشتر بخوانید:

دانلود فیلم سینمایی انگیزشی «شکست ناپذیر»

 

یک کلیپ انگیزشی از این فیلم ببینید

من قبلا در سایت نگرش نیک، یک کلیپ انگیزشی از فیلم در جستجوی خوشبختی درست کردم، پیشنهاد می کنم حتما ببیند و یا دانلود کنید:

 

 

بیشتر بخوانید:

کلیپ انگیزشی «جول اوستین – تسلیم نشو»

 

کتاب در جستجوی خوشبختی

فیلم به سوی خوشبختی همچنین یک کتاب هم برای آن توسط خود کریس گاردنر نوشته شده است که زندگی نامه کریس گاردنر است و توسط انتشارات افراز با ترجمه خانم ندا شادنظر با عنوان به دنبال خوشبختی ترجمه و به چاپ رسیده است.

 

 

کتاب به سوی خوشبختی

 

درس هایی از فیلم در جستجوی خوشبختی

1- فقیر بودن، او را در مسیر چیزی که می خواست، متوقف نکرد

2- وقتی همه چیز تیره و تار می شود، آرامشت را حفظ کن

3- نباید به افرادی که موفق نشده اند، اجازه بدهی که ناامیدت کنند

4- اهمیت ارتباط دوستانه ی بین پدر و فرزند

5- زندگی به هیچ عنوان عادلانه نیست، باید با آن کنار بیایی

6- هیچکس جز خودت، برای تو کاری نمی کند!

7- فقط وقتی که نهایت تلاش مان را بکنیم، می توانیم به چیزی که می خواهیم برسیم

 

فیلم هایی مثل در جستجوی خوشبختی

اگر بخواهم چند تا فیلم دیگر مشابه این فیلم به شما معرفی کنم:

  1. فیلم the intern 2015 (کارآموز)
  2. فیلم The Wolf of Wall Street 2013 (گرگ وال استریت)
  3. فیلم office space 2009 (دفتر کار)

 

شما چه فیلم انگیزشی دیگری می شناسید، حتما در قسمت نظرات بهترین فیلم های سینمایی انگیزشی که دیده اید را برای من بنویسید تا در سایت قرار دهیم و بقیه دوستان هم ببینند.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها