دارن هاردی

تمرکز – دارن هاردی

قدرت تمرکز

دارن هاردی در این ویدیو (زمان: 03:50) در مورد قدرت تمرکز صحبت می کند و می گوید که تمرکز حواس و افکار شما مثل موتور جستجوی گوگل است. شما همان نتایجی را در گوگل دریافت می کنید که در موردش جستجو کرده اید. همان نتایجی را در زندگی دریافت می کنید که روی آن تمرکز و توجه داشته اید.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

صبح بخیر، ذهن شما یک موتور جستجوی قدرتمند است. هر چیزی که روی آن تمرکز می کنید و دنبالش می گردید را پیدا می کند و همان ها نتایج جستجوی شما خواهند شد؛ واقعیت شما، دستاوردهای شما و در نهایت زندگی شما.

همانطور که «جورج لوکاس» در قسمت اول فیلم «جنگ ستارگان» نوشته است:

«تمرکز شما، تعیین کننده ی واقعیت زندگی شماست.»

اینگونه کار می کند. قدرت تمرکز حواس و افکار شما مثل یک موتور جستجو است. سوال ها را واردش می کنید و بعد زمانی که وارد ذهن تان شد، ذهن تان اطلاعات نامحدود و بی نهایت موجود در دنیای فیزیکی شما را بررسی می کند.

تمام مشاهدات، ارتباطات و اطلاعاتی که به آن دادید را می گیرد و یک سری رشته های خاصی از اطلاعات را از دل آنها بیرون می کشد که جواب سوالاتی را که به آن دادید را به شما می دهد و بعد شما تعجب می کنید که چرا چنین نتایج جستجوی افتضاحی را دارید دریافت می کنید.

  چگونه زمان خود را می گذرانید؟ - دارن هاردی

به خاطر چیزی است که شما در جعبه ی جستجو وارد کرده اید. به عبارت دیگر به خاطر چیزی است که شما وقت تان را صرف تفکر و تمرکز روی آن کرده اید.

به همین دلیل است که خیلی از مردم احساس می کنند به فنا رفته اند و آن را «بدشانسی» می نامند.

ببینید، هیچ چیز مبهم یا مرموزی در مورد اینکه کائنات چطور کار می کنند، وجود ندارد. کائنات بازی نمی کند و یا سلیقه ای رفتار نمی کند. همانطور که گوگل اینکار را نمی کند.

 

این یک موتور جستجوی یکسان با الگوریتم های یکسان برای همه است. صفر و یک است. این به اصطلاح «بدشانسی» برای کسی اتفاق می افتد که روی آن تمرکز می کند.

کسانی که فکر می کنند به خاطر شخصیت شان است یا باری است که به دنیا آمده اند تا به دوش بکشند. آنها باور دارند که به فقر و شکست محکوم هستند، حدس بزنید چه می شود؟ آنها محکوم می شوند.

  مسئولیت پذیری 100 درصدی - دارن هاردی

نه به خاطر طبیعت شان یا به خاطر اینکه انتخاب شدند که کتک خور کائنات باشند بلکه چون باور دارند که این موتور جستجو همیشه به آنها نتایج افتضاحی می دهد.

سوالات را تغییر دهید تا نتایج تغییر کند. به این معنی که چیزی که روی آن تمرکز می کنید و چیزی که وقت تان را صرف فکر کردن در مورد آن می کنید را تغییر دهید و بعد می توانید نتایج جستجویتان را تغییر دهید.

تمام چیزی که هستیم، نتیجه ی افکار ماست.

«بودا» این جمله را گفته است. پس تمرکزتان را به سمت خواسته تان ببرید و ذهن تان را از تمرکز روی چیزی که نمی خواهید، دور کنید، روی اما و اگرها و احتمال شکست ها گیر نکنید. در عوض روی قدم بعدی تمام چیزهایی که می خواهید به آنها برسید، تمرکز کنید.

همیشه این را به خاطر بسپارید. ذهن شما برایش مهم نیست که چه چیزی را جستجو می کنید. دقیقاً مثل گوگل نتایج جستجوی هر چیزی که در آن تایپ می کنید را به شما می دهد. برایش مهم نیست چه باشد. این فقط یک الگوریتم است.

  زندگی در گذشته را متوقف کنید - دارن هاردی

اگر در کادر جستجوی گوگل در مورد شکست، خطر، فقر و بیچارگی تایپ کنید، به شما نتایجی مطابق با همان داده ها می دهد و اگر شما در مورد موفقیت، لذت، کامیابی و خوشحالی در آن تایپ کنید، به شما نتایجی در مورد لذت، موفقیت و خوشحالی می دهد.

جستجوی متفاوت، نتایج متفاوت. چیزی که باید بدانید این است که همه ی ما موتور جستجوی یکسانی داریم. مغز شما درست مثل مغز انسان های دیگر عمل می کند.

سیستم فعالسازی شبکه ای مغز، برای همه ی ما الگوریتم یکسانی را اجرا می کند. اگر نتایج جستجویی که دریافت می کنید را دوست ندارید، گوگل را مقصر ندانید. اگر نتایجی که در زندگی دریافت می کنید را دوست ندارید، بدشانسی را مقصر ندانید، داده های ورودی تان را مقصر بدانید. چیزی که جستجو می کنید را تغییر دهید، توجه و تمرکزتان را تغییر دهید و می توانید نتایج تان را هم تغییر بدهید.

آیا شما از قدرت تمرکز خود به درستی استفاده می کنید؟ حتما تجربیات خود در این زمینه را این پایین در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها