مقاله باورهای ثروت ساز قوی

2 سال پیش
باورهای ثروت ساز
Rate this post

باورهای ثروت ساز قوی

باورهای ثروت ساز

 

می دانیم که هر اتفاقی که برای ما می افتد به باورهای ما بستگی دارد. جهان مثل آیینه، تصاویری از باورهای ما را به ما نشان می دهد.

مکانیزم جهان اینگونه هست که هر باوری داشته باشید را به شما ثابت می کند، اگر باور داشته باشید که آدم خلاقی هستید، اتفاقاتی در زندگی شما به وجود می آورد که شما در آن خلاقیت به خرج می دهید تا به شما ثابت کند که شما خلاق هستید.

برای همین اگر می خواهیم ثروتمند شویم ولی باورهای مخربی داریم، ابتدا باید آنها را با باورهای قدرتمند اصلاح کنیم.

باورهای قدرتمند ثروت ساز

باورهای ثروت ساز قدرتمند:

۱- هرچه بیشتر ببخشید، بیشتر دریافت می کنید

برای اینکه نعمت های بیشتری به شما داده شود باید قدر نعمت هایی را که الان دارید بدانید و به خاطر داشتن شان از خدا سپاسگزاری کنید. پس هیچوقت از نداشتن پول شکایت نکنید. از هر چه دارید به خوبی استفاده کنید و هر روز احساس کنید بیش از روز پیش پولدارتر شده اید.

خود را باید ثروتمند بدانید تا ثروت جذب شما گردد. یکی از نشانه های دارایی، بخشش است و باید یاد بگیرید از هر چه، هرچقدر هم کم که دارید باید ببخشید. می گویند خوب است که همیشه ۱۰ درصد از درآمد خود را به دیگران ببخشید.

حتی ممکن است از کسی که به او بارها بخشیده اید هیچوقت خیری نبینید اما باید بدانید که شما به خاطر او نمی بخشید بلکه به خاطر خودتان می بخشید، چون الان این قانون را بلدید که هرچه بیشتر ببخشید بیشتر دریافت خواهید کرد.

 

باورهای قدرتمند ثروت آفرین

 

۲- دقیقاً تعیین کنید که از نظر مالی می خواهید به چه سطحی برسید

دقیقاً درباره ی مقدار پولی که می خواهید ماهیانه بدست آورید فکر کنید. به خاطر داشته باشید که فکر (توجه) خود را بر هر چه متمرکز کنید، آن را بدست خواهید آورد. یعنی اگر همیشه بر پرداخت اجاره خانه یا صاف کردن بدهی هایتان متمرکز شوید، تنها همین مبلغ را به دست خواهید آورد و اگر فکرتان را متوجه وفور ثروت کنید ثروت بی حدی نصیب تان خواهد شد.

دقت داشته باشید که منظور ما از داشتن پول رفع نیازهای ضروری (اجاره خانه و پرداخت بدهی) نیست بلکه ثروتی بیش از نیازهای شماست و شما باید روی این مقدار متمرکز شوید.

 

۳- هر روز فکر خود را برای جذب ثروت شرطی کنید

اینگونه ذهن تان همیشه دنبال فرصت های طلایی برای کسب ثروت خواهد بود. دقت کردید هرگاه تصمیم می گیرید اتومبیل خاصی را بخرید، پس از آن هرجا که می روید مشابه آن را می بینید؟

می دانید به خاطر چیست؟ به خاطر این است که شما با تعیین یک هدف برای خود (خرید اتومبیل) آن قسمت از ذهنتان را که مخصوص تمرکز و توجه است را فعال می کنید.

انسان ها در ذهن خود دارای صافی هستند و این صافی تنها اجازه ی ورود اطلاعاتی را به مغز می دهد که ما با تعیین هدف به آن توجه می کنیم. پس شما با تعیین هدف شکل صافی ذهن تان را تغییر می دهید، به طوری که تنها اطلاعاتی وارد مغزتان می شود که شما برای رسیدن به هدف به آن نیاز دارید و اگر هر روز هدف خود را مشخص کنید، ذهن شما شرطی خواهد شد.

می توانید از جملات تأکیدی زیر ذهنتان را برای جذب ثروت شرطی کنید و باورهای ثروت ساز بسازید. مثلا بگویید:

«من معتقدم که همه می توانند پول بیشتری داشته باشند زیرا جهان هستی نامحدود است و لطف خداوند در زندگی ما جاری است. خداوند نیازهای مرا می داند و برای هریک از آنها پاسخی دارد. تمام سلول های بدن من خواهان جذب ثروت هستند و هر موقعیتی که برای رسیدن به ثروت نیاز است را جذب می کنم و همیشه در زمان درست در مکان درست قرار دارم»

باید احساس نیاز به ثروت را در تمام جسمتان به وجود آورید به طوری که این احساس بخشی از هر سلول شما باشد. به هر طریق دیگری که می توانید خود را برای رسیدن به ثروت شرطی کنید.

 

ثروت

 

۴- برای خود الگویی پیدا کنید

برای رسیدن به ثروت یا هر هدف دیگری شاید راهش را بلد نباشید. در این صورت باید از افرادی که این راه را رفتند و به این اهداف رسیدن الگوبرداری کنیم، کافیست مثل آنها باور کنیم و مثل آنها رفتار کنیم.

در مقاله ای دیگر هم به تفصیل توضیح دادم که چگونه می توانید به این افراد دسترسی داشته باشید و چه کتاب ها یا فیلم های را می توانید بخوانید و ببینید. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید روی دکمه زیر کلیک کنید:

پیدا کردن الگوهای ثروت

 

۵- باور کنید که لیاقت به دست آوردن آنچه را که دنبالش هستید را دارید

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم جهان هستی باورهای ما را به ما ثابت می کند. به همان مقدار که خودت برای خودت ارزش قائل باشی جهان هم به مقدار مقدار برای تو ارزش قائل است.

عامل برتری افراد شهرت و قدرت و استعداد و ثروت نیست، بلکه باور و فکر انسان است. اگر باور داشته باشید که لایق رسیدن به هدفتان هستید به آن خواهید رسید.

 

خودباوری

برای ایجاد باورهای قدرتمند در مورد خودباوری و احساس لیاقت پیشنهاد می کنم این فیلم را حتما ببینید، روی دکمه زیر کلیک کنید:

ایجاد خودباوری و احساس لیاقت

 

تمرین برای ایجاد باورهای ثروت ساز:

اگر باورهای منفی زیر را در مورد ثروت دارید می توانید آنها را با باورهای مثبتی که در مقابل آن نوشته شده است، اصلاح کنید:

باور مخرب: پول همه چیز نیست.

باور قدرتمند و درست: با افزودن پول به زندگی ام می توانم کارهای خوب زیادی برای خودم و کسانی که برایم اهمیت دارند انجام دهم.

 

باور مخرب: نابرده رنج گنج میسر نمی شود

باور قدرتمند و درست: می توان به کمک ایده های خلاقانه با زحمت کمتری به پول رسید. باید هوشمندانه کار کرد.

 

باور مخرب: قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود

باور قدرتمند و درست: من هم پس اندازم می کنم اما همواره دنبال فرصت های طلایی برای به دست آوردن ثروت فراوان هستم

 

باور مخرب: فکر می کنم تخصص خاصی ندارم تا بتوانم با آن پول زیادی بدست آوردم

باور قدرتمند و درست: من می توانم در شغل و مهارت مورد علاقه ام متخصص شده و با آن ثروتمند شوم

 

باور مخرب: هروقت پول داشته باشم آن وقت می توانم ببخشم

باور قدرتمند و درست: این قانون را بلدم که با بخشش ثروت، ثروت بیشتری وارد زندگی ام می شود.

 

اگر در حال حاضر فرصت ندارید مقاله «باورهای ثروت ساز قوی» را بخوانید می توانید فایل PDF این مقاله را در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره کنید تا بعدا مطالعه کنید:

دانلود PDF با حجم ۱۸۰ کیلوبایت

 

یک پیشنهاد ویژه:

برای تمرین بیشتر برای ساخت باورهای قوی و کارهایی که باید پس از آن انجام دهید تا به ثروت برسید پشنهاد می کنم کتاب «دیوانگان ثروت ساز» را هم بخوانید، برای تهیه این کتاب کافیست روی عکس زیر کلیک کنید:

کتاب دیوانگان ثروت ساز از دارن هاردی

 

 

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

بدون دیدگاه

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!