خلاصه کتاب جذب کننده حرفه ای اثر گابریل برن استین

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

مطالعه خلاصه کتاب جذب کننده حرفه ای اثر گابریل برن استین کمک می کند تا اهمیت زندگی در هم فرکانسی با جهان هستی را درک کنید. نویسنده کتاب جذب کننده حرفه ای می‌ خواهد شما احساس ارتباط با یک قدرت معنوی را تجربه کنید، همان قدرتی که می‌توانید به آن تکیه کنید.

اغلب اوقات، به نظر می رسد که زندگی ما از چیزی که آرزو می کنیم جدا بوده است. اگرچه لازم نیست اینطور باشد. گابریل برن استین، رهبر معنوی معتقد است که یک قدرت نامرئی در اطراف ما وجود دارد و برای بیش از پانزده سال، او به هزاران نفر در سراسر جهان کمک کرده است تا از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

این کتاب روش گابریل برن استین (Gabrielle Bernstein) را برای پرورش یک زندگی شادتر، آرام ‌تر و رضایت‌ بخش ‌تر از طریق بیدار کردن قدرت جذب کننده حرفه ای، یعنی قدرت تجلی رویاهایتان در واقعیت، نشان می‌ دهد.

این راهنمای روشنگر، با بینش هایی در مورد نیروهایی که ما را عقب نگه می دارند و توصیه های عملی در مورد چگونگی غلبه بر آنها، به شما نشان می دهد که چگونه استرس را متوقف کنید و موفقیت را جذب نمایید.

 

خلاصه کتاب جذب کننده حرفه ای + نکات کلیدی

شما در این خلاصه کتاب یاد خواهید گرفت:

  • آشنایی با یک روش سه مرحله ای برای تنظیم مجدد انرژی شخصی
  • چگونه می توان نشانه هایی از کیهان را در زندگی روزمره تشخیص داد؟
  • چگونه یک مانترای کوتاه می تواند کل جهان بینی شما را تغییر دهد؟

 

افکار شما پیامی است که به جهان هستی می ‌فرستید

آیا خود را در آینده خسته، بی انگیزه یا نگران می بینید؟ به گفته رهبر معنوی گابریل برن استین، این طرز نگرش طبیعی است. حتی موفق ترین افراد اطراف ما، از افراد مشهور گرفته تا مربیان زندگی، گاهی اوقات همین احساس را دارند. اما این شرایط موقتی است و کلید تغییر آن، اطمینان از همسو بودن انرژی شما با کیهان است.

بنابراین، اگر از مسیر خارج شده اید، چگونه می توانید دوباره با جهان هماهنگ شوید؟ اولین قدم این است که قدرت ذهن خود را بشناسید. متن متافیزیکی کلاسیک «دوره ای در معجزه» اثر روانشناس بالینی هلن شومن بیان می کند که چیزی به نام «افکار بیهوده» وجود ندارد.

این گفته درست است. هر فکری که ما داریم، انرژی را به کیهان ساطع می کند و جهان همیشه آن انرژی را به شکل مشابه باز می گرداند. اگر به طور مداوم درگیر افکار منفی و مبتنی بر ترس باشید، همان حس و حال را در همه چیز اطراف خود خواهید یافت.

به عنوان مثال، زمانی که برن استین کتاب قبلی خود را به نام «سم زدایی قضاوت» روانه بازار کرد، خود را پر از نشخوارهای غم انگیز دید. او که غرق کار شده بود، مدام فکر می کرد: “اگر من این کار را نکنم، هیچکس دیگری این کار را نخواهد کرد.”

این فکر منفی در نهایت به حقیقت پیوست. او در نهایت وظایف بیشتری را بر عهده گرفت و کمتر از او حمایت شد. این چرخه تنها زمانی شکسته شد که برن استین الگوهای فکری خود را به سمت مثبت اندیشی تغییر داد.

شما با شروع خواندن این راهنما، در حال ارسال پیام قدرتمندی به جهان هستید و بیان می کنید که آماده تغییر هستید. برای ادامه این روند، باید افکار مثبت را به عادت تبدیل کنید. برای انجام این کار، برن استین توصیه می ‌کند از یک روش سه مرحله ‌ای به نام انتخاب مجدد استفاده کنید.

1- ابتدا به احساسات پشت افکار خود توجه کنید. از خود بپرسید: “در حال حاضر چه احساسی دارم؟” آیا نگران هستید؟ می ترسید؟ استرس دارید؟ به این احساسات فکر کنید و توجه داشته باشید که چه نوع انرژی را به سمت جهان هستی می فرستید.

2- بعد، افکار خود را ببخشید. تفکر منفی، انرژی بد می دهد و آنچه را که نمی خواهید، آشکار می کند. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که نگران پول هستید، این نشان می دهد که مشکلات مالی ممکن است مهم ترین نگرانی شما باشد. این به شما می گوید که ابتدا به چه چیزی بپردازید. از افکار خود برای ارائه این خدمات ارزشمند، تشکر کنید.

3- در نهایت، دوباره انتخاب کنید. از کائنات بخواهید که شما را به سمت افکار شادتر راهنمایی کنند.

با بازگشت به مثال قبلی، فقط در مورد مشکلات مالی خود نشخوار نکنید. در عوض، افکار خود را به روی راه حل های مثبت و خلاقانه برای مشکلات مالی خود گسترش دهید.

پیروی از این روش یک راه ساده برای تنظیم مجدد انرژی خود با کیهان است. به یاد داشته باشید، سوپر جاذبه بودن به معنای نادیده گرفتن مشکلات نیست، بلکه به دنبال جذب راه حل های جدید است. در بخش بعدی، راه‌ های بیشتری برای غلبه بر افکار منفی و اولویت قرار دادن احساس خوب را خواهیم آموخت.

  دکتر جو دیسپنزا کیست؟ زندگینامه کامل جو دیسپنزا | زندگی شخصی و حرفه ای

 

برای تبدیل شدن به یک جذب کننده حرفه ای، باید یاد بگیرید که احساس خوب را جذب کنید.

دیپاک چوبرا، متفکر معنوی، توصیه ‌های زیر را ارائه نمود:

وقتی به دلیل خاصی خوشحال هستید، یعنی هنوز در بدبختی به سر می برید، زیرا یک دلیل در فردا، شادی را از شما می گیرد. برای تبدیل شدن به یک جذب کننده حرفه ای، باید یاد بگیرید که خوشبختی نیازی به دلیل ندارد. در عوض، باید احساس خوبی داشته باشید.

به ما آموخته اند که شادی یک پاداش است، پاداشی که برای به دست آوردن آن باید رنج بکشیم. این امر بسیاری از ما را به این باور می رساند که سزاوار این نیستیم که احساس خوبی داشته باشیم و باید بیشتر تلاش کنیم و بیشتر فداکاری کنیم تا احساسات مثبت را بدست آوریم.

با این حال، برعکس این موضوع صادق است:

چیزهای خوب می توانند به راحتی به دست بیایند و شما شایسته دریافت آنها هستید.

پس چگونه احساس خوبی نسبت به آنها داشته باشیم؟ این موضوع ساده تر از چیزی است که به نظر می رسد. برای شروع، با پیروی از این استراتژی ‌های فعال، عشق را به سمت انرژی جهانی حرکت دهید.

ابتدا روش «فکر کن تا احساسش کنی» را امتحان کنید. اگر می خواهید چیزی را احساس کنید، به رویداد یا موقعیتی فکر کنید که در آن احساس موردنظرتان را تجربه کرده اید. به عنوان مثال، برای احساس امنیت، خاطره ای را به یاد بیاورید که باعث می شود احساس آرامش و کنترل داشته باشید.

اجازه دهید این احساس شما را در مراحل بعدی راهنمایی کند. بعد، تأیید کنید که می خواهید چه احساسی داشته باشید. از خواسته های خود دوری نکنید، یک مانترای واضح انتخاب کنید، بطوریکه با انرژی مورد نظر شما مطابقت داشته باشد، مانند “من واقعاً از خودم مراقبت می کنم” یا “من به بدن خود احترام می گذارم”.

این مانترا را یادداشت کنید و هر زمان که دچار افکار منفی شدید آن را با صدای بلند بگویید. بطور واقعی برای تجربه احساسات دلخواه خود از طریق مدیتیشن و یادداشت روزانه وقت بگذارید. هر روز یک مکان آرام و راحت پیدا کنید، که بتوانید مانترای خود را بنویسید.

سپس بنشینید و چند نفس عمیق بکشید. با هر دم، بر روی حالات مثبتی که می خواهید تجسم کنید، تمرکز کنید. پیروی از این مراحل به شما کمک می کند تا احساس خوب را تمرین کنید و در زمان مقاومت، آنها را به سمت خود سوق دهید. به خودتان اجازه دهید تا احساس خوبی داشته باشید.

هر روزی که می گذرد، شما بیشتر با این طرز تفکر مثبت هماهنگ می شوید. تغییر ممکن است فوری نباشد، اما در نهایت، کیهان به دیدگاه خوشحال کننده شما پاسخ خواهد داد. تمرین احساس خوب مستلزم ترک عادت های بدی مانند حسادت و رقابت است. بخش بعدی چند راه را برای غلبه بر این موانع در زمینه قدرت سوپر جاذبه بودن به شما نشان می دهد.

 

حسادت را کنار بگذارید و بدانید که جهان برای همه خوبی ها را فراهم می کند.

برن استین سال ‌ها مسترکلاس Spirit Junkie را آموزش داده است، یک کارگاه آموزشی عمیق که برای کمک به دیگران در جهت گسترش قدرت ‌های جذب کننده حرفه ای طراحی شده است.

شاگردان او، افراد با استعدادی هستند از وکلا گرفته تا یوگی ها، مشتاق رسیدن به اهداف خود هستند، اما همه یک سوال را می پرسند: “چطور من می توانم این کار را انجام دهم؟” به گفته برن استین، این سوال ناشی از ترس نداشتن مهارت ها یا منابع کافی یا ترس از برتری دیگران است.

این طرز فکر مانع بزرگی برای تجلی خواسته های شماست. برای غلبه بر آن، باید عوامل ترس را که مانع پیشرفت شما می ‌شود، بشناسید و با ذهنیت فراوانی با آن مقابله کنید. ترس اَشکال مختلفی دارد و هر کدام می توانند ارتعاش انرژی شما را کاهش دهند.

برای مثال ترس می تواند، به صورت احساس حسادت و رقابت ظاهر شود. اینها می توانند باعث شوند که شما فکر کنید موفقیت شخص دیگری باعث باخت شماست. یا می توانند به صورت احساس بی کفایتی ظاهر شوند، ذهنیت «نیاز به بیشتر» که باعث می شود فکر کنید هرگز نمی توانید به اندازه کافی به موفقیت برسید. درگیر شدن با این افکار خسته کننده شما را از جذب خواسته هایتان باز می دارد.

به جای اینکه اجازه دهید ترس انرژی شما را تخلیه کند، بپذیرید که کائنات، هم برای شما و هم برای دیگران برنامه های بهتری دارد و در عوض با استفاده از استراتژی های زیر، ذهنیت فراوانی را در خود پرورش دهید:

اول، از خواسته های خود محافظت کنید. به خاطر داشته باشید که تعیین حد و مرز، اشکالی ندارد. تا زمانی که آماده نشده اید، برای به اشتراک گذاشتن اهدافتان، خود را تحت فشار نگذارید و اهداف خود را به ویژه با حسودان، در میان نگذارید. برای مثال، اگر به یافتن عشق علاقه مند هستید، از گفتگو با دوستانی که دوست دارند در مورد درام رابطه صحبت کنند، خودداری کنید.

  زندگینامه ریچارد برانسون

اهداف شما مربوط به شماست و نه هیچکس دیگری. یکی از بهترین راه‌ ها برای ایجاد انرژی شخصی، خدمت به کائنات و لذت بردن از موفقیت دیگران است. این به معنای کنار گذاشتن رقابت ها و مقایسه ها و پذیرش وحدت با دیگران است.

اگر به دنبال عشق هستید، از ازدواج یک دوست دلسرد نشوید. در عوض، شادی او را به اشتراک بگذارید. انرژی مثبت را دریافت کنید و آن را به سمت زندگی خود هدایت نمایید.

به کارگیری این روش ها به شما کمک می کند تا ذهنیت خود را از ترس دور کنید و به عشق بازگردید. در نهایت خواهید دید که زندگی مسابقه ای نیست که باید در آن برنده شوید و جهان، موفقیت را برای همه فراهم می کند. در بخش بعدی، چند استراتژی دیگر را خواهیم دید که بر اساس آن، حس های مثبت مشترک ساخته شده اند.

 

همیشه یافتن شادی، شما را در سمت راست طیف عاطفی نگه می دارد.

آیا تا به حال روزهایی را داشته اید که شروع بدی داشته باشد و بعد بدتر شود؟ گرفتار شدن در یک مارپیچ منفی که در آن کمبود ارتعاش انرژی، بیشتر و قوی تر می شود، می تواند آسان باشد. خوشبختانه برای جذب کننده های حرفه ای مشتاق، این فرآیند در جهت مخالف نیز عمل می ‌کند. آبراهام هیکس، استاد روحانی می گوید که بیشتر احساسات در طیفی به نام مقیاس هدایت عاطفی قرار می گیرند.

این مقیاس 22 درجه ای دارای احساسات کم ارتعاش، مانند ترس و اندوه در یک طرف و احساسات با ارتعاش بالا مانند شادی و اشتیاق در طرف دیگر است. پرش مستقیم از پایین به انتهای بالا می تواند دشوار باشد. با این حال، شما با کمی تمرین، می توانید وضعیت عاطفی خود را گام به گام به سمت بالا هدایت کنید.

به عنوان مثال، بررسی عکس‌ های تعطیلات دوستان شما در اینستاگرام، ممکن است باعث حسادت شما شود. اگر به پیمایش ادامه دهید، می توانید آن حسادت را به کسالت تبدیل کنید. این احساس ایده آل نیست، اما یک گام بزرگ در مسیر درست است. در مرحله بعد، روی تعطیلات آینده خود تمرکز کنید و به زودی به رتبه سوم یعنی اشتیاق خواهید رسید. همیشه کلید موفقیت این است که در مسیر درست حرکت کنید.

همیشه بالا رفتن در مقیاس عاطفی، مستلزم یک تغییر دیدگاه مهم است. شما باید یاد بگیرید که در هر موقعیتی شادی را پیدا کنید. شادی در بالای مقیاس احساسی قرار دارد، بنابراین یادگیری پیش فرض بودن آن به شما کمک می کند جریان انرژی خود را در جهت مثبت هدایت کنید. خوشبختانه، چند ترفند وجود دارد که هر کسی می تواند برای یافتن شادی از آن استفاده کند.

ابتدا یاد بگیرید که قدر چیزهای کوچک را بدانید. شادی را در صحبت با یک دوست، پیاده روی یا انجام فعالیتی که از آن لذت می برید، پیدا کنید. هنگامی که یاد گرفتید در این تجربیات معمولی شادی پیدا کنید، کائنات آنچه را که به دنبال آن هستید به شما ارائه خواهد کرد.

به عنوان مثال، برن استین از آشپزی لذت برد و تصمیم گرفت این شادی را با یک برنامه آشپزی آنلاین و صرفاً سرگرم کننده دریافت کند. او با وقت گذاشتن برای این فعالیت دلپذیر، توانست با دیگران ارتباط برقرار کند، همچنین دوستان و فرصت های جدیدی برای رشد را پیدا کرد.

هنگامی که یافتن شادی را در اولویت قرار دادید، به آن خواهید رسید. بنابراین متوجه خواهید شد که انرژی با ارتعاش بالا، شما را جذب می کند. برن استین بوسیله این حال و هوای خوب، به جهان کمک می کند آنچه را که می خواهید به شما برساند. در بخش بعدی، خواهید آموخت که چگونه حفظ این دیدگاه مثبت، دنیای کاملا جدیدی را به شما نشان می دهد.

 

حجابی را که دو دنیای فیزیکی و معنوی را از هم جدا می کند، بردارید.

از ایجاد دوستان خیالی گرفته تا باور به پری ها، بچه ها استعداد دیدن فراتر از واقعیت فیزیکی ما را دارند. متأسفانه، ما به عنوان بزرگسالان، دیواری بین دنیای معنوی و زندگی روزمره خود می سازیم. برای تبدیل شدن به یک جذب کننده حرفه ای، باید یک بار دیگر آن سد را از بین ببرید.

طبق کتاب دوره ای در معجزه، زمانی که به “ایده جنون آمیز کوچک” باور داشته باشیم و باور کنیم که به نوعی از بقیه جهان جدا هستیم، ارتباط خود را با دنیای معنوی از دست می دهیم. به گفته برن استین، این جدایی توسط مبارزات زندگی تقویت می شود. همچنین جهان بینی مملو از ترس، آسیب و قضاوت را حفظ می کند.

  چاکرای ریشه: راهنمای عملی برای دستیابی به قدرت درونی

وقتی به خودمان اجازه می ‌دهیم که از قلمرو معنوی جدا باشیم، از منبع واقعی قدرت خود، یعنی انرژی و عشق در جهان دور می‌شویم. برقراری ارتباط مجدد با امر معنوی، چیزی که برن استین آن را “برداشتن حجاب” می نامد، نیازمند اندکی ایمان و تغییر بزرگ در ادراک است.

ممکن است در ابتدا خنده دار به نظر برسد، اما حقیقت این است که ما موجودات روحانی هستیم که تجربه انسانی داریم. وقتی بپذیرید که شما چیزی فراتر از بدن فیزیکی، دارایی ‌ها و شغلتان هستید، می ‌توانید نور را ببینید و با جریان جهان هماهنگ شوید. اگر برای برداشتن حجاب آماده هستید، تمرین هایی برای کمک به سفر شما وجود دارد.

اول، شما باید انتخاب کنید که نور را ببینید و به این انتخاب افتخار کنید. دیدن نور فراتر از تاریکی در دنیای فیزیکی، نیازمند تلاش آگاهانه است. در افکار منفی منحرف نشوید. سعی کنید با قدردانی از چیزهای کوچک یا کمک به دیگران، عشقی که شما را احاطه کرده است، بشناسید.

یکی از راه های تمرکز بر این عشق، مدیتیشن است. برن استین توصیه می کند مراقبه های هدایت شده رایگان موجود در وب سایت او را دنبال کنید. یک مکان آرام و راحت پیدا کنید و همانطور که آنها را دنبال می کنید، عمیق نفس بکشید. بگذارید افکارتان بیایند و بروند. آنها را قضاوت نکنید.

همانطور که ذهن خود را آرام می کنید، انرژی های منفی که حجاب را در جای خود نگه می دارند، رها می کنید. همچنین ممکن است مفید باشد که بعد از هر مدیتیشن در مورد تجربه خود یادداشت کنید. هنگامی که حجاب را بردارید، ارتباط عمیق تری با دنیای معنوی تجربه خواهید کرد. هر جا که می روید، انرژی مثبت این کار را با خود حمل کنید.

هنگامی که در طول روز با مشکل مواجه می شوید، به خود یادآوری کنید که قدرتی فراتر از این نگرانی های دنیوی وجود دارد. مهم است که اجازه دهید آن قدرت شما را راهنمایی کند و بخش بعدی چگونگی این موضوع را به شما نشان می دهد.

 

پس از برداشتن حجاب، به توصیه های راهنمایان معنوی خود گوش فرا دهید.

جدایی، از دست دادن عزیزان، شکست های مالی و شغلی، این سختی های اجتناب ناپذیر می تواند حتی قوی ترین افراد را در ضرر و جست و جوی پاسخ قرار دهد.

در این لحظات، ممکن است عاقلانه باشد که به یک راهنمای معنوی دلسوز روی آورید. اما راهنمای معنوی دقیقاً چیست؟ از نظر نویسنده، این مربیان متافیزیکی موجوداتی غیرفیزیکی هستند که به قوانین طبیعت محدود نمی شوند. آنها در اشکال مختلفی وجود دارند، اما همه آنها یک مأموریت مشترک دارند، ما را دوباره با انرژی و عشق کیهان هماهنگ کنند.

زمانی که ما بیشترین نیاز را داریم، می ‌توانیم از آنها کمک بخواهیم و اگر آماده باشیم، نیرو و نصیحت دریافت خواهیم کرد. نویسنده این را تجربه دست اول می داند. در اکتبر 2005، او یک معتاد 25 ساله بود. او که از خانه بیرون آمده بود، تنها بود و به ته سنگ رسیده بود، نمی‌ دانست به کجا برود.

او با ناامیدی کامل برای معجزه دعا کرد. پاسخ با صدای بلند و واضح آمد: “پاک شو، تا زندگی فراتر از وحشیانه ترین رویاهای خود را دریافت کنی.” این صدای درونی او بود، یک راهنمای معنوی قدرتمند، که به او قدرت می داد تا زندگی خود را تغییر دهد.

شما همچنین ممکن است راهنمای معنوی خود را به عنوان یک صدای درونی یا نیروی برتر از کیهان تجربه کنید. فرشتگان ممکن است مورد بازدید قرار گیرند، رافائل به شفای جسمانی کمک می کند، جوفیل خلاقیت را هدایت می کند و شاموئل اضطراب را تسکین می دهد.

همچنین این امکان وجود دارد که عزیزان درگذشته مانند بستگان یا معلمان، راهنمایان شما باشند. یکی از راهنماهای برن استین، لورن است، دوستی که به طرز غم انگیزی در جوانی مرد. لورن که هنوز هم دوست داشتنی و سخاوتمند است، از طریق مجموعه کتاب ها و یادداشت هایی که از خود به جا گذاشته، آموزه هایی ارائه می دهد.

مهم نیست که راهنمای شما چه کسی یا چه کسانی باشند، مهم این است که برای برقراری ارتباط با آنها آماده باشید. این موجودات تنها زمانی می توانند در زندگی شما دخالت کنند که شما آنها را به درون خود دعوت کنید. یکی از راه های کمک گرفتن از یک راهنما، مدیتیشن یا یادداشت روزانه است.

ذهن خود را پاک کنید و درمورد درخواست خود فکر کنید یا آن را بنویسید. با کمی صبر، نسبت به شنیدن توصیه های آنها حساس خواهید شد. مانند هر رابطه ای، هر چه بیشتر در آن بکار ببرید، بیشتر دریافت خواهید کرد. نکاتی در مورد چگونگی تسلیم شدن در برابر راهنما، برای غلبه بر سرسخت ترین موانع را در بخش بعدی یاد خواهید گرفت.

 

Rating 4.48 from 25 votes

آموزش پیشنهادی

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

پیشنهاد میکنم حتما بخونین

جلیل شعبانی
جلیل شعبانی
6 ماه قبل

به نظرتون قدرت افکاری که تکار میشن مهم ترن با فکرهایی که تکرار نمیشن؟ ما در طول روز به چیزای مختلف فکر میکنیم اگه قرار باشه همشون اتفاق بیافتن سنگ رو سنگ بند نمیمونه، به نطرم باورها و تکرارشونده هامون اتفاق میافتن در آینده‌

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×