14 باور محدود کننده و اشتباه در مورد پول

بفرست برای دوستت
لیست باورهای منفی,لیست باورهای مثبت

فهرست مطالب

اکثر افراد، عقاید محدود کننده و اشتباهی در مورد پول دارند. هم من و هم شما این باورها را در مورد پول و افراد ثروتمند داریم، حالا یکی بیشتر و یکی کمتر. در این مقاله لیست باورهای محدود کننده پول را برای شما آورده ایم که می توانید این باورها را از طریق این لیست شناسایی و آنها را با باورهای ثروت ساز جایگزین کنید.

 

باورهای محدود کننده چیست,عقاید محدود کننده

 

باورهای محدود کننده چیست و چطور ساخته می شود؟

باورهایی که در مورد شرایط اطراف مان از کودکی در ما به طرق مختلف شکل گرفته است و آنقدر در ذهن ما تکرار شده اند که الان بعضی از آنها مثل سیمان به ذهن ما چسبیده اند و برای همین برای ما عادی شده اند و فکر می کنیم درست است.

برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می کنم حتما این ویدیو از دن لاک را ببینید، در این سناریویی که دن لاک در این ویدیو تعریف می کند به درستی این مفهوم را یاد می گیرید و درک می کنید که چطور ساخته می شود: (این ویدیو بخشی از سمینار ساخت ذهنیت میلیونری دن لاک می باشد)

 

لیست باورهای منفی

هر کسی باورهای غلط دارد، حتی من و شما، فقط میزانش تفاوت دارد، یکی کمتر و یکی بیشتر است. در این قسمت لیست باورهای محدود کننده پول را می توانید ببینید و بگویید کدام یک از این باورها را شما هم دارید.

1- پول روی درخت سبز نمی شود

2- پول، ریشه ی تمام بدی هاست

3- پول، اونقدرها هم مهم نیست

4- پول، برای خرج کردن است

5- خانوادم هیچوقت ثروتمند نبوده اند

6- پول، محدود است

  معرفی شغل های پردرآمد در ایران و چگونگی کسب درآمد آنلاین از آنها

7- باید سخت کار کنید که ثروتمند شوید

8- ترجیح می دهم به جای ثروتمند بودن، شاد و سالم باشم

9- پول، نمی تواند خوشبختی بخرد

10- خواستن پول زیاد خودخواهانه است

11- اگر سخت کار نکنید، شایسته پول زیاد نیستید

12- برای اینکه من پول بدست بیاورم، یکی دیگر باید پول از دست بدهد

13- برای بدست آوردن پول، باید پول داشته باشید

14- پول، مردم را بد می کند

آیا شما در حین بزرگ شدن یکی یا تعداد بیشتری از این جملات را از طرف والدین یا اطرافیان خود نشنیده اید؟ پایین صفحه برای ما بنویسید.

این جملات از بچگی تابحال آنقدر به ما گفته شده و آنقدر آنها را شنیده ایم که در ذهن ناخودآگاه ما تثبیت شده اند و تبدیل به باور ما شده اند و هر آنچه را هم که باور کنیم، می بینیم و مثل همان رفتار می کنیم.

برای همین نیاز است که آگاهانه پس از شناسایی باورهای محدود کننده مان، آنها را با جملات درست و قدرتمند جایگزین کنیم و این کار فقط با تکرار صورت می گیرد.

 

لیست باورهای مثبت

در قسمت قبل لیست باورهای محدود کننده پول را دیدیم و آنها را شناسایی کردیم، حال می توانیم آنها را با باورهای قدرتمند مالی زیر جایگزین کنیم، این جملات را با صدای خود ضبط کنید و در طول روز بارها و بارها با خود تکرار کنید و حتی آنها را یادداشت کنید:

1- با افزودن پول به زندگی ام می توانم کارهای خوب زیادی برای خودم و کسانی که برایم اهمیت دارند، انجام دهم

2- پول، بسیار فراوان است.

3- من برای پول ارزش بسیار بالایی قائل هستم

4- پول مثل آهنربا به من جذب می شود

5- ثروتمند بودن بسیار شرافتمندانه است.

  مهارت کپی رایتینگ چیست؟

6- من افراد ثروتمند را تحسین می کنم

7- من روی ثروت، خوشبختی، سلامتی و شادی تمرکز می کنم

8- من با ایده های خلاقانه و داشتن مهارت می توانم به راحتی از صفر به ثروت بالایی دست پیدا کنم.

9- من برای ثروتمند شدن نیازی به پارتی و داشتن پدر و مادر پولدار ندارم

10- من حتی در خواب هم می توانم پول در بیاورم.

در مقاله زیر تعداد بیشتری از این باورهای پول ساز را می توانید دریافت کنید:

مقاله باورهای ثروت ساز از آنتونی رابینز

 

یک باور مهم؛ باور فراوانی

طبق قوانین جهان هستی، می توان گفت که همه چیز از جمله ثروت و پول در جهان نامحدود است و حتی هر روز مقدار آن در حال افزایش است.

باور به فراوانی یعنی باور به اینکه:

روز به روز پول و ثروت در دنیا در حال افزایش است و چرا این پول نامحدود سهم من نباشد؟ هر روز کسب‌ و کارها در حال توسعه هستند، هر روز کسب‌ و کارهای جدیدی در حال شکل‌ گیری هستند، بی ‌نهایت مشتری وجود دارد و چون من هم در این جهان نقشی دارم، باید از این فراوانی استفاده کنم.

جهان ما دارای ثروت بی ‌نهایت می ‌باشد و هر شخصی با باور و تلاش خود می ‌تواند به این ثروت دست پیدا کند. یکی از ملزومات کسب ثروت اعتقاد به باور فراوانی است.

در واقع ثروت افراد نتیجه ی ذهن و تلاش آن ‌هاست. ذهنی که دارای مجموعه‌ ای از عقاید محدود کننده یا عقاید پولساز می ‌باشد. در واقع این باورها هستند که سرمایه افراد ثروتمند را بیشتر می‌ کند و با توجه به این قانون می ‌توان با صراحت گفت یکی از عواملی که باعث پولدار نشدن می ‌شود، ذهن خود فرد است.

  6 گام تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل

 

چگونه باورهای محدود کننده را از بین ببریم؟

برای از بین بردن باورهای محدود کننده اولین گامی که باید طی کنیم، شناسایی آنهاست که چند نمونه باور محدود کننده در بالا در قسمت لیست باورهای محدود کننده پول دیدیم.

گام بعدی برای نابودسازی باورهای منفی این است که باورهای قدرتمند و درست را جایگزین باورهای محدود کننده بکنیم. برای این کار می توانیم کارهای زیر را انجام دهیم:

1- جملات قدرتمندی که با تکرار آنها می توانیم باعث ساخت باورهای قدرتمند بشویم، تکرار کنیم.

2- دنبال الگوهایی بگردیم که بر خلاف آن باور محدود کننده ی شما عمل کرده اند، مثلا یکی از باورهای محدود کننده ی شما در مورد پول ممکن است این باشد که «ترجیح می دهم به جای ثروتمند بودن، شاد و سالم باشم». برای اصلاح این باور می توانید دنبال افرادی بگردید که هم ثروتمند هستند و هم شاد و سالم.

یا ممکن است باور محدودکننده شما این باشد که «برای بدست آوردن پول زیاد باید پول داشته باشم»، برای اصلاح این باور می توانید دنبال افرادی بگردید که از صفر بدون هیچ پولی کسب و کار خود را شروع کرده اند و الان به موفقیت بالایی رسیده اند و بعد با خودت بگویی که اگر یکی توانسته، پس حتما من هم می توانم

ویدیوی زیر از دن لاک را حتما ببینید:

 

اگر دوست داشتید مطالب بیشتری در این مورد دریافت کنید و به طور کامل نسل باورهای محدود کننده مالی خود را از بین ببرید، پیشنهاد می کنم در سمینار «ساخت ذهنیت میلیونری» دن لاک شرکت کنید، روی عکس زیر کلیک کنید:

 

Rating 3.25 from 36 votes

آموزش پیشنهادی

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
1 سال قبل

ذهنیت و کار کردن روی باورهای بزرگترین قدم برای ثروته، این مقاله عالی بود

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×