دارن هاردی

مسئولیت پذیری 100 درصدی – دارن هاردی

مسئولیت پذیری 100 درصدی

دارن هاردی در این ویدیو (زمان: 02:17) در مورد مسئولیت پذیری 100 درصدی صحبت می کند. او می گوید که من خیلی وقت پیش یاد گرفتم که اگر شما زمان تان را صرف جنگیدن روی مسئله ای در گذشته بکنید، نه تنها پسرفت می کنید، بلکه یک قدم هم به سمت جلو نمی توانید بردارید 

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

صبح بخیر. یاد داستانی افتادم که در کتاب اثر مرکب هم گفته بودم. در مورد اینکه چطور حدود یک دهه قبل از من خواسته شد تا در یک استارتاپ جدید شریک بشوم.

من مبلغ زیادی را در آن سرمایه گذاری کردم و نزدیک 2 سال و نیم به طور خستگی ناپذیر روی آن کار کردم. بعد فهمیدم که شریک من با مدیریت اشتباهش تمام پول را به فنا داده است.

تقریباً حدود نیم میلیون دلار پول از دست دادم، به علاوه 2 سال از زندگی ام را. من مدرکی داشتم که می توانستم از او شکایت کنم، ولی نکردم. در حقیقت بعداً یک مشکل شخصی برای او پیش آمد و از من تقاضای پول کرد و من هم با رضایت به او دادم.

  چگونه زمان خود را می گذرانید؟ - دارن هاردی

حرف آخرم این است که این ضرر تقصیر خودم بود. باید به خاطر می داشتم که من بدون هیچ تلاش کافی برای شناخت پیشینه و شخصیت او قبول کردم که شریکش شوم.

در طول مدتی که با هم کار می کردیم این موضوع درست است. من کسی بودم که چیزی که انتظارش را داشتم را رسیدگی نکردم. می توانستم با گفتن «من به او اعتماد داشتم» کارم را توجیه کنم.

اما حقیقت این بود که من به تنبلی و بررسی نکردن مسائل مالی با دقت بیشتر متهم بودم. نه تنها من انتخاب کرده بودم که این رابطه را در این کسب و کار شروع کنم، بلکه من انتخاب کرده بودم که علامت خطرها و هشدارهای واضح را نادیده بگیرم.

چون من انتخاب کردم که مسئولیت 100 درصدی کار را قبول کنم و در آخر من مسئول 100 درصد نتایج بودم.

حالا وقتی که از اشتباهاتم آگاه شدم، انتخاب کردم که دیگر زمان و خوابم را به خاطر این مسئله از دست ندهم.

  تمرکز - دارن هاردی

می دانید من خیلی وقت پیش یاد گرفتم که اگر شما زمان تان را صرف جنگیدن روی مسئله ای در گذشته بکنید، نه تنها پسرفت می کنید، بلکه یک قدم هم به سمت جلو نمی توانید بردارید و حالا شکست هایتان مرکب شده است.

حالا در عوض من روی زخم هایم مرهم می گذارم، از آن درس می گیرم و به حرکتم ادامه می دهم. دوباره می گویم نه به خاطر ملاحظات اخلاقی، بلکه به این خاطر که این کار مؤثرترین و از نظر اقتصادی محتاطانه ترین کاری بود که می شد انجام داد.

از نظر ادراکی، من امروز هم دقیقاً همان کار می کنم تا بلند شوم و به جلو حرکت کنم، همانطور که از آن زمان به بعد در موقعیت های مختلف این کار را کردم و شما را هم تشویق می کنم که این کار را انجام دهید.

در این ویدیو، دارن هاردی در مورد مسئولیت پذیری 100 درصدی صحبت کرده است. شما چقدر از این قاعده استفاده می کنید؟ آیا 100 درصدی مسئولیت کارها و انتخاب هایتان در زندگی را پذیرفته اید؟ در قسمت دیدگاه ها این پایین با ما به اشتراک بگذارید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها