دارن هاردی

چگونه زمان خود را می گذرانید؟ – دارن هاردی

دارن هاردی در این ویدیو (زمان: 03:08) در مورد سرمایه گذاری زمان صحبت می کند. او معتقد است که زمان، یک سرمایه است. تنها سرمایه ای است که واقعاً وجود دارد، تنها چیزی است که همه ی انسان ها به یک اندازه دارند و تنها چیزی است که هرچقدر هم که ثروتمند باشید، نمی توانید آن را بخرید.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

شاید تا الآن به این قضیه دقت نکرده باشید که زمان، یک سرمایه است. تنها سرمایه ای است که واقعاً وجود دارد، تنها چیزی است که همه ی انسان ها به یک اندازه دارند و تنها چیزی است که هرچقدر هم که ثروتمند باشید، نمی توانید آن را بخرید.

تنها کاری که می توانید بکنید این است که:

انتخاب کنید زمان تان را چطور بگذرانید

دو دسته افراد وجود دارند:

 دسته اول افرادی هستند که به زمان به عنوان ابزاری برای مصرف شدن نگاه می کنند. آنها وقت شان را با فیلم ها، برنامه های تلویزیونی، بازی ها و رسانه های اجتماعی سپری می کنن یا با رفتن به مسافرت و تعطیلات سپری می کنند. شاید هم با بیرون رفتن با دوستان شان، گردش، کنسرت ها، پارک یا مهمانی رفتن می گذرانند. برای آنها زمان، ابزاری برای گذراندن است و همیشه دنبال راه های جدیدی برای گذراندن آن می باشند.

  زندگی در گذشته را متوقف کنید - دارن هاردی

 اما دسته دوم افراد به زمان به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری نگاه می کنند و وقتی از آن به درستی بهره می گیرند، می توانند به پاداش سود مرکب دست یابند.

آنها زمان شان را صرف افراد و روابط درستی می کنند که رشد مثبتی را برایشان به ارمغان می آورد. آنها زمان شان را روی انجام فعالیت هایی سرمایه گذاری می کنند که که باعث رشد مهارتی در آن ها می شود یا چیز جدیدی را به آنها یاد می دهد که باعث غنی شدن آینده شان می شود.

آنها زمان شان را روی پروژه ها و حرف هایی سرمایه گذاری می کنند که موجب افزایش شد و شکوفایی دربرخی از حیطه های زندگی شان می شود که می توانند از آن برای منافع آینده شان هم استفاده کند.

زمان یک ابزار با ارزش و محدود برای سرمایه گذاری است که هر چقدر بیشتر روی افراد و چیزهایی سرمایه گذاری شود که بتوان سود مرکبی از آن گرفت در دانش، درک، فهم و حتی از لحاظ مالی غنی تر خواهید شد.

بنابراین نکته قابل توجه این است که افراد غیرموفق زمان را فقط می گذرانند اما افراد موفق، زمان را سرمایه گذاری می کنند.

مشکل اینجاست که بیشتر افراد ارزش فرصت ها را نمی دانند. افراد موفق می دانند که هر ساعتی که آنها روی انجام کار x می گذرانند، نمی توانند دیگر روی انجام کار y سرمایه گذاری کنند و آنها با هشیاری از حدفاصل این دو متغیر آگاه هستند.

  تمرکز - دارن هاردی

افراد ناموفق این هزینه ی فرصت از دست رفته را درک نمی کنند و فقط چیزی که پیش رویشان باشد را می بینند، نه آن چیزی که الآن به طور بالقوه می توانند انجام بدهند که بعدا منجر به دریافت پاداش بزرگتر و بهتر خواهد شد.

چالش این قانون هزینه ی  فرصت از دست رفته این است که باید برای رسیدن به آن چشم اندازی که برای خودتان دارید و هنوز در زندگی تان نمایان نشده است، پایبند باشید. 

آسان نیست، دل کندن از سرگرمی های رسانه ای یا اینکه چه مسابقات، مناسبات یا مراسم های قدردانی ای در حال حاضر دارد برگزار می شود. 

به هر حال این بهای کوچکی است که باید در ازای سرمایه گذاری روی زمان تان پرداخت کنید که در نهایت در آینده منجر به دریافت پاداش مرکب می شود.

ساعات زیادی در یک روز وجود دارد و اگر همه ی آنها را فقط بگذرانید، دیگر چیزی برای سرمایه گذاری نخواهید داشت و در نتیجه شما هیچوقت در مهارت ها، منابع یا حتی سبک زندگی غنی نخواهید شد.

خب، این هفته می خواهید زمان تان را روی چه چیزی سرمایه گذاری کنید؟

این پایین در قسمت کامنت ها برای ما بنویسید.

  تمرکز - دارن هاردی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها