کتاب تو قویتر از آن چیزی هستی که فکرش را می کنی اثر جول اوستین- فصل 7

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

فصل هفتم: من خلق شده ام تا مقاومت کنم

مواقعی در زندگی پیش می ‌آید که احساس غرق شدن می کنیم، مثل اینکه فشار بیش از حد است، برای از دست دادن عزیزی رنج می کشیم، با یک بیماری دست و پنجه نرم می کنیم، یا با ما درست رفتار نمی شود. خانمی به من گفت که چطور در محل کارش علیه او اتفاقاتی افتاده است. انگار قرار بود موقعیتش را از دست بدهد. او گفت: “دیگر نمی توانم تحمل کنم. استرس، نگرانی، خواسته ‌هایی که نمی ‌توان آنها را کنترل کرد.» او احساس می کرد که قرار است زیر سنگینی مشکلات غیرقابل تحمل فرو بریزد.

پولس رسول می گوید: «خدا وفادار است. او اجازه نخواهد داد که شما مشکلات را بیش از حد توان تحمل کنید. اما راهی برای فرار ایجاد می شود تا بتوانی آن را تحمل کنی.» پولس می ‌گفت: «خدا هرگز اجازه نخواهد داد که شما با فشاری بیش از توان خود مواجه شوید. او نمی گذارد وزنی بیش از آنچه قدرت تحمل آن را دارید بر شما وارد شود.»

هنگامی که یک معمار، ساختمانی مانند یک آسمان خراش بزرگ را طراحی می کند، فقط به رنگ، سبک، شکل ظاهری آن توجه نمی کند. این موارد مهم است، اما اگر او به ساختار داخلی توجه نکند، فایده ای نخواهد داشت. او تمام موارد را محاسبه می کند، وزن هر طبقه چقدر است، چقدر با باد روبرو می شود و چقدر تجهیزات روی آن قرار دارد. سپس او می ‌داند که تیرهای فولادی باید چقدر بزرگ باشند، پایه‌ های زمین باید چقدر عمیق و ضخیم باشند.

در کالیفرنیا، جایی که ممکن است زلزله رخ دهد، باید تقویت ‌کننده‌ های خاصی را بیشتر از تگزاس در قاب قرار دهید. در فلوریدا، شیشه باید بتواند در برابر بادهای طوفانی مقاومت کند. ساختمان های آنجا با ساختمان های آیووا متفاوت است. وقتی در تابستان در هتلی در کلرادو بودم، به سقف شیب ‌دار نگاه کردم و نمی‌ دانستم چرا این همه سیم و کابل دارد. از یک کارگر هتل در این مورد پرسیدم، او گفت کابل ها برای آب شدن برف ها گرم شده اند. او گفت که اگر برف را از بین نبرند، ممکن است انباشته شود و سنگینی آن باعث ریزش سقف شود. معمار به طور خاص هر سازه را طوری طراحی می کند که بتواند فشار، وزن و عناصر بیرونی را تحمل کند.

خبر خوب این است که معمار شما خدای متعال است. او نه تنها سیارات، منظومه های خورشیدی و رشته کوه ها را طراحی کرد، بلکه شما را نیز طراحی کرد. وقتی او برنامه زندگی شما را تنظیم کرد، همه چیزهایی را که با تمام فشارها، وزن ها و بادها روبرو خواهید شد، محاسبه کرد. او هر آسیب، بی عدالتی، ضرر و اشتباهی را که با آن روبرو می‌شوید در نظر گرفت.

او تیرهای شما را به اندازه کافی ضخیم، پایه و اساس شما را به اندازه کافی عمیق طراحی کرد، و قدرت، استقامت و سرسختی را در شما قرار داد تا مشکلات را در حد توانتان تحمل کنید. شما طوری خلق شده اید که در برابر بادها مقاومت کنید، نسبت به مخالفان دوام بیاورید، بر بی عدالتی غلبه کنید، و تا زمانی که رویاها محقق شود، سختی ها را تحمل کنید.

اگر خدا می دانست که سرعت بادهایی که شما تحمل می کنید 120 مایل در ساعت است، عادل نبود، اما او شما را برای تحمل بادهایی با سرعت 80 مایل در ساعت خلق کرد. او نتوانست آن طرح را از طریق برنامه ریزان شهری دریافت کند.

چقدر خدا شما را دقیقاً با توجه به آنچه نیاز دارید خلق کرده است؟ ممکن است نتوانید آن را ببینید، اما تیرهای شما به اندازه کافی بزرگ هستند، دیوارهای شما به اندازه کافی قوی هستند. شما می توانید هر چیزی را که به سرتان می آید تحمل کنید.

خدا وقتی شما را خلق کرد، دچار اشتباه محاسباتی نشد. او محیطی را که در آن قرار می ‌گیرید و شرایطی که با آن روبرو خواهید شد را فراموش نکرد. او شما را طوری خلق کرد که سختی ها را تحمل کنید. هیچ چیزی که با آن روبرو می شوید، باعث نمی شود زیر سنگینی آن سقوط کنید.

جول اوستین می گوید افکارتان ممکن است به شما بگویند چیزهایی که باید تحمل کنید خیلی زیاد هستند. من نمی توانم با این کار کنار بیایم. باید به خود یادآوری کنید: «من برای مقاومت خلق شده ‌ام. من آنچه لازم است را دارم. من به اندازه کافی قوی هستم. من به اندازه کافی مصمم هستم. من به اندازه کافی جسور هستم. من به خوبی قادر هستم.»

 

همه چیز درباره شما با دقت برنامه ریزی شده است

کتاب جول اوستین

یک معمار منتظر نمی ماند تا فشار وارد شود و ببیند چه نوع تیرهایی را باید استفاده کند. او تا زمان طوفان صبر نمی کند، نیروی بادها را بررسی می کند، میزان مقاومت مورد نیاز را اندازه گیری می کند و سپس تصمیم می گیرد که چه چیزی مناسب است. همه اینها از قبل محاسبه شده است. مشخصات ساختمان قبل از شروع ساخت و ساز مورد مطالعه، محاسبه و تایید قرار گرفته است. به همین ترتیب، قبل از تولد شما، قبل از اینکه در سیاره زمین ظاهر شوید، مشخصات شما با دقت طراحی شده است. همه چیز به طور استراتژیک و دقیق براساس آنچه شما نیاز دارید در شما قرار داده شده است.

وقتی با یک چالش بزرگ روبرو می شوید، به این معنی است که زیرساخت قوی دارید. شما تا زمانی که مقداری وزن بر روی خود وارد کنید، واقعاً نمی دانید چه چیزی در شما وجود دارد. تا زمانی که فشار نیاید نمی دانید چه چیزی را می توانید تحمل کنید.

حقیقت این است که شما تا زمانی که نتوانید از عهده چیزی برآیید، با آن مواجه نخواهید شد. اگر اینطور بود، خدا اصلا اجازه نمی داد رخ دهد. همین واقعیت که این اتفاق افتاده است، نشانه آن است که شما به خوبی قادر هستید.

شاید هرگز فشار زیادی به تیرها وارد نکرده باشید و دیوارهای شیشه ای ساختمان شما هرگز بادهایی به این شدت را تجربه نکرده باشند. دلیل اینکه شما وسوسه می شوید تا غرق شدن را احساس کنید، این است که متوجه نمی شوید ساختار برای آن فشار طراحی شده است. اما برای معمار شما تعجب آور نیست. او از قبل می دانست، به همین دلیل است که شیشه را بسیار محکم کرد. او بادهایی را در نظر گرفت که هرگز نمی دانستید با آنها روبرو می شوید. هیچ چیزی که با آن روبرو می شوید نمی تواند باعث فروپاشی شما شود. شما برای مقاومت طراحی شده اید.

اکنون، می‌ توانید در ذهن خود، تسلیم شوید و فکر کنید، من غرق شده ام و زندگی خیلی سخت است. به همین دلیل است که کتاب مقدس به ما می گوید: ” تسلیم ذهن خود نشوید.” ساختار شما به اندازه کافی قوی است، اما باید ذهن خود را نیز به اندازه کافی قوی کنید. از گفتن جملات منفی به خود دست بردارید: «خیلی بزرگ است. خیلی طولانی شده است و من دیگر نمی توانم آن را تحمل کنم.”

  کتاب تو قویتر از آن چیزی هستی که فکرش را می کنی اثر جول اوستین- فصل 9

شما به خوبی قادر هستید. هیچ سلاحی که علیه شما ساخته شود موفق نخواهد شد. آن سختی برای ماندن نیامده است. قوی و شجاع باش، زیرا خدایت با توست. اینکه بگوییم نمی توانیم از عهده آن برآییم، به این معناست که بگوییم: «وقتی خدا ما را خلق کرد، اشتباه محاسباتی کرد. او پایه و اساس ما را به اندازه کافی عمیق نساخت.» خدا اشتباه نمی کند.

مزمور 139 می گوید: “شما به طرز شگفت انگیزی آفریده شده اید.” این فقط در مورد ظاهر، شخصیت و استعدادهای شما صحبت نمی کند. این در مورد مشخصات، زیرساخت و روش خداوند برای خلق چیزهایی که شما نمی توانید ببینید صحبت می کند. خدا از قبل برای چالش ‌ها و موانع شما برنامه‌ ریزی کرده است.

 

شما درون خودتان توانایی‌های بیشتری دارید.

وقتی مرکز کامپک را خریداری کردیم، هیچ اتاقی برای حوزه کودک و نوجوان نداشت. آنجا یک میدان ورزشی بزرگ بود، اما ما به کلاس ‌های درس، امکانات برای جوانان و یک عبادتگاه نیاز داشتیم، بنابراین یک ساختمان پنج طبقه در انتهای آن ساختیم که به لابی ‌ها متصل می ‌شد. ما به معماران گفتیم که در آینده می خواهیم پنج طبقه دیگر اضافه کنیم، زیرا به فضای بیشتری نیاز داریم. بنابراین آنها پایه، تیرها و ساختار زیرزمینی را طوری طراحی کردند که بتواند ده طبقه را در خود جای دهد. هزینه بیشتری برای ما داشت، اما می ‌دانستیم که اگر بخواهیم ساختمان را در آینده توسعه دهیم، باید زیرساخت‌ هایی را ایجاد کنیم. اگر نه، محدود می شدیم.

وقتی به ساختمان ما نگاه می کنید، یک ساختمان پنج طبقه را می بینید. چیزهای دیگر را نمی توانید ببینید، مگر اینکه نقشه ها را دریافت کنید و به مشخصات نگاه کنید. مردمی که در بزرگراه رانندگی می‌ کنند فکر می ‌کنند ساختمان تمام شده است.

آنها نمی دانند زیر زمین چیست. چیزی که باعث می شود ساختمان بالاتر برود و وزن تیرها را تحمل کنند، ضخامت پایه است. ممکن است فکر کنید به محدودیت ‌های خود رسیده ‌اید، و برای مدت طولانی در آن سطح مانده ‌اید. آیا می توانم به شما بگویم که تحملتان زیاد است؟ زیرا تا به حال، فشار زیاد را به خوبی تحمل کرده اید و با حمل وزن زیاد بسیار راحت بوده اید. اگر می توانستید به مشخصات خود نگاه کنید، نقشه هایی را که خدا برای شما در نظر گرفته است ببینید، متوجه می شدید که مقاومت شما بسیار بزرگتر از چیزی است که در حال حاضر تصورش را می کنید.

می توانید فکر کنید که خدا شما را بیش از حد تحملتان خلق کرده است، چیزی را در شما قرار داده است که به آن نیاز ندارید. شما فشار بیشتری را در خود تحمل می کنید، اما نه به معنای بد. این فشاری است که باعث می ‌شود رشد کنید، ایمانتان را آزاد کنید تا بیشتر باور کنید، رویاهای بزرگ‌ تری داشته باشید و چالش ‌های جدید را تحمل کنید. این فشار مثبتی است که به شما کمک می ‌کند تا بفهمید می ‌توانید با چیزهایی که فکر نمی ‌کردید از عهده آنها برآیید، کنار بیایید.

 

در نبردی که در ذهن تان شکل گرفته است، شکست نخورید

به مدت هفده سال در پشت صحنه در لیک وود کار کردم و به تولید برنامه های تلویزیونی پرداختم. در سال 1999، پدرم ناگهان فوت کرد. می ‌دانستم که قرار است قدم بردارم و کشیش کلیسا شوم، اما نمی‌دانستم که چگونه می‌ شود. من هرگز مجبور نبودم برای سخنرانی در مقابل هزاران نفر از جایم بلند شوم. افکارم به من می گفتند که واجد شرایط نیستم و کسی قرار نیست به سخنانم گوش دهد. علاوه بر این، از دست دادن پدرم آسیب زا بود.

من هر روز با او کار می کردم. ما با هم به دنیا سفر کردیم و حالا او رفته بود. من می توانستم غرق شوم، فشار باید باعث می شد عقب نشینی کنم و دلسرد شوم. تمام دنیای من زیر و رو شده بود. اما در میان آن همه آشفتگی، قدرتی را احساس کردم. این یک عزم و مقاومت بود که برای من معنی نداشت. وقتی به سمت وزارت رفتم، عصبی و ترسیده بودم، اما در عمق وجودم باور داشتم که می ‌توانم این کار را انجام دهم. می دانستم آنچه لازم است را دارم. جسارت و اعتماد به نفسی وجود داشت که هرگز آن را تجربه نکرده بودم. اکنون متوجه شدم که این فقط قدرت من نبود.

من برای انجام این کار، تحمل فشار و غلبه بر ضرر خلق شده بودم. من متوجه شدم که تیرهای من به اندازه کافی بزرگ هستند، پایه و اساس من به اندازه کافی قوی است. چیزی که من می گویم این است که شما برای هر چیزی که قرار است با آن روبرو شوید خلق شده اید. وقتی با چالش ‌هایی روبرو می‌ شوید که خیلی بزرگ، خیلی سخت، خیلی ناعادلانه به نظر می ‌رسند، نگران نباشید. خدا می دانست که آنها به سراغ شما می آیند.

او قبلاً این مسائل را در نظر گرفته است. او قبلاً تیرهای شما را به اندازه کافی قوی کرده است. شما قادر خواهید بود آن را تحمل کنید. ممکن است ناراحت کننده باشد، ممکن است مجبور شوید تحمل کنید، اما فشار مانع شما نمی شود. شما توانایی هایی را کشف خواهید کرد که نمی دانستید دارید.

حتی الان هم مخالفت هایی از سوی منتقدان دارم، افرادی که مرا درک نمی کنند، اما این دیگر من را آزار نمی دهد. من هرگز به آن توجه نمی کنم. زندگی خوب است. برای برخی از افراد این انتقاد باعث می شود که آنها تلخ، کینه توزانه و منفی باشند، اما خدا به من لطف کرد تا آن را مدیریت کنم. فشاری که باعث فروپاشی برخی افراد می شود، بر من تأثیر نمی گذارد.

هر چه در آینده شما رخ دهد، این لطف را دارید که آن را مدیریت کنید. هیچ چیزی که با آن روبرو می شوید فراتر از توانایی شما نیست. اگر در دهه بیستم به من در مورد دغدغه هایم می گفتید، فکر می ‌کردم هیچ راهی وجود ندارد و نمی توانم آنقدر مشکلات را تحمل کنم. فرو می ریختم، زیرا نمی توانستم زیرساخت ها را ببینم. هیچ وقت اینقدر تحت فشار قرار نگرفته بودم. اما شما مانند من در زمان مواجه با چالش ها، متوجه خواهید شد که تیرها در جای خود قرار دارند، فولاد شما به اندازه کافی ضخیم است و دیوارهای شما به اندازه کافی قوی هستند. شما می توانید خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید، سختی ها را تحمل کنید.

  کتاب تو قویتر از آن چیزی هستی که فکرش را می کنی اثر جول اوستین- فصل 1

نکته کلیدی این است که نبرد را در ذهن خود از دست ندهید. وقتی برای ده داستان طراحی شده اید، ذهن شما می تواند پنج داستان را مدیریت کند و شما را متقاعد کند که وزن بیش از حد را تحمل کنید.

اگر معمار شما در خیابان زندگی می کرد و در یک شرکت در مرکز شهر کار می کرد، ممکن بود اشتباه محاسباتی انجام دهد. اما معمار شما خدایی است که جهان ها را به وجود آورده است، خدایی که سیارات، کیهان و کهکشان ها را طراحی کرده است. او اشتباه محاسباتی نمی کند. شما هرگز با موقعیتی روبرو نخواهید شد که برای آن خلق نشده اید. شما هرگز با فشاری مواجه نخواهید شد که باعث فروپاشی شما شود، هرگز با مشکلی که بیش از حد توان شما است روبرو نخواهید شد و هرگز با رویایی روبرو نخواهید شد که نتوانید وزن آن را تحمل کنید.

 

یک آسمان خراش درون شما وجود دارد.

وقتی به تمام نقاط حساس زندگی ام نگاه می کنم، زمانی که باید غرق می شدم، زمانی که مادرم به سرطان مبتلا شده بود، مرگ پدرم، دعوا با مرکز کامپک، باید صد میلیون دلار جمع آوری می کردم برای بازسازی ساختمان، همه اینها هر بار ناراحت کننده بود. می ‌توانستم استرس داشته باشم، وزنم پایین بیاید و تسلیم شوم، اما دریافتم که اگرچه فشار از بین نمی ‌رود، اما من برای تحمل فشار بیشتر خلق شده ‌ام. متوجه شدم که می توانم وزن بیشتری را تحمل کنم.

اگر با فشار مواجه نشوید، هرگز نخواهید فهمید که واقعاً چه کسی هستید. هر چه بالاتر بروید، فشار بیشتری بر شما وارد خواهد شد. خبر خوب این است که شما تیرهای لازم برای رسیدگی به مشکلات را دارید. پس از مدتی فشار کاهش می یابد و خواهید فهمید که قوی تر از آنچه فکر می کنید هستید.

اکنون می ‌توانید به برخی از چیزهایی که ده سال پیش شما را غرق کرده ‌اند نگاه کنید و مانند من بگویید: «این چیز مهمی نیست. فکر می ‌کردم که مشکل در محل کار، من را دچار یک فروپاشی عصبی می ‌کند، اما از آن عبور کرده‌ ام و اکنون چنین چیزهایی آزارم نمی ‌دهد.»

خدا شما را تغییر داد، او به شما نشان داد که واقعاً چه کسی هستید. فکر می کردید همیشه پنج طبقه خواهید بود، اما بهتر است آماده شوید، زیرا یک آسمان خراش در شما وجود دارد. سطوح جدید، غول های جدید برای فتح، کوه های جدید برای صعود و مهارت های جدید برای یادگیری وجود دارد. وقتی فشار بیشتر، وزن بیشتر، مخالفت بیشتر به سراغ شما می آید، اجازه ندهید شما را تحت تاثیر قرار دهند. بگذارید به شما الهام ببخشند. این بدان معناست که خدا در شرف افزودن یک طبقه جدید است. او قرار است شما را بالاتر ببرد. شما توانایی هایی را کشف خواهید کرد که نمی دانستید دارید.

“جوئل، من کودکی خوبی نداشتم. کسی را نداشتم که مرا تشویق کند.» این عادلانه نبود، اما شما تیرهای لازم برای مقاومت در برابر آن را دارید. شما زیرساخت لازم برای بالا رفتن از آن را دارید. این مانع آینده شما نمی شود. کتاب مقدس می ‌گوید: «قدرت خدا را مال خود کنید.»

اگر شما نمی توانستید این وزن را تحمل کنید، خدا اجازه نمی داد با آن مواجه شوید. از آنجایی که او اجازه داد، این بدان معناست که شما به خوبی قادر هستید. اکنون در طول روز آن قدرت را در دست بگیرید. «پدر، از تو سپاسگزارم که سلامتی را به من باز می‌گردانی. سپاسگزارم که بودنت برای من بیشتر از این است که دنیا علیه من باشد.»

برای پولس رسول همه نوع اتفاقات ناعادلانه رخ داد. سه بار او را با چوب کتک زدند. او را بدون محاکمه به زندان انداختند. کشتی اش غرق شد، شب را در دریای آزاد گذراند و مار سمی او را گزید. او می توانست تحت فشار باشد، دلسرد شود و غرق در مشکلات زندگی کند. با این حال او کسی است که می گوید: “خدا را شکر که همیشه باعث پیروزی ما می شود.” او فهمید که خدا اجازه نمی دهد با چیزهایی روبرو شوید که نمی توانید از عهده آنها برآیید.

اگر مانند پولس ایمان داشته باشید، متوجه خواهید شد که برای مقاومت در برابر فشار خلق شده اید. دشمن نمی تواند طوفان قدرتمندی بفرستد تا دیوارهای شما خراب شود. او نمی تواند آنقدر وزن بر شما وارد کند، آنقدر فشار بیاورد که تیرهای شما نتوانند آن را تحمل کنند. پولس گفت: «از هر طرف بوسیله سختی تحت فشار هستیم، اما له نمی ‌شویم.» او می گفت که ما برای سختی ها طراحی شده ایم. معمار ما تمام وزن، مشکلات و شکست‌های بد را در نظر گرفته است و به شما قدرت، شجاعت و استقامتی داده است که بتوانید مقاومت کنید.

 

تیر و ستون های شما به اندازه کافی قوی هستند.

کتاب انگیزشی جول اوستین

وقتی داوود جوان بود، به عنوان پادشاه بعدی اسرائیل مسح شد. اما او بلافاصله به قصر نرفت. او به دشت چوپانی خودش برگشت و سال ها از گوسفندان پدرش نگهداری کرد. مطمئنم که افکارش به او می گفتند، تو هرگز پادشاه نخواهی شد. تو اینجا گیر کرده ای، هیچ کس به تو توجه نمی کند. او می ‌توانست دلسرد شود و با ناراحتی زندگی کند، اما به کار درست ادامه داد. او سرانجام جالوت را شکست داد و برای خدمت به شاه سائول به قصر رفت. داوود نسبت به سائول وفادار بود، اما سائول به او حسادت می کرد. او می توانست لطف را در زندگی داوود ببیند.

در حالی که داوود برای سائول چنگ می نواخت و سعی می کرد به او کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد، سائول نیزه ای را در سراسر اتاق به سمت او پرتاب کرد و داوود پا به فرار گذاشت. داوود سال ‌ها را در صحرا گذراند و در غارها پنهان شد و به دلیل وجود سائول، در حال فرار زندگی می کرد. داوود فکر می ‌کرد که در مزارع چوپان ‌ها سخت و تنها بوده است، در تمام آن سال‌ ها احساس غفلت می‌ کرد، اما هرگز چنین فشاری را که پادشاه می ‌خواهد او را بکشد، تجربه نکرده بود. او می ‌توانست غرق شود، اجازه دهد فشار او را بشکند و تسلیم شود، اما نگرش داوود این بود: “خدا من را برای مقاومت در برابر بی ‌عدالتی خلق کرد.”

  کتاب تو قویتر از آن چیزی هستی که فکرش را می کنی اثر جول اوستین- فصل 6

در مسیر سرنوشت شما مخالفت های زیادی وجود خواهد داشت، چیزهایی که منصفانه نیستند، افرادی که باید طرفدار شما باشند اما علیه شما هستند. شما باید به خود یادآوری کنید که می توانید از عهده آن برآیید. شما برای آن خلق شده اید. قرار نیست زیر آن وزن فرو بریزید. تیرهای شما به اندازه کافی قوی هستند. شما مجبور نیستید انتقام بگیرید و با تلخی زندگی کنید. می ‌توانی ببخشید، راه بلند را طی کنید و از توهین چشم پوشی کنید. ممکن است منصفانه نباشد، اما شما طوری خلق شده ‌اید که مانند داوود در برابر بی ‌عدالتی مقاومت کنید و در برابر مخالفان دوام بیاورید.

اگر داوود از گیر افتادن در مزارع چوپان ها شکایت می کرد یا توسط شاه سائول غرق می شد و اجازه می داد فشار زندگی او را از بین ببرد، ما الان در مورد او صحبت نمی کردیم. او اجازه نداد فشار او را دلسرد کند و باعث شود که سرنوشتش را از دست بدهد.

همه ما با فشار روبرو هستیم. همه ما مواقعی می ‌توانیم احساس خستگی کنیم و فکر کنیم مشکلات خیلی زیاد هستند. دلیل مخالفت های بزرگ شما این است که سرنوشت بزرگی دارید. خبر خوب این است که وقتی خدا زیرساخت شما را طراحی کرد، همه اینها را در نظر گرفت. او آینده بزرگی با دیوارهای ضعیف، پایه و تیرهای کوچک به شما نداد. شما از آنچه فکر می کنید قویتر هستید. شما استقامت بیشتر، لطف بیشتر، بخشش بیشتر دارید. آن چالش ها نشانه این است که طبقات بیشتری در شما وجود دارد. شما پایه بزرگی دارید. خدا شما را آماده می ‌کند تا بالاتر بروید و سطوح جدید نفوذ و لطف را ببینید.

زمانی که متوجه می‌شوید چه چیزی در شماست، از زمان‌های سخت شکایت نکنید. داوود استقامت، شجاعت و ایمانی را کشف کرد که هرگز ندیده بود. اگر در زمان سختی ها نگرش درست را حفظ کنید، به جای اینکه فشارهای زندگی شما را بشکنند، باعث رشد شما خواهند شد. شما پیشرفت خواهید کرد و بالغ خواهید شد تا بتوانید تاج و تخت خود را به دست بگیرید.

شاید الان در یک امتحان هستید. فکر می کنید تحمل سختی خیلی زیاد است. دیدگاه جدیدی داشته باشید. شما برای مقاومت خلق شده اید. شما از قبل آنچه را که نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. به جای اینکه به این فکر کنید چقدر شرایط دشوار است، قدرت را در دست بگیرید و آن را برگردانید و بگویید: «من می توانم همه چیز را از طریق خدا انجام دهم. من برای نبرد با قدرت و برای روزهای سخت مسح شده ام. من ممکن است در دره سایه مرگ قدم بردارم، اما رازی را می دانم: اینجا نمی مانم. این دره، خانه من نیست. من بهتر، قوی ‌تر و پیروزمندانه به سمت سطوح جدیدی از سرنوشتم می ‌روم.»

 

شما زیرساختی دارید که شما را بالاتر می برد.

یکی از دوستانم برای دیدن ساختمان کلیسای ما آمد. او یک مهندس است. او را از قسمت لابی ها و تالارها بردم. او را روی سکو آوردم، چراغ ها، سیستم صوتی، صفحه نمایش های بزرگ و نحوه بالا و پایین رفتن گودال را به او نشان دادم. همه اینها چیزهایی هستند که مرا تحت تأثیر قرار می دهند و او آن را دوست داشت، اما چیزی پرسید که هیچ کس تا به حال از من نپرسیده است.

گفت: آیا می توانم اتاق های مکانیکی را ببینم؟ پرسیدم: چی؟ گفت: مناطق مکانیکی، نیروگاه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، لوله های آب سرد. من حتی نمی دانستم آنها کجا هستند. مجبور شدم شوهر خواهرم کوین را بخواهم که ما را به این مناطق از ساختمان که هرگز ندیده بودم ببرد.

او ما را به اتاق ‌های بزرگ پر از تجهیزات، با ژنراتور، پمپ و تابلوهای برق برد. تیرهای فولادی را که به ساختمان اجازه می دهد تا بیش از صد یارد بدون ستون بچرخد، به ما نشان داد. دوست مهندسم باورش نمی شد. او با هیبت آنجا ایستاده بود و از دیدن توربین های یک پمپ بزرگ شگفت زده شد و با کوین در مورد چیزهایی صحبت می کرد که من هیچ نمی دانستم. آن روز را با قدردانی جدیدی از ساختمان ترک کردم. همه جور چیزهایی در پشت صحنه وجود داشت، زیرساخت هایی که نمی توانستیم ببینیم، طراحی چیزهایی که دیدیم ما را بسیار شگفت انگیز کرد.

به همین ترتیب، خداوند چیزهای باورنکردنی را در شما قرار داده است که نمی توانید آنها را ببینید. شما تمام توانایی های خود را درک نمی کنید. شگفتی هایی دارید که به شما امکان می دهد از جایی که اکنون هستید فراتر بروید. زیرساخت هایی دارید که شما را به سطوح بالاتر می برد تا طبقات جدید اضافه کنید. خدا شما را طوری خلق نکرده که در یک سطح معین باقی بمانید. ممکن است اکنون در پنج طبقه باشید، حال شما خوب باشد و خدا به شما برکت داده است. چیزی که نمی توانید ببینید این است که شما یک پایه ده طبقه دارید.

جایی که هستید مقصد نهایی شما نیست.

خداوند می فرماید: راه نیکوکاران روشن تر می شود. او نه تنها شما را برای افزایش، بلکه برای مقاومت در برابر بادها، پیشی گرفتن از مخالفان، غلبه بر موقعیت های ناعادلانه طراحی کرد. همانطور که زمینه جدیدی را پیش می گیرید، موانع جدیدی وجود خواهد داشت. هر چه فرصت بیشتر باشد، مخالفت بیشتر است. در اصطلاح دینی، مراتب جدید، شیاطین جدید را نشان می دهند.

با هر چیزی که روبرو می شوید، به خود یادآوری کنید که از عهده آن بر می آیید. نه فقط به این دلیل که شما بسیار عالی هستید، بلکه به این دلیل که معمار شما، خدای متعال، شما را با هر چیزی که نیاز دارید طراحی کرده است. او قول داد که هرگز با چیزی روبرو نخواهی شد که نتوانید آن را تحمل کنید.

وقتی وسوسه می شوید که فکر کنید، زندگی طاقت فرسا است، این خیلی زیاد است، من نمی توانم آن را تحمل کنم، شما باید اتاق های مکانیکی خود را ببینید. اگر فقط می ‌توانستید آنچه را که خداوند در شما، شجاعت، قدرت، عزم و صلابت قرار داده است، ببینید، متوجه می ‌شدید که می ‌توانید از عهده آن برآیید.

من ایمان دارم و اعلام می کنم که قدرت به شما وارد می شود، شجاعت در حال افزایش است. خداوند در روح شما جان تازه ای می دمد. شما در برابر هر طوفانی مقاومت خواهید کرد، از هر حمله ای پیشی خواهید گرفت، بر هر مانعی غلبه خواهید کرد و به هر آن چیزی که برایش آفریده شده اید، تبدیل خواهید شد.

Rating 5.00 from 2 votes

لیست فصل ها
آموزش مکمل

جول اوستین

230 سمینار

100 ساعت

449000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×