مقالات, مقالات دن لاک, مهارت

12 شغل پردرآمد بدون سرمایه و نیاز به مدرک دانشگاهی – دن لاک

12 شغل پردرآمد بدون سرمایه

در حال حاضر اکثر افراد معتقدند که برای داشتن درآمد بالا به مدرک دانشگاهی نیازی ندارید. امروزه خیلی از افراد از طریق شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل که در ادامه آنها را عنوان خواهیم کرد، خیلی بیشتر از افرادی که مدرک دانشگاهی دارند، می توانند پول در بیاورند.

زمان تقریبی مطالعه این مطلب: 18 دقیقه

(اگر فرصت ندارید الان این مطلب را بخوانید، از انتهای این صفحه می توانید فایل صوتی را دانلود کنید و گوش کنید.)

با استفاده از 1+12 مهارتی که در ادامه عنوان می کنم، می توانید در منزل کسب و کارهای کوچک پرسود برای خود ایجاد کنید. اما قبل از اینکه به سراغ معرفی مهارت های پولساز برویم، باید به سوال زیر جواب دهید و کمی روی آن فکر کنید.

کدام شغل یا مهارت برای من مناسب است؟

مشاغل خاص و پردرآمد بسیاری وجود دارد که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند. اما شما چطور می خواهید متوجه شوید که کدام مهارت و کدام شغل برای شما مناسب است؟

در جواب به این سوال باید به این نکته دقت کنیم که:

مطمئن شویم مهارت یا شغلی که انتخاب می کنیم، چیزی هست که واقعاً آن را می خواهیم.

استیو جابز گفته:

«زمان شما محدود است، پس آن را با زندگی کردن به روش دیگران هدر ندهید.»

منظورش این است که به این خاطر که شخصی دیگر از شما می خواهد مسیری را که او برای شما مشخص کرده، بروید، کاری که دوست ندارید را انجام ندهید. در عوض شما می توانید مهارت پولسازی را انتخاب کنید، آن را یاد بگیرید و در آن متخصص شوید.

بعضی ها ذاتاً یک سری توانایی هایی دارند که ممکن است ما نداشته باشیم. مثلاً بعضی ها در نوشتن تبحر دارند، بعضی ها صدای خوبی دارند، بعضی ها در طراحی داخلی ساختمان مهارت استعداد دارند. اما نگران نباشید، شما به آسانی می توانید هر مهارتی که دلتان بخواهد را یاد بگیرید.

مهم نیست چکاری انجام می دهید، با استفاده از توانایی های ذاتی خود می توانید زندگی شغلی جدید خود را بسازید.

کدام پر سودتر است؟ با مدرک ها یا بدون مدرک ها؟!

مشاغل خاص مثل تبلیغ نویسی اغلب سودمندتر از مشاغلی هستند که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند مثل وکالت. شما می توانید خیلی سریع با گذراندن دوره ی آموزشی کوتاهی از مهارت مورد نظرتان، به یک متخصص تبدیل شوید.

 

ویدیوی ابتدایی

قبل از اینکه سراغ مهارت ها بروید، حتما ویدیوی پایین را ببینید، در این ویدیو دو درس مهم از دن لاک یاد می گیرید که قبل از شروع کارتان به شما خیلی کمک می کند:

درس اول: متخصص شوید

اکثر کارآفرین ها برای چیزهای بی اهمیت زمان می گذارند ولی برای کار خود وقت نمی گذارند تا در آن تبدیل به یک متخصص و استاد شوند. اول باید روی یک مهارت تمرکز کنید و در آن متخصص شوید و بعد مهارت بعدی.

درس دوم: لازم نیست حتما درست انجامش بدی، فقط دست به کار شو 

کمال گرایی، دشمن پیشرفت است. مثلا اگر ویدیو تولید می کنید، خیلی نیاز نیست از همه نظر عالی باشد، آپلودش کنید و در ویدیوهای بعدی مشکلات را اصلاح کنید.

شغل های پردرآمد بدون سرمایه یا با سرمایه کم

در این قسمت می خواهیم شغل های پردرآمد بدون سرمایه یا با سرمایه کم و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی را به شما بگوییم که می توانید به عنوان یک کارآفرین این مهارت ها را یاد بگیرید و پول بسیار بسیار خوبی از طریق آنها در بیاورید:

1- مدیر و برنامه ریز شبکه های اجتماعی

شبکه ی اجتماعی یکی از داغترین صنعت های حال حاضر هست. طبق آمار، تقریبا نصف جمعیت جهان به طور منظم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. یک آمار به شما بدهم:

شبکه اجتماعی اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد.

فیس بوک روزانه بیش از یک و نیم میلیارد کاربر روزانه دارد.

خیلی از کسب و کارهای فضای واقعی دیگر متوجه شده اند که باید نسخه مجازی خود را هم راه بیندازند و بنابراین این روزها نگاه های بسیاری از کسب و کارها به سمت شبکه های اجتماعی کج شده است.

شما می توانید به عنوان ادمین و استراتژیست شبکه های اجتماعی به این شرکت ها و برندها کمک کنید تا در فضای مجازی هم دیده شوند.

2- طراح گرافیک

شما می توانید طراحی گرافیک را از طریق دوره های آنلاین هم یاد بگیرید. خیلی از برترین طراحان گرافیک دنیا حتی مدرک دانشگاهی هم ندارند.

طراحان گرافیک در کارشان تنوع و خلاقیت بسیاری دارند. طراحان گرافیک تقاضای زیادی دارند. تمام مشاغل برای تبلیغ برند خود به لوگو و گرافیک نیاز دارند. همچنین اگر می خواهید به عنوان طراح گرافیک فعالیت کنید می توانید طراحی سایت یاد بگیرید و به راحتی درآمد خود را افزایش دهید.

این را هم بخوانید:  35 تا از بهترین جملات ارل نایتینگل + ویدیو

معمولاً این افراد بر اساس کیفیت کار خود استخدام می شوند و چیزی که مهم است نمونه کارهایتان است، نه میزان تحصیلات یا تجربه تان.

3- کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ شامل نوشتن توضیحات محصول یا متقاعد کردن مشتری از طریق متن هست. برای یادگیری این مهارت و شروع کار نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید. تقاضا برای اینکار بسیار بالاست و هیچوقت هم تمام نمی شود. چون کسب و کارها همیشه برای جذب مشتری شان به متن های تأثیرگذار در تبلیغات شان نیاز دارند.

مهارت کپی رایتینگ با مهارت فروش متفاوت است ولی در یک راستا قرار دارند. فروش، به صورت حضوری یا تلفنی انجام می شود و کپی رایتینگ، فروش از طریق کلمات است.

کپی‌رایتر به کسی می گویند که مهارت کپی رایتینگ را بلد است و انجام می دهد. آنها تلاش می‌‌کنند که با استفاده از کلمات، مردم را به درک یک حس، فکر کردن به یک موضوع و درنهایت پاسخ دادن و انجام دادن فعالیت از قبل تعریف‌شده‌ای ترغیب کنند. کپی رایتر کسی است که با توجه به نکات روانشناسی مخاطب، بر فرآیند تصمیم گیری فرد در خرید کالا تاثیر می گذارد و تنها ابزار او در این راه، انتخاب هوشمندانه کلمات است.

این مهارت هم جزو شغل های پردرآمد بدون سرمایه هست که به راحتی می توان از راه دور انجامش داد. می توانید یک کسب و کار تبلیغ نویسی موفق برای خود بسازید، صرفنظر از اینکه در چه نقطه ای از کره ی زمین قرار دارید. کافیست فقط یک کامپیوتر و اینترنت داشته باشید.

مهارت تبلیغ نویسی اولین مهارتی بود که دن لاک آن را یاد گرفته و توسعه داده است. او در این مورد می گوید که یک بار مربی ام آلن از من پرسید:

«دن می دانی تبلیغ نویس ها جزو پردرآمدترین افراد در جهان هستن و هنوز خیلی از مردم از وجود چنین مهارتی خبر ندارند؟

اطرافت را نگاه کن، به هر جا که نگاه کنی، هر محصولی که در زندگی ات همین الان می خری، به خاطر این است که یک تبلیغ نویس ایده ای به ذهنش رسیده، پیامی نوشته و این همان چیزی است که متقاعدت می کند تا تمام چیزهای اطرافت را بخری، هر چیزی در زندگی ات در هر جایی، یک تبلیغ است. می توانی درک کنی که این مهارت چقدر قدرتمند است؟»

اگر دوست دارید بدانید دقیقا کپی رایتینگ چیست و بیشتر با آن آشنا شوید، می توانید ویدیوی زیر را ببینید:

اگر دوست داشتید نکات کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی را که برای شروع کار لازم است، بدانید، این مقاله ی زیر را هم پیشنهاد می کنم بخوانید:

8 نکته ای که هنگام شروع کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی) باید رعایت کنید

4- یوتیوبر یا ولاگر

اول این دو را تعریف کنم:

یوتیوبر: کسی که در یوتیوب ویدیوهای جذاب و حرفه ای به اشتراک می گذارد

ولاگر: کسی که وبلاگ ویدیویی دارد و محتوای ویدیویی از خودش درست می کند.

شروع این مسیر شغلی ممکن است کمی بیشتر از بقیه طول بکشد و اگر ثابت قدم و پشتکار داشته باشید، در بلندمدت می توانید نتیجه بگیرید. شما می توانید با تبدیل شدن به یک یوتیوبر پول زیادی بدست بیاورید.

همچنین می توانید یک ولاگر باشید، کسی که در مورد موضوعات خاص ویدیو تولید می کند و آموزش های جالب به مخاطب ارائه می دهد.

5- سخنران انگیزشی

این مهارت هم نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید خلاقیت در تولید آموزش های جذاب و مهارت در حوزه ای خاص است.

حتی اگر احساس می کنید که استعداد تبدیل شدن به یک سخنران انگیزشی را ندارید، می توانید این مهارت را بسازید. خودتان می توانید این مهارت را از طریق مربی یاد بگیرید و دائم تمرین کنید. حتی بااستعدادترین سخنرانان هم تمرین می کنند و آن را توسعه می دهند.

از راه های مختلفی می توانید از این مهارت کسب درآمد کنید. مثل برگزاری سمینارها و دوره های آنلاین. یا حتی می توانید ویدیوهای جذابی از سخنرانی های انگیزشی خود درست کنید و این مهارت را با مهارت قبلی ترکیب کنید، یعنی این ویدیوهای جذاب را در یوتیوب به اشتراک بگذارید. اگر در این کار ثبات داشته باشید و همیشه انجامش دهید، هم می توانید به دیگران کمک کنید و هم پول در بیاورید.

این مهارت، یکی از بهترین مسیرهای شغلی برای کارآفرینان پرهیجان و پرانرژی است.

به نظر شما بهترین سخنران انگیزشی کیست؟ چه افراد دیگری را می شناسید که در این حوزه فعالیت می کنند؟ انتهای این صفحه برای ما بنویسید.

6- متخصص دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از شغل های پردرآمد بدون سرمایه که در واقع یک مهارت عالی است، مهارت دیجیتال مارکتینگ است. این مهارت

جزو شغل های نوظهور است و به دلیل تقاضای زیادی که امروزه دارد، می تواند یکی از پولسازترین مهارت ها باشد. دیجیتال مارکتینگ جزو 10 شغل پردرآمد دنیاست و تخصص در این مهارت می تواند شما را به یک سرمایه ارزشمند برای هر سازمان یا کسب و کاری تبدیل کند.

این را هم بخوانید:  19 شغل پردرآمد با سرمایه کم

دوره ها و منابع آنلاین و غیرآنلاین زیادی در این حوزه وجود دارد که می توانید حتی از راه دور در خانه ی خود این مهارت فوق العاده را یاد بگیرید. این حوزه زیرشاخه های زیادی دارد مثل بازاریابی محتوا، سئو، تبلیغات و… که می توانید از هر کدام برای کسب درآمد بالا استفاده کنید.

در ایران هم اگر بخواهم یک دوره با استاندارد خیلی بالا را به شما معرفی کنم، دوره ی دیجیتال مارکتینگ سایت مدیر سبز با تدریس آقای ژان بقوسیان را به شما معرفی می کنم.

همچنین اگر بخواهم یک دوره ی عالی در ایران برای سئو که خودش به تنهایی جزو 3 شغل اول پردرآمد دیجیتال مارکتینگ است، معرفی کنم، دوره ی آموزش جامع سئوی سایت نیوسئو با تدریس آقای امیر قمصری را به شما معرفی می کنم.

پیشنهاد می کنم این مقاله را هم از دن لاک بخوانید:

بازاریابی کسب و کار بدون سرمایه

7- طراح جواهرات

این مهارت جزو شغل های پردرآمد خانگی است. طراحی جواهرات خیلی کار آسانی نیست. منابع مورد نیازتان در دسترس هست و می توانید از مکان های مربوطه تهیه کنید و حتی از گوگل می توانید آموزش های نحوه ی ساخت جواهرات را یاد بگیرید. وقتی در این حوزه مهارت و سبک مورد نظرتان را بدست آورید، می توانید هر چیزی که تصورش را می کنید، بسازید و آن را بفروشید.

این یک مهارت فوق العاده برای یک آدم خلاق هست. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام برای خود صفحه ایجاد کنید و طراحی های خود را در آنجا بفروشید. می توانید از مشتری سفارش قبول کنید و جواهرات را بر اساس سلیقه و طرح آنها برایشان بسازید. فرصت ها و ایده هایی که توی این حوزه وجود دارند، بی نهایت هستند.

این کار را می توانید در خانه ی خود انجام دهید و به مدرک دانشگاهی نیازی ندارد و جزو شغل های پردرآمد با سرمایه کم است.

8- طراح دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی هم مهارت دیگری است که می توانید خودتان یاد بگیرید و نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد. بعضی ها استعداد ذاتی در این زمینه دارند اما اگر شما جزو این دسته نیستید، می توانید با کمی تحقیق و آموزش و دیدن دکوراسیون های داخلی منازل و جاهای دیگر در کار خود تخصص پیدا کنید.

این مهارت جزو شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها خصوصاً محسوب می شود.

9- عکاس

مهارت عکاسی را می توانید خودتان یاد بگیرید و بسیار پرسود است. می توانید گوشه ای از بازار را انتخاب کنید مثلا عکاس مراسم عروسی شوید و پول بسیار زیادی در بیاورید.

بهترین دوربین ها را می توانید به صورت آنلاین پیدا و خریداری کنید، خیلی راحت می توانید این مهارت را خودتان یاد بگیرید، دوره های آنلاین را بگذرانید یا ابتدا پیش یک فرد دیگر به عنوان کارآموز کار کنید.

می توانید یک عکاس حرفه ای و موفق را به عنوان مربی خود انتخاب کنید و از او بخواهید که ترفندهای این کار را به شما یاد بدهد. در شبکه های اجتماعی می توانید برای خود یک صفحه ایجاد کنید و کارهای خود را در آنجا بگذارید تا مشتری جذب کنید.

همچنین در کنار اینکه خودتان کار عکاسی انجام می دهید می توانید این مهارت را به دیگران هم بیاموزید و از تدریس این مهارت هم پول در بیاورید.

10- مشاوره

یکی دیگر از شغل های پردرآمد بدون سرمایه که امروزه تقاضای بسیار زیادی از طرف شرکت ها نیز دارد، مشاوره است. وارن بافت جمله ای دارد که می گوید:

«صداقت، هدیه ای بسیار گران قیمت است، از آدم های ارزان قیمت انتظار دریافت صداقت نداشته باشید.»

همانطور که وارن بافت گفت، مشاوره های تخصصی شما، می تواند توصیه های صادقانه ای باشد که مردم بابت آن پول بسیار زیادی پرداخت کنند.

اگر در مهارت یا صنعتی خاص تخصص دارید، می توانید با مشاوره دادن به افرادی که تجربه ی شما را ندارند، پول بسیار زیادی در بیاورید.

مهارت مشاوره، یکی از پرطرفدارترین مهارت های خودآموز هست. چرا؟

چون به عنوان یک مشاور قادر هستید با اطلاعاتی که دارید، برای مخاطب ارزش ایجاد کنید. همچنین یک راه عالی برای این است که هم با افراد صنعت کاری خود در ارتباط باشید و هم یک منبع درآمدی از این راه داشته باشید.

11- مدرس آنلاین

مطابق تحقیقات اخیر، تقاضا برای آموزش آنلاین رو به رشد است و جالب اینجاست که شما برای اینکه آنلاین از طریق وبینار، یوتیوب، لایو، زوم، اسکایپ یا پلتفرم های دیگر بتوانید تدریس کنید، نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید و فقط کافیست در آن زمینه تخصص و تجربه داشته باشید.

این را هم بخوانید:  خلاصه کتاب بیداری غول درون اثر تونی رابینز

مثلاً می توانید گیتار یا طراحی جواهرات، زبان انگلیسی یا هر مهارت و تخصص دیگری را آنلاین تدریس کنید.

12- طراح سایت

طراحی وبسایت هم جزو شغل های پردرآمد در ایران هست و هم جزو مهارت های پردرآمد این روزهاست.

وبسایت می تواند یک ارتباط بین مشتری و محصول شما در سراسر کشور یا حتی دنیا ایجاد کند. به همین دلیل سرمایه گذاری وقت، انرژی و پول تان برای یادگیری این مهارت بسیار مهم است، چون تقاضای بسیار زیادی دارد.

باید این مهارت را خوب یاد بگیرید تا بتوانید یک سایت عالی با استانداردهای بالا برای خود یا مشتری بسازید.

این مهارت را هم می توانید در خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی از طریق دوره های آنلاین یاد بگیرید و راحت ترین راه برای ساخت وبسایت استفاده از پلتفرم وردپرس هست. شما می توانید همین الان در گوگل جستجو کنید «آموزش راه اندازی سایت بدون کدنویسی» یا «آموزش راه اندازی سایت با وردپرس»، کلی آموزش رایگان و غیررایگان در این مورد برای شما نشان داده می شود.

پس دیگر بهانه ای نمی توانید داشته باشید، یاد بگیرید، برای خودتان سایت بزنید، برای کسب و کار دیگران سایت طراحی کنید یا حتی آن را تدریس کنید.

13- فروش

یکی دیگر از مهارت های پردرآمد و پولساز که تقریباً تمام شرکت ها و سازمان ها به آن نیاز دارند، مهارت فروش است. حالا می تواند فروش حضوری باشد یا فروش تلفنی. می توانید در خانه این مهارت را یاد بگیرید و نیاز به هیچ مدرکی نیز ندارد. کافیست در کار خود متخصص باشید.

 

یک باور اشتباه

برای پول در آوردن نیاز به پول دارم، نه مهارت

نظر شما چیست؟ آیا به این جمله اعتقاد دارید؟ آیا فکر می کنید اگر سرمایه اولیه نداشته باشید یا حتی سرمایه کم داشته باشید نمی توانید پول زیادی بدست آورید یا حتی کارتان را شروع کنید؟

نظر خود را پایین این مقاله بنویسید.

برای روشن شدن این موضوع هم پیشنهاد می کنم ویدیوی زیر را ببینید: 

ویدیوی تکمیلی

از نظر شما بی پولی مشکل است؟ دن لاک در این ویدیو می گوید بی پولی مشکل نیست، بلکه صرفاً نشانه ی آن مشکل است اما دلیلش نیست. مشکل اصلی، نداشتن مهارت است.

در این ویدیو 7 مهارتی که دن لاک خودش در آن ها متخصص است را به شما یاد می دهد. او معتقد است برای اینکه ثروتمند شوید باید این 7 مهارت را درک کنید و در آن متخصص شوید. این ویدیوی 11 دقیقه ای را همینجا تا آخر تماشا کنید:

نکته پایانی

شما می توانید حتی چند تا از این مهارت ها را با هم ترکیب کنید. مثلاً شما مهارت ساخت جواهرات را می توانید در اینترنت آنلاین تدریس کنید یا می توانید خدمات طراحی سایت و سئو که یکی از زیرشاخه های دیجیتال مارکتینگ است، به مشتری بدهید.

شغل های پردرآمد بدون سرمایه و نیاز به مدرک دانشگاهی را با هم یاد گرفتیم، حالا به سوال زیر جواب دهید.

شما تصمیم دارید کدام مهارت را انتخاب و توسعه اش دهید؟ چه مهارت دیگری بلد هستید یا می شناسید؟ این زیر برای ما بنویسید.

تلنگر

فرض کنیم شما در حال حاضر یک مهارتی دارید که پول خوبی می توانید از آن در بیاورید، آیا می دانید برای افزایش درآمد و رسیدن به ثروت زیاد گام بعدی شما چیست؟ آیا با مثلت ثروت دن لاک آشنا هستید؟ اگر دوست دارید درآمد خود را افزایش دهید و به ثروت زیاد دست یابید، پیشنهاد می کنم سمینار ساخت ذهنیت میلیونری دن لاک را به هیچ عنوان از دست ندهید:

صوت فارسی این مقاله را دانلود کنید و در ماشین یا هر جای دیگری که دوست داشتید، گوش کنید:

دانلود فایل صوتی

بازگشت به لیست

24 دیدگاه در “12 شغل پردرآمد بدون سرمایه و نیاز به مدرک دانشگاهی – دن لاک

 1. sina گفت:

  آقا عالی بود، نکته ای که توی مهارت یازده گفتی خیلی به دردم خورد، همین الان می خوام برم شروع کنم، عاشق خودت و سایتتم

  1. نگرش نیک گفت:

   خداروشکر، خوشحالم که براتون مفید بود، حتما با دوستان تون هم این مطالب رو به اشتراک بذارین، شاید بتونین بهشون کمکی بکنین و خوشحال شون کنین

 2. sheyda jafari گفت:

  ترجمه هم مهارت خوبیه، خصوصا ترجمه به زبان های اسپانیایی و ایتالیایی

  1. نگرش نیک گفت:

   بله صد در صد، خیلی هم عالی، موفق باشید

 3. setare_md گفت:

  مهارت هفتم جالب بود برام، میتونم روش فکر کنم، ایده ی جالبیه، سپاسگزارم، خیلی مفید بود برام

  1. نگرش نیک گفت:

   خیلی هم عالی، توی گوگل در این مورد حتما جستجو کنید

 4. aliasghar29 گفت:

  سلام مرسی از سایت پربار و مفیدتون
  چطور می تونم ویدیوهای دن لاک رو داشته باشم؟

  1. نگرش نیک گفت:

   سلام عزیز متشکرم از محبت تون
   برای دسترسی به ویدیوهای دن لاک و (سایر اساتید) کافیه یه بار عضو ویژه بشین، به تمام ویدیوها دسترسی پیدا می کنین، روی لینک زیر کلیک کنید و اشتراک تون رو انتخاب کنید:
   https://negareshenik.ir/vip/

 5. احد کریمی گفت:

  دوره کپی رایتینگ دن لاک رو لطفا بذارین

  1. نگرش نیک گفت:

   این دوره ایشالا از اوایل مرداد 1400 توی بخش ویژه ی سایت شروع میشه

   1. ناشناس گفت:

    منتشر شده الان؟

    1. نگرش نیک گفت:

     دوره دن لاک اگر منظورت هست بله توی سایت هست، وارد صفحه مخصوص آموزش های دن لاک بشید:
     https://negareshenik.ir/dan-lok-videos/

 6. سیما گفت:

  آموزش کپی رایتینگش رو حتما بذارید خیلی عالی باید باشه، خود دن لاک متخصصه توی این مهارت

  1. نگرش نیک گفت:

   بله حتما، ایشالا از اوایل مردادماه

 7. ممنونم از اطلاعات مفید شما

  باعرض پوزش با چه نرم افزاری کار ادیت انجام شده /؟

  1. نگرش نیک گفت:

   متشکرم، لطف دارید
   برای عکس ها فتوشاپ، برای ویدیو کمتازیا

 8. ناصر امیری گفت:

  من به امید خدا برای خودم یه هدف تعیین کردم که تا آخر امسال بتونم طراحی سایت رو کامل یاد بگیرم و کارم رو شروع کنم.
  ممنونم از مقاله خوب تون

  1. نگرش نیک گفت:

   به به خیلی هم عالی، ایشالا به فراتر از هدفت دست پیدا کنی دوست خوبم.

 9. رادین احمدی گفت:

  دوره کپی رایتینگ دن لاک که گذاشتین، عالیه دارم اموزش می بینم ازش، البته فروش رو هم دارم کنارش یاد می گیرم. مرسی از نگرش نیک و آقای باقرپور عزیز

  1. نگرش نیک گفت:

   زنده باشی، بله این دو تا رو خود دن لاک هم تاکید کرده که کنار هم ببینین، مکمل هم هستن یه جورایی، دم شما گرم که آموزش می بینی

 10. ناشناس گفت:

  عالی بود عالییییی

  1. نگرش نیک گفت:

   خداروشکر، مرسی که بازخورد میدی

 11. ساغر امینی گفت:

  ممنونم که صوت مقاله رو هم اضافه کردین، خیلی باحالید

  1. نگرش نیک گفت:

   متشکرم، مرسی از همراهیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *