معرفی شغل های پردرآمد در ایران و چگونگی کسب درآمد آنلاین از آنها

بفرست برای دوستت

فهرست مطالب

آیا شغل های پردرآمد در ایران را می شناسید؟ منظورم شغل های پردرآمد بدون سرمایه هستند که بتوانید از طریق آنها به صورت آنلاین حتی در منزل کسب درآمد کنید. منظورم شغل های سنتی نیستند، بلکه شغل ها و مهارت هایی که به صورت اینترنتی یا آنلاین می توانید از هر جا و هر زمانی که خواستید از آنها درآمد کسب کنید.

آیا سعی کرده اید بدانید که چگونه می توان از طریق اینترنت درآمد کسب کرد؟ به خصوص در این دوره  افراد بیشتری به دنبال شغل های پردرآمد و راه هایی برای کار از راه دور یا افزایش درآمد خود هستند. اما واقعا چگونه می توان به صورت آنلاین درآمد کسب کرد؟ از کجا شروع می کنید؟

در این مقاله دن لاک به شما این شغل ها را معرفی می کند و نحوه ی کسب درآمد آنلاین از طریق آنها را به شما یاد می دهد که جزو شغل های پردرآمد در ایران هم محسوب می شوند و شما هم می توانید از آنها استفاده کنید، چون اینجا هم برای آنها تقاضای زیادی وجود دارد.

شغل های پردرآمد در ایران، شغل های پرتقاضا

براساس مجله فوربز، بیش از یک سوم (36 درصد) کارگران آمریکایی مشغول به دورکاری هم هستند. این مقدار تقریباً 57 میلیون نفر است. تعداد افرادی که کسب و کار خود را از طریق اینترنت شروع می کنند و از طریق اینترنت درآمد کسب می کنند در حال افزایش است. حتی بسیاری از آنها فعالیت های آنلاین خود را به کار تمام وقت تبدیل کرده و شغل کارگری خود را ترک می کنند.

بنابراین چه به دنبال کاری جدید، چه کار پاره وقت یا راهی برای شروع تجارت خود باشید، اینترنت مکانی پر از فرصت است. اگر می خواهید به صورت آنلاین کسب درآمد کنید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، ما 3 گزینه عالی را به شما ارائه می دهیم.

قبل از اینکه به گزینه ها و ایده های مهم تجاری بپردازیم، موارد مهمی وجود دارد که باید در مورد حضور آنلاین شما در نظر گرفته شود.

 

2 کاری که باید قبل از هر چیزی انجام دهید

شروع یادگیری مهارت های پردرآمد

1- پروفایل آنلاین تان را پاکسازی کنید

اگر می خواهید از طریق اینترنت درآمد کسب کنید، بدانید که حضور آنلاین شما نکته اصلی است. این مسئله تأثیر باورنکردنی بر کارفرمایان، شرکای تجاری و هر کسی که از کامپیوتر یا تلفن استفاده می کند، دارد. حالا این به چه معناست؟ این بدان معنی است که شما باید حضور آنلاین خود را با توجه به اهداف و آرزوهای تجاری خود پاکسازی و مرتب کنید.

گوگل محبوب ترین موتور جستجو است که به افراد کمک می کند تا اطلاعات مختلف را برای یافتن بهترین پاسخ ها بررسی کنند. تمام اطلاعات آنلاین مربوط به شما بخشی از برند شخصی شماست.

برای پاکسازی پروفایل آنلاین خود با نتایج جستجوی گوگل شروع کنید. وقتی اسم خود یا برند شرکت خود را در گوگل جستجو می کنید، چه چیزی ظاهر می شود؟

هر چیزی را که نمی خواهید مشتری ایده آل تان ببیند، حذف کنید. با حذف لینک های بد، تصاویر نامطبوع و مطالب غیرقابل اعتماد، به طور طبیعی حضور خود در اینترنت را پاکسازی کنید.

رسانه های اجتماعی غالباً منبعی از اطلاعات هستند که توسط خود فرد مورد توجه قرار نمی گیرند. اطمینان حاصل کنید که نام خود را در رسانه های اجتماعی جستجو کرده و هرگونه پست و عکسی را که باعث تحسین برند شخصی شما نیست، حذف کنید.

 

2- یک وب سایت بسازید و خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید

وقتی پروفایل آنلاین تان را پاکسازی کرده و برند شخصی خود را تمیز کردید – وقت آن است که حضور تجاری خود را به صورت آنلاین تثبیت کنید.

اگر همچنان وب سایتی ندارید، به محض اینکه به کسب درآمد آنلاین فکر کردید، باید کار روی وبسایت خود را نیز شروع کنید.

اگر هنوز در حال فکر کردن به ایده هایتان هستید، بهتر است همزمان به محتوایی که باید آماده کنید هم فکر کنید.

چگونه می خواهید برای بازار کار خود ارزش ایجاد کنید؟

افراد چگونه به شما دسترسی خواهند داشت و می خواهید چه اطلاعاتی در مورد شما داشته باشند؟

به یاد داشته باشید که یک وب سایت خوب چیزی فراتر از یک صفحه اصلی راکد است. شما می خواهید چندین صفحه به ابعاد مختلف کسب و کارتان اختصاص دهید، مانند کاتالوگ دقیق محصولات یا خدمات و یک بخش وبلاگ و به اشتراک گذاشتن مطالب. شما باید مطمئن شوید که هر صفحه از هدف اصلی وب سایت پشتیبانی می کند، هدف واضحی دارد و حاوی اطلاعات تماس است.

  1 استراتژی متفاوت برای فروش بیشتر | پیشنهاد افزایش فروش از دن لاک

با توجه به کاری می خواهید انجام دهید، می توانید یک سایت رایگان با پلتفرم رایگان وردپرس بسازید.

چه به دنبال یک درآمد جانبی باشید و چه یک کسب و کار راه اندازی کنید، مهم این است که شروع به اشتراک گذاری محتوای مربوط به کسب و کار آنلاین خود کنید.

این به شما کمک می کند تا خود را به عنوان یک متخصص معرفی کرده و مشتریان مهم اینگونه به شما دسترسی پیدا کنند.

 

اکنون که دو کار بالا را انجام داده اید، یعنی پروفایل آنلاین خود را پاکسازی کرده اید و وبسایت خود را راه اندازی کرده اید، حال به درستی آماده جذب مخاطب و مشتریان خود هستید.

الان زمانش رسیده است تا 3 شغل با تقاضای زیاد را به شما معرفی کنم (این مهارت ها جزو شغل های پردرآمد در ایران نیز هستند):

۱- نوشتن و کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی)

کپی رایتینگ

یکی از محبوب ترین راه های کسب درآمد آنلاین از طریق نوشتن است. نوع و قالب نویسندگی شما به علاقه، مهارت و دانش شما بستگی دارد. اگر نوشتن را دوست دارید و می خواهید موفق شوید، می توانید در این 4 حوزه مربوط به نوشتن مشغول شوید:

 

نویسندگی محتوا برای دیگران

هم اکنون زمان انتقال به حوزه کسب و کار آنلاین است. مشتریان علاقه ای به مورد سوء استفاده قرار گرفتن ندارند. مردم دوست دارند آگاهانه تصمیم بگیرند و با کسانی کار می کنند که می توانند نوع خاصی از ارزش را ارائه دهند. به همین دلیل، نوشتن محتوا بسیار مورد تقاضا است.

امروزه بیشتر مشاغل از طریق محتوای آنلاین، ارزش خود را ارائه می دهند. خواه یک شرکت بزرگ باشید یا به تنهایی کار کنید – برای برقراری ارتباط با مشتریان و همچنین جذب مشتریان جدید به تولید محتوا نیاز دارید. به همین دلیل بازاریابی محتوا ضروری است.

اما چگونه نویسنده محتوا شوید؟

نکته اصلی در تهیه نمونه کارهای خوب و ایجاد شبکه است. اما برای انجام این کار، ابتدا باید جایگاه خود را بیابید. داشتن جایگاه باعث می شود که بتوانید به راحتی بازاریابی کنید و برای کارهای نوشتاری جدید اقدام کنید.

اگر چه تعداد زیادی کار نویسندگی برای کمک به شما در ابتدا وجود دارد، یافتن مشاغل مبتدی نویسندگی در وب سایت ها نسبتاً آسان است. وب سایت های فریلنسری مکان خوبی برای مبتدیان هستند زیرا به شما امکان می دهند نمونه کارهای خود را بسازید.

نمونه وبسایت ایرانی فریلنسری:

پونیشا

انجام میدم

کارلنسر

بنابراین در این مورد فکر کنید:

آیا مطلبی وجود دارد که شما دوست داشته باشید درباره آن بخوانید یا موضوعی که از تحقیق در مورد آن لذت ببرید؟

دوست دارید در مهمانی شام با دوستان خود در مورد چه چیزی صحبت کنید؟

اگر بتوانید به این سوالات پاسخ دهید، در نیمه راه یافتن جایگاه خود هستید.

 

وبلاگ نویسی یا ساخت وبلاگ برای خودتان

راه دیگر برای ایجاد درآمد آنلاین، راه اندازی وبلاگ یا وبسایت خودتان است. می توانید در مورد هر چیزی که دوست دارید یک وبسایت راه اندازی کنید و درباره هر موضوعی در آن بنویسید. با این حال، اگر می خواهید درآمد داشته باشید، باید مانند فعالیت در حوزه نویسندگی محتوا به این مورد دقت کنید، انتخاب یک بازار سودآور.

حوزه ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی عمیق باشد تا شما را از افراد دیگر متمایز کند اما نه آنقدر عمیق که فقط تعداد کمی از مردم در مورد آن بدانند. همچنین انتخاب یک حوزه به شما این امکان را می دهد که خود را به عنوان یک متخصص در آن زمینه بشناسانید که این امر مشتریانی با وضع مالی خوب را به خود جلب می کند.

حال ممکن است از خود بپرسید:

درآمد وبلاگ نویسی از کجاست؟

خب، این کاملا به خود شما بستگی دارد. به عنوان مثال می توانید از تبلیغات آنلاین در وبسایت خود سود کنید.

پس از نوشتن مقالات زیاد و جذب مخاطب و بازدید روزانه زیاد می توانید شروع به دریافت تبلیغات از سایت های دیگر بکنید و با گذاشتن لینک یا بنری که آنها به شما می دهند تا در سایت خود قرار دهید و نمایش آن به مخاطبان خود، پول دریافت کنید.

 

ساخت کتاب های الکترونیکی

به پروژه های بزرگتر نویسندگی علاقه دارید؟ وبلاگ نویسی منظم زمینه ی تمرین ایده آل برای نویسندگی کتاب های الکترونیکی است. شما می توانید با استفاده از کتاب های الکترونیکی نه تنها نوشته تان را بلکه تخصص خود در زمینه خاصی را بفروشید.

  خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت اثر ناپلئون هیل

روش های مختلفی برای پیشرفت در این زمینه وجود دارد.

شاید شما کتاب های الکترونیکی را به عنوان حوزه کاری خود انتخاب کنید

امروزه تقریباً تمام مشاغل و کارآفرینان برای جذب مشتری جدید یا فروش به آنها به نوعی کتاب الکترونیکی نیاز دارند. اگر چند کتاب الکترونیکی خوب بنویسید و نمونه کارهای قوی داشته باشید، جذب مشتری بیشتر و نوشتن برای آنها آسان خواهد بود.

کار دیگری که می توانید انجام دهید نوشتن برای خودتان است. اگر از قبل وبسایتی دارید، کتاب های الکترونیکی می توانند مطالب عمیق تری برای ارائه باشند. احتمالا مشتریان شما مدتی است که شما را دنبال می کنند، اما آنها برای ارتباط با سطح بعدی محتوای شما آماده هستند. با ارائه کتاب های الکترونیکی خود برای فروش همراه با وبسایت خود می توانید به راحتی درآمدزایی کرده و همزمان مشتریان جدید هم جذب کنید.

نکته قابل توجه در مورد داشتن کتاب الکترونیکی شخصی این است که می توانید آن را به طور مستقل منتشر کنید و با قیمت بسیار بالاتری نسبت به یک کتاب سنتی بفروشید. می توانید کتاب های الکترونیکی را مستقیماً از وب سایت خود یا حتی سایت های دیگر اشتراک کتاب های الکترونیکی بفروشید.

 

کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی)

اکنون، اگر تمام ایده های بالا را بخوانید و فکر کنید – من نویسنده با استعدادی نیستم و نمی توانم این کار را انجام دهم – هنوز تسلیم نشوید! نوعی از نویسندگی وجود دارد که اگر افراد همه زمان و تلاش خود را صرف آموختن این مهارت جدید کنند، حتما آن را می آموزند.

می بینید که کپی رایتینگ نه به استعداد شما در نویسندگی بلکه به میزان توانایی شما در انتخاب جزئیات و پیروی از قالب های اثبات شده بستگی دارد. مطالب زیادی در مورد کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی) وجود دارد که می توانید از آنها بیاموزید.

نمی دانید دقیقا کپی رایتینگ چیست و چگونه شروع کنید؟

این ویدیو را ببینید:

تبلیغ جالبی می بینید؟ یک ایمیل تبلیغاتی به صندوق ورودی شما فرستاده شد و شما به دلیل آن مجبور شدید چیزی بخرید؟ آن را در کامپیوتر خود ذخیره کنید، مطالعه کنید و به علت نتیجه بخشی آن ایمیل فکر کنید.

این همان کاری است که یک نوشته خوب انجام می دهد، یعنی توانسته است در سطح احساسی با خواننده ارتباط برقرار کند. مهمترین نکته این است که مخاطبان خود را به خوبی بشناسید.

نوشته خوب در سطح احساسی با خواننده ارتباط می گیرد و او را به عمل سوق می دهد.

با روی آوردن بیشتر و بیشتر مشاغل به رویکرد آنلاین، نویسندگان خوب متقاضیان زیادی خواهند داشت. به عنوان یک کپی رایتر، می توانید حوزه فعالیت خود را بر اساس صنعتی که دوست دارید یا به سادگی براساس نوع نوشته ای که می خواهید بنویسید، انتخاب کنید.

 

2- همکاری در فروش

همکاری در فروش

در دنیای امروز، یکی از کارآمدترین راه های کسب درآمد آنلاین (که جزو شغل های پردرآمد در ایران هم هست)، همکاری در فروش است.

نکته مهم در مورد بازاریابی به صورت همکاری در فروش این است که شما نیازی به فروش محصولات یا خدمات خود ندارید، بلکه می توانید از طریق کمیسیون فروش خدمات یا محصولات شرکت یا شخص دیگری درآمد کسب کنید. علاوه بر این، همه همیشه به دنبال افزایش فروش خود هستند، بنابراین بعید است که بیکار بمانید.

مشاغل آنلاین همیشه به دنبال جذب مخاطب بیشتر هستند. آنها خواهان لینک همکاری در فروش یا وب سایتی هستند که بتوانید در پروفایل آنلاین خود قرار دهید، خواه در رسانه های اجتماعی، وبلاگ شخصی یا وب سایت حرفه ای خود.

اما مانند هر وبلاگ یا وب سایتی، یک مسئله وجود دارد. رمز موفقیت در یافتن حوزه مناسب برای فعالیت نهفته است. هنگامی که بازار سودآوری را انتخاب کردید، وظیفه شما تبلیغ محصولات به عنوان شرکت وابسته است و با هر فروش، مبلغ کمیسیون بیشتر خواهد شد.

رمز موفقیت، یافتن بازار مناسب است. اگر در جای مناسب قرار داشته باشید، به راحتی می توانید فرصت ها را بیابید.

علاوه بر این، بازاریابی وابسته فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با افراد و مشاغل موفق است. بنابراین به لحاظ اجتماعی نیز ثروت کسب خواهید کرد. این امر به ویژه اگر به دنبال فروش محصولات یا خدمات خود هستید بسیار مفید است.

  معرفی 17 تا از مهم ترین مهارت های فروش

شما ممکن است محصولات دیگران را تبلیغ کنید تا درآمد اضافی داشته باشید. با این کار، شما همچنین روابط معناداری نیز ایجاد خواهید کرد و به طور بالقوه همکاری های مفیدی خواهید داشت. ممکن است دیگران نیز در عوض ترجیح دهند محصولات شما را تبلیغ کنند و جریان درآمد اضافی شما چند برابر شود.

نمونه وبسایت ایرانی برای همکاری در فروش آنلاین:

دیجی کالا

 

3- مربیگری و مشاوره آنلاین

مهارت مشاوره

یکی دیگر از محصولات بازاریابی آنلاین، دانش و راهنمایی شماست. اگر در زمینه ای متخصص هستید، ممکن است در دنیای مشاوره و مربیگری آنلاین بسیاری از فرصت ها را داشته باشید.

اگر تخصص شما بر اهداف شخصی یا شغلی متمرکز باشد، همیشه شخصی آنجا هست که به دنبال راهنمایی و مربی است.

ممکن است فکر کنید در سطح ارائه خدمات مشاوره ای به شرکت های بزرگ نیستید. احتمالاً اشتباه می کنید. اغلب اوقات، ما از سطح تخصص خود آگاهی نداریم زیرا قدر آن را نمی دانیم. فقط وقتی به دیگران خدمات مشاوره ارائه دهیم خواهیم فهمید که چقدر در حوزه خود پیشرفت کرده و حرفه ای شده ایم.

هنگامی که مردم تمایل به پرداخت هزینه مشاوره شما را دارند، متوجه خواهید شد که چقدر می توانید به موفقیت برسید و به راحتی می توانید از طریق اینترنت درآمد کسب کنید.

 

مشاوره آنلاین

اگر قبلاً با دنیای فروش آنلاین آشنا شده باشید، در معرض آموزش و مشاوره آنلاین قرار گرفته اید. همچنین ممکن است شما در هنگام فروش اطلاعات از طریق کتاب های الکترونیکی، کتاب های صوتی و موارد دیگر، مهارت و دانش مفیدی را نیز جمع آوری کنید. ممکن است شما به عنوان منبع درآمد، امکان مربیگری و مشاوره آنلاین را در نظر گرفته یا حتی آنها را بررسی کرده باشید.

ابزارهای مقرون به صرفه ای مانند اسکایپ و فناوری وبینار به راحتی برای تماس های یک به یک و همچنین جلسات فکری و مربیگری گروهی در دسترس هستند.

 

مشاوره یک به یک

اگر از مدت ها قبل وبلاگ یا وب سایتی دارید که با موفقیت اطلاعات را به مشتریان ارائه می دهد، ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید به موفقیت فراوان نزدیک شده باشید. موفقیت وبلاگ شما در حال حاضر شما را به یک متخصص در حوزه خود تبدیل می کند. ممکن است بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود مستقیماً از شما راهنمایی و مشاوره شخصی بگیرند.

مشاوره یک به یک یکی از سریعترین و ساده ترین راه ها برای تبدیل تخصص شما به سود است.

یکی از مزایای بزرگ کارتان این است که شما تنها سازنده موفقیت خود هستید. این بدان معنی است که اخلاق کاری، مهارت و تعهد شما در مورد میزان موفقیت شما تصمیم می گیرد. هر کسی می تواند تخصص خود را به بازار عرضه کند، اما فقط متعهدترین افراد این تخصص را به ثروت تبدیل می کنند.پ

 

لیست شغل های پردرآمد در ایران

می خواهیم با چند نمونه دیگر از مهارت ها یا شغل های پردرآمد خانگی که نیاز به مدرک دانشگاهی هم ندارند، آشنا شویم:

✅تولید محتوا (پیشنهادی)

✅طراحی سایت

✅سئو

✅فروش

✅طراحی لوگو و انجام کارهای گرافیکی

✅یوتیوبری

✅یادگیری کار با اینستاگرام، راه اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام و فروش محصولات

 

نتیجه نهایی

با توجه به همه مواردی که در نظر گرفته شده است، باور به خود، داستان موفقیت شما را آغاز می کند. بی شمار داستان موفقیت وجود دارد که می توانید از آنها یاد گرفته و الهام بگیرید. به محض شروع کار، امور به طرز حیرت انگیزی ساده احساس می شوند. اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در واقع فقط تعیین این است که می خواهید تا کجا پیش بروید.

باید به یاد داشته باشید که دنیای آنلاین یک دنیای همیشه در حال رشد است. این امر مزایای خود را دارد زیرا باعث تقویت ترافیک و ایجاد درآمد پایدار می شود. اما این به این معنی است که جلب توجه دشوارتر می شود.

این فقط یک دلیل دیگر است که شما باید بر روی خود تمرکز کنید و ببینید چگونه می توانید خدمات و تجربیات بی نظیری را برای دیگران فراهم کنید. منحصر به فرد بودن شما رمز موفقیت شماست.

 

Rating 4.88 from 8 votes

آموزش مکمل
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
1 سال قبل

تبلیغ نویسی پیش نیاز هرکدوم دیگست که اول باید یادبگیرین

نرگس بیکشاهی
نرگس بیکشاهی
11 ماه قبل

بسیار مطالب مفیدی بود ، مرسی برای این مقاله خوبتون

mehrdadvosoughi369
mehrdadvosoughi369
10 ماه قبل

فروش مهارتیه که ارتباط مستقیمی با پول داره چه آنلاین چه حضوری بنظرم هر کسی باید مهارت فروش رو یاد یاد داشته باشه و دن لاک مدرس خوبی هست برای یادگیری فروش

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×