دن لاک, محتوای رایگان

5 گام برای بهبود زبان انگلیسی – دن لاک

تقویت زبان انگلیسی

دن لاک در این ویدیو (زمان: 09:40) در مورد 5 گام برای بهبود زبان انگلیسی صحبت می کند. اگر دنبال یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان هستید و می خواهید روان تر صحبت کنید، پیشنهاد می کنم این ویدیو را تا آخر ببینید.

حتما نیاز نیست از هر 5 گام که البته در این ویدیو یک گام اضافی هم دن لاک علاوه بر 5 گام بیان می کند، استفاده کنید. باید ببینید کدام روش برای شما مناسب تر هست. حتما متن ویدیو را هم بخوانید، پیشنهادهای جالب و خوبی برای بهبود و تقویت زبان انگلیسی تان به شما داده ام.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

می خوای انگلیسیت رو بهبود بدی؟ می خوای انگلیسی رو روان تر صحبت کنی؟

می دونید که زبان انگلیسی، زندگی من رو تغییر داد. من توی هنگ کنگ به دنیا اومدم، برای همین انگلیسی زبان اول من نیست. زبان اول من در حقیقت «کانتونی» هست. (بخشی از زبان چینی) زبان دوم من «ماندارین» هست، (متداول ترین زبان در کشور چین)؛ چون مادرم اهل تایوان هست. و زبان سوم من انگلیسیه.

 

برای همین اوایل وقتی به آمریکای شمالی مهاجرت کردم، حتی یک کلمه هم انگلیسی نمی تونستم صحبت کنم و می دونم که بعضی از طرفدارانم شایعه می کنن که شما برای اینکه میخواین یاد بگیرید چطور انگلیسی صحبت کنید، ویدیوهای من رو نگاه می کنید. من این رو متوجه شدم و برام جالب بود. اگه واقعاً همینطوره، این پایین برامون بنویسید و بذارید بدونم.

امروز می خوام 5 گام برای بهبود زبان انگلیسی تون رو با شما به اشتراک بذارم. 5 گامی که خودم برای یادگیری زبان انگلیسی انجام دادم:

گام اول: اهمیت ندین

گام اول برای تقویت زبان انگلیسی تون که در واقع خیلی هم ساده هستش، اینه که اهمیت ندین. درسته، اهمیت ندین.

همیشه، همه جا، هر طوری که می تونید صحبت کنید. مهم نیست اگه با لهجه صحبت می کنین. من هنوزم با لهجه صحبت می کنم و هر ماه دارم با 10 ها میلیون نفر صحبت می کنم. اصلاً مهم نیست. فراموش کنین که مردم چطور قضاوت می کنن. فراموش کنین که مردم چه فکری در موردتون می کنن.

 

هیچکدوم از این چیزها اهمیتی ندارند. فقط تا جایی که می تونید صحبت کنید. اگر نفهمیدند چی گفتین، دوباره بگین. اگر باز هم نفهمیدن، دوباره بگین. فقط به حرف زدن ادامه بدین.

یادم میاد که من با لهجه غلیظی صحبت می کردم. یه جورایی مثل جکی چان صحبت می کردم. هنوزم می تونم با لهجه چینی صحبت کنم. یه همچین چیزی. من با این لهجه می تونستم انگلیسی صحبت کنم؛ اما مهم نیست. فقط باید تا جایی که می تونید صحبت کنید؛ چون اینطوری میتونید باهاش راحت بشید.

 

اگه همیشه به این چیزها فکر کنی، باهوش به نظر نمیام یا بقیه متوجه نمیشن که من چی میگم یا احمق به نظر میام. تمام این چیزها مانع شما برای یادگیری زبان انگلیسی میشن. پس، اهمیت ندین. تا جایی که می تونید و با هرکسی که می تونید، صحبت کنید. من وارد پاساژ میشم و با مردم صحبت می کنم، خب؟ میگم سلام، چطوری؟ فقط تمرین کنید، مشکلی نداره، خب؟ گازتون نمی گیرن، مشکلی نداره، تمرین کنید!

گام دوم: استفاده از کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

گام شماره 2 و این کاریست که خودم هم انجام دادم. یه کتاب انگلیسی بر می دارم، هر کتابی، فقط ساده باشه و بلند می خونمش، کلمه به کلمه. پاراگراف به پاراگراف. متوجه شدم که این روش خیلی خوبی برای یادگیری زبانه؛ چون یه بخش های مشخصی از کتاب هست که ممکنه تلفظ اون قسمت متن براتون سخت باشه.

  تصویر برنده برای خودت بساز - باب پراکتور

 

می تونین دوباره و دوباره بخونیدش. یا شاید با یه سری کلمات برخورد کنید که معنیش رو ندونید، می تونید به دیکشنری مراجعه کنین. پس یه کتاب رو بردارید، بلند بخونید. این هم یکی دیگه از کارهایی هست که من برای یادگیری زبان انگلیسی انجام دادم.

وقتی یه کتاب رو تموم کردید، می تونید کتاب بعدی رو توی حوزه ای که علاقه دارید، انتخاب کنید. اگه به حوزه ی سرمایه گذاری، موفقیت، انگیزشی یا فروش علاقه دارید؛ یه کتاب توی این حوزه ها انتخاب کنید و هر روز اون کتاب رو بلند بخونید. هر روز حدود 20  تا 30 دقیقه بخونید، زمانش خیلی مهم نیست؛ اما هر روز این کار رو بکنید. من این کار رو برای یادگیری و بهبود زبان انگلیسی سال ها انجام دادم.

 

به نظر شما بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی چی می تونه باشه؟ اگه کتابی می شناسین که جزو بهترین ها باشه، انتهای این صفحه در قسمت دیدگاه ها با دوستان خودتون به اشتراک بذارین.

پیشنهاد می کنم از پکیج آموزش زبان جول اوستین هم دیدن کنید، توی این پکیج 50 سمینار تصویری با دو زیرنویس فارسی و انگلیسی همزمان به همراه متن انگلیسی و فارسی سمینارها و فایل صوت انگلیسی شون قرار دارن و می تونید به راحتی و با لذت بسیار زیاد زبان انگلیسی خودتون رو تقویت کنید.

گام سوم: هر روز فقط یک کلمه ی جدید

گام شماره 3 برای بهبود زبان انگلیسی تون اینه که یک کلمه ی انگلیسی که نمی فهمید رو انتخاب کنید، یه کلمه ای که نمی دونید معنیش چیه. هر روز فقط یک کلمه ی جدید یاد بگیرید،

به دیکشنری یا گوگل ترنسلیت برید و یاد بگیرید که دقیقاً معنیش چیه. پس، هر روز یک کلمه ی جدید انتخاب کنید که هیچوقت قبلاً نشنیدین، هیچوقت قبلاً استفادش نکردین و آن را قشنگ یاد بگیرید.

 

اگر هر روز این کار رو کنید در یک سال 365 کلمه ی جدید یاد گرفتید. کلمات جدیدی که می تونید به دیکشنری لغات تون اضافه و استفاده کنید.

می بینید اول از همه انگلیسی یک زبان قدرتمنده، نه به خاطر اینکه افراد زیادی ازش استفاده می کنن؛ اما برای درک فرهنگ و فلسفش، نیاز دارید که زبانش رو درک کنید. برای همین وقتی زبان انگلیسی رو یاد گرفتم، بعد خیلی چیزها در مورد فرهنگش و البته در مورد کسب و کار خودم یاد گرفتم.

پس زبان فقط وسیله ای برای برقراری ارتباط نیست؛ بلکه وسیله ای هستش که  می تونی باهاش ذهنت رو تمرین بدی. پس، زبان رو درک کنید.

گام چهارم: غوطه ور بشین

گام شماره 4 ، غوطه ور شدنه. یعنی باید خودت رو توش غرق کنی. وقتی که من در حال یادگیری زبان انگلیسی بودم، هر روز به موسیقی انگلیسی گوش می کردم، به موزیک های انگلیسی، آهنگ های انگلیسی گوش می کردم و سعی می کردم باهاش بخونم و یادش بگیرم، خب؟    

خیلی خیلی سخت بود. من هم آهنگ های رپ گوش می کردم که آنقدر سخت بود که یه جاهایی تسلیم می شدم. بعد فیلم های انگلیسی رو بدون زیرنویس می دیدم، بهشون گوش می کردم، اولش نمی فهمیدم چی میگن. شاید بار اول فقط 5 درصدش رو می فهمیدم، بعد کم کم می تونستم حدس بزنم که چی میگه، 10 درصد، 20 درصد. وقتی که انگلیسیم بهتر شد، فیلم رو بیشتر و بیشتر و بیشتر درک می کردم.

پس، باید خودت رو توش غرق کنی. انگلیسی حرف بزنید. آهنگ های انگلیسی گوش کنید. فیلم های انگلیسی ببینید.

 

  تصویرسازی ذهنی باب پراکتور

تا جایی که می تونید این کار رو انجام بدین، بعد به طور طبیعی خودمونی تر صحبت می کنید، می تونید داستان تعریف کنید یا از یک سری عبارات خاص استفاده کنید. اینطوری می تونید زبان انگلیسی رو یاد بگیرید، بعد می تونید باحال ترش کنید. مجبور نیستید یک جا بنشینید و مطالعه کنید. اوه، من دارم زبان می خونم. نه، باحالش کنید. با افرادی که انگلیسی صحبت می کنند، حرف بزنید. پس با بقیه ارتباط برقرار کنید، بخونید، ببینید، گوش کنید. اینطوری زبان تون می تونه خوب بشه، همینطور که برای من شد.

 

فیلم برای بهبود زبان انگلیسی می شناسین؟ در قسمت نظرات حتما معرفی کنین.

پیشنهاد دیگه ی من به شما می تونه استفاده از سمینارهای جول اوستین به صورت 2 زیرنویس همزمان انگلیسی و فارسی باشه که با تهیه ی عضویت ویژه ی 1 ساله می تونین به این ویدیوها دسترسی داشته باشید، همچنین متن فارسی و انگلیسی تمام این سمینارها رو هم در اختیار خواهید داشت.

برای دریافت جزئیات بیشتر و تهیه عضویت ویژه ی 1 ساله می تونید روی دکمه ی زیر کلیک کنید:

گام پنجم: صحبت با افراد انگلیسی زبان

گام شماره 5 برای بهبود زبان انگلیسی تون اینه که با افرادی که انگلیسی صحبت می کنن، وقت بگذرونید. می دونم خیلی بدیهی به نظر می رسه؛ اما اینطوری زبان تون بهتر میشه. یادم میاد که توی دانشگاه گروه های بچه ها رو می دیدم که با هم حرف می زنن. من می دیدم که دانشجوهای چینی فقط با چینی ها وقت می گذروندن یا دانشجوهای کره ای هم فقط با کره ای ها می گشتن و دانشجوهای ژاپنی هم همینطور.

 

اما من برعکسش رو انجام می دادم. من می رفتم با افرادی که انگلیسی صحبت می کردن، وقت می گذروندم. با سفیدپوست ها وقت می گذروندم. با بچه هایی که توی محیط انگلیسی زبان بزرگ شدن، وقت می گذروندم؛ کسانی که انگلیسی شون عالی بود و فقط باهاشون حرف میزدم، با هم کتابخونه می رفتیم و تا جایی که ممکن بود باهاشون حرف می زدم؛ به حرف هاشون گوش می کردم، سؤال می پرسیدم؛ برای اینکه با این زبان راحت بشم. و یه کار دیگه هم کردم، یه دوست دختر کره ای داشتم که انگلیسی صحبت می کرد!

 

پس این هم یه راه دیگشه. نمیگم تنها راه برای یادگیری زبانه؛ ولی اگه میخوای یه زبان جدید یاد بگیری، با کسی دوست بشید و قرار بذارید که اون زبان رو صحبت می کنه. شوکه میشید که چقدر سریع زبان تون بهبود پیدا می کنه. بذار یه نکته اضافه هم بهت بگم. یک گام اضافی اگه دوست داشتید، خب؟

گام ششم (گام اضافه): بیش از اندازه یاد بگیرین

گام شماره 6 و اون اینه که بیش از اندازه یاد بگیرید. بذارید توضیح بدم. فرض کنیم به یادگیری زبان فکر می کنید. فرض کنیم این پایین هستید و می خواین به این سطح بالاتر برسید. سریعترین راه برای رسیدن به این سطح بالاتر اینه که وارد وضعیت یادگیری بیش از حد نیاز شوید.

  ریستارت طرز فکر - باب پراکتور

بذارید یه مثال ورزشی براتون بزنم؛ اگه میخواین جلو بازوی قوی تری داشته باشین. فرض کنیم می تونید 10 کیلوگرم بلند کنید و تمام قدرت تون همینقدره. اگه می خواین کاری کنید که این 10 کیلوگرم رو راحت تر بلند کنید، حدس بزنید چیکار باید بکنید؟

با وزنه های 11 کیلوگرمی یا 13 کیلوگرمی باید تمرین کنید. اینطوری بیش از حد نیاز آماده میشید، بیش از حد نیاز یاد می گیرید. منظورم اینه و باید در این وضعیت بمونید. برای همین کاری که من کردم، چون صاحب کسب و کار هستم، خب؟ نه تنها زبان انگلیسی رو یاد می گرفتم؛ بلکه یاد می گرفتم که به انگلیسی چطور بفروشم، چطور قرارداد ببندم یا چطور بازاریابیم رو انجام بدم.

 

پس، نه تنها زبان انگلیسی رو برای برقراری ارتباط روزانه استفاده می کردم؛ بلکه در یک سطح بالاتر جایی که امکان ضرر هم داشتم، ازش استفاده می کردم، جایی که فقط یادگیری برقراری ارتباط معمول روزانه مطرح نبود؛ بلکه جایی که پول من هم درگیرش بود، جایی که ریسکش زیاد بود، جایی که ممکنه فروشی رو از دست بدم.

وقتی که دارم با یکی ارتباط برقرار می کنم و چیزی رو بهش می فروشم، اگر نفهمن که من به انگلیسی چی دارم میگم، پس نمی تونم اون قرارداد فروش رو ببندم، درسته؟ این همون وضعیت بیش از حد نیازتون یاد گرفتنه.

 

پس تصور کنید که من بتونم این کار رو بکنم، نه اینکه یه سری چیزها رو بگم که فقط به قدر کافی واضح بتونی حرفام رو بفهمی و در این حد باهام ارتباط برقرار کنی؛ بلکه طوری باهام ارتباط برقرار کنی که بتونی باهام کار کنی، بتونی ازم خرید کنی، بتونی پولت رو به من بدی. پس این همون بیش از حد نیاز یادگیریه.

اگر تونستی در اون سطح صحبت کنی، حالا وقتی می خوای ارتباط های معمول روزانه برقرار کنی، دیگه برات کاری نداره. باز هم دستپاچه میشی؟ نه. باز هم برات مهمه که مردم چی فکر می کنن؟ نه. من خودم هفته ی پیش 20 تا از پیشنهاداتم رد شد؛ فقط به این خاطر که حرفم رو نفهمیدن، کی اهمیت میده؟ کی اهمیت میده؟ پس این موضوع دیگه اذیتت نمی کنه. پس منظورم از بیش از حد نیاز یاد گرفتن اینه.

 

من به شاگردای خودم پیشنهاد می کنم که اگه می خواین زبان انگلیسی رو یاد بگیرین، یاد بگیرید که چطور به انگلیسی قراردادهاتون رو ببندین و فروش هاتون رو انجام بدین؛ برید به انگلیسی یه چیزی به یکی بفروشید؛ چون بعدش وقتی که می خواین به صورت عادی با مردم صحبت کنید، تمام دستپاچگی ها، ترس ها و اضطراب هاتون از بین رفته؛ چون خودتون رو به خوبی آموزش دادین. پس وارد سطح بیش از حد نیاز یادگیری بشید. این چیزیه که میگم و باید انجام بدین.

 

پس، این ها 6 گام یا 5 گام برای بهبود زبان انگلیسی تون بود. اگر این ویدیو برای شما مفید بود، برای دوستان خود هم ارسال کنید.

شما چه روش دیگه ای برای بهبود زبان انگلیسی تون می شناسید؟ این زیر با دوستان خودتون به اشتراک بذارین.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها