چالش 30 روزه شادی و مثبت شدن زندگی

بفرست برای دوستت
چالش 30 روزه شادی و خوشبختی

فهرست مطالب

یک چالش 30 روزه شادی راهی عالی برای مثبت شدن زندگی شماست. در این چالش شادی شما متعهد می شوید که در ماه آینده هر روز یک کار مثبت انجام دهید.

از آنجایی که بسیاری از مردم می گویند “خوشبختی” به عنوان یک هدف غیرممکن به نظر می رسد یا به دلیل عوامل خارجی، می توان به راحتی دلسرد شد و از احساس خوشحالی به طور کلی دست کشید، اما این بدان معنا نیست که شما باید تمام تلاش خود را متوقف کنید!

اگر شادی برای شما خیلی سخت به نظر می رسد، پس چالش 30 روزه زیر را امتحان کنید! ما قول می ‌دهیم که نه تنها به شما کمک می‌ کند تا احساس شادی بیشتری داشته باشید، بلکه برای دستیابی به اهداف خود در هر دو جنبه شخصی و حرفه ‌ای زندگی ‌تان نیز سازنده‌ تر خواهید بود!

 

خوشبختی واقعی چیست؟

به راحتی می توان باور کرد که برای شاد بودن به یک ماشین جدید و سبک زندگی مناسب اینستاگرامی نیاز دارید. اما آیا زندگی رویایی بدون هیچ چالشی واقعا به معنای خوشبختی است؟ چه می شود اگر واقعاً شادی به طور کامل در جای دیگری یافت شود؟ دنیا اغلب به ما می گوید که خوشبختی در موفقیت، ثروت و زندگی کامل است.

اما در مورد کسانی که رویاهای خود را دنبال کرده اند، اما هرگز به این چیزها دست پیدا نکردند، چطور است؟ در حقیقت، این عوامل خارجی نیستند که خوشبختی شخصی ما را تعریف می کنند. چاقی برای برخی از افراد ممکن است خوشحال کننده باشد، در حالی که برخی دیگر احساس می کنند رضایت واقعی را تنها در تناسب اندام خواهند یافت. پس وقتی معیار یا هدف استاندارد برای رضایت در همه افراد به یک شکل نیست، چه اتفاقی می افتد؟

 

خوشحال بودن با چیزی که از قبل دارید

حقیقت این است که لذت بردن از لحظه مهم است… بله… حتی اگر لیست اهدافی به اندازه بازوی خود داشته باشید! این می تواند یک مفهوم سخت باشد. شاد بودن در حالی که روی یک تصویر بزرگتر کار می کنید…

اما شاد بودن قبل از رسیدن به خواسته‌ هایتان به شما کمک می ‌کند سریع‌ تر به آنها دست پیدا کنید، نسبت به زمانی که بیشتر اوقات در انتظار وقوع چیزی هستید. حتی در روزهایی که زندگی چالش برانگیز یا پر استرس به نظر می رسد، سعی کنید راه های کوچکی برای شاد کردن خود بیابید تا با مثبت اندیشی با احساسات منفی مبارزه کنید.

به هر حال، اگر هر روز با احساس مثبت و هیجان برای روز آینده خود از خواب بیدار شوید، انجام اقدامات الهام ‌بخش ‌تر به سمت اهدافی که مهم‌ ترین هستند، بسیار آسان ‌تر خواهد بود.

 

چگونه می توانید فقط در 30 روز شادتر شوید؟

ممکن است فکر کنید این غیرممکن است، اما خوشحال خواهید شد که بدانید شادی واقعی در واقع در همه چیزهای کوچک یافت می شود. به این معنی که شما واقعاً می توانید در کمتر از 30 روز احساس خوشبختی بیشتری کنید.

 

چالش 30 روزه شادی

با خواندن این مقاله خود را به چالش می کشید تا شادتر باشید! بنابراین، چرا یک قدم فراتر نروید و به چالش 30 روزه شادی متعهد نشوید؟ انسانها تغییر را دوست ندارند… آنها اغلب از روی ترس و عادت در برابر شادی مقاومت می کنند، زیرا ما در زندگی خود به میزان مشخصی رشد می کنیم، تا احساس راحتی کنیم.

  دکتر جو دیسپنزا کیست؟ زندگینامه کامل جو دیسپنزا | زندگی شخصی و حرفه ای

اما در طول چالش 30 روزه شادی، با انجام یک کار جدید در روز، این مقاومت را حذف خواهید کرد (البته، اگر می خواهید بیش از یک مورد انجام دهید، این کاملاً به شما بستگی دارد). اما با شکستن این هدف بزرگ به مراحل قابل کنترل با حداقل شکست یا وقفه در هر روز، ذهن شما قادر خواهد بود به جای مبارزه، همکاری کند!

پس آیا آماده اید تا چالش شادی 30 روزه را شروع کنید؟

 

روز اول: ملحفه تخت را تمیز کنید

خوابیدن در یک رختخواب تمیز و جدید در پایان روز، راهی عالی برای درک تمام مشکلات و استرس ها است.

 

روز دوم: گوش دادن به موسیقی را از سال های جوانی شروع کنید

گوش دادن به موسیقی هایی که در سال ‌های جوانی از آن لذت می ‌بردید، یکی از بهترین راه ‌ها برای داشتن احساس عالی و به یاد آوردن لحظات خوب است!

 

روز سوم: به مدت 30 دقیقه مدیتیشن کنید

هر چند وقت یکبار می توانید فقط بنشینید و با افکار خود خلوت کنید؟ امروز کمی وقت بگذارید و ذهن خود را آرام کنید و از سکوت قدردانی کنید!

 

روز چهارم: به خودتان چند شاخه گل هدیه دهید

گل ها می توانند خلق و خوی شما را با ایجاد فضایی روشن، رنگارنگ و شاد در خانه تقویت کنند. گل ها را از باغ خود انتخاب کنید یا از فروشگاه محلی بخرید و سپس کمی استراحت کنید.

 

روز پنجم: از دیگران و خودتان تعریف کنید

امروز با تعریف و تمجید از دیگران کمی شادی را در روز به ارمغان بیاورید… همچنین با تعریف کردن از خودتان نیز در این احساس شاد شریک باشید!

 

روز ششم: طوری برقص که انگار هیچ کس تماشا نمی کند

همه ما می دانیم که ورزش یک راه عالی برای ترشح اندورفین و سایر مواد شیمیایی شاد در مغز است، اما پخش موسیقی با صدای بلند و رقصیدن دیوانه وار نیز بسیار سرگرم کننده است!

 

روز هفتم: خودتان را برای ناهار بیرون دعوت کنید

خودتان را به یک پیک نیک کوچک در پارک دعوت کنید یا اگر ترجیح می دهید، از یک شیرینی فروشی یا کافه محلی دیدن کنید، تا اوقاتی با کیفیت را سپری نمایید.

 

روز هشتم: کاری خلاقانه انجام دهید

برای خلاقیت لازم نیست هنرمند با استعدادی باشید، سعی کنید بنویسید و اجازه دهید افکارتان به صفحه سرازیر شود یا آشپزی کنید.

 

روز نهم: یک حمام آب گرم دوست داشتنی بگیرید

امروز مدتی را صرف یک حمام آب گرم با حباب های مورد علاقه خود کنید. حتی می‌ توانید در حالی که از غوطه ‌ور شدن آرامش ‌بخش خود لذت می ‌برید، مقداری شمع روشن کنید و کمی موسیقی پخش کنید تا احساس لوکس ‌تری داشته باشید!

 

روز دهم: یک صفحه پینترست پر از چیزهایی که دوست دارید ایجاد کنید

سایت پینترست پناهگاهی از الهامات و ایده های احساسی خوب است. یک تابلو بسازید و آن را با همه چیزهایی که دوست دارید پر کنید! از مکان های زیبا گرفته تا نقل قول ها و دستور العمل های مورد علاقه تان….

 

روز یازدهم: پخت کیک

برای دیدن دستور العمل های آسان و خوشمزه کیک به پینترست نگاهی بیندازید و خودتان یا شخص دیگری کیک بپزید. بنابراین وقتی غذای خوشمزه ای را که خودتان پخته اید به دیگران هدیه می دهید، آنها را واقعاً خوشحال خواهید کرد.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 20

 

روز دوازدهم: به پیاده روی بروید

امروز به پیاده روی بروید و از هوای تازه ای که در صورتتان می وزد و طبیعت اطرافتان قدردانی کنید.

 

روز سیزدهم: با یک دوست تماس بگیرید

همه بعد از یک صحبت کردن و خندیدن با یک دوست، احساس بهتری پیدا می کنند… مطمئنم دوست یا یکی از اعضای خانواده وجود دارد که دوست دارد امروز صدای شما را بشنود!

 

روز چهاردهم: کتاب بخوانید

ممکن است نتوانید یک کتاب کامل را در یک روز به پایان برسانید، اما با یک کتاب خوب جدید شروع کنید یا کتابی را که به نکات آن نیاز دارید، انتخاب کنید!

می توانید از صفحه خلاصه کتاب در سایت نگرش نیک استفاده کنید.

 

روز پانزدهم: چیز جدیدی یاد بگیرید

شما هرگز نمی توانید دانش کافی داشته باشید! آیا چیزی وجود دارد که همیشه در مورد آن کنجکاو بوده اید؟ یا چیزی که نمی دانید چگونه باید انجام دهید؟ شاید ندانید که چگونه رادیاتور را تخلیه کنید یا شاید ندانید که پمپاژ لاستیک های ماشین خود را از کجا شروع کنید؟ امروز کمی وقت بگذارید و پاسخ ها را جستجو کنید… شما با یادگیری مهارت های جدید اعتماد به نفس خود را نیز تقویت خواهید کرد! یادتان نرود در چالش 30 روزه اعتماد به نفس هم شرکت کنید.

 

روز شانزدهم: چیز جدیدی را امتحان کنید

یادگیری یک مهارت جدید یک راه واقعا سرگرم کننده برای به چالش کشیدن خود است و در عین حال احساس خوشحال کننده از موفقیت را نیز به شما می دهد! می توانید الفبا را به زبان دیگری به خودتان یاد دهید یا مهارت های جدید عکاسی را یاد بگیرید… حتی می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید.

 

روز هفدهم: به کسی کمک کنید

امروز به هر طریقی که می توانید به شخص دیگری کمک کنید! این نه تنها باعث می ‌شود احساس شادی بیشتری داشته باشید، بلکه باعث می‌ شود شخص دیگری نیز واقعاً خوشحال باشد.

 

روز هجدهم: فعالیت هایتان را ثبت کنید

همین امروز یک دفترچه یادداشت را بردارید، تا عادات روزانه خود را در آن ثبت کنید، اهداف خود را یادداشت کنید یا چیزهایی را که در حال حاضر در زندگی خود واقعاً قدردان آن هستید فهرست کنید.

 

روز نوزدهم: یک تمرین یوگای ملایم انجام دهید

تمرین یوگا فواید زیادی برای سلامتی دارد و شادی یکی از آنهاست.

 

روز بیستم: چیزهای سطح بالا بخواهید

آیا چیزی در زندگی خود دارید که نیاز به کمی ارتقاء داشته باشد؟ شاید لباس تان کمی پاره شده باشد یا شاید مدتی است که می ‌خواهید شامپوی بهتری بخرید… امروز چیزی را پیدا کنید که شما را سرشار از شادی نمی‌ کند و آن را به گزینه بهتری ارتقا دهید.

یک جفت کتانی جدید برای خود بخرید که به شما احساس یک میلیون دلار را بدهد یا خودتان را با شامپوی بهتر پذیرایی کنید… لازم نیست گران باشد، فقط بهتر از آنچه قبلا داشتید! ادامه بده، تو لیاقتش را داری!

 

روز بیست و یکم: هر پیروزی را جشن بگیرید

واقعاً هیچ برد کوچکی در زندگی وجود ندارد! هر قدم کوچک رو به جلو شایسته تجلیل است! بنابراین امروز به چیزی فکر کنید که اخیراً به آن دست یافته اید و آن پیروزی را جشن بگیرید! شما می توانید به روش های مختلفی جشن بگیرید و نیازی به خرج کردن پول زیادی نیست، مانند…

  • یک غذای خوب بپزید
  • برد خود را در دفترچه یادداشت کنید
  • نوشیدنی مورد علاقه تان را تهیه کنید
  • کمی کوکی خوب بپزید
  12 شغل پردرآمد بدون سرمایه و نیاز به مدرک دانشگاهی - دن لاک

 

روز بیست و دوم: ورزش کنید

وقتی مردم می خواهند بدانند چگونه شاد باشند، ورزش همیشه در لیست است! فقط یک جلسه 20 دقیقه ای ورزش، خلق و خوی شما را تقویت می کند و حس خوب بیش از 12 ساعت در شما باقی می ماند!

 

روز بیست و سوم: غذا بپزید

امروز در آشپزخانه طوفانی به پا کنید و شام خود را بپزید!

 

روز بیست و چهارم: یک صبحانه فانتزی درست کنید

من واقعاً متوجه تفاوت در روزم وقتی صبحانه خوبی تهیه می کنم، می شوم! شاید شما معمولاً صبحانه را حذف می کنید یا هر روز همان صبحانه خسته کننده را می خورید؟ امروز با درست کردن صبحانه‌ ای که کمی شیک‌ تر از آنچه عادت کرده ‌اید است، به کل روز و خلق و خوی خود حس مثبت بدهید!

 

روز بیست و پنجم: بیرون بنشینید و به صدای پرندگان گوش دهید

هیچ چیز برای شادی، بهتر از گوش دادن به صدای جیر جیر پرندگان در حالی که بدون توجه در دنیا در اطراف باغ پرواز می کنند، وجود ندارد.

 

روز بیست و ششم: یک منطقه از خانه خود را مرتب کنید

امروز با مرتب کردن قسمتی از خانه، احساس شادی را به ارمغان بیاورید. پس از مرتب شدن خانه، حتما زمانی را صرف لذت بردن از فضا و احساس موفقیت کنید!

 

روز بیست و هفتم: از جایی جدید دیدن کنید

امروز بیرون بروید و از جایی که قبلاً هرگز نرفته اید، دیدن کنید. این می تواند یک جاذبه تاریخی باشد که در آن چیز جدیدی یاد می گیرید یا حتی یک پارک جدید که قبلاً کاوش نکرده اید. این به شما کمک می کند که کنجکاو شوید و ذهن خود را به روی تجربیات و فرصت های جدید باز کنید!

 

روز بیست و هشتم: طلوع آفتاب را تماشا کنید

بیدار شدن قبل از دیگران احساس آرامش فوق‌ العاده ‌ای است. در حین تماشای طلوع خورشید از یک فنجان قهوه داغ لذت ببرید!

 

روز بیست و نهم: غذای سالم بخورید

سالم بودن به این معنا نیست که لاغر باشید یا ساعت‌ ها در باشگاه عرق کنید، بلکه به این است که با ذهن و بدن خود به روش صحیح رفتار کنید. اگر مقداری کیک می خواهید، حتماً باید از یک تکه کیک لذت ببرید، اما باید غذاهای سالم نیز بخورید… همه چیز باید تعادل داشته باشد! امروز سعی کنید غذاهای سالم زیادی را در رژیم غذایی خود بگنجانید… بنابراین، بدن شما از شما تشکر خواهد کرد!

 

روز سی ام: لباس راحت بپوشید

تمام روز را فقط با لباس خواب سپری کنید و هیچ کاری انجام ندهید… به هر حال، همه ما به استراحت نیاز داریم تا دوباره خودمان را شارژ کنیم و انرژی دوباره بگیریم. شما نباید با انجام این کار احساس گناه کنید!

 

قبل از خداحافظی

در پایان می توان نتیجه گرفت که خوشبختی فقط رسیدن به یک هدف یا چیزهای مادی نیست، بلکه در همه چیزهای کوچک یافت می شود. برای شاد بودن باید ترس را رها کنید و مایل باشید تجربیات جدید را امتحان کنید و تغییراتی ایجاد نمایید.

Rating 4.11 from 27 votes

آموزش پیشنهادی

guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sh.nikan1380
sh.nikan1380
7 ماه قبل

یعنی از تنهاییهاتون لذت ببرید

مهران محمدی
مهران محمدی
6 ماه قبل

واقعاً این مطالب رو درک نمی کنم، با خوندن اینا و عمل کردن بهشون به چی می رسین؟؟؟ به نظر شما ایلان ماسک یا بیل گیتس از این کارا می کنن؟ اصلاً وقت دارن، اینا ی مشت انگیزشی زرد است، فقط برید دوره شالوده موفقیت جیم ران و دارن هاردی رو ببین و به زندگی واقعیتون برسین. افرادی که الان خودشون را ناجی زندگی مردم می دونن و پول به جیب می زنن رو دوست خودتون ندونین، برید این دوره‌ای که گفتم رو ببینید از همین سایت تا متوجه بشید این افراد به ظاهر دوست درواقع مطالب این اساتید(جیم ران) را قسمت قسمت می کنن و یکم تغییرش میدن و اونجوری که شما دوست دارید بشنوید می گن، و پول هنگفتی هم می گیرند. استاد زندگی فقط جیم ران

تمام

ایمان خسروی
ایمان خسروی
22 روز قبل

اگر توان شاد کردن دیگری را نداشته باشیم به نظرم نمی تونیم خودمون رو هم شاد کنیم
شادی لحظه ای هست و رسیدن به اهداف این حس رو در ادم ایجاد می کنه پس تلاش برای رسیدن به انچه از زندگی می خواهیم هر چه قدر کوچک هم که باشند کمک کننده است.

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×