باب پراکتور, محتوای رایگان

تصویرسازی ذهنی باب پراکتور

تصویرسازی ذهنی,تقویت تصویرسازی ذهنی

مطالبی که در این مقاله از باب پراکتور در مورد تصویرسازی یاد می گیرید، نقش به سزایی در زندگی شما ایفا خواهند کرد. زیرا اگر تصویرسازی را با مداومت و پشتکار دنبال کنید، تأثیرات خارق العاده ای را در پی خواهد داشت.

تصویرسازی ذهنی چیست

چند سال پیش وقتی در ایالت اوهایو برای جمع کثیری از بازرگانان سخنرانی می کردم، ناگهان یک پیرمرد از جای خود بلند شد و سخنان من را قطع کرد. او گفت که 65 سال از عمرش گذشته و با وجود این که پیش از این مطالب زیادی درباره ی تصویرسازی ذهنی خوانده است، اما فقط همین امروز توانسته مفهوم واقعی آن را درک کند.

بنابراین همین حالا از شما می خواهم که این مقاله را با دقت بخوانید. زیرا بسیاری از افراد بی آن که مفهوم واقعی تصویرسازی را درک کنند، از دنیا می روند.

در ویدیوی مصاحبه ای که از باب پراکتور انجام شده و در بخش ویژه قرار داده ایم، باب پراکتور می گوید که علاوه بر حواس پنجگانه ای که تمام موجودات از جمله انسان و حیوان دارند، انسان ها علاوه بر آن از 6 توانایی ذهنی هم برخوردار هستند که در ویدیوی زیر آنها را نام می برد. تخیل یا تصویرسازی هم جزو این توانایی های ذهنی هستند که در این مقاله به آن می پردازیم.

 

 

معجزه تصویرسازی ذهنی

نمی توانم دقیقا بگویم که خودم چه موقع تصویرسازی را درک کردم. اما می توانم بگویم که بیشتر از تمام آموخته هایم، در زندگی من تأثیرگذار بوده است.

دانش تصویرسازی، رقابت را از زندگی شما حذف می کند و شما را از میدان رقابت، به میدان خلاقیت می کشاند. به زودی متوجه خواهید شد که تنها رقیبی که پیش رو دارید، غفلت و ناآگاهی است.

این ایده واقعاً من را هیجانزده می کند. چون می دانم وقتی آن را به شما ارائه کنم، باعث رونق و شکوفایی همه ی جوانب زندگی تان می شود.

اما پیش از آنکه به آموزش این ایده بپردازم، لطفا توجه داشته باشید که همه ی مردم تصویرسازی می کنند. در واقع هر چه تاکنون در زندگی تان رخ داده، نتیجه ی مستقیم روند تصویرسازی ذهنی بوده است.

پس اگر تنها به ماحصل زندگی خود دقت کنید، متوجه خواهید شد که تابحال نیز از این ابزار روانی بی نظیر استفاده کرده اید. اگر نگاهی به زندگی اکثر مردم بیندازید، به این حقیقتِ آشکار پی خواهید برد که آنها غالباً از توانایی تصویرسازی ذهنی خود در جهت نادرست استفاده می کنند.

 

داستان تصویرسازی ذهنی

تصویرسازی باب پراکتتور

همه ی ادیان به ما می آموزند که خداوند خالق همه ی هستی و مسئول تمام رویدادهای جهان است و من کاملاً با این نظر موافقم. اما از طرف دیگر، خداوند به انسان اختیار داده تا سرنوشت خود را تعیین کند. حکایتی که برایتان تعریف می کنم، این نکته را به خوبی شرح می دهد.

سال ها پیش، یک کشیش در جاده ای دور افتاده رانندگی می کرد. ناگهان چشمش به یک مزرعه ی زیبا افتاد. این مزرعه واقعاً باشکوه و رؤیایی بود. در فاصله ای دور، کشاورزی سوار بر تراکتور دیده می شد. کشیش ماشین خود را متوقف کرد و از آن پیاده شد و به سمت حصارهای مزرعه حرکت کرد.

  عملکرد قانون جذب چگونه است؟ - دن لاک

کشاور متوجه کشیش شد که به حصار تکیه داده است. به همین خاطر به سمت او آمد. هنگامی که کشاورز نزدیک تر شد، کشیش لبخندی زد و گفت:

«فرزندم، لطف خداوند شامل حال تو شده که این مزرعه ی زیبا را به تو عطا کرده است!»

کشاورز ایستاد و با دست بزرگ و پینه بسته ی خود دستمال کهنه ی سفیدی را از جیب خود بیرون آورد که پر از خال های قرمز بود. او بی آن که چیزی بگوید عرق پیشانی آفتاب سوخته اش را پاک کرد. سپس به آرامی با دست دیگر خود علف بلندی را که در دهانش نگه داشته بود، بیرون کشید.

او در سکوت مدتی به کشیش نگریست و سپس با صدایی آرام و شمرده خطاب به او گفت:

«بله پدر روحانی، حق با شماست. خداوند مزرعه ای زیبا به من عطا کرده است. اما ای کاش آن را موقعی که به امان خدا رها شده بود، می دیدید!»

توجه داشته باشید که «تصویرها»، عکس های ذهنی ای هستند که به وسیله ی افکار ساخته می شوند. شکوه و عظمت ذهن هم در این است که می تواند «فکر» کند. به بیان دیگر، ذهن با فکر کردن می تواند هر تصویری را خلق کند.

 

تمرینات تصویرسازی ذهنی

اکنون با آگاهی از قدرت تصویرسازی ذهنی خود، دقایقی را به بازی ذهنی پرداخته و دقت کنید که چگونه می توانید پشت سر هم تصویرهای گوناگونی را در آن شکل بدهید.

تمرین ذهنی بازی پول

همین حالا یک بازی ذهنی را آغاز کنید. عادت کنید خودتان را فردی بسیار ثروتمند تصور کنید. به کارهایی فکر کنید که با آن پول می توانید انجام دهید و در ذهن خود به انجام آن کارها مشغول شوید.

 

تمرین ذهنی موفقیت مالی

در ذهن خود تصور کنید که در اتاقی به همراه چند تن از دوستان تان نشسته اید. سپس مجسم کنید که به آنها اعلام می کنید خیال دارید پولدار شوید. آنقدر پولدار که زندگی دلخواه تان را فراهم کنید. حال تصور کنید که این کار چه احساسی را در شما ایجاد می کند.

شاید مثل اکثر مردم احساس ناخوشایندی به شما دست بدهد، آنقدر ناخوشایند که حرف خود را پس بگیرید و به دوستان تان بگویید شوخی کرده اید. اما باید بدانید که اشخاص پولدار و متمول وقتی صحبت از پول به میان می آید، به هیچوجه معذب نمی شوند. حتما می پرسید چرا؟ شاید بدیهی ترین پاسخ این باشد:

به این علت که آنها کلی پول دارند! اما این پاسخ صحیحی نیست. باید بدانید که حقیقتاً پولدار بودن این قبیل اشخاص باعث نشده که از پول خوش شان بیاید، بلکه چون از پول خوش شان می آید، پولدار شده اند.

به عبارت دیگر، یکی از دلایلی که باعث شده افراد ثروتمند، ثروتمند باشند این است که آنها ذهنیت فراوانی و رفاه و همچنین عادات متفاوتی را در خود ایجاد کرده اند.

پیشنهاد می کنیم این دو مقاله را هم برای یادگیری بیشتر مطالعه کنید:

مقاله ساخت ذهنیت ثروتمند به سبک دن لاک

مقاله 5 عادت افراد ثروتمند از دن لاک

بنابراین اگر ما هم می خواهیم ثروتمند شویم، باید ابتدا ذهنیت فراوانی را در خود ایجاد کنیم. سوالی که اکنون باید از خودتان بپرسید، این است:

  عبادت، مراقبه، شکرگزاری - جی شتی

«برای ساخت ذهنیت ثروتمند چکار باید بکنم؟»

جواب این سوال را به شما می دهم. بهترین راه برای ساخت ذهنیت ثروتمند این است که وضعیت مالی ای را برای خود مجسم کنید که آرزویش را دارید.

از آنجایی که ذهن ناخودآگاه شما تفاوتی میان تصور و واقعیت قائل نمی شود، این تمرین به سرعت به شما کمک می کند که ذهنیت رفاه را در خود ایجاد کنید.

این قانون مطلق را همواره به یاد داشته باشید که پیش از آن که چیزی را در دنیای مادی خلق کنید، باید آن را در ذهن خود بسازید!

همچنین توجه داشته باشید که همه در ذهن شان با خود حرف می زنند. حتی بعضی از اشخاص این کار را با صدای بلند انجام می دهند. بنابراین هر وقت با خودتان حرف می زنید، بگویید که پولدار شدن چقدر خوشایند است. برای ثروتی که برای خود مجسم کرده اید به خودتان تبریک بگویید و بشنوید که دیگران نیز به شما تبریک می گویند.

پیشنهاد می کنم پس از خواندن این مطلب، مقاله زیر را هم برای ایجاد تصویر ذهنی مثبت بخوانید:

مقاله 7 عبارت تأکیدی برای ایجاد تصویر ذهنی مثبت

 

شما کارگردان زندگی خود هستید

چندسال پیش، کتاب بسیار خوبی را تحت عنوان «علم ثروتمند شدن» نوشته ی والاس دی وتلز مطالعه می کردم که در آن نوشته شده بود:

«با تصویرسازی می توان کهکشان ها را در نوردید و عالم را تسخیر کرد.»

این یک حقیقت است که افکار همه جا حضور دارند و ما می توانیم با ذهن خود هر تصویری را خلق کنیم. فرض کنید در درون بدن شما صحنه ی تئاتر بزرگی است و شما نویسنده، تهیه کننده و کارگردان آن هستید. خیلی ها نمی توانند چنین فرضی کنند و خود را ستاره ی زندگی خود ببینند. برای درک بیشتر این موضوع ویدیوی زیر از باب پراکتور را که بخشی از سمینار پارادایم شیفت سال 2020 است، ببینید. (برای شرکت در سمینار اینجا کلیک کنید)

 

خلق زندگی با تصویرسازی ذهنی

تاریخ افراد بسیاری را در خود سراغ دارد. در واقع هر کاری که صورت گرفته، زمانی در تصورات ذهنی افراد خلاق بوده است. پس توجه داشته باشید که شما هم می توانید سرنوشت تان را بر اساس تصویر ذهنی خود خلق کنید. مثال بزنیم؟

✔ فردی از خوابیدن زیر درخت خسته شد، تصویر سقفی را روی سرش خلق کرد و از همینجا شروع شد: از غار بیرون آمدیم و به آپارتمان رسیدیم. حقیقتاً ما دنیایی که در آن زندگی می کنیم خلق کرده ایم.

✔ کریستف کلمب تصویر یک دنیای جدید را در ذهن خود پرورد و قاره ی آمریکا کشف شد.

✔  برادران رایت تصور پرواز را در ذهن خود خلق و پرواز انسان را میسر کردند.

✔ کوپرنیک تصور عوالم متعدد را خلق کرد و بعدها ما به کرات دیگر سفر کردیم.

در واقع نیروی فکر، همه ی فضای اطراف و درون شما را احاطه کرده است. پس، از این حقیقت آگاه باشید و از آن استفاده کنید. از آن برای خلق تصویری روی پرده ی ذهن خود استفاده کنید. ببینید که از همین حالا صاحب پولی هستید که آرزویش را دارید، تا به این وسیله ملزومات دستیابی به آن فراهم شود و بتوانید مطابق با میل و سلیقه ی خود زندگی کنید.

  کلیپ انگیزشی بها را بپردازید، پاداش را دریافت کنید - باب پراکتور

 

پشتکار + ذهنیت فراوانی

ناپلئون هیل تقریباً تمام عمر خود را وقف تحقیق درباره ی 500 نفر از بزرگان جهان کرد و چکیده ی مطالعات و نوشته های او در شاهکار او «بیندیشید و ثروتمند شوید» منعکس شده است. او در این کتاب گفته:

«هر چیزی را که ذهن بتواند تصور و باور کند، می تواند به آن دست یابد.»

بسیاری از اشخاص این گفته را قبول ندارند، اما کسانی که باورش دارند، آن را به خودشان اثبات کرده اند، چرا شما آن را به خودتان اثبات نمی کنید؟

فقط تصویر فراوانی را در پرده ی ذهن خود ایجاد کنید و ببینید چه اتفاقی رخ می دهد. اما به خاطر داشته باشید که علیرغم مشکلاتی که پیش رویتان قرار می گیرد، باید به این تصویر فراوانی و رفاه شخصی خود بچسبید. رمز موفقیت در مداومت و پشتکار است.

تصویر ذهنی فراوانی خود را حفظ کنید و آگاه باشید که آنچه برایتان رخ می دهد، شما را برای دستیابی به آرزویتان آماده می کند. وقتی یک موضوعی یا یک تصویری را بارها و بارها در ذهن خود می بینید، آن تصویر وارد ذهن ناخودآگاه شما می شود و اینجاست که قانون جذب را برای خود فعال می کنید و ایده ها، افراد، شرایط و موقعیت هایی را به سمت خود جذب می کنید که آن تصویر را در زندگی خود به واقعیت تبدیل کنید.

تنها چیزی که توماس ادیسون و هنری فورد را از سایر مردم متمایز کرده، پشتکار است. زیرا هر دوی آنها تصویری را در ذهن خود داشتند و نگذاشتند که هیچ کس را هیچ چیز مانع از تحقق آن شود. یکی از آنها دنیا را چراغانی کرد و دیگری دنیا را روی چرخ های وسایل نقلیه قرار داد.

سال ها پیش که ناپلئون هیل هنوز زنده بود، ارل ناینتینگل خلاصه ای از کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» را روی یک نوار طولانی روایت کرد. در پایان نوار، آقای هیل با صدای خودش گفته بود:

«و حالا این نصیحت دوستانه ی من را همیشه به یاد داشته باشید: به جای آنکه در دوردست ها به دنبال فرصت بگردید، در هر کجا که هستید، آغوش گشوده و آن را در بر بگیرید.»

والاس دی وتلز هم در کتاب «علم ثروتمند شدن» گفته:

«با تصویرسازی ذهنی می توان کهکشان ها را در نوردید و عالم را تسخیر کرد.»

و در واقع هر دوی این افراد یک مطلب را به ما می آموزند. شما هم از همین الان تصویر خود را بسازید و نیروی ذهنی لازم برای نگه داشتن این تصویر را در خود بپرورانید.

برای تقویت تصویرسازی ذهنی و درک بیشتر آن پیشنهاد می کنم در سمینار پارادایم شیفت سال 2020 باب پراکتور شرکت کنید و به درک عمیق تری از تصویرسازی، پارادایم، قانون جذب و اصول باورها پیدا کنید تا بتوانید زندگی خود را همانطور که می خواهید، خلق کنید.

برای شرکت در این سمینار روی عکس زیر کلیک کنید:

سمینار پارادایف شیفت باب پراکتور

 

guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیره توته زاده
امیره توته زاده
3 سال قبل

خیلی عالیه ممنون

mahdizareimbc
mahdizareimbc
2 سال قبل

سپاس از وب سایت خوب و ارزشمندتون

محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

پشتکار + ذهنیت فراوانی خیلی مهمه

majid.sozoky
majid.sozoky
5 ماه قبل

دن لاک فوق العادست…

مهدی ابوالحسنی
مهدی ابوالحسنی
2 ماه قبل

با سلام.ممنون از این مقاله فوق العاده تون