4 نکته بهره وری بالا برای پولسازی بیشتر

بفرست برای دوستت
کسب پول بیشتر

فهرست مطالب

تابحال از خودتان پرسیده اید که افراد چند ساعت در طول روز وقت شان را تلف می کنند؟ آیا میدانید اکثر مردم زمان شان را با انجام کارهای بی اهمیت و با حداقل دستمزد تلف می کنند؟ این ها دلایلی است که بیشتر مردم هیچ کاری در زندگی انجام نمی دهند. امروز قصد داریم در این مقاله از دن لاک 4 نکته ی قدرتمند برای بهره وری بالا را به شما یاد بدهیم تا بتوانید از آن برای کسب پول بیشتر در زمان کمتر استفاده کنید.

کسب پول بیشتر,کسب درآمد در خانه

از شما می خواهم فکر کنید که روزانه چند ساعت در محل کار وقت خود را تلف می کنید؟ و چند ساعت از آن ساعات واقعا برای شما مفید واقع می شود؟ اگر شما هم شبیه اکثر افراد هستید پس نتیجه می گیریم بیشتر ساعات تان را تلف می کنید و هیچ کار مفیدی انجام نمی دهید.

من بعنوان مدیر عامل کسب و کاری که به سرعت نور درحال گسترش در سطح جهانی است، نیاز دارم که ساعاتم را در حد ممکن سازنده نگه دارم. به همین خاطر نمی توانم وقتم را صرف کارهایی کنم که برای شرکت من درآمدی ایجاد نمی کنند.

برای به حداکثر رساندن کارایی خودم، تک تک ساعات روزم را برنامه ریزی می کنم. همچنین به این فکر می کنم که چطور با سرعت بیشتر و کاملا موثر کارها را انجام دهم.

شما نیز همیشه به دنبال راه هایی باشید که در طول زمان باعث بهتر شدن کارها میشود، من از روی تجربه چند استراتژی کارساز یاد گرفته ام که امروز قصد دارم آن ها را در چهار نکته مهم در اختیار شما قرار دهم که اجرای آنها می تواند باعث کسب پول بیشتر برای شما شود.

 

1- تعیین اهداف درآمدی روزانه

مردم همیشه از من می پرسند، چطور این همه کار می توانی انجام بدهی؟ اولا باید بگویم که کارهایی که شما از من در شبکه های اجتماعی می بینید تنها بخش کوچکی از کارهاییست که من انجام می دهم. شما پشت صحنه جلسات و تصمیمیاتی که گرفته میشود را نمی بینید.

شما نمی توانید یک شبه به این سطح از بهره وری برسید درست مثل باشگاه رفتن، شما اول از وزنه 5 کیلویی شروع می کنید بعد آن را می رسانید به 7 کیلو و بعد بیشتر و بیشتر، در نهایت از میزان موفقیت تان شوکه می شوید. ولی در نظر بگیرید که برای انجام چنین کاری باید حتما یک استراتژی خوب داشته باشید.

  چرا نمی توانم قرارداد فروش ببندم؟!

پس «اهداف درآمدی روزانه» چیست و چگونه به شما کمک می کند تا پول بیشتری به دست آورید؟

روزانه حداقل 5 هدف کلی مربوط به پول که باعث افزایش جریان درآمدی من می شود را تعیین می کنم. خیلی ها اینکار را انجام نمی دهند. آن ها هیچ هدف روزانه ای که عملکرد مالی آنها را افزایش دهد، ندارند.

ولی در نظر داشته باشید که تعیین اهداف به این معنا نیست که شما می توانید پول سازی کنید بلکه اهدافی که تعیین می کنید باید حتما همسو با مسیر کاریتان باشد. بنابراین به 5 اهداف مرتبط مالی فکر کنید که می خواهید امروز به آنها برسید و بعد در جهت همان ها اقدام نکید.

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که خودتان را با من یا بقیه مقایسه نکنید. من برای رسیدن به این جایگاه تلاش زیادی کرده ام. با من یا کسی دیگر رقابت نکنید فقط با خودتان رقابت کنید و بعد سعی کنید سطح زندگیتان را روز به روز افزایش دهید.

 

2- پرسش سوالات قدرتمند بهره وری

اگر کارهای مرا دنبال کرده باشید حتما به این نتیجه رسیده اید که من طرفدار بزرگ «تفکر» هستم. حتما دلیلی وجود دارد که ناپلئون هیل اسم کتاب معروفش را “بیندیشید و ثروتمند شوید” نامیده است.

تفکر شماتاثیر مستقیمی روی نحوه سرمایه گذاری تان بر روی زمان دارد. متاسفانه اغلب مردم وقت کافی برای ایجاد اهداف برای 5 یا 10 سال آینده صرف نکرده اند. بیشتر افراد خیلی زود حواس شان پرت میشود و یا واکنش سریع در مقابل پاسخ به ایمیل ها و پیام های شبکه های اجتماعی از خود نشان می دهند.

آیا تابحال شخصی که پروژه خود را پیش میبرد دیده اید که سریع حواسش پرت شود؟

اگر برای خود برنامه نداشته باشید مجبورید برنامه های افراد دیگر را به سرانجام برسانید.

به همین دلیل من شخصا دوست دارم در هفته حداقل یک ساعت وقت بگذارم و از خودم سوالات قدرتمندی بپرسم که من را به سمت بهره وری بیشتر و در نهایت کسب پول یبشتر هدایت می کند.

می پرسید چه سوالاتی؟

– این هفته چه چیزی را در کسب و کارم میتوانم گسترش دهم؟

– این هفته چه چیزی یاد گرفته ام و برای هفته بعد چطور میتوانم بهتر عمل کنم؟

– چه کاری میتوانم بهتر، سریع تر یا با تلاش کمتر انجام دهم؟

– چه میتوانم به فردی که اهل کار است بسپارم؟

– در تجارتم چه چیزهایی را باید حذف کنم؟

سوال آخر بسیار قدرتمند است. ما انسان ها همیشه تمایل داریم تا چیزی به زندگیمان اضافه کنیم و فراموش می کنیم چیزی را حذف کنیم.

  5 راه بازاریابی کسب و کار بدون سرمایه

تقریبا همه مردم می پرسند “من برای رسیدن به موفقیت چه کاری باید انجام دهم؟” ولی تقریبا هیچکس نمی پرسد “من باید چه چیزی را حذف کنم تا به هدفم سریع تر و با آرامش بیشتری برسم؟ چه کاری را نباید انجام دهم؟”

اگر می خواهید به موفقیت بیشتری برسید از خودتان بپرسید:

برای کسب درآمد بیشتر باید چه چیزهایی را حذف کنید؟

 

3- اولویت بندی کارها

در بخش قبلی گفتیم که فعالیت های غیر ضروری را حذف کنید حالا می خواهم از تکنیک کاربردی که از کتاب “هفت عادت مردمان موثر” یاد گرفتم یعنی استفاده از قدرت بهره وری صحبت کنم.

این روش برای اولویت بندی کارها و حذف موارد غیرضروری به کار میرود پس چه مراحلی برای بهره وری شما و کسب پول بیشتر وجود دارد؟

اول لیستی از 4 تا 5 کاری که به طور مرتب انجام می دهید تهیه کنید. حال همه فعالیت ها را در 4 دسته ی زیر تقسیم کنید. (این موضوع به طور کامل در وبینار بهره وری دن لاک آموزش داده شده است)

1. کارهای مهم و ضروری

کارهایی که باید حتما انجام دهید و نباید آنها را به تعویق بیندازید خصوصا کارهایی که باعث درآمد بیشتر شما میشود در این دسته بندی قرار می گیرد.

2. کارهای مهم و غیرضروری

برخی از فعالیت ها مثل ملاقات با مشتریان، ایجاد روابط و تمرکز بر موفقیت مهم هستند ولی ضروری نیستند. میتوانید همه این کارها را زمانبندی کنید.

3. غیرمهم و ضروری

همه ما این فعالیت ها را میشناسیم. مثلا یکی از دوستانتان پیامی در شبکه های اجتماعی برای شما ارسال میکند و انتظار جواب از شما دارد. معمولا این چیزها هیچ پولی ایجاد نمی کنند پس بهتر است روی آنها تمرکز نکنید. به این معنی نیست که کلا هیچوقت جواب آنها را ندهید، بلکه اول روی کارهای مهم تر باید تمرکز کنید.

4.  نه مهم و نه ضروری

چه کارهایی نه مهم هستند نه ضروری؟ خب بعنوان مثال تماشای تلویزیون، وب گردی. این فعالیت ها شما را از اهدافتان عقب نگه میدارند.

نکته آخر “نه گفتن” به فعالیت هایی است که برای شما هیچ پولی ایجاد نمی کنند. سالها پیش زمانی که کارهای مشاوره و کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی) انجام میدادم همیشه در حال کمک به بقیه بودم.

  3 تفاوت افراد موفق و ناموفق

یکبار در دفترکار خانه ام بودم که دوستان آمدند و میلیون ها سوال از من پرسیدند و من بهترین استراتژی ها را به آنها ارائه کردم. آنها از من تشکر کردند و رفتند. جنی (همسرم) این صحنه را دید و کلی سرزنشم کرد، گفت تو برای یادگیری این استراتژی های هزینه های زیادی به مشاوران و سمینارها کرده ای پس چرا این توصیه ها را رایگان در اختیار بقیه می گذاری؟

ارائه مشاوره رایگان وقتی که داشتم تجارت خودم را می ساختم فکر خوبی نبود.

حرف جنی درست بود. از دفعات بعدی که دوستانم برای مشاوره تماس گرفتند از همه آنها حق مشاوره خواستم و آن ها روی قیمتی برای مشاوره توافق دادند. این بود که اولین مشتری برای مشاوره را پیدا کردم.

آیا متوجه شدید که این استراتژی چقدر قدرتمند بود؟ اگر این استراتژی را در کسب و کار و تجارت خود پیاده سازی کنید حتما به موفقیت های بزرگی دست می یابید.

شما با این استراتژی به بالاترین بهره وری خود برای پولسازی بیشتر میرسید.

 

4- نوشتن برنامه روزانه

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردم بیشتر افراد زمان زیادی برای کارهایی مثل بررسی ایمیل و پاسخ دادن به پیام ها می گذارند. ولی «پرمشغله بودن» فرم دیگری از «تنبلی» است. این کار، مردم را از انجام کارهای مهم باز می دارد.

وقتی من از شما برنامه روزانه میخواهم تا بنویسید، منظورم این نیست که مثل یک بازیگر کل متن را اجرا کنید و دنباله روی آن باشید.

من به عنوان مدیر شرکت همچنان میتوانم از عهده شرکت در جلسات مهم و اختصاص وقت شخصی بر بیآیم. با نوشتن برنامه روزانه چک لیست انجام کارهای ضروری برای شما فراهم می شود. با این روش می توانید فعالیت های خود را اولویت بندی کنید.

روزانه زمانی را برای نوشتن برنامه و فعالیت های اولویت بندی شده اختصاص دهید و شاهد نتایج شگفت انگیز آن باشید.

برای افزایش بهره وری، کسب پول بیشتر و همچنین انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر پیشنهاد می کنم در وبینار «مدیریت کارها و دریافت نتایج حداکثر» دن لاک شرکت کنید. کافیست روی عکس زیر کلیک کنید و یک اشتراک ویژه تهیه کنید:

 

 

کدام نکته برای شما بیشتر مؤثرتر بوده است و از کدام یک قصد دارید استفاده کنید؟

 

منبع مقاله: سایت دن لاک

Rating 1.50 from 2 votes

آموزش پیشنهادی

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
11 ماه قبل

اولویت بندی کارها رو حتما با دقت بخونین دوستان

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×