دن لاک, محتوای رایگان

مثلث ثروت – دن لاک

مثلث ثروت

این ویدیو (زمان: 04:40) در مورد مثلث ثروت دن لاک می باشد که دن لاک توضیح می دهد که این مثلث ثروت چیست، برای کسب ثروت در هر ضلع باید چه کاری کنیم و چه قدمی را برداریم، از کجا باید شروع کنیم و به کجا برسیم؟ 

دن لاک در این ویدیوی کوتاه اما کاربردی به این سوالات جواب می دهد. این ویدیو را چند بار ببینید و برای بهترین دوستان خود ارسال کنید.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

مثلث ثروت که در ذهن من هست، سه جزء یا سه ضلع داره:

ضلع اول: مهارت با درآمد بالا

من به اولین بخش یا اولین فاز میگم، مهم نیست که میخواید چیکار کنید، بهش میگم: «مهارت با درآمد بالا».

مهارت با درآمد بالا چیزیه که میتونه در ماه بیشتر از 10 هزار دلار برای شما درآمد به وجود بیاره؛ یعنی یه مهارت نجومی خوب. منظورم یه شغل با درآمد بالا نیست؛ چون در یک شغل، شما توسط شرکتی که براش کار می کنید محدود میشید. مثلاً دارید برای یک شرکت بازی سازی کار می کنید، خب این یه کار با درآمد بالاست.

منظورم حرفه ی با درآمد بالا هم نیست. مثلاً شما یه کارگزار وام مسکن یا مأمور بیمه هستید. شما به وسیله صنعتی که در آن کار می کنید محدود میشید. من دارم درباره یه مهارت با درآمد بالا صحبت میکنم.

اولین مهارت با درآمد بالای من چی بود؟ باربری. نه نه، اون یه مهارت با درآمد خیلی پایین بود. مهارت تبلیغ نویسی بود. اولین مهارت با درآمد بالای من که ماهی هزار دلار از طریق اون به دست می آوردم.

  از این موهبت مقدس استفاده کن - باب پراکتور

به محض اینکه این مهارت با درآمد بالا رو به دست آوردید، میتونید به مرحله بعدی برید که من بهش میگم:

«کسب و کار مقیاس پذیر یا قابل ارتقا»

ضلع دوم: کسب و کار مقیاس پذیر یا قابل ارتقا

خب، این کسب و کاریه که میتونید بدون داشتن منابع اولیه خیلی زیاد یا سرمایه بالا، اون رو گسترش بدین. خب، اگر دارین به یک کسب و کار مقیاس ناپذیر فکر می کنید، میتونم رستوران رو مثال بزنم؛ این یک کسب و کار مقیاس ناپذیره؛ چون باید در یک جایی رستوران رو تأسیس کنید، باید یک لیست طولانی رو بخرید، هزینه های بسیاری برای احداث، نوسازی و استخدام افراد خرج کنید.

مثلاً یک کسب و کار بازاریابی یا کسب و کاری مثل آمازون یا کسب و کارهای فروشگاهی رو می تونیم مقیاس پذیر در نظر بگیریم.

خب، پس وقتی که این کسب و کار مقیاس پذیر برای شما درآمد به وجود آورد؛ میتونید به بخش سوم برید که من بهش میگم: «سرمایه گذاری با بازگشت سرمایه بالا»

ضلع سوم: سرمایه گذاری با بازگشت سرمایه بالا

من اینجوری تعریفش میکنم. سرمایه گذاری ای که میتونه در هر سال در کل 10% بازگشت سرمایه برای شما داشته باشه. این تعریف منه. خب، پس شد این سه تا.

خب، الان از هر سه منبع پول به دست میارید. مهارت با درآمد بالا باعث میشه یه حالت ذهنی آرام و پایدار داشته باشید و به شما کمک میکنه قبض ها رو بپردازید. این برای شما درآمد ایجاد میکنه.

یه کسب و کار برای شما سود به وجود میاره؛ یعنی این کسب و کار مقیاس پذیر برای شما سود و جریان پولی به وجود میاره.

  اینطوری درآمدت رو افزایش بده - جیم ران

وقتی که این میزان از جریان وجه نقد رو به دست آوردید، میتونید از اون پول در سرمایه گذاری با بازگشت بالا، استفادش کنید. این یعنی ارزش خالص یا ثروت شما.

آدمای پولدار میگن ثروت خالصت چقدره؟ آدم های ثروتمند درباره درآمدتون نمی پرسن. وقتی با حسابدارم نشستم میگه این وضعیت ثروت خالص توعه. تمرکزتون روی مسائل متفاوتی هست.

خب، ولی اینجا یه مشکلی هست. جوانان دهه 60  و 70 به این مسئله نگاه می کنن و دیدگاه های متفاوتی دارن. من باید برم بیت کوین بخرم. اینا سعی می کنن سرمایه گذاری با بازگشت بالا رو انجام بدن؛ اما این یه خیال پوچه. مهارت با درآمد بالا رو ندارن، کسب و کار گسترش پذیر رو ندارن، به سختی ماهی 2 یا 3 هزار دلار در میارن و تلاش میکنن ضلع سوم رو فقط انجام بدن و این فرمول فاجعه هست یا می بینن که یک نفر در اینترنت میگه کارآفرین شدن تنها راهه، بعد میرن یه کسب و کاری راه میندازن.

خب، وقتی هنوز نمی تونید اجاره خونه تون رو بپردازید، چجوری میخواید یه کسب و کار مقیاس پذیر رو شروع کنید. شما اول باید مهارت با درآمد بالا رو به دست بیارید و درآمد داشته باشید تا نگران پرداخت قبوض نباشید، اینجوری دارید یک زیربنا درست می کنید.

به نظر من بدترین زمان برای راه اندازی یک کسب و کار وقتیه که احتیاج به پول دارید.

یه بار دیگه میگم؛ بدترین زمان برای راه اندازی کسب و کار، وقتیه که هیچ پولی ندارید؛ چون راه انداختن کسب و کار به پول زیادی احتیاج داره. این حرف های دروغ رو باور نکنید. البته اگر شما تونستید عالیه. ایول، من میخوام در 2 ماه به سوددهی برسم، قرار نیست 2 ماهه به سوددهی برسید.

  ده قانون باب پراکتور

ساختن کسب و کار به تلاش بسیار زیادی احتیاج داره. اگه تا یک سال بعد هم هیچ سودی به دست نیاری چی؟ اگر 2 سال بعدش بتونید چی؟ 3 سال چطور؟ تنها دلیل شکست کسب و کارها، کمبود پول و سرمایست. همین، تمام.

اگر میتونید پول به دست بیارید، کسب و کارتون هم رونق خواهد داشت. مسئله اینه که شما میخواید این کار رو بدون پول شروع کنید. اینکه میتونید سرمایه اولیه جمع کنید یا نه رو کاری ندارم. احتمال اینکه هیچکس بر روی کسب و کار شما سرمایه گذاری نکنه خیلی زیاده؛ چون هیچ تجربه ای ندارید. خب، اگر اون زیربنا رو نداشته باشید و بخواید به سرعت برید سراغ این قسمت، گند میزنید.

خب، حالا به چیزی که من گفتم، فکر کنید. به این فکر کنید که کجای کار هستید. ماهی 10 هزار دلار درآمد دارید؟ اگه کمتر از این درآمد دارید، یه مهارت با درآمد بالا یاد بگیرید. کار با درآمد بالا نه. مهم نیست اگر با انجام یک شغل خاص پول زیادی به دست میارید. یه مهارت با درآمد بالا که قابل جابجایی از یک صنعت به دیگری باشه، این مهارت رو میتونید در همه بازارهای دنیا عرضه کنید. از این نقطه وقتی که شروع به کسب درآمد کردید، بعد میتونید کسب و کارتون رو آغاز کنید.

یک پیشنهاد عالی پس از دیدن این ویدیو:

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها