مهارت کپی رایتینگ چیست؟

بفرست برای دوستت
مهارت کپی رایتینگ چیست,کپی رایتر کیست

فهرست مطالب

کپی رایتینگ چیست و چطور این مهارت را یاد بگیریم؟ کپی رایتر کیست و چقدر درآمد دارد؟ اگر دوست دارید جواب این سوالات را از یک متخصص در این مهارت یعنی دن لاک دریافت کنید، این مقاله را بخوانید.

کپی رایتینگ چیست,آموزش کپی رایتینگ

دقیقا مثل شما، من هم یک زمانی نمی دانستم کپی رایتینگ چیست و چه کاربردی دارد، فکر می کردم یک چیزی مربوط به حق انحصاری یا امتیاز فروش محصولی است یا یک چیزی مثل حق کپی رایت برای فروش محصول، آهنگ یا ویدیوی افراد دیگر است.

من در سال های ابتدایی شروع کارم مانند اکثر افراد از نظر مالی دغدغه بسیار زیادی داشتم و شغل های زیادی هم عوض کردم که هیچکدام نتیجه ای هم نداشتند و خوشبختانه پس از چند سال تلاش توانستم اولین مربی خود به نام «آلن» را پیدا کنم. او به من گفت:

«دن، می خواهم به تو مهارتی یاد بدهم که زندگی مالی ات را برای همیشه تغییر می دهد. این مهارتی است که عده ی کمی از مردم در دنیا آن را درک می کنند و دارند. مهارت خاصی است که به محض مسلط شدن در آن، دیگر هیچوقت لازم نیست نگرانی مالی داشته باشی.»

من خیلی هیجان زده شده بودم پرسیدم «این مهارت چیست که انقدر از آن تعریف می کنی؟»

گفت «مهارت کپی رایتینگ»، گفتم «مهارت کپی رایتینگ چیست ، متوجه نمی شوم!»

  5 عادت افراد ثروتمند

گفت:

کپی رایتینگ یعنی توانایی استفاده از کلمات نوشته شده برای قانع کردن کسی در برابر انجام کاری

حالا این کار می تواند برای خرید محصول یا کلیک روی دکمه ی دعوت به اقدام در صفحه ای از سایت یا چیز دیگری باشد. با کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی) می توانید افرادی را که حتی تابحال آنها را ندیده اید، متقاعد کنید که کاری که از آنها می خواهید – مثل خرید محصول یا وارد کردن ایمیل شان جهت دریافت فایلی – انجام دهند.

 

کپی رایتر کیست؟

کپی رایتر کسی است که مهارت کپی رایتینگ را بلد است و می تواند با استفاده از مهارت نویسندگی و تلفیق آن با علم فروش و بازاریابی، متن های تبلیغاتی می نویسد.

این نوشته ‌ها می ‌توانند در مکان های مختلفی مانند صفحات محصول وبسایت، تبلیغات تلویزیونی، بروشور، بیلبورد و پوسترهای تبلیغاتی در مجلات و روزنامه‌ها منتشر شوند. کپی ‌رایترها می ‌توانند تاثیرگذاری کمپین‌ های تبلیغات اینترنتی را به شکل محسوسی افزایش بدهند.

 

درآمد مهارت کپی رایتینگ

آلن از من پرسید:

«دن می توانی تبلیغ نویس ها جزو پردرآمدترین افراد در جهان هستن و هنوز خیلی از مردم از وجود چنین مهارتی خبر ندارند؟ اطرافت را نگاه کن، به هر جا که نگاه کنی، هر محصولی که در زندگی ات همین الان می خری، به خاطر این است که یک تبلیغ نویس ایده ای به ذهنش رسیده، پیامی نوشته و این همان چیزی است که متقاعدت می کند تا تمام چیزهای اطرافت را بخری، هر چیزی در زندگی ات در هر جایی، یک تبلیغ است. می توانی درک کنی که این مهارت چقدر قدرتمند است؟»

  3 نکته ی کلیدی برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر

من خیلی حیرت زده بودم، تحت تأثیر قرار گرفتم.

 

نمونه های کپی رایتینگ

بگذارید یک مثال از کپی رایتینگ برای شما بزنم. فرض کنیم یک شرکتی هست که یک محصولی را آنلاین می فروشد و یک لندینگ پیج (صفحه فرود) در سایت اش دارد، صفحه ای که پیشنهادی برای فروش محصولات به شما می دهد. فرض کنیم سالی 100 هزار دلار درآمد با همان محصول مشخص در این صفحه دارند و فرض کنیم که فقط 1 درصد از بازدیدکننده های این پیج، خرید می کنند، یعنی در هر 100 بازدیدکننده که این صفحه را می بینند، فقط 1 نفر محصول را میخرد، پس نرخ تبدیل این صفحه 1 درصد است.

خب حالا شما به عنوان یک تبلیغ نویس می توانید به این صفحه نگاه کنید و یک مقدار آن را بهبود دهید، مثلا تیتر را عوض کنید، شاید بخواهید دعوت به اقدامی در آن قرار دهید، صفحه را کمی تغییر دهد و حالا نرخ تبدیل این صفحه به جای 1 درصد به 2 درصد افزایش پیدا می کند. دقیقاً چه اتفاقی افتاده است؟

  چرا نمی توانم قرارداد فروش ببندم؟!

به عنوان تبلیغ نویس چکار کرده اید؟ دقیقا درآمد این شرکت را 2 برابر کرده اید، از 100 هزار دلار به 200 هزار دلار رسانده اید و تمام کاری که کرده اید تغییر چند تا کلمه یا نحوه ی انتقال پیشنهاد یا پیام به بازار است.

قدرت کپی رایتینگ را درک کردید؟ این قدرت کپی رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی) است.

 

مزایای کپی رایتینگ

تا این لحظه مطمئنا با خواندن این مقاله تا اینجا مطمئنا خودتان به مزایای کپی رایتینگ و قدرت آن پی بردید، اینکه چه مهارت کاربردی و پولسازی می تواند باشد، چندتا مزایای دیگر آن را هم با هم ببینیم:

1- اگر به عنوان یک کپی رایتر خیلی خوب عمل کنید، می توانید درآمد بسیار زیادی داشته باشید.

2- می توانید در خانه یا هر جایی که خودتان بخواهید، کار کنید

3- می توانید هر موقع که خودتان بخواهید کار کنید

4- می توانید با هر کسی که می خواهید، کار کنید

5- نیاز به داشتن مدرک دانشگاهی ندارید

6- پول زیادی برای شروع کار لازم ندارید

7- در بازه ی زمانی کمی (چند ماه) می توانید این مهارت را به خوبی یاد بگیرید و با تمرین زیاد در آن متخصص شوید.

 

 

Rating 4.80 from 5 votes

آموزش پیشنهادی

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
1 سال قبل

جالبه که اولین هنر دن لاک کپی رایتینگ بوده و داستان جمع کردن نامه های استادش

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×