محتوای رایگان, ناپلئون هیل

چک لیست درخواست ثروت – ناپلئون هیل

گام های درخواست ثروت

در این مقاله با گام های درخواست ثروت که توسط ناپلئون هیل مطرح شده است، آشنا خواهید شد.

همه ی کسانی که هدف از داشتن پول را درک می کنند، آن را می خواهند. آرزو کردن انسان را پولدار نمی کند. آرزو کردن و خواستن ثروت تا حدی که به وسواس بینجامد، برنامه ریزی روش های دقیق برای کسب ثروت و پیگیری آن برنامه ها با پشتکاری که شکست را نمی شناسد، بی شک ثروت آفرین است.

چک لیست درخواست ثروت

چک لیست درخواست ثروت شش گام عملی و دقیق دارد که در ادامه با هم می بینیم:

1- مقدار پولی را که می خواهید، دقیق در ذهن خود مشخص کنید. اینکه فقط بگویید «پول زیاد می خواهم» کافی نیست. مقدار آن را دقیق مشخص کنید.

 

2- دقیق مشخص کنید در مقابل پولی که می خواهید، حاضرید چه بهایی را پرداخت کنید.

 

3- تاریخ مشخصی را برای داشتن و به دست آوردن پول دلخواه تعیین کنید.

 

4- طرح مشخصی را برای دستیابی به خواسته و شروع کار، خواه آماده بودید یا نه، تعیین و این طرح را عملی کنید.

 

5- مروز چهار گام قبل؛ عبارت دقیق و شفافی درباره ی مقدار پولی که می خواهید کسب کنید، بنویسید. محدوده زمانی را برای کسب آن پول مشخص کنید و تعیین کنید چه چیزی را در مقابل بدست آوردن پول حاضرید بدهید و سپس طرحی را که از طریق آن قصد دارید پول انباشته کنید، توصیف کنید.

  اگر وقت خود را الکی هدر می دهید، ببینید - دن لاک

 

6- روزی 2 بار عبارتی را که نوشتید با صدای بلند بخوانید. یک بار شب قبل از خواب و یک بار صبح بعد از بیداری. وقتی هم که عبارت را می خوانید، خود را از قبل صاحب آن پول و دارایی احساس و آن را باور کنید.

 

شما در واقع با پیروی از این چک لیست و انجام گام های درخواست ثروت عادت های فکری را داوطلبانه به وجود می آورید که با تلاش های شما برای تبدیل خواسته به معادل فیزیکی و مادی آن هماهنگی دارد.

یادتان باشد وقتی عبارت مربوط به خواسته خود را با صدای بلند می خوانید، اگر هیجان یا احساس را با کلمات خود همراه نکنید، هیچ نتیجه ای نمی گیرید. چون که ضمیر ناخودآگاه شما فقط طبق افکاری که با هیجان و احساس همراه باشد، عمل می کند. کلمات بی احساس بر ضمیر ناخودآگاه تأثیری نمی گذارند. 

اگر با افکار و کلماتی که با باور و ایمان پر از هیجان شده اند با ضمیر ناخودآگاه خود تماس نگیرید، به نتیجه ای نمی رسید.

اصل تمرکز

وقتی در حال انجام 6 گام درخواست ثروت هستید، باید از اصل تمرکز هم استفاده کنید. این 6 گام به شما یاد می دهد که ذهن خود را روی مقدار دقیق پولی که می خواهید متمرکز کنید، چشمان تان را ببندید و پول واقعی را به همان مقدار دلخواه تان ببینید و تجسم کنید. دست کم روزی یک بار این کار را انجام دهید.

  چطوری موفقیت رو جذب کنم؟ - جیم ران

3 نکته ی تکمیلی برای انجام بهتر گام های درخواست ثروت

1- به مکانی ساکت و آرام بروید (ترجیحاً شب هنگام خواب) تا چیزی یا کسی مزاحم شما نباشد. چشمان خود را ببندید و با صدای بلند عبارت مربوط به مقدار پولی که می خواهید و زمان آن و توصیف خدمات یا کالاهایی را که قصد دارید با آن پول تهیه کنید، تکرار کنید.

وقتی این راهکارها را اجرا کردید، خود را از قبل صاحب آن پول بدانید. برای مثال فرض کنید قصد دارید تا اول ژانویه ی 5 سال دیگر، 100 هزار دلار جمع کنید. عبارت کتبی هدف شما باید به شکل زیر باشد:

در اول ژانویه سال …. من صاحب 100 هزار دلار می شوم و روز به روز بر مقدار آن افزوده خواهد شد.

من ایمان دارم که این پول را تصاحب خواهم کرد. ایمان من بسیار قوی است به طوری که همین حالا می توانم این پول را در مقابل چشمانم ببینم. من می توانم آن را با دستانم لمس کنم. این پول اکنون منتظر است تا در مقابل کاری که می خواهم برای بدست آوردن آن انجام دهم به من داده شود و من آن طرح را برای رسیدن به آن انجام خواهم داد.

2- این کار را صبح و شب تا زمانی که بتوانید در تصورات خود پولی را که می خواهید بدست آورید، انجام دهید.

  قدرت تصویرسازی ذهنی - جیم کویک

 

3- رونوشتی از نوشته ی خود را در جایی نصب کنید که بتوانید صبح و شب آن را ببینید. آن را قبل از استراحت و بعد از بیدار شدن از خواب بخوانید تا جایی که آن را حفظ کنید.

 

این دستورالعمل ها شاید در ابتدا به نظر کلی باشند. اجازه ندهید این موضوع شما را به هم بریزد، در هر صورتی آن را اجرا کنید. چنانچه این دستورالعمل ها را با روح خود انجام دهید به زودی زمانی می رسد که همه ی نیروهای خداوندی برای شما پدیدار خواهد شد.

تردید در مورد ایده های جدید، ویژگی همه ی انسان هاست. اما چنانچه دستورالعمل های اصلی را دنبال کنید ایمان و باور شما به زودی جایگزین شک و تردید خواهد شد و به زودی باور و ایمان تبدیل به ایمانی مطلق و راسخ خواهد شد.

سپس به جایی خواهید رسید که صادقانه می گویید: 

«من بر سرنوشت خود مسلط هستم و ناخدای روح خود هستم.»

با گام های درخواست ثروت توسط ناپلئون هیل در این مقاله آشنا شدید. همین الان یک کاغذ و خودکار بردارید و طبق این چک لیست، گام ها را انجام دهید و نتایج خود را در قست دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها