کتاب الکترونیکی

مقاله 5 راه ایجاد انگیزه

راه های ایجاد انگیزه

5 راه ایجاد انگیزه

انگیزه از اجزای مختلفی تشکیل شده و تا زمانی که این اجزا وجود نداشته باشند، اصلا انگیزه معنی پیدا نمی کند. مثلاً اگر هیچ هدفی برای خود نداشته باشیم، توقع این که انگیزه داشته باشیم، خنده دار است.

در ادامه راهکارهایی برای تقویت انگیزه را بیان می کنیم:

1- جملات انگیزه بخش:

شاید یکی از بهترین راه های ایجاد انگیزه، جملات انگیزه بخش و مثبتی می باشند که حال و هوای ما را تغییر می دهند و با خواندن آنها انگیزه زیادی پیدا می کنیم. چنین جملاتی را به راحتی می توانید از اینترنت یا کانال تلگرام ما یا در گالری عکس ما پیدا کنید.

 

ایجاد انگیزه با هدفگذاری

 

2- تخصص در سه مهارت:

یکی دیگر از راه های ایجاد انگیزه این است که در 3 حیطه از زندگی خود متخصص شویم، یعنی کاری که باید انجام دهیم این است که:

سه حوزه در زندگی خود انتخاب و تلاش کنیم در آن 3 حوزه جزء بهترین های کشور باشیم.

به محض اینکه شما برای این سه حوزه تلاش می کنید، خواهید دید که در تک تک اجزای زندگی تان تغییرات فوق العاده ای رخ خواهد داد و این موضوع فقط بسته به آن حوزه ها نخواهد بود.

از همین رو پیشنهاد می کنم که از فعالیت های کوچک شروع کنید و دائماً خودتان را بهبود ببخشید. باید هر روز حداقل یک کار کوچک هم که شده برای آن انجام دهید.

 

5 روش برای ایجاد انگیزه

 

3- داشتن همراه

یکی دیگر از راه های ایجاد انگیزه، داشتن یک فرد همراه و مناسب است.

افرادی که در زندگی ما حضور فعال دارند، نقش مهمی در انگیزه ما دارند و اگر یک همراه خوب و مناسب داشته باشیم بدون هیچ تردیدی انگیزه بسیار بالایی خواهیم داشت.

 

4- نقاط ناامیدی در مهارت

اگر کمی به گذشته خود دقت کنید خواهید دید در زمانی که قصد داشتید مهارتی را فرا بگیرید، تغییری در زندگی خود ایجاد کنید و… اتفاقی که رخ داده این است که تصور می کردید که قرار است مسیر رشد، موفقیت و پیشرفت را بسیار سریع و به صورت مستقیم طی کنید.

در حقیقت این تصور در ذهن ما شکل گرفته که راه رسیدن از نقطه مبدأ به مقصد یک مسیر صاف و مستقیم است در حالی که این یکی از بزرگترین مشکلات ذهنی ماست که توقع داریم در مسیر پیشرفت و تغییر، مسیری صاف و بدون هیچ مشکلی را طی کنیم.

 

راه های ایجاد انگیزه

 

بعد از هر جهش کوچکی که انجام می دهیم، مغز ما تلاش می کند آن را به قسمت ناخودآگاه هدایت کند تا انرژی کمتری مصرف شود و در حین انتقال این موضوع از قسمت خودآگاه به ناخودآگاه، بعضی از موفقیت ها و تغییرات از بین می روند و بنابراین لازم است که ما در آن زمان هایی که در سقوط موقت حین پیشرفت هستیم، تلاش و تمرینمان را بیشتر کنیم تا هرچه سریع تر از نقاط سقوط به نقاط اوج برگردیم.

 

5- مبارزه شخصی

همه ما در زندگی خود مبارزه های شخصی داریم که با خودمان یا با دیگران است. به این معنی که وقتی فردی به ما گفت که در کاری نمی توانیم موفق شویم و یا با رفتاری سعی در شکست ما داشت، برای خودمان تصمیمی ذهنی می گیریم که تلاشمان را ارتقا دهیم و این اتفاق را تبدیل به یک مبارزه شخصی و یک عامل انگیزاننده کنیم.

 

راه های ایجاد انگیزه را تمرین کنید تا مدام خود را در سطح انرژی بالا نگه دارید و دیگر برای انجام کاری نگویید که «حسش نیست» یا «الان حوصلش رو ندارم». برای از بین بردن این عادات باید سطح انرژی خود را از طریق یکی از راه های ایجاد انگیزه بالا ببرید.

 

اگر در حال حاضر فرصت ندارید این مقاله را بخوانید می توانید فایل PDF این مقاله را در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره کنید تا بعدا مطالعه کنید:

دانلود PDF با حجم 160 کیلوبایت

 

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها