ابعاد شش‌ گانه زندگی که باید برای به حداکثر رساندن آن‌ها تلاش کنید

بفرست برای دوستت
ابعاد کلیدی زندگی | نگرش نیک

فهرست مطالب

آیا در موفقیت در تمام ابعاد زندگی و همچنین یافتن رضایت در تمام ابعاد زندگی خود مشکل دارید؟ شاید شغل شما روابط شما را تحت سلطه خود قرار داده باشد یا تلاش برای کسب سلامتی شما مانع از لذت بردن از سرگرمی‌های موردعلاقه شما شده باشد. به‌هرحال، وقتی در زندگی خود تعادل را از دست می‌دهیم، نشانه‌ این است که باید دوباره به اولویت‌های خود نگاهی بیندازیم و یک مسیر بهتر برای زندگی پیدا کنیم. راهی که سلامت جسمی و روانی ما، شغل ما، امور مالی ما، روابط ما و سلامت معنوی ما را در نظر می‌گیرد. این چیزی است که شما در این مقاله یاد خواهید گرفت، یک مسیر جدید برای زندگی، لذت بردن و موفقیت.

 

شش جنبه مهم زندگی

موفقیت در تمام ابعاد زندگی

نویسنده این مقاله یعنی آقای Leon Ho می گوید من این جنبه‌ها را در اوایل کارم کشف کردم پس‌ازآنکه به دلیل فشار مداوم خود را از بین بردم – تا زمانی که ذهن و بدنم به من سیگنال‌های واضحی برای توقف دادند!

پس‌ازاینکه سلامت روانی و جسمی من به‌شدت به خطر افتاد، انرژی و انگیزه خود را برای ادامه کار با حرفه خود از دست دادم. این همچنین منجر به کاهش اعتمادبه‌نفس من و کاهش بهره‌وری و خلاقیت من شد.

بااین‌حال، همه‌چیز بد نبود. من توانستم از زمان توقف به‌عنوان یک زنگ بیداری استفاده کنم. من فهمیدم که هر چیزی که افراطی انجام شود، پایدار نیست و برای موفقیت در تمام ابعاد زندگی و داشتن یک زندگی شاد، سالم و موفق نیاز است که تعادل بین کار و زندگی رعایت شود.

اکنون در مورد هر یک از مهمترین جنبه‌های زندگی صحبت خواهم کرد، 6 جنبه مهم زندگی عبارتند از:

۱- سلامت جسمانی

تصور کنید که دارای مقدار زیادی نیروی محرکه و انرژی هستید و می‌توانید به‌طور مداوم به اهداف و خواسته‌های خود دست پیدا کنید. اگر مدت‌زمان کوتاه اما منظمی را برای توسعه و حفظ سلامت جسمی خود صرف کنید، این موضوع می تواند در زندگی شما محقق شود. شما می‌توانید این کار را با ایجاد تغییرات ساده در زندگی خود انجام دهید، مانند بهبود رژیم غذایی، ورزش بیشتر و مدیتیشن.

  خلاصه کتاب تکنیک پومودورو اثر فرانچسکو سیریلو

این فعالیت‌ها می‌توانند منجر به نتایج بزرگی در سلامت جسمی و روانی شما شوند و به‌طور اساسی، بهبود سلامتی شما نیز به‌طور اجتناب‌ناپذیری به پیشرفت در همه زمینه‌های زندگی شما منجر خواهد شد.

محرک زندگی

انرژی تجدیدپذیر را توسعه دهید. با خوردن غذای مناسب، ورزش کردن مداوم و خواب خوب، می‌توانید سطح انرژی خود را در حداکثر نگه‌دارید.

 

2- خانواده و روابط

هنگامی‌که با دوستان، خانواده و همکاران خود روابطی شاد و سالم داشته باشید، پایه‌های لازم را برای موفقیت و رفاه کلی زندگی خود خواهید داشت. روابط هماهنگ آن‌قدر مهم هستند که توصیه می‌کنم زمان خود را با افراد منفی محدود کنید و زمان خود را با افراد خلاق، پرشور و حمایتگر افزایش دهید. با این کار خود را در مسیر موفقیت نگه خواهید داشت. البته من به شما پیشنهاد نمی‌کنم که خود را کاملاً از دوستان یا اعضای خانواده منفی خود جدا کنید – اما مطمئناً با کاهش میزان زمانی که با آن‌ها می‌گذرانید، سود خواهید برد.

محرک زندگی

یاد بگیرید چگونه احساسات و ذهن خود را کنترل کنید. این به شما امکان می‌دهد تقریباً با همه کنار بیایید. همچنین به این معنی است که شما توسط شرایط متغیر زندگی تحت‌فشار قرار نخواهید گرفت.

 

3- رضایت مالی و ثروت

شاید شنیده باشید که پول ریشه همه بدی‌هاست. بااین‌حال، این نادرست است. نقل‌قول کامل کتاب مقدس این است: “عشق به پول ریشه همه بدی‌هاست.” طبیعی است که بخواهید پول کافی برای پرداخت هزینه‌های خود و خانواده خود داشته باشید – ازجمله وام مسکن، اتومبیل و تعطیلات. بااین‌حال، تمرکز خود را روی پول نگذارید، بلکه تمرکز خود را روی ارائه خدمات یا ارزش به بازار قرار دهید. اگر چیزی است که مردم به آن نیاز دارند و می‌خواهند، باید به‌طور عادلانه برای آن هزینه کنید و از پاداش‌ آن لذت ببرید.

  خلاصه کتاب قانون 10 برابر اثر گرنت کاردون

محرک زندگی

خود را توانمند کنید. باوجوداین کیفیت در زندگی شما، اعتمادبه‌نفس برای درآمد زیاد خواهید داشت. همچنین اعتمادبه‌نفس خواهید داشت که پول را صرف ضروریات و تجملات کنید. (همه ما گاهی اوقات به یک درمان نیاز داریم!)

 

4- رضایت شغلی و مالی

برای اکثر مردم، شغل یکی از مهم‌ترین اولویت‌های آن‌هاست؛ و این منطقی است، زیرا به‌طور متوسط ​​ما حدود 1800 ساعت در سال کار می‌کنیم. کار همچنین منبع اصلی درآمد برای اکثر مردم است. قطعاً تمرکز بر پیشرفت شغلی چیز خوبی است. این به شما چیزی برای هدف داشتن می‌دهد و با تحقیقاتی که نشان می‌دهد تلاش برای رسیدن به اهداف باعث شادی مردم می‌شود، مرتبط است.

محرک زندگی

هنر خودکنترلی را بیاموزید. می‌توانید این کار را با ایجاد عادات جدید مثبتی که اهداف و آرزوهای شما را پشتیبانی می‌کنند انجام دهید.

 

5- رضایت معنوی

درحالی‌که من عمدتاً یک فرد منطقی هستم، اما معتقد نیستم که هر تصمیم و عمل باید بر اساس واقعیت‌ها و ارقام باشد. گاهی اوقات باید از شهود و قلب خود پیروی کنیم. خواه شما اعتقاد داشته باشید که قدرتی برتر از ما وجود دارد یا خیر، تمرینات معنوی مانند مدیتیشن، تمرینات تنفس و آواز می‌تواند به ما کمک کند تا به دنیایی فراتر از منطق نفوذ کنیم. همچنین شایان‌ذکر است که تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به یک قدرت برتر اعتقاد دارند تمایل دارند شادتر و راضی‌تر زندگی کنند، نسبت به کسانی که ندارند.

محرک زندگی

ارتباطات آگاهانه را کشف کنید. این به معنای توانایی همخوانی با دیگران و همخوانی با یک دیدگاه بالاتر است.

 

6- قدرت ذهنی

من به‌راحتی می‌توانم کسی را با ذهن ضعیف تشخیص دهم: آن‌ها قدرت تمرکز ندارند، انضباط شخصی ندارند و فاقد قاطعیت و انگیزه هستند.

  خلاصه کتاب 5 زبان عشق اثر گری چاپمن

از سوی دیگر، من نیز به‌راحتی می‌توانم کسی را با ذهن قوی تشخیص دهم: آن‌ها پویا، هدفمند و جذاب هستند. همچنین به‌سرعت تحت تأثیر قرار می‌گیرند که می‌توانند کارها را انجام دهند.

محرک زندگی

هنر تمرکز هوشمند را بیاموزید. این به شما امکان می‌دهد کارها را به روشی مؤثر و کارآمد انجام دهید. هنگامی‌که قدرت تمرکز هوشمند در زندگی شما کار می‌کند، زمان و انرژی لازم برای توسعه قدرت ذهنی خود را خواهید داشت.

 

توصیه من این است که زمان خود را صرف مطالعه و فکر کردن در مورد 6 جنبه زندگی کنید. به دنبال ابعادی که باید محدود کنید و ابعادی که باید گسترش دهید، یعنی بیشتر روی آنها کار کنید، باشید. یک بار که موفق به تعادل 6 جنبه زندگی شدید، خواهید دید که از همیشه هوشمندانه‌تر کار می‌کنید و زندگی می‌کنید و اینگونه است که می توانید به موفقیت در تمام ابعاد زندگی دست یابید. شما همچنین یک حرکت روبه‌جلوی غیرقابل توقف را توسعه‌خواهید داد که شما را به‌جایی که می‌خواهید در زندگی بروید، خواهد برد.

 

یک زندگی جدید در انتظار شماست

اسنوبرد باز حرفه‌ای آمریکایی گریچن بلیر این رویکرد را به‌خوبی خلاصه می‌کند:

“چند سال پیش فهمیدم که تعادل کلید یک زندگی شاد و موفق است و بخش بزرگی از دستیابی به این تعادل این است که مناسک را در زندگی روزمره خود نهادینه کنید (رژیم غذایی متعادل و مغذی، ورزش روزانه، وقت برای خود از طریق مدیتیشن، خواندن، روزنامه‌نگاری، یوگا، تأمل روزانه و تعیین اهداف)؛

بنابراین اکنون شما کلیدهای یکی زندگی کامل و جامع را دارید. شما فقط باید اقدام کنید و شروع به متعادل‌سازی 6 جنبه زندگی کنید. برای آن‌ها هدفی تعیین کنید تا مسیر زندگی واقعی خود را هموار کنید.

Rating 4.50 from 14 votes

لیست دروس
آموزش مکمل

دن لاک

6 قسمت

۰۲:۰۹:۵۰

249000 تومان
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×