کتاب الکترونیکی

مقاله 5 ویژگی افراد موفق

موفقیت در زندگی

5 ویژگی افراد موفق

موفقیت در زندگی

از بین تمامی ویژگی هایی که افراد موفق در آنها مشترک هستند، پنج ویژگی است که تقریباً وجه مشترک بین تمام افراد موفق است. اگر شما تصمیم گرفته اید بین افراد موفق قرار بگیرید بهتر است این پنج ویژگی را بشناسید و در خود پرورش دهد.
خب بریم ببینیم این پنج ویژگی چه هستند و چگونه می توانیم آنها را در خود ایجاد کنیم و رشد دهیم.

 

1- استقامت و پشتکار

پشتکار و استقامت را می توان از سرهنگ ساندرز که ابداع کننده مرغ های سوخاری کنتاکی است یاد گرفت. او پس از بازنشستگی در سن 65 سالگی شهر به شهر سفر می کند تا بتواند نظر یک رستوران را به دستور پخت ویژه ای که برای مرغ سوخاری داشت جلب کند.

به 1009 رستوران رفت و از تمام آنها جواب منفی گرفت و هزار و دهمین رستوران نظرش جلب شد و اکنون بیست هزار شعبه از رستوران های KFC در 124 کشور دنیا مشغول به کار هستند.مقاومت و موفقیت
توماس ادیسون 9000 بار لامپ برق را آزمایش کرد تا موفق شد. از او پرسیدند آیا از 8999 بار شکست خسته نشدی؟ او گفت خوشحالم که 8999 راه درست نشدن لامپ برق را یاد گرفتم.
برای اینکه الگوهایی از این دست را بهتر بشناسید مقاله «شکست؛ چراغ مسیر مؤفقیت» را مطالعه بفرمایید.
در مسیر رسیدن به اهدافتان باید تمام راه ها را امتحان کنید، البته مشخص نیست که چه زمان به نتیجه مطلوب دست می یابید، هرکاری از دست تان برمی اید باید انجام دهید و از شکست موقت دلسرد نشوید.

اولین تفاوت بین افراد معمولی و افراد موفق این است که افراد موفق هیچگاه عقب نشینی نمی کنند و تسلیم نمی شوند و پشتکار دارند.

 

2- نگرش مثبت

دومین ویژگی افراد مؤفق نگرش مثبت است که می توانید آن را از طریق مطالعه، خودشناسی و رشد شخصی در خود ایجاد کنید. چیزی نیست که در مدرسه و دانشگاه به ما یاد بدهند، خودمان باید این مهارت را بدست آوریم.
این قدرت به ما داده شده است که هرروز صبح با نگرشی مثبت از خواب بیدار شویم و به سمت اهداف و رؤیاهایمان پیش برویم.

 

3- نظم و انضباط شخصیموفقیت

اگر اهدافتان را مشخص کرده اید و برنامه ای عملی برای دستیابی به آنها تهیه کرده اید، برای اجرای آنها نیاز به داشتن ویژگی نظم و انضباط شخصی دارید، چرا که اگر این ویژگی را نداشته باشید هرروز از انجام برنامه طفره می روید و شروع کار را فردا موکول می کنید.

پیتر ویدمار (صاحب مدال طلای المپیک) گفته است که فقط با دو چیز به قهرمانی رسیده است: تمرین در وقتی که می خواسته و تمرین در وقتی که نمی خواسته است.

باید در هر حالی به برنامه و تمرینتان پایبند باشید، حتی اگر از انجام کاری خوشتان نیاید. تفاوت بین علاقه و تعهد در این است که اگر علاقمند باشیم، هرکاری را که آسان باشد انجام می دهیم ولی اگر تعهد داشته باشیم، هرکاری را که لازم باشد انجام می دهیم.

 

4- داشتن تصویر ذهنی از اهداف خود و دلیلی بزرگآموزش موفقیت

اگر شما هدفی داشته باشید اما دلیلی برای دستیابی به آن نداشته باشید، دستیابی به آن هدف برای شما بی معنا خواهد بود. اگر هدفی دارید باید از خود بپرسید چرا من این هدف را دارم؟ چرا می خواهم ثروتمند بشوم؟ چه کاری است که اگر انجامش ندهم، انگار عمرم را تلف کرده ام؟

اگر جواب اینگونه سوالات را پیدا کنید، آنگاه توقف ناپذیر می شوید، در این حالت دیگر به هیچ نیروی خارجی احتیاج ندارید که به شما انگیزه بدهد. نیروی درونی شما فعال شده است.

 

5- تمرکز و اقدام

اگر تمرکز نداشته باشید، نمی توانید دست به کار شوید و اقدام کنید، برای دستیابی به اهدافتان به تمرکز و اقدام به صورت همزمان نیاز دارید. وقتی پس از تحقیق و تفحص طرحی ریخته می شود، وقت اقدام است. اگر تا مشخص شدن تمام قسمت های معما صبر کند تا بفهمید می توانید یا نمی توانید، بازی را باخته اید.

در انتظار گیر نکنید و برای خودتان قصه نبافید که اگر چنین یا چنان بشود، آنوقت اقدام می کنم. این قصه ها خودفریبی هستند و نتیجه ای جز پشیمانی ندارند.
برنامه ریزی کنید سپس روی هدف متمرکز شوید. فقط کارهایی را انجام بدهید که به زندگی مطلوب منتهی می شوند.

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 160 کیلوبایت

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها