5 عادت افراد ثروتمند

بفرست برای دوستت
عادت افراد ثروتمند

فهرست مطالب

آیا شما رؤیای میلیونر شدن دارید؟ آیا تا به حال از خود پرسیده اید میلیونرهای خودساخته چگونه ساخته می شوند؟ امروز من در این مقاله 5 عادت افراد ثروتمند یا همان میلیونرهای خودساخته را با شما در میان می گذارم تا بتوانید در مسیر ثروت گام بردارید. تفاوت زندگی میلیونرها با افرادی که از نظر مالی در سطح متوسط یا رو به پایین قرار دارند، در همین عادات شان است. عادت های روزانه افراد ثروتمند را کافیست بدست بیاورید، آنگاه می بینید که نه یک شبه، بلکه به مرور اوضاع مالی تان نیز بهبود پیدا می کند.

عادت های افراد ثروتمند, شخصیت افراد ثروتمند

به اینکه الان کجای زندگی تان هستید، فکر کنید… وضعیت کنونی شما نتیجه ی تصمیمات و عادات گذشته ی شماست که به مرور زمان تقویت شده اند و تصمیمات و عاداتی که هم اکنون دارید، آینده ی شما را شکل می دهند.

ما چیزی هستیم که مدام آن را تکرار می کنیم

آیا می دانید 86% میلیونرها ثروت خود را بدون اینکه ارثی به آن ها برسد به دست آورده اند؟

پیش بینی ها نشان می دهد روزانه 1700 میلیونر خودساخته جدید در آمریکا اضافه می شود. پس نتیجه می گیریم، میلیونرهای خودساخته با شانس یا یک اتفاق ساخته نمی شوند بلکه آنها طی یک فرآیند ساخته می شوند. چه چیزی تعیین کننده ی این روند است؟

عاداتی که روزانه، آن ها را انجام می دهید.

اگر عادات بد خود را کنار بگذارید دستیابی به موفقیت آسان تر خواهد شد.

 

پنج عادت افراد ثروتمند و خودساخته

در اینجا می خواهیم عادت های میلیونرهای خودساخته را به شما بگوییم. تا انتهای این مطلب را بخوانید و در انتها حتما نظر خود را برای ما بنویسید و بگویید که کدام عادت را شما هم دارید.

 

1- آنها ابتدا ارزش خلق می کنند

خلق ارزش برای بازار هدف

این عادتی است که اکثر میلیونرهای خودساخته در آن مشترک هستند ولی اغلب آن را نادیده می گیرند. وقتی اوایل شروع به کار کردم مشغول چمن زنی شدم. بالطبع برای اینکه مشتری پیدا کنم به تمام خانه ها سر می زدم و از آنها می پرسیدم نیاز به چمن زن دارند یا نه؟ حدس بزنید جوابشان چه بود؟ درست است، همه شان می گفتند “نه”!

از جلوی یکی از خانه ها می گذشتم که متوجه شدم چمن های خیلی نامرتب و کثیفی دارند، بعد از بررسی فهمیدم صاحب خانه نیست و پس من مشغول شدم به چمن زنی و بعد روی ایوان خانه ی آنها منتظر نشستم تا بیایند.

صاحب خانه در ابتدا حتی خانه خودش را نتوانست تشخیص دهد. خانم خانه از من پرسید تو اینکار را کرده ای؟ منم در جواب گفتم “بله فکر کردم شما همیشه سرتان شلوغ است فرصت چمن زنی ندارید” او بسیار تعجب کرد ولی بعد از تشکر یک صد دلاری به من داد. در نتیجه اگر در ابتدا ارزش را در نظر بگیرید کسب و کار برای شما آسان تر خواهد شد.

 

2- شرکت آنها را عاقلانه انتخاب کنید

احتمالا شنیده اید: فردی که با شرکتش شناخته می شود را حتما نگه دارید.

برندگان، جذب افراد برنده می شوند. ما دقیقا شبیه افرادی می شویم که با آنها معاشرت می کنیم. تمام میلیونرهای خودساخته با این کلمات زندگی می کنند. پس افرادی که موفقیت بیشتری دارند می توانند تفکرات شما را گسترش دهند و باعث پیشرفت شما شوند.

  خلاصه کتاب راز - قانون جذب جو ویتالی

میلیونرهای خودساخته از اهمیت ارتباط برقرار کردن آگاهی یافته اند به همین دلیل وقت خود را با ثروتمندان می گذرانند. افراد مناسب معاشرت می توانند تفاوت های بسیار زیادی در زندگی شما ایجاد نمایند.

توماس کارلی نویسنده ی کتاب عادات ثروتمندان است. او قصد داشت متوجه شود تا افراد ثروتمند در شرکت های خود دنبال چه چیزهایی هستند. ویژگی هایی که او به دست آورد عبارتند از:

 • عادات خوب
 • مثبت اندیشی
 • قابل اعتماد بودن
 • رفتار تشویقی
 • وفاداری
 • ثبات مالی
 • سخت کوشی
 • مسئولیت فردی
 • شور و اشتیاق
 • صبوری
 • قدردان بودن

از خودتان بپرسید: با چه کسانی معاشرت می کنید؟ آیا آنها چیزی به زندگی شما اضافه می کنند یا نه؟ یا بدتر… آنها فقط وقت شما را تلف می کنند؟

 

3- آنها برای زمان خود ارزش قائل هستند

یکی از عادت افراد ثروتمند این است که برای زمان خود ارزش قائل هستند. اجازه دهید از شما سوالی بپرسم… کار آفرینی چیست؟ تعریف من از کارآفرینی یک فرآیند تبدیل است. تبدیل دانش، استعدادها، هوش و خلاقیت، تجربه سرمایه گذاری بر روی زمان برای تبدیل کردن آن به پول.

پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که به زمان فقط به عنوان “زمان” فکر نکنید! بلکه زمان را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید. فراموش نکنید، هر تصمیمی که می گیرید سرمایه گذاری بر روی زمان شماست. شما چگونه زمان خود را مدیریت می کنید؟ من باور دارم مدیریت زمان همان خودمدیریتی است.

خودمدیریتی یعنی مدیریت احساسات، اولویت ها و دانستن این که در زمان حال چه کاری باید انجام دهید.

اگر نتوانید خودتان را کنترل کنید نمی توانید زمان خود را مدیریت کنید. نکته مهمی که من هم همیشه رعایت می کنم این است که کارهای غیرضروری را از لیست خودم حذف می کنم و فقط بر روی کارهای ضروری و مهم تمرکز می کنم. میلیونرهای خودساخته از زمان خود به عنوان یک سرمایه گذاری استفاده می کنند.

اگر می خواهید از این روش الگوبرداری کنید پس نباید زمان خود را به راحتی به دیگران هدیه کنید. زمان دادن به دیگران باعث نمی شود خواسته ها و نیازهای خود را در اولویت قرار دهید بلکه مثل این است که به حساب بانکی دیگران مبلغی واریز می کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در زندگی مرتکب می شوید استفاده نادرست از زمان است.

 

همین الان وقفه ها را متوقف کنید

تحقیقات نشان می دهد که افراد صاحب کسب و کار هر هشت دقیقه در کارشان یک وقفه ایجاد می شود و هرچه موفق تر باشید این عدد بیشتر هم میشود. به لطف تکنولوژی تمرکز حواس بسیار سخت شده است.

به محض اینکه ایمیل یا پیامی دریافت می کنید سریع می خواهید به آن پاسخ دهید. این مسئله که ما به ارتباط برقرار کردن نیاز داریم قابل قبول است ولی باید یکسری مرزها و خط قرمزها برای خود تعیین کنیم.

  خلاصه کتاب به سرانجام رساندن کارها اثر دیوید آلن

شما چطور این کار را انجام دهید؟

 

“نه” گفتن را بیاموزید

اگر هر درخواستی که از شما می شود را بپذیرید، یعنی اولویت های دیگران را بر خواسته های خود ترجیح داده اید. پس برای تحقق اهداف ساده ترین راه این است که “نه” گفتن را بیاموزید.

حواس پرتی بسیار آسان است. با خود روراست باشید، وقتی موقع کار تماس یا ایمیلی دریافت می کنید بلافاصله دست از کار نمی کشید؟ میدانم که اینکار را انجام می دهید!

پس اگر می خواهید موفق شوید تمام حواس پرتی ها را به هنگام کار از خود دور کنید. تلفن همراه خود را خاموش کنید. برنامه ریزی کنید تا در یک بازه مشخص به ایمیل ها و پیام های خود پاسخ دهید. کار عمیق و بدون توقف نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. برنامه را دنبال کنید تا به اهداف تان هرچه سریع تر دست یابید.
فراموش نکنید اگر شما به زمان خود احترام نگذارید دیگران نیز به زمان شما احترام نخواهند گذاشت، در نتیجه زمان خود را بیخود از دست می دهید.

میلیونرهای خود ساخته زمان خود را صرف فعالیت هایی می کنند که :

 1. به بهتر شدن آنها کمک می کند.
 2. تجربیات جدیدی به آنان می دهد.
 3. دانش آنها را افزایش می دهد.
 4. زندگی آن ها را از طریق احساسات و اهداف بهبود می بخشد.

 

4- آنها روی رشد خودشان سرمایه گذاری می کنند

سرمایه گذاری روی رشد شخصی

یکی از مهم ترین عادت های میلیونرهای خودساخته این است که آن ها هرگز دست از یادگیری بر نمی دارند. اگر یادگیری را متوقف کنید، رشد خود را متوقف می کنید.

مهمترین مهارتی که آموخته ام این است که همیشه تفکر یک دانش آموز را داشته باشم. حتی بعد از 20 سال تجربه همچنان هرروز در حال یادگیری هستم.

تا به حال به رفتار بچه ها توجه کرده اید؟

آنها همیشه از هر چیزی سوال می پرسند. همیشه دنبال بازی کردن و لمس هر چیزی هستند. آنها با کنجکاوی در مورد دنیای اطراف خودشان می آموزند. ولی هرچه پیرتر می شویم حس کنجکاوی در وجود ما کمتر می شوند. شما بر روی تفکرات خود شدیدا متعصب می شوید. کنجکاوی کودکانه خود را همیشه حفظ کنید.

کتاب بخوانید. کتاب ها دروازه ای برای یادگیری و دانش هستند. ولی میلیونرهای خودساخته فقط کتاب را مطالعه نمی کنند بلکه به چیزی که می خوانند عمل می کنند و درباره آن می اندیشند. من شخصا ماهانه حداقل یک کتاب میخوانم.

هنگام مطالعه کتاب فقط سرگرم نشوید بلکه بیاموزید. توماس کورلی هنگام تحقیق خود متوجه شد که:

 • 89% افراد ثروتمند برای تحصیل مطالعه می کنند.
 • 85% افراد ثروتمند ماهانه دو یا چند کتاب می خوانند.
 • 94% افراد ثروتمند نشریات خبری از جمله روزنامه ها و وبلاگ ها را می خوانند.

پس متوجه شدید که میلیونرهای خودساخته مشتاق یادگیری هستند. آنها هر روز درباره بهتر شدن خودشان، مطالعه می کنند. از این رو، تمرکزتان را بر روی کتاب های خودسازی، زندگی نامه ها و کتاب های موفقیت معطوف کنید. فرصت یادگیری و گسترش دید خود را بیابید.

بیل گیتس سالانه حدود 50 کتاب مطالعه می کند. مارک کیوبن روزانه بیش از 3 ساعت مطالعه می کند. برای خود یک مربی شخصی پیدا کنید.

  12 ثروت زندگی از کتاب شاه کلید ثروت ناپلئون هیل

مربی شخصی فردی باتجربه است که با تجربیات خود مسیر موفقیت را برای شما کوتاه تر می کند. یعنی شما دیگر نیازی نیست آزمون و خطا را انجام دهید بلکه فقط تجربیات خوب مربی خود را به کار ببرید تا موفق شوید.

میلیونرهای خود ساخته توسط مربیان خوب ساخته می شوند. 93% آنها می گویند مربی شان مسئول ثروت آنهاست. با اینحال اکثر مردم هیچوقت مربی شخصی ندارند. چرا؟

زیرا آنها فکر می کنند که به کسی احتیاجی ندارند یا اینکه هرگز به دنبال کسی نبودند. معلمان خوب شما را در راه پیدا کردن پاسخ های شما راهنمایی می کنند. آنها همیشه شما را قادر به انجام کارهایی می کنند که هرگز انجام نداده اید. اگر از راهنمایی های او استفاده کنید زندگی شما مطلقا تغییر خواهد کرد.

داشتن مربی یک نوع سرمایه گذاری است، او به شما کمک می کند تا به موفقیت مالی دست یابید.

میلیونرهای خودساخته هرگز وقت خود را صرف مهارت های کم درآمد نمی کنند. آنها با یافتن مربی شخصی مسیر زندگی خود را توسعه می بخشند و به اهداف خیلی بزرگتر و پردرآمدتری دست پیدا می کنند. زندگی من هم پس از آشنایی با اولین مربی ام «آلن» تغییر کرد.

همه مهارت ها با هم برابر نیستند. در دنیا هم مهارت های کم درآمد داریم هم درآمد های پردرآمد. اکثر افراد وقت خود را صرف مهارت هایی می کنند که هیچ گونه تفاوتی در زندگی ایجاد نمی کنند.

مهارت های پردرآمد مهارت هایی هستند که حداقل 10 هزار دلار در ماه برای شما درآمد دارند اینها مهارت هایی هستند که باید بر روی آنها تمرکز داشته باشید.

فراموش نکنید میلیونرهای خودساخته بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اقدام به پولسازی می کنند و دست از تلاش نمی کشند. وقتی مهارت های خود را افزایش دهید مطمئن باشید که به ثبات مالی دست خواهید یافت. این می تواند برترین عادت افراد ثروتمند و موفق باشد.

ثبات مالی به شما قدرت خاصی می دهد و از شما قدرتمندترین فرد را میسازد. شما با قدرتی که به دست می آورید می توانید کنترل کاملی بر درآمد خود و زندگی خود داشته باشید.

 

5- چندین جریان تولید درآمد

یکی دیگر از عادات مشترک افراد ثروتمند این است که آنها چندین منبع درآمد دارند. 65% آنها حداقل سه منبع دارند. چرا؟ به دلیل تنوع و کاهش وابستگی آنان فقط به یک جریان درآمدی. به محض اینکه قدرت مهارت بالایی به دست بیاورند دیگر هیچکس قادر به متوقف کردن آنان نخواهند شد. میلیونرهای خودساخته هرگز بدون مهارت و برنامه ریزی صحیح اقدام به تجارت نمی کنند. چرا؟ زیرا آنها می دانند می توانند تمام پول خود را به راحتی از دست دهند.

شما با کسب همین 5 عادت افراد ثروتمند در خود می توانید به راحتی به یک میلیونر خودساخته تبدیل شوید.

 

منبع: سایت دن لاک

Rating 2.80 from 10 votes

آموزش پیشنهادی

guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
11 ماه قبل

این عادت ها واقعا کلیدی و تاثیرگذار هستن، خیلی مفید و کاربردی بود

mehrdadvosoughi369
mehrdadvosoughi369
8 ماه قبل

عالی بودن ، ممنون که همچین مقاله مفیدی رو باهامون به اشتراک گذاشتید

مهران محمدی
مهران محمدی
7 ماه قبل

به ما گفتند که اگه روی خودت کار کنی خودخواهی، ما باید اول این طرز فکر را عوض کنیم

majid.sozoky
majid.sozoky
5 ماه قبل

سرمایه گذاری روی خودمون و ایجاد چند منبع درآمد خیلی مهمه…عالی بود ممنون

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×