7 گام رسیدن به بالاترین سطح موفقیت

بفرست برای دوستت
جمله ای برای رسیدن به موفقیت

فهرست مطالب

در این مقاله، دن لاک راهکار رسیدن به بالاترین سطح موفقیت را به شما یاد می دهد. از اینکه با پتانسیلی پایین تر پتانسیل واقعی تان زندگی می کنید؛ خسته شده اید؟ احساس می کنید از خودتان ناامید شده اید و برای تغییر هم خیلی دیر شده است؟ پول کافی ندارید؟ زمانتان خیلی کم است؟ به جای اینکه همیشه به دنبال بهانه های جدید باشید خودتان را بازسازی کنید، بهبود دهید و رویاهایتان را تبدیل به واقعیت کنید.

جملات موفقیت, فرمول موفقیت

بسیاری از مردم از چیزی که هستند ناراضی اند. آنها در زندگی احساس شادی ندارند و زندگی شان را یکنواخت می بینند. در نتیجه، این عدم اعتماد به نفس زندگی آن ها را به سمت یک بحران هویتی، افسردگی، اضطراب و دیگر مشکلات روحی هدایت می کند و حاضر هم نیستند که بهای موفقیت را بپردازند و سختی مسیر موفقیت را تحمل کنند تا شرایط شان تغییر کند.

درست مثل بسیاری از افرادی که همیشه بهانه های جدید می سازند! برای هزاران سال انسان ها روی زمین پرسه زده اند؛ اما برخلاف هزاران گونه ای که در طول تاریخ به وجود آمده اند و سپس از بین رفته اند، انسان ها تا به امروز به بقاء ادامه داده اند. دلیل این بقاء این است که انسان ها برخلاف دیگر موجودات زنده توانایی وفق دادن خودشان با تمام شرایط سخت را دارند و همچنین این بدین معناست که انسان ها بیشترین پتانسیل تغییر را در بین تمام موجودات تاریخ را دارند.

در نگاه اول هیچ کس از تغییرهای ناگهانی خوشش نمی آید و همه ما بیشتر دوست داریم تا یک زندگی روزمره داشته باشیم، اما تاریخ نشان می دهد که انسان ها قادر به بقاء در سخت ترین شرایط محیطی هستند. در گرم ترین بیابان ها تا زمین های سرد و یخی قطب، انسان ها این قدرت را داشته اند تا خودشان را تغییر دهند و برای رسیدن به بالاترین سطح موفقیت تلاش کنند.

اگر در زندگی تان احساس نارضایتی دارید، همیشه می توانید خودتان را تغییر دهید. برای مثال اگر فکر می کنید که زندگی ای که لایق آن هستید را ندارید، شما می توانید خودتان را همانطوری که دوست دارید بازسازی کنید. ما اینجا راه حل هایی به شما خواهیم داد تا این بازسازی را انجام دهید و به بالاترین سطح موفقیتی برسید که لایق آن هستید، کافیست این گام ها را انجام دهید:

 

1- مسئولیت پذیر باشید

اگر می خواهید خودتان را بازسازی کنید و بهبود دهید، اولین چیزی که نیاز به تغییر آن دارید ذهنیت تان است. در واقع بسیاری از مردم ذهنیتی دارند که من آن را ذهنیت قربانی میدانم.

پیشنهاد می کنم مقاله زیر از دن لاک را هم بخوانید، به شما کمک می کند:

پرورش ذهنیت فوق ثروتمند و حذف ذهنیت فقیر

آن ها احساس می کنند که در وضعیتی که بوده اند همیشه مقصر فرد دیگری است و آنها فقط قربانی اند. آنها فکر می کنند که هیچ وقت اشتباه نمی کنند و همیشه فرد دیگری برای متهم کردن وجود دارد، پس وقتی اوضاع بر وفق مرادشان نباشد، همیشه فرد دیگری را برای مقصر دانستن پیدا می کنند. اگر در زندگی شان موفق نیستند، شروع به متهم کردن رئیس یا دوستان شان می کنند. این نکته را به خاطر بسپارید که:

در زندگیتان متهم ردیف اول همیشه خودتان هستید!

اینطور در موردش فکر کنید که با اینکه متهم کردن دیگران احساس بهتری به شما می دهد ولی آیا این احساس چیزی را هم در واقعیت تغییر می دهد؟ آیا این شما را تبدیل به فرد بهتری می کند؟ آیا زندگی تان قرار است با مقصر دانستن دیگران به طور جادویی تغییر کند؟ خب جواب همه این سوال ها یک کلمه است: نه!

افراد موفق می دانند که متهم کردن دیگران هیچ چیزی را تغییر نمی دهد. اگر در کاری موفق نشوند، اشتباهات شان را قبول می کنند. آنها همیشه به شرایط متفاوت زندگیشان با این دید نگاه می کنند که:

چه کار متفاوتی را می توانستم انجام دهم تا حالا شرایط بهتری داشته باشم؟

  اگر شما با چنین دیدی به زندگی نگاه کنید دیدگاه تان به کلی تغییر می کند. شما دیگر فرد دیگری را برای متهم کردن نمی بینید بلکه خودتان را قانع می کنید که چگونه می توانستید با تغییر دادن کارهایتان نتیجه مطلوب تری بگیرید.

  راهکارهای کسب احساس رضایت از زندگی

بگذارید برایتان یک مثال بیاورم. تصور کنید که در حال رانندگی به محل کارتان هستید که ناگهان وارد یک ترافیک سنگین می شوید. به جای اینکه شروع به بد و بیراه گفتن بکنید سعی کنید به این فکر کنید که چگونه می توانستید این سناریو را تغییر دهید.

اگر زندگیتان بر وفق مراد نیست این تقصیر شماست و فقط شما قادر به تغییر آن هستید.

2- احساسات تان را کنترل کنید

تعریف راز موفقیت در زندگی

اگر شما می خواهید شخصیت تان را بازسازی کنید باید تمام وجودتان را از نو بسازید و این به معنای احساسات تان هم هست. داشتن ذهنیتی قدرتمند همیشه مهم بوده و هست ولی داشتن ثبات عاطفی نه تنها کم اهمیت نیست بلکه دارای اهمیت بسیار بیشتری است.

اگر به احساساتتان اجازه دهید شما را کنترل کنند، ریسک بزرگی را انجام داده اید. برای مثال تصور کنید در یک ترافیک گیر افتاده اید یا کسی به شما توهین می کند، اولین واکنش شما چیست؟ به طور غریزی شما عصبی می شوید و وقتی عصبانی شوید دیگر منطقی نیستید. شما شروع به بهانه تراشی برای متهم کردن دیگران بخاطر کارهایشان می کنید و این ما را دوباره به خانه اول بر می گرداند.

به همین دلیل است که کنترل کردن عواطف تان دارای اهمیت یکسانی با تغییر ذهنیت تان است. اگر قادر به کنترل عواطف تان نباشید تمام اتفاقات ریز و درشت اطرافتان، احساسات شما را تحریک خواهند کرد. این یعنی شما تبدیل به برده ی احساسات تان می شوید و مثل یک برده، با کوچکترین نارضایتی ارباب، شروع به پرخاشگری خواهید کرد.

چطور احساساتم را کنترل کنم؟

این شما هستید که می توانید ترجیح دهید تا هر وقت کسی چیزی برخلاف خواست شما گفت وارد جنونی بی حد و مرز شوید یا خودتان را کنترل کنید و تصمیم بگیرید که چطور باید با چنین شرایطی کنار بیایید.

هرگاه احساسات تان بر شما غلبه کرد، یک قدم به عقب برگردید و کمی فکر کنید. از خودتان بپرسید چه چیزی باعث بروز این احساسات شده است؟ اگر کسی به شما توهینی می کند و این باعث خشم شما شده است، از خودتان بپرسید چرا حرف او شما را عصبی کرده است؟ چرا به او اجازه می دهید تا شما را عصبی کند و کنترل عواطف تان را به دست بگیرد؟  کنترل کردن عواطف تان اولین قدم از بازسازی خودتان است.

“اگر به هر اتفاقی که در دنیای اطراف می افتد واکنش نشان دهید همیشه زجر خواهید کشید. قدرت واقعی در نشستن و کنترل اتفاقات با جادوی واقعی است. قدرت واقعی در مهار کردن است. اگر کلمات قادر به کنترل شما هستند یعنی هر کس دیگری هم قادر به کنترل تان است. نفس عمیق بکشید و نگذارید کسی یا چیزی بر شما غلبه کند.” وارن بافت

 

3- دست از دنبال کردن اخبار بردارید

اخبار پر از انرژی منفی و خبرنگارانی که هر لحظه در برابر حوادث هولناک، جرم و جنایت و دیگر اتفاقات وحشتناکی که در طول یک روز حرف می زنند، است. اگر دوست دارید که خودتان را از بازسازی کنید و به بالاترین حد موفقیت تان برسید، دست از خبر دیدن بردارید. تقریبا تمام افراد موفقی که من می شناسم هرگز اخبار نمی بینند و یا روزنامه نمی خوانند. تا لحظه ای که اتفاق بسیار مهمی در جریان باشد که کار یا وضع مالی تان را تحت تاثیر قرار دهد نیازی به دانستن اخبار ندارید. اخبار غیرضروری فقط اطلاعات به درد نخوری هستند که مغزتان را به هم می ریزد.

  6 گام تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل

همین مورد در مورد اخبار افراد مشهور هم صدق می کند. بیشتر افرادی که می شناسیم هر لحظه تمایل دارند تا بدانند هر سلبریتی چه کاری را انجام می دهد. افرادی که همیشه دنبال جدیدترین اخبار یا تازه ترین شایعه هایی هستند که برای افراد مشهور ساخته می شود و همیشه در مورد آن حرف می زنند.

چیزی که چنین افرادی باید از خودشان بپرسند این است که این اطلاعات چه نفعی برای من دارد؟ اینکه بدانم رابرت داونی جونیور (بازیگر نقش مرد آهنی) 2 کیلوگرم به وزنش اضافه کرده است در زندگی من چه تغییر مهمی ایجاد میکند؟

به جای اینکه اخبار گوش دهید به موسیقی گوش دهید یا ویدیوهایی از افراد موفق را ببینید که توضیح می دهند چگونه موفق می شوند.

 

4- مثبت اندیش بودن را تمرین کنید

مثبت اندیشی یک اصل است. اما تمرین کردن برای اینکه دید مثبتی داشته باشید اصل دیگری است. آخرین باری که تمام تلاشتان را کردید که یک اتفاق منفی را با دیدی مثبت ببینید کی بود؟ معطوف کردن ذهنتان برای برداشت مثبت از اتفاقات منفی یعنی تمرین برای مثبت بودن.

وقتی خودتان را مجبور به مثبت بودن می کنید ذهنتان را مجبور به درک این مهم می کنید که چه سبک زندگی ای را دوست دارید. اگر در مورد قانون جذب بدانید منظور من را متوجه می شوید.

چطور خوش بین باشم؟

چیزی که به آن باور دارید را حتما به دست می آورید. با معطوف کردن ذهن تان نسبت به اتفاقات بد فقط اتفاقات بد بیشتری را به سمت خود جذب می کنید. برای مثال تصور کنید کیف پولتان را گم کرده اید. خیلی از افراد ممکن است به سرعت مضطرب شوند یا خودشان را متهم کنند که چرا چنین کار احمقانه ای را انجام داده اند.

این نگاه بدبینانه است اما اگر خوشبین باشید میتوانید بگویید که این اتفاق در آن حد هم بد نیست. شما بالاخره بهانه ای معقول برای خریدن یک کیف پول جدید دارید یا بالاخره می توانید گواهینامه تان را بروز کنید و عکس جدیدتان را به آن بیفزایید. شما با تغییر دادن فجایع به موهبت ها می توانید کنترل زندگی تان را بدست بگیرید و آن را به سمت موفقیت سوق دهید.

به همین دلیل است که مثبت اندیش بودن برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است. بسیاری از بدبخت ترین مردم جهان از زندگی خود ناراضی اند چون به شدت در زندگی بدبین بوده اند. آنها اکثر اوقات شروع به بدبینی و منفی بافی می کنند حتی قبل از اینکه کاری را شروع کنند! اگر بدبین بودن تان زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است، زمان آن رسیده که خودتان را بازسازی کنید و با دیدی جدید به دنیا نگاه کنید.

 

5- ورزش کنید و بدنتان را حرکت دهید

اگر می خواهید فرد موفقی در زندگی شوید باید هم ذهنتان و هم بدنتان همیشه آماده و سرحال باشد. اینکه یک ذهن سالم داشته باشید بدون یک بدن سالم به دردتان نمی خورد. به بدن و مغزتان به عنوان یک نهاد مشترک نگاه کنید، سالم نبودن بدن تان باعث میشود تا ذهن تان سالم نباشد و برعکس آن نیز صادق است. اگر یکی از این دو حالت مریض شود تمام نظم بدنتان را به هم می ریزد و این مهم ترین دلیل است که باید خودتان را سالم و سرحال نگه دارید.

دن لاک به عنوان یک کارآفرین پرمشغله که چندین کمپانی بین المللی را اداره می کند همیشه با استرس زیادی مواجه است. به همین دلیل است که هنرهای رزمی وینگ چون را به طور مرتب انجام می دهد. اینکار علاوه بر سالم نگه داشتن او باعث میشود تا برای یک روز پر از استرس خودش را آماده کند.

اگر می خواهید که شخصیت تان را بازسازی کنید باید هم ظاهر و هم باطن تان را تغییر دهید. اگر شروع به برداشتن گام های ضروری برای تغییر دادن اندام تان کنید، حتی اگر تغییری هم نکنید احساس بهتری خواهید داشت. وقتی که به آینه خیره می شوید کسی که به آن نگاه می کنید کسی است که دیگر دست از بهانه تراشی کشیده است و به جای آن تصمیم گرفته تا کنترل امور را بدست بگیرد.

  12 شغل پردرآمد بدون سرمایه و نیاز به مدرک دانشگاهی - دن لاک

 

6- شکرگزار همه داشته هایتان باشید

جمله انگیزشی موفقیت

اگر می خواهید در زندگی تان موفق باشید، شکرگزاری را یاد بگیرید. شکرگزاری تفکری است که باعث می شود زندگی شما به ایده آلی که آن را دوست دارید نزدیک تر شود. وقتی که شکرگزار باشید دیگر افکار منفی را دریافت نمی کنید و ناامیدی و ترس تان خود به خود از بین می رود. حتی صدای درون تان که همیشه شما را تحقیر می کند هم ساکت خواهد شد.

افکار منفی و افکار مثبت هرگز نمی توانند با هم در یکجا باشند. تصور کنید در عین حال هم خیلی افسرده باشید و هم خیلی خوشحال. این کار غیر ممکن است. شکرگزاری هم همین ویژگی را دارد. شما میتوانید شکرگزار همه چیزهایی که دارید شامل خانه،شغل، آب و غذا و … باشید. شما بابت چه چیزی شکرگزار هستید، پایین این صفحه برای ما بنویسید.

 

7- باورهای خودتان را تصدیق کنید

آخرین نکته ای که باید برای کمک به شما در بازسازی خود برای رسیدن به بالاترین سطح موفقیت استفاده کنیم، استفاده از قدرت تصدیق واقعیت هاست. می بینید که انسانها مانند ترموستات هستند. در ابتدای سفر برای بازسازی خود، ممکن است دمای شما سی از صد باشد. اما همانطور که اقدام می کنید و به آرامی شروع به پیشرفت می کنید، این ترموستات بالاتر می رود و به 35، 40، 45 و… میرسد. این عدد نشان دهنده ارزش و درک شخصی شما است. از نظر داخلی، مغز و بدن شما هنوز فکر می کنند که در 30 سالگی گیر کرده اید.

زندگی، وضعیت روحی و بدن شما ممکن است خیلی بالاتر از آن سطح باشد، اما چون دمای داخلی شما این را نمی داند، به آرامی شروع به عقب کشیدن می کند. بدن شما متوجه می شود که بین واقعیت و تخیل تناسب وجود ندارد و بنابراین همه تلاش خود را می کند تا آن دو را برابر کند.

آن وقت است که مردم شروع به خرابکاری می کنند، به خودشان می گویند که به اندازه کافی خوب نیستند و بیشتر و بیشتر کار می کنند. برای غلبه بر این مشکل، هر روز اظهارات خود را تکرار کنید تا دمای داخلی خود را بالاتر ببرید.

جملات انگیزشی مثبتی مانند من به اندازه کافی خوبم رل برای خود تکرار کنید یا به خودتان بگویید که من دیگر کسی نیستم که قبلا بودم و در حال پیشرفتم. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کند تا واقعیت و اعتقادات خود را محکم کنید. بدون تایید، شما به آرامی به همان چیزی که قبلاً بوده اید باز خواهید گشت.

 

بهترین نسخه از خود را بدست آورید

انسان ها همواره ویژگی تغییر را با خود دارند. پس انسان هایی که از زندگی خود ناراضی اند و معتقدند که لیاقت بیشتر از این ها را دارند، می توانند سرنوشت شان را خودشان بدست بگیرند.

دستیابی به بالاترین سطح موفقیت در زندگی هرگز آسان نیست مگر اینکه برای بدست آوردن آن تلاش کنید و بدانید برای بازسازی شخصیت تان باید چه گام هایی بردارید.

کسی که هستید و کسی که می خواهید به آن تبدیل شوید دو نسخه متفاوت از شما هستند، ولی چیزی که مردم از آن خبر ندارند این است که خودشان قادر به ساخت این نسخه بهتر را دارند. به عبارت دیگر این شما هستید که می توانید نسبت به تغییر خودتان و تبدیل تان به فردی موفق اقدام کنید، البته اگر دست از بهانه تراشی بردارید.

 

منبع: سایت دن لاک

Rating 5.00 from 2 votes

آموزش پیشنهادی

guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رویا
رویا
3 سال قبل

طبق معمول عالی و آموزنده بود
ممنون

مجید
مجید
3 سال قبل

بسیار عالی بود
ممنون از ترجمه بی نقص شما

محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

شکرگزار بودن مسیر رسیدن رو آسون میکنه، عالی بود

مهران محمدی
مهران محمدی
6 ماه قبل

مواردی است که در نگاه اول انگار تاثیر زیادی نداره چون ما انتظار داریم مواردی را بگه که تا حالا نشنیدیم ولی واقعاً مفیده

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×