خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت اثر ناپلئون هیل

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

شما می توانید با مطالعه خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت از ناپلئون هیل چند نکته پایدار برای بهبود خود یاد بگیرید. می خواهیم به شما بگوییم که یادگیری قوانین طلایی ناپلئون هیل چه سودی برای ما دارد؟

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) یکی از استادان اصلی خودسازی بود و با وجود اینکه کتاب‌ های او در دهه ‌های 1920 و 1930 انتشار یافت، اما هنوز هم در میان پرفروش ‌ترین کتاب‌ های این ژانر قرار دارند.

یکی از دلایلی که توصیه او همچنان برای خوانندگان مفید می باشد، این است که او به موفقیت در زندگی با توجه به دارا بودن استعداد طبیعی از بدو تولد اعتقاد نداشت. از نظر ناپلئون هیل، هر کسی با کمی اراده و سخت کوشی می تواند مهارت های مورد نیاز خودش را برای رسیدن به اهداف و موفقیت در رشته خود توسعه دهد.

بسیاری از تکنیک های هیل به نحوه تفکر شما بستگی دارد. اگر می‌ خواهید در زندگی پیشرفت کنید، باید افکار خود را تغییر دهید و خود را یک فرد با ارزش بدانید. اما این فقط تفکر مثبت نیست که هیل آموزش می دهد.

وقتی افکار خود را به کار می ‌گیرید، می ‌توانید مهارت‌ ها و عادات مفید جدیدی را ایجاد کنید که منجر به ورود انرژی و اقدام در زندگی روزمره شما می شود.

 

خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت اثر ناپلئون هیل + نکات کلیدی

در این خلاصه یاد می گیرید که:

  • چگونه می توانید هر زمانی که می خواهید آسان بیدار شوید.
  • چگونه یک تخیل زنده می تواند منجر به مهارت های بهتر در زمان سخنرانی شود.
  • چگونه یک عامل بیرونی می تواند به شما کمک کند نام کسی را به خاطر بسپارید.

 

ما زندگی خود را از طریق افکار خود می سازیم

آیا تا به حال کسی را ملاقات کرده‌ اید که اعتماد به نفس بالایی دارد و در هر کاری موفق است؟ شاید فکر می ‌کنید که او فرد مغروری است یا به او برای داشتن آگاهی از رازهای موفقیت حسادت کنید. اما نکته اینجاست:

همه ما می توانیم زندگی مورد نظر خود را بسازیم. رازش این است که چگونه از افکار خود استفاده می کنیم؟

یکی از روش ‌های قدرتمند، خودتلقینی است. این روش به شما کمک می کند تا با تغذیه افکار و تصاویر الهام ‌بخش ذهن خود، نحوه رشد خود را به‌ عنوان یک انسان شکل دهید.

در همین راستا ناپلئون هیل تمرینات منظمی برای رشد تفکر خیالی خود انجام می داد. او در این تمرین، در جلسات خیالی در ذهن خود می نشست و با افراد برجسته صحبت می کرد. در این جلسات افراد الهام بخشی مانند آبراهام لینکلن، سقراط، ناپلئون و ارسطو حضور داشتند.

در طول جلسات خیالی، هیل بر روی ویژگی های خاصی از مهمانان خود تمرکز می کرد و سعی می کرد آن ویژگی ها را در خود پرورش می داد. برای مثال او سعی می کرد مانند لینکلن، توانایی های خود را گسترش دهد، به دیگران کمک کند و راه های جدیدی را برای انجام کارهای خود با شجاعت کشف کند. هر شب، هیل یک ساعت را صرف انجام این تمرین می‌ کرد و هر دفعه به جلسات خود، چهره‌ های الهام ‌بخش بیشتری را اضافه می ‌کرد!

 

 

او دریافت که همه افراد با استفاده از خودتلقینی برای تمرکز بر افکار الهام بخش، می توانند زندگی خود را متحول کنند و به موفقیت دست یابند. اصل خودتلقینی به هیل این امکان را داد که بر ترس خود هنگام سخنرانی عمومی غلبه کند و بر ویژگی‌ های سخنوران موفقی مانند هنری وارد بیچر تمرکز کند.

تنها پس از یک هفته انجام اصل خودتلقینی، هیل در یک سخنرانی بسیار موفق، مورد تشویق حضار قرار گرفت و دعوت نامه ای را برای حضور در جلسات بعدی دریافت کرد.

یک سال بعد، او به عنوان یکی از پرطرفدارترین سخنرانان در ایالات متحده شناخته شد. او حتی برای سخنرانی خود در سال 1920 در همایشی در پیتسبورگ جایزه ای از باشگاه های تبلیغاتی دریافت کرد. همه موفقیت های هیل با تکیه بر قدرت اندیشه امکان پذیر شد.

 

چگونه اعتماد دیگران را برای رسیدن به موفقیت به دست آوریم؟

مشکلات سخت نیازمند راه حل های خلاقانه هستند. با این حال، وقتی نوبت به توسعه ایده‌ های خلاقانه می ‌رسد، دو مشکل وجود دارد: یکی توسعه ایده، دیگری متقاعد کردن مردم است. اغلب، مشکل دوم بعنوان سخت ترین موضوع است.

اگر می ‌خواهید مهارت‌ های خود را برای متقاعد کردن دیگران تقویت کنید، بهترین معلم شما ویلیام شکسپیر است. در نمایشنامه جولیوس سزار، ما می ‌توانیم ببینیم که چگونه مسیر ذهن یک فرد با جلب اعتماد مردم تغییر کرد. در طول داستان، مارک آنتونی تلاش می کند تا نظر حاضران را برای بزرگ جلوه دادن دوستش یعنی سزار تغییر دهد.

  خلاصه کتاب ترن هوایی کارآفرینی دارن هاردی - پارت دوم

بعنوان یک مثال واضح تر باید بدانید، هنگامی که شکسپیر در هیئت منصفه شروع به سخنرانی کرد، نسبت به حریف خود رفتاری تهاجمی نشان نداد. در عوض، او تمام اظهارات مثبت طرف مقابل را فهرست کرد و پذیرفت که آنها نکات خوبی را بیان کردند. با انجام این کار، او توجه و اعتماد هیئت منصفه را به سمت خود جلب کرد و در این مرحله شروع به فهرست کردن تمام ایرادات پرونده حریف نمود. بنابراین او در محاکمه بدون مشکل پیروز شد.

 

پیشنهادات مثبت می تواند عملکرد و رفتار شما را بهبود ببخشد

آیا می توانید زمانی را به یاد بیاورید که پس از انتقاد شدید یا تحقیر شدن، باز هم انگیزه انجام کاری را داشته اید؟ احتمالاً پاسخ شما منفی است، زیرا بهترین راه برای رسیدن به اهداف، تقویت افکار مثبت است.

به عبارت دیگر، اگر می خواهید عملکرد کاری کارکنان خود را بهبود ببخشید، باید از پیشنهادات مثبت بجای پیشنهادات منفی استفاده کنید.

ناپلئون هیل مدیری را می شناخت که هرگز از کارگرانش انتقاد نمی کرد. در عوض، او در شرکت قدم می زد و هر یک از کارگران را یکی یکی به خاطر کار بزرگشان تشویق می کرد. در حین انجام این کار، او بیان می کرد که اگر تلاش کنند می توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

یک روز مدیر مجبور شد با کارمندی برخورد کند، زیرا کارایی او در هفته‌ های اخیر دچار مشکل شده بود. اما در اینجا نیز، او می دانست پیشنهاد مثبت بهتر از منفی است. مدیر آگاه بود که انتقاد از او به خاطر افت کارآیی فقط باعث تضعیف روحیه کارمند می‌ شود.

بنابراین او دستش را روی شانه کارمند گذاشت و به او گفت که از سرعت پیشرفت و عملکردش تحت تأثیر قرار گرفته است و این یک الگوی عالی برای سایر کارمندان می باشد. قابل توجه است که در پایان همان روز، کارایی کارمندان 25 درصد افزایش یافت.

اگر فروشنده هستید، استفاده از پیشنهاد مثبت برای رشد شما بسیار مهم است. شما باید از آن بعنوان بخشی از تکنیک فروش خود استفاده کنید. بعنوان مثال هنگام معرفی یک محصول به مشتری، از ویژگی‌ های متعدد محصول و فواید آن غافل نشوید.

به این ترتیب، مشتری فکر نخواهد کرد که شما در حال تلاش برای متقاعد کردن او هستید. در عوض، شما به طور نامحسوس نشان خواهد داد که نه تنها محصول شما با کیفیت است، بلکه مشتری لایق داشتن محصولات با کیفیت می باشد.

در نهایت، قدرت پیشنهاد مثبت نیز می تواند به بهبود سلامت شما منجر شود. هیل دکتری را می‌ شناخت که می ‌توانست بیماران را برای بدست آوردن کامل سلامتیشان متقاعد کند. بسیاری از بیمارانی که از بیماری هایی مانند ذات الریه رنج می بردند، با پیشنهادات مثبت این دکتر متقاعد شدند و بیماری آنها بهبود یافت.

 

از قدرت دعا و قانون تلافی برای معاملات تجاری خود استفاده کنید

قوانین جهان هستی ناپلئون هیل

وقتی موضوع «دعا کردن» مطرح می شود، اولین چیزی که ممکن است فکر شما را درگیر کند این است که باید برای بهبودی بیماری فردی دعا کنید. اما از دعا کردن می توانید برای کارهای کاربردی تر مانند بهبود عملکرد تجاری خود نیز استفاده کنید.

برای استفاده از دعا، لازم نیست به چیز خاصی اعتقاد داشته باشید. هیل می گوید، دعا به این معنی است که شما می توانید فکری را به جهان ارسال کنید و این فکر می تواند مانند موجی از برق عمل کند که بر رفاه کسب و کار شما یا دیگر مسائل تأثیر بگذارد.

یک روز زمانی که هیل در حال مذاکره برای یک معامله تجاری جدید با شریکش بود، شکست خورد. در آن لحظه هیل برای تغییر نظر شریکش دعا کرد، جالب است بدانید که دو دقیقه بعد، دعای او مستجاب شد.

یکی دیگر از ابزارهایی که می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد، قانون تلافی است. این قانون می گوید مردم همان طور که شما با آنها رفتار می کنید، با شما رفتار خواهند کرد. ممکن است ساده به نظر برسد اما یکی از مؤثرترین راه ‌ها برای رسیدن به موفقیت است. با این اصل، می ‌توانید هر کسی را وادار کنید تا کاری برای شما انجام دهد، به شرطی که ابتدا کاری را برای او انجام دهید.

مثلاً اگر می خواهید کسی چیزی به شما بدهد، اول شما پیش قدم شوید. فرض کنید یک پسر و دوستش در زمین بازی در حال صرف ناهار هستند و یکی از پسرها سعی می کند دیگری او را به یک میان وعده دعوت کند. اگر پسر با ارائه یکی از تنقلات خود به دوستش شروع کند، احتمالاً دوستش بدون اینکه از او خواسته شود یک میان وعده به پسر پیشنهاد می دهد.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت ۱7

این معامله یک مثال بارز برای بیزینس های بزرگ است. اگر می ‌خواهید همکاران موفق ترتان شما را به یکی از شرکای تجاری خود معرفی کنند، اولین کاری که می ‌توانید انجام دهید این است که در میان برخی از مخاطبین خود از آن همکار تشکر کنید.

 

اعتماد به نفس بخش مهمی از موفقیت است

مبنای زندگی بسیاری از مردم دو هدف اصلی است:

  1. ثروت مادی و
  2. خوشبختی.

خبر خوب این است که شما می توانید به هر دوی این موارد فقط از طریق اعتماد به نفس دست یابید.

اعتماد به نفس چقدر مهم است؟

خب، شما برای شروع هر کاری، بدون اعتماد به نفس هرگز خوشحال نخواهید بود، زیرا اگر می خواهید چیزهایی را در زندگی به دست آورید، ابتدا باید باور داشته باشید که لیاقت آن چیزها را دارید و این نیاز به داشتن اعتماد به نفس دارد.

 

پیشنهاد می کنم دو آموزش زیر را به ترتیب مشاهده کنید:

1- وبینار اعتماد به نفس دن لاک 2022

2- دوره آموزشی اعتماد به نفس جیم کوییک 2023

 

شما می ‌توانید هفت شبانه ‌روز کار کنید، اما باید بدانید که بدون اعتماد به نفس، هرگز درآمد زیادی کسب نخواهید کرد، زیرا این همان چیزی است که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید.

بنابراین، چگونه باید اعتماد به نفستان را تقویت کنید؟ همه چیز به این اصل مربوط است که بفهمید زندگی و خوشبختی شما در دستان شما است، نه شخص دیگری. شما باید مسئولیت کامل زندگی خود را بپذیرید و برای دریافت پول قدردانی کنید. وقتی این اتفاق بیفتد، متوجه خواهید شد که به منبع بی پایانی از انرژی و نشاط دسترسی دارید که به شما امکان می دهد به چالش برانگیزترین اهداف خود برسید.

برای کمک به تسهیل این تغییر، از جملات تاکیدی استفاده کنید. برخی از جملات تاکیدی قوی عبارتند از:

  • من می دانم که می توانم هر کاری را که در نظر دارم انجام دهم.
  • من می‌ دانم که هر چیزی که فکر می ‌کنم در نهایت در دنیای فیزیکی شکل مادی پیدا می‌ کند، به همین دلیل است که می ‌توانم به موفقیت فکر کنم.
  • هر روز به شخصی که می‌ خواهم باشم فکر خواهم کرد، تا زمانی که تصویر آنقدر دقیق باشد که به واقعیت تبدیل شود.
  • از این به بعد، من برای انجام کارهایم با برنامه ریزی شروع می کنم و سپس کاملاً روی این برنامه تمرکز خواهم کرد تا زمانی که به واقعیت تبدیل شود.

اگر هر روز این جملات تاکیدی را تمرین کنید، مطمئناً هم اعتماد به نفس و هم زندگی خود را بهبود می ‌بخشید.

 

خودتلقینی می تواند به ایجاد عادات مفید کمک کند

اصل خودتلقینی ناپلئون هیل

اگر در اولین نشانه مشکل، از پروژه ای دست بکشید، به موفقیت نخواهید رسید. اگر می ‌خواهید یک ایده را به یک کسب ‌و کار موفق تبدیل کنید، باید پشتکار داشته باشید.

اگر احساس می‌ کنید با شکست خوردن، دیگر اراده کافی برای رسیدن به اهدافتان را ندارید، در اینجا چند راه حل خوب برای شما وجود دارد. یک فرآیند ساده برای ایجاد عادات مثبت وجود دارد که شما را در دستیابی به موفقیت، پایدار نگه می ‌دارد.

ایجاد عادات جدید و مفید راهی فوق ‌العاده برای رسیدن به اهدافتان بدون نیاز به اراده قوی است. اگر در حال حاضر عادت دارید که تا ظهر بخوابید و روز را خواب آلود بگذرانید، بیدار شدن در ساعت شش صبح به اراده قابل توجهی نیاز دارد. اما شما می توانید با تنظیم مکرر ساعت خود بر روی ۶ صبح، آن را به عادت و روتین روزانه تبدیل کنید.

شما نیازی به تلاش برای زود بیدار شدن نخواهید داشت، این کار فقط به طور طبیعی و بدون نیاز به اراده اتفاق می افتد. استفاده از این تکنیک می تواند روز شما را پر از عادات مثبت مانند سحرخیزی، ورزش، مطالعه و… کند.

ممکن است اینکار در حال حاضر سخت به نظر برسد، اما درگیر شدن با این عادات، شما را پرانرژی می ‌کند و شما از نیروی اراده مازادی برخوردار خواهید شد که می ‌توانید از آن برای انجام کارهای خوب و موفق استفاده کنید.

هنگامی که شکل گیری یک عادت جدید در مراحل اولیه برای شما دشوار است، خودتلقینی می تواند به شما کمک کند. به هر حال، اگر فقط  به زود بیدار شدن فکر می کنید و نه تغییر عادات مثبت، احتمال زیادی وجود دارد که زنگ ساعت را خاموش کنید و دوباره بخوابید.

  7 مانترای چاکراهای بدن برای رهایی از استرس و رسیدن به آرامش

چگونه افزودن خودتلقینی می ‌تواند برای شما مفید باشد؟

چندین بار در روز، چند دقیقه وقت بگذارید و تصور کنید که در حال بیدار شدن با احساس انرژی، استراحت خوب و توانایی بیرون آمدن از رختخواب هستید. هنگام تجسم این فرآیند، تمام جزئیات را به تصویر بکشید.

شاید در ابتدا شما با خمیازه کشیدن بیدار شوید، سپس قبل از بلند شدن از رختخواب، دستان خود را دراز کنید. اما با کمک خودتلقینی، این فرآیند از افکار شما به بدن شما راه پیدا می کند و خیلی سریع، زود بیدار شدن به یک عادت روزانه و بدون زحمت برای شما تبدیل خواهد شد.

 

باید محیط خود را با تأثیرات مثبت پر و تأثیرات منفی را از خود دور کنیم

در ادامه خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت آمده است که تصادفی نیست که دانش‌ آموزانی که به بهترین مدارس می ‌روند، به پژوهشگران، سیاستمداران و هنرمندان برجسته تبدیل می‌ شوند. مانند بقیه ما، آنها بر اساس محیطشان شکل گرفته اند.

چه شما متوجه شوید یا نه، دائماً تحت تأثیر محیط اطراف خود هستید، زیرا آنچه که روزانه در معرض آن قرار می گیرید بر افکار شما تأثیر می گذارد و افکار شما عامل بزرگی در تعیین آنچه در زندگی شما رخ می دهد است. وقتی این را در نظر می گیرید، منطقی است که با دقت محیط مناسبی را انتخاب کنید که به شما در دستیابی به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید کمک کند.

اگر می خواهید یک مدیر تجاری موفق باشید، پس منطقی است که باید در کنار سایر مدیران موفق کسب و کار زندگی کنید یا حداقل زمانی را در جلسات یا مکان هایی بگذرانید که بتوانید با آنها معاشرت کنید. بهترین محیط برای حضور شما محیطی است که اطراف آن را افرادی احاطه کرده باشند که اهدافشان با شما مشترک است و باید از قرار گرفتن در کنار افرادی با نگرش های منفی یا شکست گرایانه خودداری کنید.

وقتی اهدافی را برای خود تعیین کنید، تک تک جزئیاتش را باید تصویر کنید. وقتی آن تصویر را در ذهن خود ساختید، به بیرون بروید و آن را پیدا کنید.

متأسفانه گاهی بعضی افراد از محیط زیست خود آسیب می بینند و ما باید برای رفع آن تلاش کنیم. به ویژه سیستم زندان ها تأثیر وحشتناک و فاسد بر زندانیان می گذارد. اکثر آنها در فضاهای کوچک با مجرمان دیگر محصور می شوند و به آنها فرصت کمی یا هیچ فرصتی برای بازپروری، آموزش یا تجربه چیزی غیر از خشونت معمولی داده نمی شود.

در این شرایط، احتمال کمی وجود دارد که یک زندانی خودش را اصلاح کند. این درحالیست که ما می‌ توانیم مجرمان را در محیط‌ های پاک، سالم و ایمن قرار دهیم، جایی که تمرکز بر توسعه مهارت ‌های جدید است و به آنها این امکان را می‌ دهد که مشارکت‌ کنندگان موفقی در جامعه باشند. تصور کنید با این برنامه چقدر از فعالیت های مجرمانه را می توانیم از بین ببریم!

 

خلاصه نهایی 

پیام کلیدی در این خلاصه چه بود؟

زمانی که ذهن خود را به افکار مثبت بسپارید، دیگر موفقیت دور از دسترس شما نیست. با توسعه افکار صحیح و تقویت اعتماد به نفس خود، به زودی خواهید دید که با سهولت بیشتری به اهداف خود نزدیک می شوید.

تکنیک‌ های مختلفی وجود دارد که می ‌تواند به شما در برقراری تماس‌ های اجتماعی مهم، بستن معاملات تجاری بزرگ و ایجاد عادت ‌های مفیدی که زندگی را آسان ‌تر می ‌کنند، با حداقل تلاش مورد نیاز کمک کند. هرگز قدرت تفکر مثبت برای ایجاد تغییرات واقعی در زندگی خود را دست کم نگیرید.

توصیه عملی:

برای موفقیت خوش پوش باشید. خوش پوش بودن در دنیای حرفه ای مزایای زیادی دارد. اول از همه، اینکار باعث می ‌شود که احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. ثانیاً، لباس‌ های مناسب، به همکاران‌ تان تصور مطلوب ‌تری را از شما می ‌دهد که به نوبه خود باعث می‌ شود شما در نظر آنها قابل اعتمادتر باشید.

 

نظر شما چیست؟

مهمترین نکته ای که از این خلاصه کتاب قوانین طلایی موفقیت اثر ناپلئون هیل برداشت کردید را در قسمت دیدگاه های پایین صفحه برای من و دوستان تان بنویسید.

راستی، خلاصه چه کتاب دیگری را دوست دارید برای شما قرار دهم؟

Rating 3.71 from 45 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
73s.bagheri
73s.bagheri
1 سال قبل

ناپلئون هیل خیلی ساده و دوست داشتنی مطالب مفید را برای رشد در اختیارمون میذاره ممنون از این خلاصه کتاب بسیار مفید

حسین تقوی
حسین تقوی
1 سال قبل

بهترین راه برای رسیدن به اهداف، تقویت افکار مثبته… این جمله رو خیلی دوست داشتم، قابل تامله

سارا مولوی
سارا مولوی
1 سال قبل

میشه خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل رو هم بذارین؟

سارا
سارا
11 ماه قبل

سلام بسیار عالی سپاسگزارم بابت توجه و زحمت شما که چنین سایت کم نظیری را ایجاد کرده و ساپورت می کنید. من گزینه مربوط به افزودن به علاقمندیها را در بخش خلاصه کتابها پیدا نکردم، مممکنه راهنمای کنید؟

محمد کیان
محمد کیان
11 ماه قبل

از دید من محیط خسلس مهمه و بخش محیط خود را با تأثیرات مثبت پر و تأثیرات منفی را از خود دور کنیم مهمترینه

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×