کتاب الکترونیکی

مقاله کلید مؤفقیت میلیونرهای خودساخته

چطور سخت کوش باشیم؟

کلید مؤفقیت میلیونرهای خودساخته

سخت کوشی

توماس استنلی نویسنده در کتاب پرفروش «همسایه میلیونر» سال ها به بررسی میلیونرهای خود ساخته پرداخته است که بهترین تحقیقی در این حوزه است. یافته های او نشان میدهد ۸۵ درصد میلیونرهای خودساخته «سخت کوشی» را کلید موفقیت میدانند. آنها می گفتند «در مدرسه نمرات عالی نمی گرفتم. خانواده ثروتمندی نداشتم. به اندازه دیگران باهوش و با استعداد نبودم؛ اما یک ویژگی خاصی داشتم. سخت کوش تر از دیگران بودم».

 

ویژگی مشترک

سختکوشی ویژگی مشترک میلیونرها، میلیاردرها و افراد موفق خودساخته در هر حوزه ای است. مطمئنا هیج چیز سریع تر از «شهرت به سختکوشی» باعث جلب توجه مدیران ارشد نمی شود. برای کسب این شهرت باید کمی زودتر از خواب برخیزید، کمی سخت تر کار کنید و کمی بیشتر در شرکت بمانید.

 افراد موفق همیشه بیش از آنچه از آنها خواسته شده را انجام می دهند. آنها طولانی تر از دیگران کار می کنند. فقط کاری که از آن ها خواسته شده را انجام نمی دهند؛ بلکه کمی بیشتر انجام میدهند. همان کمی بیشتر عامل همه تفاوتها است.

از حد معمولی فراتر بروید. هیچ کس نمی تواند شما را از انجام کارهای بیشتر از حقوق دریافتی باز دارد. اگر امروز بیشتر از حقوقتان کار کنید، به تدریج دستمزدتان بیشتر می شود. افراد کمی چنین کاری را انجام میدهند.

پشتکار و سخت کوشی

 

همه مساوی نیستندسخت کوشی و پشتکار

در جامعه بحث و جدل های سیاسی زیادی درباره «عدم تساوی» وجود دارد. چرا بعضی افراد و خانواده ها بسیار بیشتر از سایرین درآمد دارند؟ دلایل این موضوع برای افراد زیادی خوشایند نیست.

پاسخ بسیار ساده است. افراد و خانواده های موفق ساعات بیشتری کار می کنند. افرادی که جزو ۲۰ درصد اول پردرآمدهای امریکا قرار می گیرند، به طور متوسط ۶۰ ساعت در هفته کار می کنند.

افراد و خانواده هایی که از نظر درآمد در ۲۰ درصد پایین جامعه قرار دارند، در هفته کمتر از ۲۰ ساعت کار می کنند و بعضی از آنها اصلا کار نمی کنند. نکته دیگر اینکه آن ۲۰ درصد برتر در آن ساعات بیشتر، بسیار سخت تر کار می کنند، اما افراد ۲۰ درصد پایین فقط به میزانی کار می کنند که شغلشان را از دست ندهند.

میلیونرهای خودساخته به طور متوسط هفته ای ۵۹ ساعت و برای سال های متمادی، 70 تا 80 ساعت کار می کنند. یک بار از دیوید فاستر، رهبر ارکستر پرسیدند برای کسب آرامش در تعطیلات آخر هفته چه می کند. او کمی مکث کرد و گفت «من هیچ شخصی موفقی را نمی شناسم که کمتر از ۶ روز در هفته کار کند».

 

تمام زمان کاریتان را کار کنیدچطور سخت کوش باشیم؟

همه زمان کاریتان را کار کنید. وقتی سر کار می روید، وقت را هدر ندهید. سرتان را پایین بیندازید و تمام روز راسخت کار کنید. اگر کسی خواست با شما صحبت کند، بگویید «خیلی دوست دارم با شما صحبت کنم، اما الان باید به کارم برسم. بعدا صحبت می کنیم».

بر اساس نظر رابرت هاف و همکاران، ۵۰ درصد زمان کاری به خصوص به خاطر گفتگوی بیهوده با همکاران، اینترنت بازی و سرزدن به شبکه های اجتماعی هدر می رود.

کارمند معمولی در آخرین لحظه میرسد، زمان استراحت و صرف قهوه و ناهارش بیشتر طول میکشد، گاهی در طول روز به خرید هم می رود، به کارهای شخصی می پردازد، روزنامه می خواند و در اولین فرصت ممکن، محل کار را ترک می کند.

تعریف بالا در مورد افراد موفق و سریع، صادق نیست. آنها کارشان را برنامه ریزی و برنامه شان را اجرا می کنند. وارد محل کار می شوند و مانند یک دونده کار می کنند و وقتی دست می کشند که گلوله پایان شلیک شود. همه روز کار می کنند و وقت را هدر نمیدهند. بر مسائل مهم تر کار می کنند، روی وظایفی کار می کنند که برای رئیس و شرکت بسیار مهم است. همه کارمندان، «افراد سختکوش» سازمان و همچنین «افراد تنبل» را می شناسند.

شما جزو کدام دسته هستید؟

 

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 160 کیلوبایت

 

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها