برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

عبارات تاکیدی شکرگزاری + تمرین شکرگزاری

890

در این مقاله از جک کنفیلد یاد می گیرید که چطور شکرگزاری را تمرین کنید و از عبارات تاکیدی شکرگزاری در زمان های مختلف روز استفاده کنید. قبل از هر چیزی به این سوال پاسخ بده:

✔ همین الان برای چه چیزی سپاسگزاری؟ (یک مورد را در انتهای این صفحه در بخش نظرات بنویس)

✔ آیا اخیراً از عبارات تاکیدی شکرگزاری استفاده کرده ای؟

در سالی مانند سال گذشته (شروع کرونا) پاسخ به این سوالات ممکن است سخت باشد. اما مسئله این است که وقتی اوقات سخت و چالش برانگیزی را سپری می کنید، آن وقت است که تمرین شکرگزاری بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد!

عبارات تاکیدی سپاسگزاری

 

شکرگزاری به شما امکان می دهد تا ذهنیت و تجربه خود را در یک لحظه کاملا تغییر دهید. مهم نیست که در زندگی شما یا دنیای اطراف شما چه اتفاقی می افتد.

بنابراین امروز می خواهم چند عبارت تاکیدی شکرگزاری را با شما به اشتراک بگذارم که به شما کمک خواهند کرد تا دیدگاه خود را تغییر دهید و روی نکات مثبت متمرکز باشید، پس می توانید آنچه را که در زندگی خود می خواهید بیشتر جذب کنید و آنچه را که نمی خواهید کمتر جذب کنید.

 

واقعاً شکرگزاری چیست؟

بسیار خب، حال بیایید لحظه ای در مورد این صحبت کنیم که تمرین شکرگزاری واقعا چگونه است و اینکه چرا چنین تأثیر مهمی در زندگی شما دارد؟ چرا شکرگزاری و انرژی مثبت با هم همراه هستند؟

شکرگزاری فقط این نیست که از خدا یا نیروی الهی ای که به آن اعتقاد دارید برای تمام نعمت های زندگی تان تشکر کنید.

بلکه شکرگزاری واقعی به معنای ایجاد احساس عمیق سپاسگزاری در اعماق قلب شما و درک این مسئله است که چقدر خوش شانس هستید که زنده اید و زندگی پیش رویتان را زندگی می کنید.

وقتی بتوانید این میزان قدردانی پر از عظمت را در قلب و روح خود حس کنید، اتفاق فوق العاده ای می افتد. حس مثبت قدرتمندی در درون شما شکل می گیرد و روحیه شما را بالا می برد.

این موضوع یک حس شادی یا حتی خوشبختی را بیدار می کند که فرکانس انرژی شما را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد تا تاثیر مثبت بیشتری در جهان بگذارید.

این فرکانس های قدرتمند با افراد دیگر و چیزهایی که همان فرکانس بالای شما را دارند، هماهنگ می شوند و به شما این امکان را می دهند که افراد پرانرژی تر و فرصت های بیشتری را به زندگی خود جذب کنید.

ناگهان تمام سختی های زندگی تان تسلط خود را بر شما از دست می دهند. آنها هنوز همان جا هستند، اما دیگر طاقت فرسا و مضطرب کننده نیستند.

فقط چیزهایی اند که باید به آنها پرداخته شود. چیزی که می دانید می توانید با آن کنار بیایید و با موفقیت بر آن غلبه کنید و همه اینها می تواند در یک لحظه اتفاق بیفتد!

 

چگونه تمرین شکرگزاری را انجام دهیم؟

این قدرت شکرگزاری شماست. اما لحظه ای صبر کن جک، ممکن است فکر کنید وقتی این همه اتفاقات وحشتناک در زندگی من رخ می دهد، چگونه می توانم اینگونه احساس شکرگزاری کنم؟ می گویید:

 • من تازه کارم را از دست دادم.
 • من و شریک زندگی ام به تازگی از هم جدا شدیم.
 • قبض هایی دارم که نمی توانم پرداخت کنم و
 • بچه هایم با من صحبت نمی کنند!

برای چه چیزی باید شکرگزار باشم؟

زندگی شما هر چقدر وحشتناک به نظر برسد، همیشه چیزی برای شکرگزاری وجود دارد. این فقط یک کلیشه خودیاری نیست. بلکه یک حقیقت کاملاً واقعی و قدرتمند است.

زندگی فعلی خود را در نظر بگیرید. شما در حال مطالعه این مقاله بر روی نوعی دستگاه الکترونیکی هستید. بر روی کامپیوتر یا تلفن هوشمندتان. داشتن همین دستگاه یا توانایی مطالعه این مقاله می تواند موضوعی برای شکرگزاری امروز شما باشد. فوق العاده است که ما چنین فناوری قدرتمندی را در اختیار داریم.

تصور کنید به 50 سال قبل سفر کرده اید و در دهه 1970 به مردم می گویید که روزی دستگاه های محاسباتی دستی خواهیم داشت که قدرتمندتر از دستگاه های به بزرگی ساختمان اند که آن زمان در ناسا استفاده می کردند!

ما انسان ها در دستیابی  به جاه طلبانه ترین رویاهای خود مهارت فوق العاده ای داریم. این چیز دیگری است که باید شکرگزارش باشید!

اکنون در نظر بگیرید که کجا هستید. آیا در خانه یا آپارتمان خود نشسته اید؟ آیا سقفی روی سر خود دارید؟

آیا خانه خود را با افراد یا حیوانات خانگی مورد علاقه خود تقسیم می کنید؟

اینها همه چیزهای فوق العاده ای اند که باید شکرگزارشان باشید و در دفترچه شکرگزاری خود یادداشت کنید.

یا شاید در اتوبوس یا قطار نشسته اید. اگر چنین است، آیا خوش شانس نیستید که شهر شما دارای سیستم حمل و نقل عمومی است؟

باز هم، این چیزی است که باید شکرگزارش باشید!

یا لباسهایی که پوشیده اید چطور؟ آیا شما را گرم و راحت نگه می دارند؟

این چیزی است که باید شکرگزارش باشید!

شخصی برای ساخت لباس هایی که اکنون پوشیده اید سخت کار کرده است. همین چیز دیگری است که می توانید شکرگزارش باشید!

حال به بدن خود فکر کنید. آیا نسبتاً سالم و بدون درد است؟ آیا نیرو و انرژی لازم را دارد تا شما را به جایی که باید بروید، ببرد و وظایفی را که باید انجام دهید به پایان برساند؟

این چیزی است که باید بسیار شکرگزارش باشید!

جامعه ای که در آن زندگی می کنید یا محیط طبیعی اطراف خود چطور؟

یا کفش های شما، اتومبیلی که می رانید، غذای داخل یخچال شما یا افرادی که در زندگی شما را دوست دارند و به دنیای شما شادی می آورند؟

یا افرادی که کتاب می نویسند و نمایش های تلویزیونی و فیلم ها و بازی های ویدیویی را می سازند تا شما را سرگرم می کند؟

یا نوازندگانی که ترانه هایی می نویسند که به دلیل زیبایی بسیار اشک شما را در میاورند؟

یا آب داغی که به شما امکان می دهد دوش های تمیز کننده و حمام های آرامش بخشی بگیرید، یا آب آشامیدنی سالم و غذای تازه و خوشمزه ای که به آن دسترسی دارید؟

اینها همه چیزهای فوق العاده ای اند که باید شکرگزارشان باشید!

واقعیت این است که مهم نیست که به اصطلاح چقدر “چیزهای بد” در زندگی شما اتفاق می افتد، موارد بی شماری وجود دارد که باید شکرگزار آنها باشید.

وقتی روی آنها تمرکز کنید و بابت همه چیزهای خوب زندگی تان عمیقا شکرگزاری کنید، خود را از حالت منفی آزاد می کنید و هر روز احساس لذت و رضایت بیشتری می کنید.

این لذت و رضایت به شما ایمان و انگیزه لازم برای حل هر مشکلی که در حال حاضر دارید را می دهد تا بتوانید به بهترین شیوه زندگی خود بازگردید!

 

عبارات تاکیدی شکرگزاری شما

بنابراین اکنون می خواهم برخی از جملات تاکیدی سپاسگزاری را به شما بیاموزم که می توانید به بخشی از برنامه روزانه خود تبدیلش کنید تا به شما کمک کند نسبت به هر چیز خوبی در زندگیتان شکرگزاری عمیق و ماندگاری داشته باشید.

هر روز صبح به محض بیدار شدن و هر شب قبل از خواب شما را تشویق می کنم موارد زیر را برای خود تکرار کنید:

✔ من شکرگزار این لحظه ام.

✔ من شکرگزار رویاهایم هستم و می دانم که می توانم به هر آنچه دلم می خواهد برسم.

✔ من شکرگزار چالش هایم هستم، زیرا می دانم که آنها به من کمک می کنند تا تبدیل به فردی شوم که باید باشم

✔ من شکرگزار همه افراد زندگی ام هستم که به من کمک می کنند بفهمم که می خواهم چگونه فردی در دنیا باشم و چگونه فردی نباشم.

✔ من شکرگزارم که زنده ام و زندگی ام را دقیقاً همانطور که هست، با تمام فراز و نشیب هایش تجربه می کنم.

✔ من بابت شخصی که در حال تبدیل شدن به آن هستم و آینده باورنکردنی ای که می سازم شکرگزارم.

 

عبارات تاکیدی شکرگزاری برای رسیدن به موفقیت

اگر حداقل یک یا دو بار در روز این عبارات تاکیدی شکرگزاری را با خود تکرار کنید، تضمین می کنم که حفظ نگرش مثبت و داشتن انگیزه برای رسیدن به اهداف خود بسیار راحت تر خواهد بود.

همچنین ممکن است بخواهید هر روز صبح یا شب وقت بگذارید و ده چیزی که در آن روز شکرگزارش هستید را بنویسید، اینگونه بهتر می توانید همه اتفاقات خوبی را که در زندگی شما رخ می دهد به خاطر بسپارید.

به یاد داشته باشید که بر هرچیزی تمرکز کنید، فراگیرتر می شود. بنابراین هرچه بیشتر روی اتفاقات خوبی که در زندگی شما رخ می دهد تمرکز کنید، زندگی شما بهتر خواهد شد!

 

شما همین الان برای چه چیزی شکرگزار هستید؟ یک مورد را این پایین برای ما بنویسید.

 

منبع مقاله: سایت جک کنفیلد

نگرش نیک

من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دریافت مطالب جدید روزانه در پیج اینستاگرام نگرش نیک می خواهم عضو شوم

نظر شما برای من خیلی مهم و ارزشمند است و خودم شخصا نظر شما را جواب می دهم.

 1. هادی اسفندیاری گفته؛
  ۲۳:۲۸ ۱۴۰۰/۱۰/۰۹

  خدایا سپاااااسگزارم که زنده ام و هستم برای ادامه حیات
  خدایا سپاااااسگزارم برای پیشنهاد عالی یکی از دستان مهربان کائنات جهت خرید ملک مورد دلخواهم
  سپاسگزارم ای خالق مهربان و ای معبود یکتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
× پشتیبانی