خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید اثر جاش کافمن

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

با مطالعه خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید اثر جاش کافمن یاد می گیرید که در کمترین زمان یک مهارت جدید بیاموزید.

در طول زندگی ‌تان، احتمالاً علایق زیادی داشته ‌اید و شاید پشیمان باشید که برخی از آنها را دنبال نکرده ‌اید. شاید دوست داشتید ده سال پیش زمانی که وقت بیشتری داشتید شروع به یادگیری ویولن می کردید، یا ناراحت هستید که چرا در سنین جوانی به زبان خارجی تسلط نداشتید، در حالی که یادگیری در سنین پایین آسان تر بود.

اما اگر به جای پشیمانی بابت فرصت های از دست رفته، امروز به سادگی شروع به تلاش برای رسیدن به اهداف خود کنید، چه اتفاقی رخ می دهد؟ اینجاست که تکنیک جاش کافمن مطرح می شود. در این کتاب، یاد خواهید گرفت که چگونه تنها در 20 ساعت، می توانید بر اصول اولیه مهارت مورد نظر خود مسلط شوید. از تمرین زمان ‌بندی گرفته تا دستیابی به تمام ابزارهایی که برای موفقیت نیاز دارید، یاد خواهید گرفت که چگونه پایه ‌ای محکم برای کسب هر مهارتی ایجاد کنید.

 

خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید + نکات کلیدی

در این خلاصه کتاب متوجه خواهید شد:

  • 20 ساعت زمان چه تفاوتی می تواند ایجاد کند.
  • چرا هرگز زمانی برای تمرین پیدا نمی کنید؟
  • کمیت گاهی بهتر از کیفیت است.

 

اصول اولیه هر چیزی را با استفاده از کسب مهارت سریع، در 20 ساعت بیاموزید.

آیا مهارتی وجود دارد که همیشه می خواستید یاد بگیرید اما هیچ وقت برای آن وقت پیدا نکردید؟ بسیاری از مردم آرزو می کنند که بتوانند پیانو بنوازند، به بازی تنیس مسلط شوند یا زبان فرانسوی را روان صحبت کنند و یا مهارت تندخوانی را یاد بگیرند. حتی ممکن است این مهارت ها را یاد بگیرند اما اغلب آنها قبل از اینکه با اصول اولیه آشنا شوند، تسلیم می شوند.

دلیل آن این است که آنها معتقدند برای به دست آوردن یک مهارت جدید خیلی دیر شده است، اما این طرز نگرش درست نیست! اینجاست که کسب مهارت سریع مطرح می شود. شما با به کارگیری این تکنیک و 20 ساعت تمرین می توانید در هر مهارتی که انتخاب می کنید نسبتاً پیشرفت کنید.

بدیهی است که اگر هدف شما تبدیل شدن به سرنا ویلیامز است، به هزاران ساعت کار نیاز دارید. کسب مهارت سریع بیشتر در مورد پوشش دادن اصول اولیه است، نه اینکه خود را به یک متخصص فوری تبدیل کنید. اما آن 20 ساعت ابتدایی تمرین در زمین به شما امکان می دهد در مقابل دوستان خود بازی کنید و حتی ممکن است بتوانید در مسابقات محلی شرکت کنید.

بیایید با مثال تنیس ادامه دهیم. اگر 20 ساعت اول تمرین کنید و این زمان را به دوزهای روزانه 60 تا 90 دقیقه تقسیم کنید، به زودی متوجه خواهید شد که به سرعت در حال بهبود هستید. و هنگامی که 20 ساعت اولیه تمرین را کامل کردید، ادامه توسعه مهارت انتخابی خود بسیار آسان تر خواهد شد.

اگر تا به حال سعی کرده اید چیز جدیدی یاد بگیرید، می دانید که چند ساعت اول تمرین اغلب سخت ترین ساعت ها هستند. در این مرحله، بیشتر احتمال دارد که گیج شوید و با مشکلاتی مواجه شوید و همین باعث می ‌شود افراد زود تسلیم شوند. اما ضروری است که حداقل 20 ساعت تمرین را ادامه دهید.

به این ترتیب، شما به سطح قابل توجهی از مهارت می رسید که باعث می ‌شود تمرین بیشتر مشکل ‌ساز نباشد. پس چگونه می توانید آن 20 ساعت را واقعاً حساب کنید؟ بیایید به ده اصل زیربنای کسب مهارت سریع بپردازیم.

 

تمام انرژی خود را بر یادگیری مهارت انتخابی مورد علاقه تان متمرکز کنید.

بدون شک مهارت های زیادی وجود دارد که دوست دارید بدست آورید، اما بخش مهمی از کسب مهارت این است که یکی را انتخاب کنید که بیشتر به آن اهمیت می دهید. بنابراین فهرستی از تمام مهارت‌ هایی که می ‌خواهید روی آنها کار کنید تهیه نمایید و یکی را انتخاب کنید که در آن لحظه بیشتر از همه در مورد آن هیجان ‌زده هستید. این کار به حفظ انگیزه شما برای تمرین کمک می کند.

  آموزش تندخوانی و تقویت حافظه [با جیم کوئیک] + ویدیو

جاش کافمن (josh kaufman) این کار را زمانی انجام داد که با انتخاب مهارت بعدی روبرو شد. موج سواری در لیست او بود، اما سال‌ ها بود که دریا نرفته بود. از آنجایی که او از کودکی علاقه ذاتی به فعالیت های آبی داشت، به سرعت در مورد موج سواری هیجان زده شد و به او کمک کرد تا به عنصری که از دست داده بود بازگردد.

اصل دوم کسب مهارت سریع ادعا می کند که شما باید منحصراً روی یک مهارت تمرکز کنید. تلاش و یادگیری همزمان چندین مهارت بسیار وسوسه انگیز است. برای مثال، ممکن است بخواهید یادگیری موج سواری را با یادگیری اسپانیایی و نحوه یوکلله ترکیب کنید. اما این ایده خوبی نیست.

هنگام یادگیری چیزی جدید باید از زمان خود عاقلانه استفاده کنید، زیرا احتمالاً بیش از یک یا دو ساعت در روز وقت ندارید. بنابراین سعی نکنید چندین مهارت را به طور همزمان یاد بگیرید. اگر سعی کنید چندین چیز را همزمان مطالعه کنید، بسیار کند پیشرفت خواهید کرد و فقط انگیزه شما را از بین می برد.

 

سطح مهارتی را که می خواهید به دست آورید مشخص کنید و آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید.

سومین اصل در کسب مهارت سریع، تصمیم گیری در جهت پیشرفت است. این اصل به عنوان مهم ترین سطح در عملکرد شما برای رسیدن به هدف شما است، زیرا اگر بتوانید شیوه عملکرد خود را تصور کنید، زمان بیشتری برای رسیدن به آن خواهید داشت. بنابراین از خود بپرسید که چه سطحی از عملکرد برای شما «به اندازه کافی خوب» است.

به عنوان مثال، اگر در حال یادگیری نواختن بانجو هستید، آیا می خواهید یادگیری سه آهنگ بصورت آهسته باشد یا می خواهید به طور یکپارچه آنها را در یک جلسه یاد بگیرید؟ وقتی جاش کافمن نویسنده کتاب 20 ساعت اول، شروع به یادگیری ساز یوکلل کرد، هدف او این بود که می خواست در کنفرانسی که دوستش برگزار می کرد، بنوازد.

همانطور که از او خواسته شده بود در مورد کسب مهارت سریع صحبت کند، او فکر کرد که یک راه عالی برای درک این مفهوم این است که نشان دهد در عرض ده روز چقدر پیشرفت کرده است.

چهارمین اصل کسب مهارت سریع این است که مهارت مورد نظر خود را به بخش ‌های کوچک ‌تر تقسیم کنید، بطوری که می ‌توانید به صورت جداگانه با آن مقابله کنید. شما سعی نمی کنید یک وعده غذایی کامل را در یک لقمه جمع کنید، بنابراین نباید سعی کنید یک مهارت کامل را به یکباره یاد بگیرید. با تقسیم آن به مهارت های فرعی، پیشرفت آسان تر و سریع تر خواهد بود.

در مورد جاش کافمن، زمانی که او شروع به یادگیری یوکلل کرد، ابتدا آناتومی این ابزار را تجزیه و تحلیل کرد. سپس یاد گرفت که چگونه آن را کوک کند و تنها پس از آن شروع به یادگیری آکورد آهنگی که قصد داشت در کنفرانس اجرا کند، کرد. زمانی که او روی صحنه حاضر شد، توانست آهنگ را بدون نقص اجرا کند.

 

ابزار مورد نیاز خود را بدست آورید و حواس پرتی را محدود کنید.

در این مرحله شما در مورد مهارت انتخابی خود تصمیم گرفته اید، اما برای دنبال کردن آن به چه ابزارهایی نیاز دارید؟ اطمینان از داشتن ابزار مورد نیاز، پنجمین اصل کسب مهارت سریع است. اگر می‌ خواهید نحوه بازی تنیس را یاد بگیرید، به یک راکت نیاز دارید، و اگر می‌ خواهید نحوه کار با هلیکوپتر را یاد بگیرید، باید به آن دسترسی داشته باشید، این مرحله نسبتاً ساده است.

  تأثیر جادویی قهوه برای افزایش انرژی

اگرچه ساده است، اما تشخیص اینکه به کدام مؤلفه ها، محیط ها و ابزارهایی برای تمرین و یادگیری نیاز دارید، ضروری است. زمانی که نویسنده شروع به یادگیری موج سواری کرد، این کار را انجام داد. بدیهی است که او به یک تخته و همچنین یک کلاه ایمنی و یک لباس شنا نیاز داشت. او بعداً کشف کرد قبل از اینکه بتواند از بادبان استفاده کند، باید به سادگی روی تخته بایستد، بنابراین به یک تخته پارویی و یک پارو نیاز دارد.

اصل ششم در مورد شناسایی موانعی است که ممکن است در کسب مهارت مورد نظر شما اختلال ایجاد کند. آیا موانع عاطفی مانند ترس یا خودباوری وجود دارد که بتواند مانع پیشرفت شما شود؟ در مورد عوامل حواس پرتی دیگری که ممکن است شما را از تمرین بازدارند، مانند زنگ تلفن، چه نظری دارید؟ اگر موانعی وجود دارد، سعی کنید آنها را از بین ببرید. به عنوان مثال، شما می توانید با حذف هر گونه مزاحمت و در عین حال شناسایی و کار بر روی ترس های خود، محیطی آرام ایجاد کنید.

وقتی نویسنده کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید، شروع به موج سواری کرد، نگران خطر غرق شدن و هیپوترمی بود. برای رهایی از آن موانع ذهنی، خود را با خطرات آشنا کرد. او در مورد دمای پایین آب اطلاعاتی کسب کرد و یک لباس مناسب شنا برای خود خرید. او همچنین تصمیم گرفت که همیشه شخص دیگری را در زمان موج سواری با خود به همراه داشته باشد، حتی اگر آن شخص فقط در ساحل نشسته باشد. به این ترتیب، در زمان خطر همیشه یک نیروی کمکی در دسترس بود.

 

برای تمرین وقت بگذارید و به خودتان بازخورد بدهید.

امروزه مردم زندگی پرمشغله‌ تری نسبت به همیشه دارند، به همین دلیل است که نه تنها تلاش برای یافتن زمان به منظور تمرین، بلکه ایجاد آن نیز مهم است. این هفتمین اصل کسب مهارت سریع است.

برای اینکه زمانی را برای تمرین مهارتی که می ‌خواهید به دست آورید اختصاص دهید، فعالیت‌ های دیگری را که علاقه خاصی به آن ندارید، شناسایی کنید، یا اگر می خواهید یک فعالیت را توقف کنید و نسبت به آن احساس بی ‌قراری دارید، آنها را حذف کنید. با این هدف که هر روز 60 تا 90 دقیقه را به کار بر روی مهارت مورد نظر خود اختصاص دهید، زمان شما آزاد می شود.

شما در هشتمین اصل کسب مهارت سریع باید اطمینان حاصل کنید که از پیشرفت خود بازخورد دریافت می کنید. به دیگران بگویید که در حال تلاش برای یادگیری زبان چینی هستید. شما به روشی برای دریافت بازخورد سریع نیاز دارید تا بتوانید نحوه پیشرفت خود را ارزیابی کنید و اگر جایی را اشتباه رفتید، بتوانید بازیابی کنید.

در صورت امکان یک مربی استخدام کنید، زیرا آنها تا حدی می توانند فوراً به شما بازخورد دهند. یا اگر در حال یادگیری زبان جدیدی هستید، می توانید از تجهیزاتی مانند ضبط صدا نیز استفاده کنید که تشخیص تلفظ و اشتباهات گرامری را برای شما آسان تر می کند.

جاش کافمن در حین یادگیری نحوه بازی Go، بازخورد دریافت کرد. او نرم افزاری به نام SmartGo را دانلود کرد، بنابراین هر بار که او حرکت می کرد، این نرم افزار به او بازخورد می داد و به او کمک کرد تا سریعاً نحوه عملکرد خود را بیاموزد و در نهایت تشخیص نقاط ضعف را برای او آسان تر کرد.

  چالش 21 روزه سپاسگزاری برای ایجاد عادت شکرگزار بودن

 

در فواصل کوتاه تمرین کنید و کمیت و سرعت را در اولویت قرار دهید.

همه افراد از شنبه ها می ترسند، زیرا به نظر می رسد پایانی ندارد. بعد از لذت های آخر هفته، تحمل یک روز کاری کامل عذاب آور است. در واقع، درگیر شدن در هر فعالیت دشوار یا خسته کننده برای مدت زمان طولانی، ناکارآمد و ناخوشایند است. به همین دلیل است که باید فقط در فواصل زمانی کوتاه تمرین کنید.

اصل نهم بیان می کند که تمرین بازه زمانی کوتاه، بهترین راه برای پیشرفت است. هنگامی که شروع به یادگیری یک مهارت جدید می کنید، ممکن است پیشرفت شما کند باشد. در واقع، در همان ابتدا، مردم تمایل دارند زمان زیادی را به تخمین تمرین اختصاص دهند، زیرا این کار اغلب بسیار دشوار به نظر می ‌رسد.

برای دور زدن این موضوع، از یک تایمر برای تعیین تایم فریم های 20 دقیقه ای استفاده کنید. به این ترتیب، دقیقاً می‌ دانید که چه مدت برای تمرین صرف کرده ‌اید و انگیزه بیشتری برای انجام بهترین کار در آن مدت زمان خواهید داشت. سعی کنید سه تا پنج مورد از این بلوک های 20 دقیقه ای را در طول روز و به صورت روزانه انجام دهید، بنابراین از سرعت پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد.

دهمین و آخرین اصل کسب مهارت سریع، تمرکز بر تمرین زیاد و سریع است، نه رسیدن به کمال. به عنوان یک مبتدی، قرار نیست از همان ابتدا یک متخصص باشید، بنابراین باید روی تمرین کردنِ خیلی سریع تمرکز کنید. اگر کمیت و سرعت را در اولویت قرار دهید، متوجه خواهید شد که به دلیل شکست های اجتناب ناپذیری که با آن مواجه خواهید شد، کمتر ممکن است عصبانی و بی انگیزه شوید.

زمانی که جاش کافمن برای اولین بار شروع به یادگیری موج سواری کرد، این رویکرد را اتخاذ کرد. هنگامی که او برای اولین بار روی تخته سوار شد، هیچ مهارتی در این زمینه نداشت، بنابراین به محض اینکه بادبان را بالا کشید، در آب افتاد.

عینک خود را گم کرد و یک جرعه آب را قورت داد. اگر از همان ابتدا انتظار کمال را داشت، احتمالاً همان موقع تسلیم می شد. در عوض، او روی تمرین تا حد امکان قبل از پایان تمرکز کرد و در نتیجه، به سرعت این سرگرمی جدید و ارزشمند را که قبلاً برای او بسیار دلهره‌ آور به نظر می‌ رسید، انتخاب کرد.

شما با در نظر داشتن ده اصل کسب مهارت سریع، می توانید با موفقیت در کمترین زمان یک مهارت جدید را انجام دهید. اهداف خود را پیدا کنید و همین امروز سفر یادگیری را آغاز نمایید!

 

خلاصه نهایی

پیام کلیدی خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

هیچ وقت برای یادگیری یک مهارت جدید دیر نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ده اصل کسب مهارت سریع را در ذهن داشته باشید. خواه قصد یادگیری زبان فرانسه را داشته باشید یا می خواهید یوکلل اجرا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که 20 ساعت اولیه را تمرین کنید، بنابراین به خوبی در مسیر مهارت قرار خواهید گرفت.

توصیه عملی کتاب جاش کافمن

از یک دفترچه یادداشت برای زمان بندی در جهت تمرین استفاده کنید. با این روش شما قادر خواهید بود الگوها را شناسایی کنید و امیدواریم شکاف هایی را در مسیر خود مشاهده کنید که می توانند با تمرین پر شوند.

 

نظر شما چیست؟

مهمترین نکته ای که از این خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید اثر جاش کافمن برداشت کردید را در قسمت دیدگاه های پایین صفحه برای من و دوستان تان بنویسید.

راستی، خلاصه چه کتاب دیگری را دوست دارید برای شما قرار دهم؟

Rating 3.95 from 22 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
10 ماه قبل

خیلی خوب بود ممنون

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×