کتاب الکترونیکی

این 5 کار را ابتدای صبح انجام دهید – گاور گوپال داس

برنامه صبحگاهی

گاور گوپال داس در این ویدیو (زمان: 04:23) در مورد داشتن برنامه صبحگاهی صحبت می کند. او چیزی که می خواهد در این ویدیو با شما به اشتراک بگذارد 5 مورد هست که به شما می گوید تا هر روز صبح پس از بیدار شدن بتوانید انجام شان دهید.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

یک چیز را می دانستید؟

هرکدام از شما که دارید این ویدیو را می بینید، امروز صبح 2 تا هدیه ی خیلی خاص را باز کردید. حدس بزنید چیست؟

چشمان تان. من همیشه می گویم شب قبل، برای بعضی ها شب آخر بود و فرصتی دیگر به ما داده شده تا آن زندگی بهتری داشته باشیم و می توانیم از روزمان و همینطور از زندگی مان بیشترین بهره را ببریم اگر روزمان را با حالت ذهنی مناسبی آغاز کنیم، 

اینجا 5 مورد را به شما می گویم که هر روز صبح پس از بیدار شدن می توانید انجام شان دهید.

 

شماره 1

روزتان را با شکرگزاری شروع کنید. به عنوان اولین کاری که صبح انجام می دهید فقط تلفن، ساعت، تبلت یا لپ تاپ تان را شارژ نکنید بلکه خودتان را با چیزهای مثبت به خوبی شارژ کنید تا در کل روز هم همراهتان باشد و قدرتمندترین احساس مثبتی که به شما قدرت می دهد، شکرگزاری است.

  مقاله مقاومت در برابر جریان زندگی

چون این کار شما را مجبور می کند توجه تان را بیشتر روی نعمت هایتان قرار دهید تا مشکلات تان، مشکلاتی که در هر حال بخش جدایی ناپذیر زندگی همه ما هستند.

 

شماره 2

تصمیم بگیرید که دید مثبتی داشته باشید. هیچکسی از جمله خودمان، کامل نیست.

هر کسی ویژگی های «خوب» و «نه خیلی خوب» دارد و ذهن تمایل دارد که به بخش «نه خیلی خوب» توجه کند.

هر روز صبح تصمیم بگیرید که تلاش کنید تا به ویژگی های مثبت هر شخصی توجه کنید و بخش منفی ها را نادیده بگیرید. چون هرچقدر بیشتر روی منفی ها تمرکز کنیم، ذهن مان بیشتر با اشتباهات دیگران انباشه می شود  و باعث به هم ریختن کارمان، روزمان، آرامش مان، شادی مان و حتی روابط مان می شود.

 

شماره 3

به برنامه ای متعالی تر ایمان داشته باشید. به خودتان بگویید که:

«هر چیزی که امروز در زندگی من اتفاق می افتد، چه خوب و چه بد، دقیقاً همان چیزی است که در این زمان از زندگی ام به آن نیاز دارم، نه بیشتر و نه کمتر.»

  مقاله دو زبانه سمینار 2 از جول اوستین

ایمان کامل داشته باشید هر اتفاقی که در طول روز می افتد، حتی اگر فراتر از کنترل شما باشد، فقط بخش کوچکی از یک تصویر بزرگ است، در نهایت برایتان آشکار می شود و تنها برای مصلحت شماست.

همچنان که در طول روز با موقعیت های چالش برانگیز رو به رو می شوید، این جمله را مرتباً به خود یادآوری کنید.

 

شماره 4

کارهای کوچک را درست انجام دهید. همانطور که فرمانده نیروی دریایی آمریکا گفت:

«مرتب کردن رختخواب تان در ابتدای صبح، این واقعیت را که چیزهای کوچک در زندگی مهم هستند را تقویت می کند.»

اگر نمی توانید کارهای کوچک را درست انجام دهید، پس هیچوقت نمی توانید کارهای بزرگ را هم درست انجام دهید و اگر بر حسب تصادف، روزی غمگین داشته باشید و به خانه برگردید و تختی که خودتان مرتبش کردید را ببینید، همین تخت مرتب شده به شما دلگرمی می دهد که فردا روز بهتری خواهد بود.

 

شماره 5

تصمیم بگیرید که به یک نفر کمک کنید. نگویید هرکسی که با آن برخورد می کنید مشکلی دارد که شما از آن آگاه نیستید. مهربان و مفید باشید و انرژی همدردی، عشق و مهربانی تان را روی دیگران سرمایه گذاری کنید و بدانید که وقتی خودتان به آن نیاز داشته باشید، بیشترش به شما بر میگردد. 

  کلیپ انگیزشی اهدافت را بنویس و شفافش کن - جول اوستین

همچنین سعی کنید که یک تمرین معنوی در کارهای روزمره تان قرار دهید، یک ارتباطی عمیق تر که درون شما روشن می سازد، در نتیجه می توانید بیرون تان را هم روشن تر سازید و پس از انجام تمام این کارها یادتان باشد که هر صبح چالش هایی را با خود به همراه می آورد و هر غروبی دانش و تجربه را برای ما به بار می آورد که با آن آماده هستیم تا دو هدیه ای که داریم را روز بعد باز کنیم، اگر به ما اجازه داده شود.

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرتضی دهداری
مرتضی دهداری
1 سال قبل

سلام ودرود فراوان
بزرگوار اولا خیلی کار بزرگی انجام میدهیم وخدابهتون برکت بده
اگه ممکنه بیشترازاستاد گودال سیمیناربزارید

B
B
10 ماه قبل

درود فراوان
بسیار نگرش عالی هست. شکرگذاری زندگی ادمو عوض میکنه