آیا کتاب راز حقیقت دارد؟ | نقد کتاب راز + نظر بزرگان در مورد راز

بفرست برای دوستت
آیا کتاب راز حقیقت دارد؟

فهرست مطالب

برای پاسخ به این سوال که آیا کتاب راز حقیقت دارد ، بهتر است تصور کنید همه افراد موفق چیزی را می دانستند که شما آن را نمی دانستید، چیزی که آنها را قادر می ساخت تا ثروت زیادی را جمع کنند و زندگی طولانی، سالم، شاد و به طور بالقوه عاری از بیماری داشته باشند.

جالب است بدانید که تمام افراد موفق از جمله مجری برنامه تاک شو اپرا وینفری از اصول و قوانین کتاب راز اثر راندا برن Rhonda Byrne در جهت رشد و قدرت مثبت اندیشی در سطح بالا استفاده می کنند.

شاید شما از خودتان بپرسید که آیا قانون جذب واقعیت دارد؟ برای پاسخ به این سوال لازم است تا پایین این مقاله با ما همراه باشید.

 

رسیدن به رویاها

به طور خلاصه، اگر فکر می‌کنید، چیزی را می‌خواهید و آن را با تمام وجود احساس می‌کنید، این رویا می‌تواند مال شما باشد. این رویا می تواند سلامتی شما، ماشین BMW جدید، یا حتی خرید یک خانه بسیار مدرن در بهترین نقطه جهان باشد. بزرگانی مانند افلاطون، لئوناردو داوینچی، گالیله، بتهوون، انیشتین و بسیاری دیگر باور داشتند که کتاب راز حقیقت دارد.

 

نظریه آن تیلور در مورد اینکه آیا کتاب راز حقیقت دارد؟

آن تیلور، نویسنده کتاب “اسرار جذب و موفقیت کوانتومی در کلیولند” توضیح می دهد که کتاب راز در واقع شکل عملی فیزیک کوانتومی است. همچنین او باور دارد کتاب راز، قانون جذب و رسیدن به انرژی مثبت در زندگی تمام افراد است.

او توضیح می دهد که طبق فیزیک کوانتومی، همه ما فرکانس ها یا ارتعاشات انرژی قابل اندازه گیری را ایجاد می کنیم. آن تیلور می‌گوید: «ما انرژی را در احساسات، باورها و افکار خود یافت می کنیم، و این انرژی منبع تمام چیزهایی و کسانی است که ما در زندگی خود جذب می‌کنیم و به ما حس خوبی را منتقل می کند».

او می‌گوید: «اگر همیشه افسرده هستم، فرکانس ها یا ارتعاشات انرژی منفی را در زندگی خود ایجاد می کنیم و این امر باعث می شود که ما همیشه افراد افسرده‌ تر از خودمان را به سمت خود جذب کنیم و در موقعیت هایی قرار بگیریم که ما را بیش از گذشته افسرده می کند». این موضوع همان تطبیق انرژی است.

همچنین آن تیلور می گوید: کتاب راز به ما یاد می دهد که “ما نباید تنها آرزوی چیزی را داشته باشیم، بلکه ما باید به آن فکر کنیم، روی آن تمرکز کنیم، شرایط را درک کنیم و انرژی های خود را تغییر دهیم”.

برای مثال ناباروری را در نظر بگیرید. او می‌گوید: «اگر برای رسیدن به چیزی مانند بچه دار شدن، عجله دارید و ناامید هستید، اضطراب و ناامیدی شما را از خواسته تان دور می‌کند. “شما باید سعی کنید اضطراب و ناامیدی را از خود دور کنید و آن را رها کنید. اگر آرام باشید، مضطرب نباشید و وسواس نداشته باشید، احتمال بارداری بیشتر می شود.”

  جملات انگیزشی جیم ران

 

نظریه امی اپلبام در مورد اینکه آیا کتاب راز حقیقت دارد؟

امی اپلبام، یک هیپنوتراپیست معتبر در لس آنجلس است. او می گوید کتاب راز بیان کننده حقایق قانون جذب است. طبق گفته های این کتاب “قانون جذب در مورد جذب آنچه می خواهید است. در واقع این قانون مانند آهنربا، تنها چیزی را که روی آن تمرکز می کنید به سمت شما جذب می کند.”

“اگر روی مسائل منفی یا مشکلات زندگی خود تمرکز کنید، زندگی شما “مشکل” خواهد بود. همچنین اگر روی راه حل ها و آنچه می خواهید تمرکز کنید، زندگی شما “آسان” خواهد بود.

امی اپلبام هشدار می دهد، “شما فقط با نشستن در یک اتاق و فکر کردن به آنچه که می خواهید دست پیدا نمی کنید. کلید رسیدن به رویاها و خواسته ها عمل است.

بنابراین اقدامات شما باید با تفکر شما همسو باشد. در صورتی که شما روی کاناپه بنشینید و تنها زندگی رویای خود را تماشا کنید، هیچ چیز ساخته نمی شود.

 

درمان بیماری جان اساراف

جان اساراف، مدیر عامل شرکت  One Coach در حوزه مشاوره مستقر در سن دیگو به کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک کمک می کند تا سود خود را افزایش دهند، گفته شده است که او از قدرت کتاب راز برای درمان کولیت اولس.راتیو “، یک بیماری ناتوان کننده که با التهاب روده بزرگ و اسهال همراه است” خود استفاده کرده است

جان اسراف در سن 21 سالگی روزانه 20 قرص مصرف می‌کرد، واکسن‌های استروئیدی دریافت می‌کرد و روزانه دو بار تنقیه برای درمان این بیماری انجام می‌داد. او که از این رژیم ناامید شده بود، بنابراین شروع به تجسم بدنش به صورت کاملا سالم کرد، جملات تاکیدی در این زمینه را روزانه تلاوت کرد، مدیتیشن انجام داد و رژیم غذایی ملایم مملو از ویتامین ها و مواد معدنی مصرف کرد. او حتی تمام قرص هایش را در اقیانوس ریخت.

جان اسراف که در نسخه کتابی و سینمایی راز درباره این موضوع صحبت می کند، می گوید: «در سه هفته، علائم من به طور قابل توجهی بهبود یافت و تا پنج هفته به حالت عادی برگشتم.

برای من، این موضوع یک بیداری بزرگ از قدرت ذهن و اولین درس واقعی در زندگی بود، زیرا در طول این مدت متوجه شدم که همه چیز در زندگی وابسته به انرژی است. انرژی، افکار و ارتعاشات بدن را کنترل می کند و تمام سلول های بدن به این افکار پاسخ می دهند.

  خلاصه کتاب مانیفست قهرمان هر روزه اثر رابین شارما

به گفته اسراف، افکار و محیط ما علیرغم آنچه در ژن ماست، می تواند بیماری را معکوس کرده و از آن پیشگیری کند.

او می‌گوید: «همه ما توانایی این را داریم که خودمان را درمان کنیم. ما داروخانه‌ای باورنکردنی در مغز خود داریم که می‌تواند مواد شیمیایی قوی‌تری نسبت به هر داروی شیمیایی که برای انسان شناخته شده است تولید کند. در مقابل، افکار منفی بطور مداوم مواد شیمیایی منفی را به جریان خون ارسال می کند.”

 

دیدگاه پزشکان در مورد حقیقت کتاب راز

دکتر گیلبرت راس مدیر اجرایی و مدیر شورای پزشکی در نیویورک است. او می گوید: “مطالعات نشان داده افرادی که خوش بین هستند نسبت به افرادی که دیدگاه بدبینانه دارند بهتر عمل می کنند. اما کتاب راز به نظر من خوب نمی باشد زیرا هیچ مبنای علمی برای آن وجود ندارد”.

او می‌گوید: “کسانی که سعی می‌کنند به هر نحوی حتی با دلایل دور از ذهن بیماران را متقاعد و امیدوار کنند، سخت در اشتباه هستند. زیرا قانون جذب نمی تواند جایگزین مناسب برای ارزیابی و مراقبت های پزشکی باشد”.

دکتر استفن بارت، روانپزشک بازنشسته در آلن تاون با نظر دکتر گیلبرت راس موافق است. او می‌گوید: «هیچ مدرک علمی به جز تمرین‌های گاه به گاه برای آرام‌سازی ذهن مبنی بر اینکه تفکر می‌تواند بیماری را تغییر دهد  وجود ندارد. دکتر استن بارت می گوید افکار هیچ ربطی به فیزیک ندارد. زیرا افکار در مورد مفهومی از انرژی صحبت می کنند که قابل اندازه گیری نیست».

او تاکید می کند: «انرژی موجود در فیزیک را می توان به روش های مختلفی اندازه گیری کرد. قانون جذب در مورد انرژی خیالی صحبت می کند و ایده های آن برای درمان یک ادعای کلاهبرداری کلاسیک است».

 

نظریه جیمز آرتور ری در مورد اینکه آیا کتاب راز حقیقت دارد؟

کارآفرین جیمز آرتور ری، رئیس و مدیر عامل شرکت بین المللی جیمز ری در کالیفرنیا، اخیراً در برنامه Oprah درباره کتاب راز صحبت کرد.

ری، نویسنده چندین کتاب در زمینه علم موفقیت است. او می گوید: “طبق اصول علمی، راز همان قدرت جذب انرژی است. انرژی های یکسان جذب همدیگر می شوند و انرژی های متفاوت از هم دفع می شوند.

به عنوان مثال، “اگر دائماً فکر می کنید و احساس می کنید شکست خورده اید، و براساس همین افکار و احساسات عمل می کنید، هرگز شکوفایی را تجربه و خلق نمی کنید.”

وقتی صحبت از بیماری‌های مزمن به میان می‌آید، ری می‌گوید: مایکل جی فاکس نمونه‌ای عالی برای تفهیم قدرت جذب انرژی است. فاکس مبتلا به بیماری پارکینسون است و افراد بسیاری می گویند که او به خاطر بیماری پارکینسون خود سپاسگزار است و زندگی برای او غنی تر شده است.

  خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هوندا

علاوه بر این، ری می‌گوید: راز به هر کسی که قانون جذب را تمرین می کند، احساس آرامش هدیه می دهد و زندگی او کیفیت بهتری دارد. همچنین فردی که دارای بیماری مزمن است از طریق قانون جذب کاملا بهبود پیدا می کند.

جیمز آرتور ری می گوید کسانی که به قانون جذب اعتقاد دارند، به صورت ناخودآگاه خدا بیماریشان بهبود پیدا می کند، در واقع آنها بهتر می‌شوند، کمتر بیمار می‌شوند و بهتر عمل می‌کنند.

همچنین او هشدار می دهد، “تنها فکر کردن در مورد سلامتی کافی نیست، بلکه باید با ورزش یا رژیم غذایی سالم یا در برخی موارد با مصرف داروها و توصیه های پزشک متخصص به سلامتی دست پیدا کنید. “عمل بدون اعتقاد بیهوده است.”

 

نظریه جودی ویلیامسون در مورد اینکه آیا کتاب راز حقیقت دارد؟

جودی ویلیامسون، مدیر مرکز یادگیری جهانی ناپلئون هیل در دانشگاه پردو کالومت در هند، در یک سخنران انگیزشی توضیح می دهد که کتاب راز به کار بردن قانون جذب برای موفقیت نیست.

هیل با بیش از 500 نفر از موفق ترین تاجران خودساخته آمریکا مصاحبه کرد تا رازهای موفقیت آنها را کشف کند.

یکی از اصول هیل شامل درس گرفتن از ناملایمات و شکست است. ویلیامسون می‌گوید: “وقتی دچار شکست یا هر نوع آسیبی می‌شوید، این را بدانید که خوبی در درون بدی وجود دارد.”

او می‌گوید: اگر نگرش ذهنی مثبت داشته باشیم، می‌توانیم به هر چیزی در زندگی دست پیدا کنیم. کتاب راز به تنهایی سرطان را درمان نمی کند، اما نگرش امیدوارانه ممکن است به فرد این امکان را بدهد که به دنبال درمان هایی باشد که ممکن است قبلا به سراغ آن نرفته باشد.

 

آیا کتاب راز به انسان صدمه می زند؟

دکتر نیل فیور روانشناس مقیم برکلی، و نویسنده کتاب قوی ترین خود را بیدار کنید و از استرس، درگیری درونی رها شوید، خاطرنشان می کند: افکار و احساسات نادرست باعث ایجاد استرس بیشتر افراد، بیماری های مزمن و نگرانی می شود.

به گفته دکتر فیور، کتاب راز باعث می‌شود افراد از احساسات واقعی خود مانند افسردگی، غم، عصبانیت و ناراحتی بترسند. این مسئله اشتباه و برخلاف تحقیقات انجام شده در مورد فواید ابراز احساسات منفی است. انسان باید در شرایط گوناگون به صورت کنترل شده احساسات مثبت و منفی خود را ابراز کند.

 

باب پراکتور در مورد راز چه گفته است؟

باب پراکتور می گوید کتاب راز به شما قانون جذب را یاد نمی دهد، بلکه فقط به شما این آگاهی را می دهد که قانون جذب وجود دارد.

 

Rating 4.60 from 10 votes

نقشه راه قانون جذب

باب پراکتور

11 قسمت

۰۴:۰۱:۴۰

249000 تومان
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا شمس
سارا شمس
1 سال قبل

بی نظیررررره… من به کمک راهکارهای این کتاب+کتاب معجزه راندا برن تونستم تعدادی از آرزوهایی که واسم محال بودن رو بدست بیارم. (یه جورایی لازم و ملزوم همدیگه هستن)
شاید باورش واستون سخت باشه اما من دراولین روز بکاربردن این راز ( ( ( (درهمان روز اول😀) ) ) اولین ارزوم رقم خورد
این کتاب به شما یادمیده که چطور با کمک قدرت ذهن خودتون بهترین اتفاقات ممکن زندگیتون رو رقم بزنین
در جایی از این کتاب میخونیم:
هرآنچه که وارد زندگی تو میشود، درواقع تو خود ان را به سمت زندگی ات جذب میکنی و آن به واسطه‌ی تصاویری که در ذهنت جای دارند به سمت تو جذب میشود.

یگانه منفرد
یگانه منفرد
1 سال قبل

با سلام… کتاب راز یک کتاب بسیار عالیه. من الان تقریبا تا نصفش رو خوندم خیییلی روی طرز فکرم تاثیر گذاشته. به بچه هام همش توصیه میکنم که الان که در سن نوجوانی هستن این کتاب رو بخونن. مطمئنم مردم به دو دسته تقسیم میشن یک دسته اونایی که کتاب راز رو با دقت خوندن و دسته‌ی دیگه اونایی که نخوندنش و یا اینکه خیلی سطحی خوندنش 😊😄

پوریا گلزار
پوریا گلزار
1 سال قبل

من کتاب زیاد خوندم اما شاید این بهترین کتابی بود که تا به حال خوندم چی بگم هیچ کتابی تا حالا یاد ندارم بسرعت حتی جملاتی که از دهانم میاد بیرون رو تغییر بده من خوشحال و سپاسگذارم که راز را کشف کردم. انگار وارد یه سرزمین دیگه شدم. سپاسگذارم از شما والسلام

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×