آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

بفرست برای دوستت
آیا قانون جذب واقعیت دارد

فهرست مطالب

در چند سال اخیر، قانون جذب کارامدترین قانون در جهان بوده است و نتایج مثبت زیادی را به همراه داشته است. سوالی که اذهان عمومی را درگیر می کند این است که آیا قانون جذب واقعیت دارد؟ در سال 2006 قانون جذب برای پاسخ به این سوال به عنوان یک راز فعالیت خود را آغاز نمود و در همین راستا به عنوان یک جنبش جهانی پیشرفت زیادی را به همراه داشت.

قدرت دیدن آنچه را که انسان می‌خواهد و نشان دادن آن در زندگی‌ شبیه به یک کمیک مارول یا همان جنگ پنهان است. اکنون، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان ادعا می‌کنند که قانون جذب واقعیت دارد و زندگی آن‌ها را تغییر داده است بنابراین شما می‌توانید داستان‌های بی‌شماری از قانون جذب را مطالعه کنید.

 

آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

قانون جذب یک دروغ بزرگ

در همین لحظه، زندگی شما توسط نیروهای جهانی هدایت می شود و تحت تأثیر قرار می گیرد. این در حالیست که شاید شما از آنها آگاه نباشید. پیش از این گفتیم که قدرتمندترین نیروی جهانی، قانون جذب است. درست مانند قانون گرانش، این قانون همیشه در حال اجراست و زندگی شما را بیش از آنچه تصور می کنید تحت تاثیر قرار می دهد.

خبر خوب این است که وقتی از این قانون جهانی آگاهی پیدا کردید، می توانید یاد بگیرید که چگونه از آن برای تغییر زندگی خود در جهت بهتر شدن کیفیت زندگی استفاده کنید.

هر لحظه از روز، شما به طور فعال با قانون جذب در ارتباط هستید. بنابراین شما به وسیله قانون جذب، چه آگاهانه چه به صورت ناخودآگاه، در حال ساختن آینده خود هستید. هنگامی که شما می دانید چگونه از قدرت قانون جذب در زندگی خود استفاده کنید، می توانید افکار و اعمال خود را به گونه ای هدایت کنید که به شما این امکان را بدهد تا بدون زحمت آنچه را که می خواهید جذب کنید.

ممکن است در حال حاضر فکر کنید، آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

در این مقاله، ما عمیقاً به قانون جذب، تجسم، تجلی یا هر چیزی که می خواهید آن را بنامید، می پردازیم.

 

آیا قانون جذب علمی است؟‌

از نظر علمی، هیچ مدرک مشخصی وجود ندارد که بگوید قانون جذب واقعاً وجود دارد. طرفداران این قانون می گویند قانون جذب توسط نظریه هایی از فیزیک کوانتومی پشتیبانی می شود که نشان می دهد این “قانون” دارای یک عنصر پرانرژی و ارتعاشی است.

هالی، پژوهشگر سلامت معنوی، می‌گوید: این اصل، جذب شباهت ها است. در واقع ما آنچه را که در جهان منتشر می‌کنیم، پس می‌گیریم، زیرا همه چیز، حتی افکار و احساسات، دارای ارتعاش هستند.

با این باور که ما قبلاً به خواسته‌های خود رسیده‌ایم، فرکانس و ارتعاش منطبقی را به جهان وارد می‌کنیم که به نوبه خود آن را به سوی ما جذب می‌کند.

هیچ مطالعه علمی وجود ندارد که به طور قطعی وجود قانون جذب را اثبات کند. با این حال، برخی تحقیقات برای حمایت از تفکر مثبت و تجسم وجود دارد.

یک بررسی در سال 2005 نشان داد که افرادی که دارای عاطفه مثبت هستند بیشتر از سطوح شادی و موفقیت لذت می برند.

بررسی دیگری در سال 2010 نشان داد که تجسم خواسته های شما احتمال واقعی شدن آنها را افزایش می دهد.

اگرچه در مورد قانون جذب پشتیبانی علمی وجود ندارد، اما بسیاری از مردم در سراسر جهان به قانون جذب اعتقاد دارند و از آن در زندگی روزمره خود استفاده می کنند.

  ساخت ذهنیت ثروتمند به سبک دن لاک

 

واقعیت قانون جذب از نظر فلاسفه

در مورد قانون جذب اولین بار در کتاب Isis Unveiled توسط هلنا بلاواتسکی فیلسوف روسی صحبت شد. ابتدای کتاب در مورد قدرت جذب در جهان است.

اگر شما بخواهید در یک قانون واحد همه اجسام و حرکات آنها را در آغوش بگیرید، اگر به دنبال کلمه ای برای توضیح در پانورامای وسیع جهان هستید، اگر به دنبال یک هارمونی شگفت انگیز هستید، اگر به دنبال جایی هستید که همه از امپراتوری یک نیروی واحد اطاعت می کنند باید روی قدرت جاذبه تمرکز کنید. این شیوه تفکر عصر جدید است که در آن انرژی مثبت، افراد مثبت را جذب می کند.

این نگرش 10 سال بعد توسط روزنامه نگاری به نام پرنتیس مولفورد با عنوان قانون موفقیت توسعه یافت. و در سال 2006 در کتاب پرفروش The  Secret  اثر Rhonda Byrne مورد استفاده گسترده‌ تری قرار گرفت.

قانون جذب باورهای مثبت افراد را برای تشویق کارمای خوب ترویج می کند. در واقع، قانون جذب کمی شبیه روش چابک باطنی است: مفهومی مبهم با بسیاری از تمرینات به همان اندازه مبهم است.

یکی از محبوب ترین آن ها این است که یک مانترای مثبت را انتخاب نمایید و در طول روز با خودتان تکرار کنید. به عنوان مثال: “من می توانم نه بگویم”، “من در روابط حرفه ای خود موفق هستم”، “من لایق افزایش حقوق هستم.” به این موارد تاکیدات مثبت می گویند.

این تمام راه نیست. اگر می‌خواهید آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کنید، باید موفقیت را تجسم کنید. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید ثروتمند شوید و در دبی زندگی کنید، فقط با خودتان تکرار کنید که به سادگی می‌توانید این را جذب کنید. تصور کنید که در صحرا سوار یک دوچرخه چهارچرخ هستید یا یک استیک پوشیده از طلا می خورید و مهمتر از همه، به این فکر کنید که ثروت چقدر خوشبختی برای شما به ارمغان می آورد.

 

قانون جذب دروغ بزرگ

خیلی ها اعتقاد دارند که قانون جذب یک دروغ بزرگ است و آن را نقد می کنند. ولی دقت نمی کنند که خودشان ناخودآگاه دارند در زندگی روزمره شان از این قانون استفاده می کنند.

در اینکه قانون جذب را خیلی بزرگ و عجیب و غریب کرده اند یا مثل یک راز آن را نشان داده اند، شکی نیست. در اینکه خیلی ها با این بزرگنمایی ها خواستند فقط پول به جیب بزنند هم شکی نیست ولی فراتر از تمام این ها قانون جذب واقعیت دارد چرا که قانون جذب چیزی نیست جز:

تمرکز… بله، قانون جذب به صورت خیلی ساده می گوید روی خواسته ات تمرکز کن تا راه ها و ایده های رسیدن به آن به ذهنت برسد و در نهایت با اقداماتی که انجام می دهی می توانی در عالم واقعیت به خواسته ات دست پیدا کنی.

پیشنهاد می کنم تعریف دن لاک از قانون جذب را بشنوید، خیلی ساده می توانید این قانون را درک کنید:

 

آیا قانون جذب واقعیت دارد یا مد روز است؟

قبل از بیان این موضوع باید بگوییم که هنوز یک سوال بزرگ وجود دارد: چگونه موفقیت قانون جذب را توضیح می دهید؟ موفقیت قانون جذب یک مطالعه علمی نیست.

  6 عادتی که پارادایم شما را تغییر می دهند

پس چرا بسیاری از مردم آن را باور می کنند؟ پروفسور روانشناس و نویسنده ایو الکساندر تالمن، قانون جذب را به عنوان یک کنش فردی به ارمغان می آورد و توضیح می دهد که «این قانون افراد را کنترل می کند، آن‌ها را متقاعد می‌کند که عاملیت خود را به دست می‌آورند و این احساس را به آنها می‌دهد که یک بازیکن واقعی در جهان هستند.»

همه مطالبی که شما را به پذیرش قانون جذب ترغیب می کند به عنوان یک راز در بازار عرضه می شود که منجر به شادی حتمی شما می گردد. قانون جذب از همان روش‌هایی استفاده می‌کند که کتاب‌های الکترونیکی آن را بیان می کنند. هدف این کتاب ها بیان روشی ساده، قابل دسترس برای همه در راستای ثروتمند شدن و رسیدن به موفقیت بدون نیاز به مهارت است.

کتاب ها و تجربیات افراد گونان در زمینه قانون جذب به عنوان یک راز در راستای تغییر سبک زندگی است و بسیاری از افراد را علی‌رغم اینکه هیچ پیشینه علمی ندارد مجذوب و فریفته خود می کند.

سارا بزنسون روانشناس می گوید:

“من فکر می کنم که قانون جذب وابسته به امور معنوی است و در زندگی افراد برای رسیدن به موفقیت نقش پررنگی دارد.”

 

قانون جذب از نگاه نگرش نیک

معانی زیادی از  LoA یا همان قانون جذب در اینترنت وجود دارد، اما تعریف قانون جذب از نگاه نگرش نیک به شکل زیر است:

هر چیزی را که فکر می‌کنید و هر آنچه را که به دنیا عرضه می‌کنید، دقیقا همان چیزی است که شما آن را جذب می‌کنید.

اکثر افرادی که از قانون جذب پیروی می کنند اینطور استدلال می کنند که اگر شما بیشتر بخندید، افراد بیشتری به شما پاسخ خواهند داد. اگر به افراد بیشتری کمک کنید، افراد بیشتری به شما کمک خواهند کرد.

آنها بر این باورند که اگر زندگی رویایی را در حال استراحت کردن یا خوش گذراندن در ساحل تصور کنند آنگاه به طرز جادویی این اتفاق برایشان خواهد افتاد.

قانون جذب یک اصل جهانی است که بیان می کند هر چیزی را که روی آن تمرکز کنید به زندگی خود جذب خواهید کرد. هر چیزی که انرژی و توجه خود را به آن اختصاص دهید همان چیزی است که به شما باز خواهد گشت.

وقتی روی فراوانی چیزهای خوب در زندگی خود تمرکز کنید، به طور خودکار چیزهای مثبت بیشتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد. اما اگر روی افکار منفی متمرکز شوید و فقط روی چیزهایی که در زندگی کمبود دارید تمرکز کنید، در نهایت منفی‌گرایی را به زندگی خود جذب خواهید کرد و آنچه بیشتر از همه می‌خواهید همچنان از شما دور خواهد شد.

 

آیا قانون جذب واقعیت دارد یا یک اشتباه است؟

در هسته قانون جذب، این اصل فقط یک کلمه فانتزی برای تجسم است. صرفاً تجسم، شما را از هدف نهایی دور می کند. در واقع قانون جذب مسیر اهداف و موفقیت شما را تعیین می کند. اگرچه قانون جذب مفهومی قدرتمند است، اما تنها ابزاری برای کمک به شما در راه رسیدن به موفقیت نیست.

  زندگینامه ناپلئون هیل + ویدیوهای آموزشی کمیاب

افرادی که با  LoA یا همان قانون جذب موفق می شوند از این چشم اندازها استفاده می کنند تا میل و اشتیاق خود را برای انجام کارها به صورت روزانه از دست ندهند. کافی است آنها برای رسیدن به اهدافشان به این فکر کنند که روزی به آن هدف و جایگاه خواهند رسید، همین فکر آنها را وادار به انجام اهدافشان می کند.

در مورد مثال استراحت و خوش گذراندن در ساحل دو دیدگاه مجزا وجود دارد:

دیدگاه اول: یک نفر با هدف بودن و لذت بردن در ساحل به این فکر می کند که برای رسیدن به آن نقطه باید هر روز خود را در ساحل تصور کند.

دیدگاه دوم: شخص دیگری می داند برای رسیدن به این امکان (لذت بردن و دراز کشیدن در ساحل) باید مقدار مشخصی پول یا آزادی داشته باشد.

هر دو نفر می‌دانند که باید مهارت‌های خاصی را در خود توسعه دهند یا یک کسب‌ وکاری را ایجاد کنند و تا زمانی که به سبک زندگی رویایی خود برسند، باید به طور مداوم تلاش کنند.

به نظر شما کدام یک از این دو عاشق استراحت در ساحل 3 سال دیگر جلوتر خواهند بود؟

یکی از اصول کلیدی در فیزیک این است که انرژی را نمی توان از هوای رقیق ایجاد کرد. انرژی فقط از یک شکل به شکل دیگر منتقل می شود.

تنها با این عبارت، مشخص می شود که شما نمی‌توانید برای رسیدن به اهدافتان فقط فکر کنید بدون آنکه برای رسیدن به آن انرژی بگذارید و تلاش کنید و تنها انتظار داشته باشید که آن چیز برای شما ظاهر شود.

اولین گام برای رسیدن به موفقیت عمل است اما همه چیز نیست. یک روز شما هم به وسیله عزم و اشتیاق و پایبندی به جایی می‌رسید که می‌خواهید. زیرا آرزوها تنها با عمل محقق نمی شوند و تا زمانی که این ایده را محکم در ذهن خود بکارید، قانون جذب هرگز به شما کمکی نخواهد کرد.

 

نتایج نهایی

قانون جذب در نهایت زمانی موثرتر است که برای هر کاربر شخصی سازی شود. چه به قانون جهانی اعتقاد داشته باشید چه نداشته باشید، این را باید بدانید که هیچ کس نمی تواند علیه قدرت مغز انسان بحث کند.

هدایت قدرت مغز به سمت افکار مثبت، نه افکار منفی، همیشه برای انسان مفید است. اگر فکر می کنید که امروز از اهداف خود فاصله گرفته اید، تمرین کنید و خود را در حال رسیدن به هدفتان تصور کنید. ممکن است از نتایج بدست آمده شگفت زده شوید.

به یاد داشته باشید، قانون جذب ابزاری است که شما را به اندازه کافی مشتاق می کند تا مسیرتان را دنبال کنید و به اهداف خود برسید.

امیدوارم، سایت نگرش نیک به وسیله نگارش این مقاله قانون جذب، شما را به اندازه کافی در مورد چگونگی شکل گیری تغییر در سبک زندگی به وسیله قانون جذب آگاه کرده باشد. الان دیگر شما می دانید واقعیت این است که یک چشم انداز به خودی خود زندگی شما را تغییر نخواهد داد. این دیدگاه را در ذهن خود حفظ نمایید و روی اهداف نهایی خود تمرکز کنید.

مثل همیشه بابت مطالعه این مقاله از شما عزیزان سپاس گزارم. اگر از این مطلب لذت بردید حتماً نظر خود را برای من بنویسید.

Rating 4.25 from 8 votes

نقشه راه قانون جذب

باب پراکتور

11 قسمت

۰۴:۰۱:۴۰

249000 تومان
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبین زند
مبین زند
1 سال قبل

سلام کسی میدونه من از کجا باید قانون جذب رو یاد بگیرم؟ چون من فقط مقاله درباره قانون جذب میخونم ولی خیلی سوال برای من پیش میاد

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  مبین زند
1 سال قبل

سلام دوست خوبم، انتهای همین مقاله نقشه راه یادگیری قانون جذب رو ببین و این مسیر رو گام به گام طی کن. اول اشتراکت رو از طریق دکمه قرمز رنگ زیر نقشه راه که بالا می بینی، تهیه کن تا بتونی به آموزش های ویدیویی دسترسی پیدا کنی.

پوریا گلزار
پوریا گلزار
1 سال قبل

عرض ادب و احترام
قانون جذب یک قانون از قوانین جهان است ولی متاسفانه در جهان این موضوع رو کمرنگ و بی اهمیت جلوه دادند .ممنون از مقاله عالیتون.

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  پوریا گلزار
1 سال قبل

درود بر شما، بله متاسفانه، امیدوارم بتونی این قانون رو به صورت کاربردی توی نگرش نیک یاد بگیری و برات مفید باشه.

سیما شمس
سیما شمس
1 سال قبل

سلام و خسته نباشید به سایت عالی نگرش نیک، این مقاله فوق العاده بی نظیر و کامل بود ، از خونده هر سطرش واقعا لذت بردم ، ممنونتونم.

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  سیما شمس
1 سال قبل

متشکرم، خوشحالم که برات مفید بود، مرسی از همراهیت

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×