قسمت اول

رئیس در ماشین بنتلی – قسمت 1

دن لاک در این ویدیو (زمان: 07:11) در مورد عادت های افراد ثروتمند صحبت می کند. این ویدیو اولین قسمت از مجموعه سریالی «رئیس در ماشین بنتلی» می باشد. در این قسمت دن لاک 3 تا از بهترین عادت های افراد ثروتمند را به شما یاد می دهد.

سریال رئیس در ماشین بنتلی - قسمت 1

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

آیا می دانید چرا از نظر مالی دست و پا می زنید؟

آیا می دانید چرا آخر ماه هیچ پولی ندارید؟

چون شما عادت افراد فقیر را دارید. افراد ثروتمند عادت های خیلی خیلی متفاوتی نسبت به افراد فقیر یا طبقه ی متوسط داریم.

امروز می خواهم این عادت ها را به شما یاد بدهم. ما چیزی هستیم که دائم تکرارش می کنیم، انسان ها با عادت ها ساخته می شوند.

دقت کرده اید که یک کار روزمره عادی را دوباره و دوباره و دوباره تکرار می کنید؟

ثروتمند شدن، یک فعل نیست، بلکه یک عادت است

به همین صورت، فقیر بودن هم یک فعل نیست. چیزی نیست که برای شما اتفاق بیفتد بلکه یک عادت است.

پس اجازه دهید 3 تا از بهترین عادت های افراد ثروتمند را به شما یاد بدهم.

عادت شماره 1

عادت شماره 1 افراد ثروتمند این است که آنها حساب پولشان را دارند. افراد فقیر حساب پولشان را ندارند. 

انها وقتی حقوقشان را می گیرند آن را در حساب بانکی شان قرار می دهند، پول را خرج می کنند، نمی دانند که چه هزینه هایی دارند، همینطور نمی دانند که پول چگونه جریان دارد.

افراد فقیر یک شغلی دارند و منتظر می مانند شاید یک بار در سال می بینند مالیات هایی که بدهکار هستند، چقدر از حقوقشان را باید بابت آن بدهند، به اعدادش نگاه می کنند، آنها حتی به آن اعداد لعنتی نگاه می کنند.

بعد می گویند «بسیار خب، این مقدار پس باید پرداخت کنم.» می بینند چقدر مالیات دارند و بعد پرداخت می کنند، همین.  شاید شاید در سال یکبار این کار را کنند.

ما افراد ثروتمند اینکار را انجام نمی دهیم، ما به طور منظم به اعدادمان نگاه می کنیم. ما از نظر مالی آدم های باسوادی هستیم. من تحلیلگر نیستم، اشتباه متوجه منظورم نشوید، من با مفهوم آن کار دارم. من به تصویر بزرگ فکر می کنم، آن را تصور می کنم. 

من خیلی خیلی مراقب هستم و همینطور آگاه هستم که پول من چطور در جریان است. من به اعدادم نگاه می کنم و هر روز وارد حساب بانکی ام می شوم و به جریان نقدینگی ام نگاه می کنم. نگاه می کنم که چقدر به دیگران پول پرداخت کردیم. 

  دوره آموزشی قانون 10 برابر (10X) - قسمت ۱

هر هفته با حسابدارم می نشینم و اموالم را بررسی می کنیم، هر هفته اموالم را بررسی می کنم. 

در بین تمام شرکت هایم، بررسی می کنم که چطور دارند کار می کنند.

چون چیزی که سنجیده شود، بهبود داده می شود.

پس عادت اول افراد ثروتمند حساب پولشان را به طور منظم دارند. 

✔ شما چند وقت یکبار پولتان را می شمارید

✔ چند وقت یکبار حساب بانکی تان را چک می کنید؟

✔ نه اینکه در موردش غر بزنید بلکه هر چند وقت یکبار تک به تک هزینه ها و درآمدهایتان را چک می کنید؟ 

✔ اینکه از کجا آمده اند؟

✔ آیا در حال رشد است؟

✔ روی چه چیزی باید کار کنید؟

✔ آن شاخص های کلیدی عملکرد چه هستند؟

✔ آیا به آن اعداد نگاه می کنید؟

پس این عادت شماره 1 است.

 

عادت شماره 2

افراد ثروتمند، اول برای خودشان پول کنار می گذارند. شما قبلاً این جمله را شنیده اید:

«آره دَن، می دانم، قبلاً این را شنیده ام که باید اول برای خودم پول کنار بگذارم» اما آیا می دانید واقعاً منظور از آن چیست؟

به این معنی نیست که اول بروید برای خودتان ماشین بخرید. به این معنی نیست که با آن پول به مسافرت بروید. به این معنی نیست که آن پول را برای سرگرمی تان نابود کنید «بله، من با این کار دارم به خودم پول پرداخت میکنم»، نه، این کار پرداخت پول به دیگران است.

وقتی یک ماشین می خرید، دارید به یک شرکت خودروسازی پول پرداخت می کنید. وقتی یک خانه می خرید، دارید به بانک آن پول را پرداخت می کنید. وقتی به مسافرت می روید، دارید به آژانس مسافرتی پول پرداخت می کنید، به هتل پول پرداخت می کنید، به شرکت هواپیمایی پول پرداخت می کنید.

اینکه اول به خودتان پول پرداخت کنید یعنی مقداری از پولتان را جدا کنید و آن را سرمایه گذاری کنید. 

منظورم این نیست که صرفه جویی کنید، اگر من را بشناسید و کارم را بشناسید، می دانید که در مورد صرفه جو بودن و کم ارزش بودن صحبت نمی کنم.

من دارم می گویم که درصدی از درآمدتان را جدا کنید و ابتدا آن را برای خود کنار بگذارید و آن را پس انداز کنید و بعد آن را سرمایه گذاری کنید. منظور من از پرداخت پول به خود این است.

  دوره شاه کلید ثروت - قسمت 1

اگر کتاب «ثروتمندترین مردِ بابل» را خوانده باشید، در آن نوشته که شما باید  10 درصد از درآمدتان را پس انداز کنید و 10 درصد آن را به خود پرداخت کنید.

اما من به شما میگویم که امروزه با توجه به بلایی که سر تورم دارد می آید و با توجه به اتفاقایت که در دنیا دارد می افتد، همه چیز گران تر شده است. پس اگر می خواهید ثروتمند شوید، پرداخت 10 درصدی به خود به هیچ عنوان کافی نیست. 

برایم مهم نیست در چه نقطه ای قرار دارید، با حداقل شروع کنید، با 10 درصد شروع کنید. برایم مهم نیست که 30 هزار دلار در سال درآمد دارید، 10 درصد آنرا به خود پرداخت کنید. اگر 40، 50 یا 60 هزار دلار در سال درآمد دارید، باز هم 10 درصد آن را به خود پرداخت کنید و وقتی درآمدتان بیشتر شد، می خواهم همچنین شما این مقدار 10 درصد را هم افزایش دهید. 

پس با 10 درصد شروع کنید و باید هدفتان این باشد که این ده درصد را به 15،  20، 30 و 40 برسانید تا جایی برسید که درآمد خیلی زیادی به دست می آورید و حالا فقط درصد کمی از درآمدتان را دارید خرج می کنید. 

این هدف شما باید باشد، این به معنای پرداخت به خود است. پس این عادت شماره 2 است، اول به خودتان پرداخت کنید.

عادت شماره 3

افراد ثروتمند همواره قدرت درآمدزایی شان را بهبود می دهند. چون ممکن است فکر کنید که «دَن، من می خواهم که اول به خودم پرداخت کنم، اما من به اندازه کافی پول در نمی آورم، فقط چند دلار درماه درآمد دارم، من حتی نمی توانم از عهده پرداخت قبض هایم بر بیایم، پس چطور می توانم اول به خودم پرداخت کنم؟» اول از همه، شما باید این عادت «اول پرداخت به خود» را کسب کنید.

 اگر ابتدا حتی درصد خیلی کم به خود پرداخت نکنید، وقتی که درآمدتان 30، 40، 50، 60 یا 100 هزار دلار در سال است، تضمین می کنم که اگر سالی 1 یا 2 میلیون دلار هم درآمد داشته باشید، باز هم اول به خودتان پرداخت نمی کنید.

این یک عادت است که دارم در موردش صحبت می کنم و برای انجام این کار، برای اینکه بتوانید که هر سال بیشتر و بیشتر و بیشتر به خود پرداخت کنید و آن را سرمایه گذاری کنید. باید توانایی درآمدزایی تان را افزایش دهید، باید راه هایی را پیدا کنید که بتوانید ارزش بیشتری به بازار کارتان اضافه کنید، چطور ارزش بیشتری به بازار کارتان اضافه کنید؟

  وبینار اعتماد به نفس - قسمت 1

بنابراین با این کار درآمدتان هر سال افزایش می یابد، اگر در خانه کار میکنید و کسب و کار خود را دارید و درآمد شما در 2، 3 یا 5 سال اخیر به نحوی ثابت بوده است، پس شرم بر شما!

این یعنی چیزی یاد نمی گیرید، این یعنی شما فکر نمی کنید، این یعنی شما رشد نمی کنید.

هرسال باید تلاش کنید درآمدتان و توانایی درآمدزایی تان را بهبود دهید و افراد ثروتمند همیشه دنبال راه هایی هستند که توانایی درآمدزایی شان را افزایش دهند و همچنین دنبال راه هایی هستیم که از اهرم ها استفاده کنیم تا کارمان را با اهرم پیش ببریم. 

شاید این اهرم، روابط ما باشد، شاید از طریق یادگیری مان باشد، بنابراین می دانم که ایده ها و استراتژی های بیشتری دارم و می توانم کاری که انجام می دهم را بهبود دهم.

شاید از طریق افراد بهتری است، می توانم افراد بهتری را وارد تیم خودم کنم تا بتوانیم در سطح بالاتری عمل کنیم. شاید از طریق بازاریابی باشد، چطور می توانم پیامم را به دنیای بیرون انتقال دهم؟

چطور می توانم پیشنهادی که دارم را به گوش مردم برسانم؟ ما دائم دنبال این اهرم ها هستیم، پس این ها 3 تا از بهترین عادت های افراد ثروتمند بودند. 

این ها را بفهمید، می خواهم با یک نقل خود شما را ترک کنم:

شما، آینده تان را مشخص نمی کنید، شما، عادت هایتان را مشخص می کنید و عادت های شما، آینده ی شما را مشخص می کنند.

برایم بنویسید که:

چه عادت هایی دارید که می خواهید از شرشان خلاص شوید؟ عادت هایی که شما را عقب می اندازند، عادت هایی که بعضی افراد فقیر آن را دارند، چطور از شر آن ها خلاص می شوید؟

چه عادت های جدیدی از افراد ثروتمند را می خواهید در خودتان پرورش دهید؟

این پایین در قسمت کامنت ها برایمان بنویسید. بگذار بدانم که این ویدیو چطور به تو کمک کرده است. بعضی اوقات شما کارهای من را دیده اید، حالا بگذارید من بدانم شما چکار دارید می کنید. 

من همچنین ویدیوهای خودم را چک می کنم، انجام دهید، ویدیوهای دیگر من را همین الآن ببینید تا دفعه بعد، شما را در ماشین بنتلی خودم می بینم.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها