دن لاک, محتوای رایگان

اگر وقت خود را الکی هدر می دهید، ببینید – دن لاک

چگونه وقت خود را هدر ندهیم

دن لاک در این ویدیو (زمان: 03:28) در مورد اینکه چگونه وقت خود را هدر ندهیم صحبت می کند و عواملی را که باعث اتلاف وقت ما می شوند را به ما نشان می دهد که با آگاهی از این موضوع می توانیم تا حدودی جلوی آن را بگیریم.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو

سوالی دارم از شما، آیا شما گاهی اوقات اهمال کاری می‌کنید، طوری که می‌دانید باید چه کار کنید اما نمی‌توانید خودتان را وادار به انجام کاری که ضروری است، کنید؟

یا گاهی اوقات انگیزه‌اش را ندارید، حس انجام آن کار را ندارید، چطور عمل می‌کنید؟ چطور حس ضروری بودن انجام کار را به زندگی‌تان اضافه می‌کنید؟

من می‌دانم که وقتی جوان هستیم فکر می‌کنیم که خیلی زمان داریم، فکر می‌کنیم که قرار است تا ابد زندگی کنیم اما زمانی که سن‌مان کمی بالاتر می‌رود می‌فهمیم که زمان محدودی را برای زندگی روی کره‌ی زمین داریم.

فرض کنیم این مهره نشان‌دهنده‌ی 1 سال از زندگی شماست، فرض کنیم که عمر میانگین ما 80 سال است و این نشان‌دهنده‌ی کل زندگی شماست، آیا می‌دانید ما به عنوان انسان، 26 سال از عمرمان را صرف خوابیدن می‌کنیم؟ درست است، 26 سال از عمرمان فقط صرف استراحت و خواب در رختخواب‌مان می‌شود، اما می‌دانید چه چیزی بیشتر شما را شوکه می‌کند؟

  5 کلمه ی متقاعدکننده برای کنترل ذهن - دن لاک

ما 7 سال دیگر را فقط در حال تلاش برای خوابیدن صرف می‌کنیم، تلاش می‌کنیم که بخوابیم. مدرسه، کار، اضطراب، استرس، خواب یک مسئله‌ی مهم در جامعه‌ی ما است.

بعد ما 11 سال از عمرمان را صرف تماشای تلویزیون و گشت ‌و گذار در اینترنت می‌کنیم، این هم رفت. 5 سال دیگر را صرف خوردن می‌کنیم چون نیاز به غذا و انرژی داریم.

حالا، ممکن است فکر کنید که زمان خیلی زیادی را در مدرسه می‌گذرانیم اما چه باور کنید چه نکنید، در دوره‌ی ابتدایی و متوسطه در مجموع و روی هم فقط 1 سال را در مدرسه می‌گذرانیم،

ما همچنین 1 سال از عمرمان را در ماجرای عشقی به سر می‌بریم، سر قرار رفتن، قرار گذاشتن می‌شود 1 سال دیگر. 1 سال را هم صرف ورزش می‌کنیم و اگر خیلی سلامتی برایتان مهم باشد، شاید 2 سال.

فرض کنیم مجبورید به محل کارتان رفت و آمد کنید و فرض کنیم که به طور میانگین 26 دقیقه‌ برای هر رفت و آمد به محل کارتان وقت صرف می‌‌کنید خب بعد از 40 سال، شما 1 سال کامل از زندگی‌تان را صرف رفتن به محل کارتان کرده‌اید، فقط در ماشین. کارمان تمام نشده است.

  داستان زندگیت رو از نو بساز - دن لاک

فرض کنیم می‌خواهید به یک چیز مهم دست پیدا کنید، می‌خواهید به یک متخصص تبدیل شوید، در هر صنفی؛ ورزش، سرگرمی، کسب و کار، هرکاری که بخواهید انجام دهید، به طور میانگین 7 تا 10 سال طول می‌کشد که در حوزه‌ی انتخابی‌تان تبدیل به متخصص شوید بنابراین این هم 10 سال دیگر که باید برای رسیدن به سطح خاصی سرمایه گذاری کنید.

خب ببینید، این تعداد سال هایی است که برایمان مانده است. همین چند سال را وقت داریم تا زندگی‌ای که می‌خواهیم را بسازیم، رابطه‌ای را که می‌خواهید بسازید، زندگی استثنایی‌ای‌ که می‌خواهید را بسازید، این تعداد سال ها به نظر شما زیاد است؟

و این در صورتی است که اشتباهات خیلی زیادی مرتکب نشوید، اگر شما هم مثل من باشید، من واقعاً زمان زیادی را برای شناخت خودم هدر دادم و من بدون مربی، بدون مشاور، سردرگم بودم و کلی اشتباه مرتکب شده بودم و بدهی بالا آورده بودم و این چند سالی از وقت شما می‌گیرد تا به حالت اول برگردید.

  تصویرسازی ذهنی باب پراکتور

این چیزی است که برایمان مانده است، بنابراین، این زیر بنویسید که:

قصد دارید انجام چه کاری را متوقف کنید تا وقت‌تان هدر نرود و چه کاری را می‌خواهید شروع کنید تا حس ضرورت انجام کار را در زندگی‌تان اضافه کنید؟

ویدیوهای دیگر از دن لاک را هم ببینید:

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها