داستان کوتاه

چگونه یک فرد انتقادپذیر باشیم؟

چگونه یک فرد انتقاد پذیر باشیم؟

چگونه یک فرد انتقاد پذیر باشیم؟

 

چندی پیش، خبرنگاری نظر مرا راجع به دو نفر پرسید. من گفتم که اصلاً آنها را نمی شناسم و هرگز چیزی درباره شان نشنیده ام. حرف من به نظرش خیلی بامزه آمد و کلی خندید.

پرسیدم آنها چه کسانی هستند؟ و او گفت که آنها رک ترین منتقدانند و همیشه درباره من حرف می زنند. او باورش نمی شد که من چیزی درباره آن دو نفر نشنیده باشم.

اما من این قانون را یاد گرفته ام که وقتم را با درگیر شدن در موضوعاتی که برایم مهم نیستند، هدر نمی دهم. یاد گرفته ام که منتقدان نمی توانند مرا از سرنوشتم بازدارند. آنچه آنها درباره من می گویند تعیین کننده شخصیت من نیست.

هر آنچه منتقدان تان درباره شما بگویند هیچ ربطی به ارزش شما ندارد. شما بنده خداوند بلندمرتبه اید. خالق جهان هستی در شما زندگی دمیده است. شما بذرهای عظمت را در درونتان دارید. تاجی از لطف الهی بر سر شماست. خداوند پیشاپیش با هر آنچه نیاز دارید، قدرتمندتان ساخته و تجهیزتان کرده است. وقت ارزشمندتان را به تلاش برای به دست آوردن دل مردم، پیروزی بر همه منتقدان تان و اثبات مهم بودنتان هدر ندهید.

  قانون پناهگاه

 

چگونه یک فرد انتقاد پذیر باشیم؟

 

این حقیقت را قبول کنید که بعضی از مردم هرگز شما را نمی پذیرند و شما نمی توانید هیچوقت نظر همه را جلب کنید. آنها هرگز به توانایی های شما توجه نمی کنند. اشکال ندارد، پریشان نشوید. خداوند همیشه افراد مناسبی را سر راهتان قرار می دهد تا پذیرای شما باشند. کسانی که خوشحالتان می کنند و کمکتان می کنند تا سرنوشتتان محقق شود.

اگر می خواهید پیروزمندانه زندگی کنید، باید بسیار مراقب وقت و توجه تان باشید. شما باید بدانید که چه افکار و نظرهایی را نادیده بگیرید. من با کمال احترام، به مردم می گویم که چه چیز را نادیده بگیرند.

اگر در محل کارتان با کسی مشکل دارید، می توانید تلاش تان را بکنید تا او را سر جای خود بنشانید، اما بدانید که اینگونه وقت و انرژی ارزشمندی را که باید صرف رسیدن به آرزوهایتان شود، از دست می دهید. کافیست چنین افرادی را نادیده بگیرید.

  داستان کوتاه قدرت کنترل ذهن

اگر یکی از اعضای خانواده هرگز ارزشی برای شما قائل نمی شود، می توانید اجازه دهید که این کار او ناراحت و پریشان تان کند یا اینکه نادیده بگیرید و بگویید: «اصلاً مسئله مهمی نیست، من به تأیید او نیازی ندارم. من از تأیید خداوند توانا برخوردارم.»

 

چطور انتقاد پذیر شویم؟

 

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید رضایی
مجید رضایی
5 سال قبل

عالی است