کتاب الکترونیکی

برایان تریسی – آیا شما به مدرک دانشگاهی نیاز دارید؟

مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی

در این فیلم برایان تریسی در مورد اینکه آیا برای موفق شدن در زندگی و کسب و کار به دانشگاه و مدرک تحصیلی نیاز است یا خیر، با شما صحبت می کند و به این سوال جواب می دهد که چگونه توانسته است بدون رفتن به دانشگاه این همه سال به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند؟

زمان: 3 دقیقه و 30 ثانیه

دانلود با حجم 10 مگابایت

متن فیلم برایان تریسی:

سلام من برایان تریسی هستم و امروز می خواهم با شما در مورد اینکه آیا برای موفق شدن به مدرک تحصیلی نیاز دارید یا خیر صحبت کنم، موضوعی که بسیار مورد بحث قرار گرفته است.

همانطور که می دانید من هرگز به دانشگاه نرفته ام و حتی از دبیرستان هم به سختی توانستم فارغ التحصیل شوم.  بعضی وقت ها به خودم می گویم که شاید بخاطر اینکه همیشه توی کلاس نفر آخر بودم باعث شد تا الان بتوانم موفق بشوم. به همین دلیل همیشه از من سوال می شود که چگونه توانسته ام بدون رفتن به دانشگاه این همه سال به موفقیت های بسیاری دست پیدا کنم؟

در سال های اخیر این سوال برای بسیاری از افراد پیش آمده که با افزایش هزینه ی تحصیلات صرف ده ها و شاید هزاران دلار برای تحصیلات دانشگاهی کار منطقی ای است؟ و اینکه آیا واقعا تحصیلات دانشگاهی برای دستیابی به موفقیت ضروری است؟

این را هم بخوانید:  برایان تریسی - زندگی بدون پشیمانی و افسوس

اگر جزو افرادی هستید که به تحصیلات دانشگاهی اعتقاد دارید به شما پیشنهاد می کنم که ابتدا این سوالات را از خودتان بپرسید: 

اهداف من چیست؟ چه کارهایی می خواهم در آینده برای زندگی ام انجام دهم؟ اگر جوابتان مثلا وکیل، دکتر یا دانشمند است، باید گفت که بله شما قطعاً برای وارد شدن به این گونه شغل ها به دانشگاه نیاز دارید، در غیر این صورت دستیابی به این اهداف میسر نخواهد بود. اما اگر شغل مورد نظرتان بیشتر در سبک هایی مانند آشپزی، روزنامه نگاری و یا بازاریابی است، گذراندن تحصیلات دانشگاهی برای موفقیت در این شغل ها ممکن است ضروری نباشد.

حتی اگر دانشگاه برای شغلی که می خواهید واردش شوید، ضروری نباشد، نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشیم این است که دانشگاه مزایایی دارد که در جای دیگر نمی توان از آن بهره مند شد. این فرصت مناسبی است که بتوانید خودتان را بهتر بشناسید و متوجه شوید که می خواهید وارد چه شغلی شوید. هم چنین با افرادی که می توانند در شغل آینده تان به شما کمک کنند نیز آشنا خواهید شد.

این را هم بخوانید:  مقاله دو زبانه سمینار 1 از جول اوستین

به همین دلیل بیشتر افرادی که دوران دانشگاه را گذرانده اند، می گویند که دوران دانشجویی یکی از بهترین تجربه های زندگی شان بوده و به آن ها درس های بزرگ زندگی داده است

حالا برای بعضی از ما اگر ندانیم که به چه کاری علاقه داریم ممکن است اهداف شغلی آینده مان واضح نباشد. اکثر ما در سن 17 یا 18 سالگی نمی دانیم که چه شغلی را در آینده به صورت طولانی مدت می خواهیم انتخاب کنیم و این امری کاملا طبیعی است، خود من پیش از اینکه دریابم چه کاری را به عنوان شغل اصلی ام می خواهم انتخاب کنم، کارهای مختلفی از جمله کارگری را امتحان کردم.

حقیقت این است که بعضی افراد زمان بیشتری را برای پی بردن به اینکه با زندگی شان چه کار می خواهند بکنند لازم دارند. ممکن است با عجله کردن در رفتن به دانشگاه وارد شغلی شوید که به آن علاقه نداشتید و شاید این موضوع را 5 تا 10 سال پس از آنکه عمرتان را صرف آن کرده اید بفهمید.

این را هم بخوانید:  مقاله موانع ثروتمند شدن (قسمت دوم)

وقت گذاشتن برای اینکه متوجه شوید واقعا از زندگی و شغل تان چه می خواهید، می تواند برای برخی افراد مفید و موثر واقع شود. امروزه بسته به نوع انتخاب تان افراد مشهور و موفق زیادی را بدون مدرک دانشگاهی می توان یافت. از نمونه های بارز آن می توان استیو جابز، ریچارد برانسون، ولفگانگ پاک و ثروتمندترین مرد جهان بیل گیتس و خیلی افراد دیگه ای را می توان نام برد.

بنابراین بهترین کاری که می توانید برای خود انجام دهید این است که زندگی تان را بر اساس تفکر دیگران راجع به توانایی هایتان تعریف نکنید و کاری که احساس می کنید برایتان بهتر است را انجام دهید.

اینکه فقط یک نفر با رفتن به دانشگاه موفق شده است، به این معنی نیست که این تنها راه موفق شدن است. آنچه که برای خود و اهداف آینده تان بهتر است را تعیین کنید و سپس تمام تلاش تان را بکنید تا به آنها برسید.

 

PDF

 

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها