10 تا از بهترین کتاب های اعتماد به نفس

بفرست برای دوستت
بهترین کتاب های اعتماد به نفس

فهرست مطالب

در این مطلب می خواهیم 10 تا از بهترین کتاب های اعتماد به نفس را به شما معرفی کنیم. این کتاب ها، استراتژی هایی را برای ایجاد، بهبود و افزایش اعتماد به نفس در اختیار شما قرار می دهند.

✔️ آیا اعتماد به نفس پایین، شما را از تبدیل شدن به بهترین نسخه خودتان باز می دارد؟

✔️ آیا رویاهایی دارید که به نظر نمی رسد به آنها برسید؟

✔️ آیا به دلیل عدم اعتماد به نفس از اقدام می ترسید؟

هر نویسنده ای سبک نوشتاری خاص خودش را دارد. برخی از آنها معتقد به استفاده از زبان قوی برای رساندن پیام خود هستند، در حالی که برخی دیگر در تلاش برای الهام بخشیدن و تغییر دیدگاه شما هستند. پس کتابی را انتخاب کنید که با سلیقه و نیاز شما مطابقت داشته باشد.

اگرچه عزت نفس و اعتماد به نفس با هم مرتبط هستند، اما یکسان نیستند.

اگر عزت نفس پایینی دارید، کتاب های عزت نفس ممکن است برای شما مناسب تر باشند. اعتماد به نفس حالتی از ذهن، احساس و شیوه ای از وجود است که می تواند به میل خود ایجاد شود. بنابراین، به نوعی، یک انتخاب است. وقتی این را درک کردید، می توانید اعتماد به نفس خود را در یک لحظه بدست آورید و هنگامی که بدانید چگونه این کار را انجام دهید، شروع به یافتن موفقیت های بیشتری خواهید کرد.

بهترین راه برای تثبیت واقعیت در ذهن شما، تبدیل شدن به یک دانشجوی با اعتماد به نفس است. اکنون لازم نیست در دانشگاه ثبت نام کنید تا دانشجو شوید. برای تبدیل شدن به یک دانشجوی با اعتماد به نفس تنها کاری که باید انجام دهید این است که:

مطالعه کنید. شما باید کتاب هایی با موضوع اعتماد به نفس را مطالعه کنید.

حالا از کجا باید شروع کرد؟

من فهرستی از بهترین کتاب ‌ها در زمینه ایجاد و تقویت اعتماد به نفس را در این مطلب در سایت نگرش نیک برای شما گردآوری کرده ‌ام.

 

10 کتاب برتر اعتماد به نفس

1- کتاب شکاف اعتماد به نفس نوشته راس هریس

عنوان انگلیسی کتاب: The Confidence Gap by Russ Harris

از انجام کاری که می خواهید می ترسید؟ آیا لازم است ابتدا اعتماد به نفس داشته باشید، سپس به اهداف خود عمل کنید؟ خرد متعارف به ما می گوید که بر ترس های خود غلبه کنیم یا آن را برطرف کنیم. با این حال، این یک مشکل است.

معمولاً زمان زیادی طول می کشد تا اینکه برای انجام کاری احساس اطمینان کنیم. این کتاب رویکردی تازه برای مقابله با شک و ترس را به شما ارائه می دهد.

نویسنده کتاب شکاف اعتماد به نفس به شما پیشنهاد می کند که:

ابتدا اقدام کنید و اجازه دهید احساسات به سمت شما حرکت کنند.

هر چه سخت تر با ترس هایمان مبارزه کنیم، غلبه بر آنها سخت تر می شود. وقتی مبارزه با ترس ‌های خود را متوقف می ‌کنیم، آنها در واقع کنترل خود را از دست می‌ دهند. در این کتاب، راهبردهایی مانند تمرکز حواس و تکنیک های شناختی را نیز خواهید یافت که به شما کمک می کند بر ترس و تردید خود غلبه کنید.

  4 تکنیک فروش مستقیم

 

2- کتاب رازهای اعتماد به نفس نوشته بری داونپورت

عنوان انگلیسی کتاب: Confidence Hacks by Barrie Davenport

این کتاب به‌جای ایجاد اعتماد به ‌نفس گسترده، به شما کمک می ‌کند تا اعتماد به نفس خود را روزانه تقویت کنید. در داخل این کتاب، 99 نکته در زمینه رازهای اعتماد به نفس را پیدا خواهید کرد. با به کارگیری این نکات و انجام اقدامات کوچک، انگیزه، اعتماد به نفس و عزم خود را افزایش می دهید.

نکته خوب در مورد این کتاب این است که مفهوم اعتماد به نفس را در نظر می گیرد و آن را به اطلاعات قابل درک آسان و آماده برای استفاده تقسیم می کند. این کتاب برای کسانی که می خواهند مستقیماً به اصل مطلب برسند و به آسانی استراتژی های خودیاری را پیاده سازی کنند، جذاب خواهد بود.

 

3- کتاب قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی

عنوان انگلیسی کتاب: The Power of Self-Confidence by Brian Tracy

مهم نیست چقدر با استعداد هستید، اگر خودتان را باور نداشته باشید و به توانایی های خود ایمان نداشته باشید، موفقیت یک چالش دشوار است.

اعتماد به نفس چیزی است که می توانید یاد بگیرید!

شما از طریق مثال‌ ها، داستان ‌ها و مراحل عملی آسان، به راه‌ های قدرتمندی برای افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن ترسی که شما را عقب می ‌اندازد، دسترسی پیدا می کنید.

این کتاب برایان تریسی در بخش های کوتاه و خوانا با مثال های فراوان گردآوری شده است. اگر به عنوان یک مدیر اجرایی، کارآفرین یا فروشنده نیاز به ایجاد اعتماد به نفس تزلزل ناپذیر دارید، این کتاب را بخوانید. این کتاب به بیش از 5 میلیون نفر در بیش از 60 کشور کمک کرده است.

 

4- کتاب تو خفن هستی نوشته جن سینسرو

عنوان انگلیسی کتاب: You Are a Badass by Jen Sincero

اگر می ‌خواهید کتابی سبک بخوانید و به فحش دادن اهمیتی نمی ‌دهید، این کتاب برای شماست. شوخ طبعی نویسنده شما را به خوبی می خنداند و سرگرم می کند.

این کتاب پرفروش برای کسانی که آماده به دست گرفتن کنترل و زندگی رویاهای خود هستند، اما نیاز به حرکت در مسیر درست دارند، عالی است.

از طریق داستان ‌های خنده‌دار، تمرین ‌ها و برخی صحبت‌ های مستقیم، یاد می‌ گیرید که با باورها و رفتارهای اشتباه خود مقابله کنید و آنها را با استراتژی‌ های قدرتمند جایگزین نمایید، بطوری که شما را به اهدافتان نزدیک ‌تر می ‌کند.

 

5- کتاب هنر اعتماد به نفس فوق العاده نوشته عزیز گازی پورا

عنوان انگلیسی کتاب: The Art of Extraordinary Confidence by Aziz Gazipura

آیا تلاش برای راحتی شما را اذیت می کند؟ این کتاب در مورد ناراحت شدن است. نویسنده می گوید اعتیاد چیزی است که ما را از هر چیزی که باعث می شود احساس عدم اطمینان، خشم یا ترس کنیم، دور می ‌کند.

  خلاصه کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

برای به دست آوردن آزادی و موفقیت در زندگی عشقی و مالی، باید منطقه آسایش خود را ترک کنیم. با استفاده از داستان ها، تمرین ها، ابزارهای قدرتمند برای تغییر و کمی شوخ طبعی، یاد خواهید گرفت که چگونه تفکر منفی را به چالش بکشید، بر ترس های خود غلبه کنید و اعتماد به نفس خود را در تمام جنبه های زندگی تقویت کنید.

 

6- کتاب اسرار نهایی اعتماد به نفس کامل نوشته رابرت آنتونی

عنوان انگلیسی کتاب: The Ultimate Secrets of Total Self-Confidence by Robert Anthony

این کتاب فقط درباره اعتماد به نفس نیست. اعتماد به نفس تنها محصول جانبی به کارگیری اصول این کتاب است. این کتاب اولین بار در سال 1986 منتشر شد و اخیراً تجدید نظر شده است و مملو از راهبردهای عملی، انگیزشی و فکری برای ایجاد اعتماد به نفس و دستیابی به موفقیت است.

این به شما کمک می کند تا دلایل اصلی اعتماد به نفس پایین و راه های غلبه بر آنها را درک کنید. آنچه در این کتاب جذابیت خاصی دارد، شیوه نگارش نویسنده است. اطلاعات به سبکی سرگرم کننده ارائه می شود که شما را از ابتدا تا انتها درگیر می کند.

این کتاب برای افرادی مناسب است که اعتماد به نفس پایین و باورهای محدود کننده دارند. شما برای درک کامل این کتاب، باید اصول را به کار ببرید.

 

7- کتاب رمز اعتماد به نفس نوشته کتی کی و کلر شیپمن

عنوان انگلیسی کتاب: The Confidence Code by Katty Kay and Claire Shipman

این یک راهنمای عملی جهت درک و یافتن اعتماد به نفس برای زنان است. نویسندگان به غیر از بررسی مسائل مربوط به اعتماد به نفس، راهبردهای ساده و سرراستی را برای غلبه بر ناامنی ها و شک به خود ارائه می دهند.

این کتاب به افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما کمک می کند. در این کتاب، آنها نه تنها نمونه های خود را ارائه کردند، بلکه با رهبران زن از سیاست، ورزش، ارتش، رسانه، تجارت و هنر نیز مصاحبه کردند. این کتاب برای زنان در هر سنی مناسب است، به خصوص اگر از مطالعه تجربیات زنان موفق دیگر لذت می برید.

خلاصه کتاب رمز اعتماد به نفس را در سایت نگرش نیک بخوانید…

 

8- کتاب ایجاد اعتماد به نفس نوشته بری داونپورت

عنوان انگلیسی کتاب: Building Confidence by Barrie Davenport

آیا می خواهید با تمام پتانسیل خود زندگی کنید، اما اعتماد به نفس ندارید؟ این کتاب فقط در زمینه «چگونگی» دستیابی به اعتماد به نفس نیست. این راهنما بر عزت نفس از طریق غلبه بر ترس، ابراز وجودی و ایجاد اعتماد به نفس تمرکز دارد.

در این کتاب، نویسنده شما را با موانعی مانند ترس، نگرانی، تفکر بیش از حد، تعلل، بلاتکلیفی و شک در مسیر اعتماد به نفس آگاه می کند.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت ۱8

ممکن است متوجه نشویم که این موانع بر خلاف اعتماد ما به «پس ‌زمینه» عمل می ‌کنند. با استفاده از تصاویر الهام بخش و توصیه های عملی، خواننده انگیزه پیدا می کند تا مسئولیت عزت نفس و اعتماد به نفس خود را بر عهده بگیرد. اگر خودتان انگیزه دارید، این کتاب برای شما مناسب تر است.

 

9- کتاب اعتماد به نفس نوشته زین پارکر

عنوان انگلیسی کتاب: Confidence by Zayne Parker

این کتاب بر این فرض استوار است که اعتماد به نفس واقعی از طریق آگاهی و مقابله در هر موقعیتی ناشی می ‌شود. این آگاهی از داشتن مهارت های مورد نیاز شما ناشی می شود.

این کتاب که ترکیبی جالب از استراتژی ‌ها و علم است، این فرصت را به شما می ‌دهد تا مجموعه مهارت ‌هایی بسازید که می ‌تواند به شما در غلبه بر ناامنی و کمرویی کمک کند. همچنین به شما کمک می کند تا افکار منفی را از بین ببرید و ذهنیت اعتماد به نفس و موفقیت را توسعه دهید.

این کتاب برای کسانی که انگیزه موفقیت دارند و آماده قدم های جسورانه هستند مناسب است. همچنین برای افرادی که از برقراری ارتباط با افراد جدید احساس خجالت و اضطراب می کنند، مناسب است.

 

10- کتاب خود نامحدود نوشته جاناتان هستون

عنوان انگلیسی کتاب: The Unlimited Self by Jonathan Heston

آیا می دانید چه چیزی شما را از دستیابی به عظمت در زندگی باز می دارد؟ این کتاب به شما کمک می کند تا بوسیله مقابله با باورهای محدودکننده خود، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

اگر همیشه می خواهید پول بیشتری به دست آورید و کاری معنادار با شغل خود انجام دهید، اما هیچ موفقیتی پیدا نمی کنید، یا اگر خواهان روابط بهتر و سلامتی هستید، اما بیش از حد غرق در زندگی می‌ باشید، این کتاب برای شما است.

خواندن این کتاب به شما کمک می کند تا از باورهای محدودکننده خود بیشتر آگاه شوید و بتوانید این باورهای عمیق را تجزیه کنید. این کتاب برای کسانی مناسب است که در زندگی خود به بن بست رسیده اند و می خواهند تحول شخصی را تجربه کنند.

 

سخن آخر

اعتماد به نفس جزء کلیدی موفقیت است. در واقع، کمبود اعتماد به نفس چیزی است که بسیاری از افراد زمانی که احساس می کنند در روابط، شغل یا به طور کلی در زندگی خود موفق نیستند، به آن اشاره می کنند.

به همین دلیل احساس کردم این محتوا برای شما مناسب است. زمانی همه ما خودمان را بدلیل عدم اعتماد به نفس سرزنش کرده ‌ایم و بیان نموده ایم که چرا چیزی در زندگی ما طبق برنامه پیش نمی ‌رود. اما این درست نیست، زیرا اعتماد به نفس چیزی نیست که شما دارید، بلکه چیزی است که خودتان ایجاد می کنید. در واقع اعتماد به نفس، کاری است که انجام می دهید.

 

شما چه کتاب های دیگری در زمینه افزایش اعتماد به نفس می شناسید یا خوانده اید؟

Rating 4.71 from 14 votes

آموزش پیشنهادی

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهران محمدی
مهران محمدی
6 ماه قبل

تعریف اعتماد به نفس دقیقاً برعکس توضیح پایین است:

کارهایی که باید انجام دهید و می توانید انجام دهید ولی انجام نمی دهید

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×