خلاصه کتاب 5 زبان عشق اثر گری چاپمن

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

امروز می خواهیم خلاصه کتاب ۵ زبان عشق اثر گری چاپمن (The Five Love Languages) را با هم بخوانیم. کتاب پنج زبان عشق یک راهنمای ساده برای ماندگاری عشق است و به شما یاد می دهد که چطور به زبان عشق با شریک زندگی خود صحبت کنید. دنیا پر از زبان های زیادی است و وقتی به یک زبان صحبت نمی کنیم، برقراری ارتباط دشوار می شود.

همین موضوع در مورد زبان عشق هم صدق می کند زیرا دو عاشق زبان عشق متفاوتی دارند. اگر شریک زندگی شما به زبان شما صحبت نمی کند، پس او در برآوردن نیازهای عاطفی شما ناتوان است و می تواند احساس پوچی و بی مهری در شما ایجاد کند.

این موضوع می تواند منجر به نفرت شود و ازدواج شما آسیب ببیند. دکتر گری چاپمن در این کتاب می گوید که چطور می توانید با شناسایی پنج زبان عشق با همسرتان صحبت کنید تا یک ازدواج موفق داشته باشید.

درک زبان عشق همسرتان برای هر ازدواج یا رابطه موفق ضروری است. از میان پنج زبان عشق، زبان اصلی عشق خود را بیابید، و یاد بگیرید چگونه می توانید به زبان شریک زندگی خود صحبت کنید و بررسی کنید که چرا ارتباط در هر رابطه ای کلیدی است.

خلاصه کتاب ۵ زبان عشق اثر گری چاپمن

خلاصه کتاب پنج زبان عشق اثر گری چاپمن

مقدمه کتاب

عاشق شدن جادویی است و می توان آن را سرخوشانه و هیجان انگیز توصیف کرد، اما چگونه می توان عشق را زنده نگه داشت؟ این قسمت سخت است. همانطور که رابطه شما پیشرفت می کند، شما و شریک زندگی تان شرایط متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

هر کدام از فصل های زندگی، مواجه با چالش های در جهت پیدا کردن راه هایی برای عاشق ماندن با وجود تغییراتی که به ناچار تجربه خواهید کرد، است. خوشبختانه، دکتر گری چاپمن کلید ازدواج های موفق را باز کرده است و می گوید که چرا شناخت زبان عشق در هر ازدواجی حیاتی است.

چه رابطه شما در حال شکوفایی باشد و چه شکست خورده، این نکته مهم است که نحوه دریافت عشق و نحوه ابراز عشق را از طرف شریک زندگی تان بدانید. وقتی به زبان های مختلف صحبت می کنید، عاشق ماندن و برآوردن نیازهای عاطفی یکدیگر سخت تر می شود. زبان عشق خود را مشخص کنید.

گاهی زبان عشق شامل: کلمات تأیید، زمان با کیفیت، دریافت هدایا، خدمات یا لمس فیزیکی می باشد. بنابراین لازم است که شما شروع به تلاش برای زنده نگه داشتن عشق خود به همسرتان کنید و اطمینان حاصل کنید که این عشق مادام العمر ادامه دارد.

 

فصل 1: بعد از عروسی چه اتفاقی برای عشق می افتد؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که پس از عروسی چه اتفاقی برای عشق می افتد؟ این سوال رایجی است که مردم از متخصص ازدواج، گری چاپمن می پرسند. چاپمن بیان می کند که پاسخ این سوال ساده است. وی توضیح می‌دهد که مردم همانطور که به زبان‌ های مختلف، مانند انگلیسی یا ماندارین صحبت می‌ کنند، باید به زبان‌ های عشقی نیز صحبت ‌کنند.

به زبان عشق مانند زبانی که صحبت می کنید فکر کنید. فکر کنید شما انگلیسی صحبت می کنید و شریک زندگی شما ماندارین صحبت می کند، چگونه ارتباط برقرار می کنید؟ برای صحبت کردن با یکدیگر در سطح عمیق، باید یاد بگیرید.

این موضوع در مورد زبان های عاشقانه نیز صادق است، اما برخلاف یادگیری زبان دیگر، یادگیری زبان عشق یک فرد کمی مبهم تر است و فقط کمی تلاش بیشتری می طلبد.

خود کلمه “عشق” یک اصطلاح گیج کننده است. ما همیشه از آن برای توصیف غذاهایی که از آن لذت می بریم مانند تاکو و بستنی و همچنین فعالیت هایی مانند دویدن یا رقصیدن استفاده می کنیم. اما عشق برای شما چه معنایی دارد؟ برای پاسخ به این سوال، چاپمن پیشنهاد می کند که به دوران کودکی خود نگاه کنید.

روانشناسان کودک ثابت کرده اند که کودکان نیازهای عاطفی برای دوست داشتن و قدردانی دارند و عواقب برآورده نشدن این نیازها می تواند منجر به بی ثباتی عاطفی شود. این بی ثباتی عاطفی می تواند منجر به اعمالی علیه والدین و حتی شریک زندگی آنها شود.

نیازهای عاطفی خود را به عنوان یک مخزن عشق شبیه به مخزن سوخت خودروی خود تصور کنید. همانطور که ماشین شما بدون سوخت نمی تواند کار کند، شما نمی توانید بدون عشق کار کنید.

اگر مخزن عشق خود را پر نگه دارید، “ماشین” شما به آرامی کار می کند، اما اگر اجازه دهید عشق تمام شود، ممکن است شروع به رفتارهای خود ویرانگر کنید. پر نگه داشتن مخزن شما برای هر ازدواج ضروری است و یادگیری زبان عشق شریک زندگی شما این قدرت را دارد که رفتار و رابطه شما را به شدت تغییر دهد.

 

فصل 2: وقتی ما عاشق می شویم چه اتفاقی می افتد؟

پس راز ماندگاری یک ازدواج چیست؟ حتی با وجود کارشناسان، کتاب‌ها و تحقیقات فراوان در مورد ازدواج، زوج‌ها همچنان در تلاش هستند تا عشق خود را پایدار کنند. شاید دلیل اینکه زوج ها خوب عمل نمی کنند این است که نمی دانند چگونه مراحل مختلف روابط  خود را طی کنند.

به عنوان مثال، اولین مرحله ای که یک زوج جدید تجربه می کنند، مرحله جذب است و با احساس سرخوشی طبقه بندی می شود. در این دوره، ما خیلی احساس عشق می کنیم و معتقدیم که برای همیشه ماندگار خواهد بود. ما می‌ خواهیم شبانه روز با هم باشیم و نمی‌توانیم تصور کنیم که چیزی بین ما قرار بگیرد. این مرحله باعث می شود که جهان خود را با عینک های رنگی ببینیم و قضاوت، ما را ابری می کند.

اما این مرحله چقدر طول می کشد؟ روانشناس دوروتی تنوف می گوید که این وسواس عاشقانه نمی تواند یک احساس طولانی مدت باشد و فقط حدود دو سال طول می کشد. اگر رابطه پنهانی باشد، ممکن است بیش از دو سال طول بکشد. با این حال، هنگامی که این مرحله از بین می رود، ما اغلب به زمین باز می گردیم و شروع به دیدن قسمت های منفی شریک زندگی خود می کنیم که زمانی آنها را نادیده گرفته بودیم.

  خلاصه کتاب نوآوری و کارآفرینی اثر پیتر دراکر

پس چگونه می توان عشق را پس از این مرحله حفظ کرد؟ حقیقت این است که ما باید از وسواس در مورد “عاشق” بودن دست برداریم. در این مرحله، عشق واقعی محو می شود و ما باید سخت تلاش کنیم تا روابط خود را حفظ کنیم. به عبارت دیگر، ما باید احساس کنیم که شایسته عشق و کار هستیم.

زمان آن فرا رسیده است که شیوه جدیدی از تفکر را اتخاذ کنید، انتظارات خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید و زمینه را برای ایجاد یک رابطه موفق فراهم کنید.

 

فصل 3: کلمات تایید

وقتی تعریف و تمجید دریافت می کنید چه احساسی دارید؟ احتمالاً احساس خوبی دارید و این موضوع روز شما را کمی بهتر می کند، درست است؟ خوب، برخی از افراد باید این تعریف ها را از طرف شریک زندگی خود بشنوند.

زبان عشق آنها کلمات تأیید کننده است و آنها به سادگی می خواهند کلمات تقویت کننده مثبت را از طرف شریک زندگی خود بشنوند. این می تواند یک تعریف کوچک یا حتی یک تشکر ساده برای کاری باشد که انجام دادید.

پس چگونه می توانید به این زبان صحبت کنید؟

با کلمات تشویق کننده شروع کنید. با تشویق شریک زندگی خود در او حس شجاعت را ایجاد می کنید. بنابراین وقتی متوجه شدید که شریک زندگی شما تشویق شدن را دوست دارد، می ‌توانید از کلمات تشویق ‌کننده برای حمایت از او استفاده کنید و او را به سمتی که می‌ خواهد سوق دهید.

مهم است که هنگام تشویق شریک زندگی خود به انجام کاری که می خواهد انجام دهد، علایق شریک زندگی خود را در خط مقدم نگه دارید. سخنان شما باید از محل همدلی و حمایت واقعی باشد.

به عنوان مثال، اگر می خواهید همسرتان شغلی با درآمد بالاتر داشته باشد، ممکن است کلمات تشویق کننده شما نتیجه معکوس داشته باشد و گاهی ممکن است کلمات شما دلسرد کننده باشد. شما باید پارتنر خود را به پرورش یک مهارت یا استعداد جدید تشویق کنید نشان دهید که حامی او هستید.

در مرحله بعد، از کلمات محبت آمیز استفاده کنید، حتی زمانی که احساس رنجش دارید و در گذشته زندگی می کنید. بی فایده است که از شریک زندگی خود به خاطر چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده است دلخور شوید، در عوض، چاپمن به شما پیشنهاد می کند که شکست ها را پشت سر بگذارید و در زمان حال زندگی کنید.

شریک زندگی خود را ببخشید و محیطی مثبت ایجاد کنید که در آن کلمات محبت آمیز را به اشتراک بگذارید، حتی برای انجام کارهای کوچک مانند شستن ظروف و شستن لباس ها از او تشکر کنید.

استفاده از کلمات فروتنانه در یک رابطه نیز مهم است. رفتار شما با همسرتان نباید نشاندهنده مطالبه باشد، در غیر این صورت، رابطه شما می تواند مانند رابطه والدین و فرزند باشد. درعوض، باید چیزی از همسرتان بخواهید که به او احساس تایید شدن و سخاوتمندی بدهد. برای مثال، روزی یکی از مراجعین چاپمن وارد مطبش شد و از اینکه شوهرش هنوز بعد از 9 ماه که به او گفته بود اتاق خواب را رنگ نکرده بود، شکایت کرد!

چاپمن به او پیشنهاد کرد که به جای اینکه از او بخواهید اتاق خواب را رنگ کند، سعی کنید هر بار که همسرتان کار مورد علاقه اش را انجام می دهد از او تعریف کنید. مراجعه کننده با وجود شکه شدن از این پیشنهاد، اینکار را انجام داد و سه هفته بعد شوهرش در کمال تعجب اتاق خواب را رنگ کرد. بنابراین کلید موفقیت این است که روی تعریف کردن از شریک زندگی خود بجای انتقاد از او تمرکز کنید.

 

فصل 4: زمان با کیفیت

در دنیای امروز، ما شلوغ تر از همیشه هستیم. ما زمان خود را بین کار، دوستان، خانواده و مراقبت از خود تقسیم می کنیم. ما زندگی پرمشغله ای داریم و زمان با کیفیت به یک کالای گرانبها تبدیل شده است.

وقتی بعد از یک روز کاری طولانی به خانه می ‌رسیم، ممکن است شب‌ هایمان را با خوردن شام، خواباندن بچه‌ها و تماشای تلویزیون بگذرانیم. اما چاپمن می گوید که نشستن روی مبل و تماشای تلویزیون، زمان با کیفیتی نیست که می توانید با هم سپری کنید.

بنابراین، کلید گذراندن زمان با کیفیت با یکدیگر چیست؟ زمان با کیفیت، یعنی گذراندن وقت با هم و تمرکز روی همسرتان است، نه اینکه صرفاً در یک اتاق با یکدیگر باشید. در عوض، چاپمن پیشنهاد می کند که راز زمان با کیفیت، توجه متمرکز است. نیازی نیست بی وقفه به چشمان طرف مقابل خیره شوید، اما باید تمام توجه خود را به همسرتان معطوف کنید.

به عنوان مثال، می ‌توانید با هم به یک قرار مهمانی بروید، پیاده ‌روی کنید یا حتی یک وعده غذایی را باهم آماده کنید. این نوع زمان با کیفیت به شما امکان می دهد عشق، احترام و قدردانی را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

امیلی و جف را در نظر بگیرید که زمان با کیفیتی را در کتابفروشی می گذرانند. در حالی که امیلی دوست دارد در قفسه ها برای مطالعه بعدی خود در جستجو کتاب باشد، جف هم به او کمک می کند. املی یاد گرفته است که وقتی می بیند جف عصبانی شده است، زمان خود را برای جستجوی کتاب به حداقل برساند.

زمان با کیفیت می تواند یک مکالمه ساده باشد. صرف تبادل کلمات کافی نیست، در عوض، زوج‌هایی که مکالمه‌ های باکیفیتی دارند، در حین صحبت کردن همسرشان ارتباط چشمی برقرار می ‌کنند، فعالانه گوش می‌ دهند، به احساس همسرشان توجه می‌ کنند و به این نکته توجه می ‌کنند که صحبت را قطع نکنند. همچنین باید تیپ شخصیتی شریک زندگی خود را شناسایی کنید.

شاید شما جزو افرادی هستید که با دقت گوش می دهید اما در گفتگو شرکت نمی کنید. یا شاید شما می خواهید بصورت دائمی صحبت کنید. اغلب، این شخصیت های افراطی با یکدیگر ازدواج می کنند و زمانی که دوران سرخوشی رابطه آنها از بین می رود خسته و عصبانی می شوند. اگر رابطه شما از این الگو پیروی می کند، چاپمن به شما پیشنهاد می کند که حداقل روزانه در سه مورد مختلف برای شریک زندگی خود وقت بگذارید تا هر دو طرف راضی باشید.

  مقایسه و خرید کتاب های جیم ران

 

فصل پنجم: دریافت هدایا

افرادی که عاشق دریافت هدیه هستند ممکن است مادی گرا به نظر برسند، اما این لزوما درست نیست. از زمان قدیم دریافت هدایا بخشی از فرهنگ بوده است.

هدایا می توانند به اشکال مختلفی ارائه شوند، چه هزینه زیادی داشته باشند، چه هیچ هزینه ای نداشته باشند، چه از فروشگاه خریداری شوند یا حتی با دست ساخته شوند، راهی ساده برای نشان دادن عشق خود بصئرت بصری است. در واقع، خود هدیه خیلی مهم نیست، در عوض، این عمل هدیه دادن است که بیشترین اهمیت را دارد.

به عنوان مثال، اگر همسرتان به زبان هدایا صحبت می کند، هر هدیه ای که به او می دهید به عنوان نمایشی فیزیکی از عشق شما طنین انداز می شود. ارزش پولی خیلی مهم نیست، در عوض، فرآیند فکر کردن به یک هدیه، بیرون رفتن برای خرید یا ساختن آن، و سپس در نهایت ارائه هدیه چیزی است که باعث می شود فرد احساس خاص و دوست داشتنی کند.

بیایید نگاهی به داگ و کیت بیندازیم. ببینید، داگ برای کیت کادو می‌خرید تا اینکه با هم ازدواج کردند و این عمل متوقف شد. زبان عشق کیت دریافت هدایا بود، بنابراین وقتی هدایا متوقف شد، کیت از نظر عاطفی احساس رها شدن کرد. وقتی از داگ پرسیدند که چرا هدیه دادن را متوقف کرد،

داگ به سادگی توضیح داد که هزینه زیادی دارد. از آنجایی که ارزش پولی مهم نیست، داگ شروع به هدایای محبت به کیت کرد و رابطه را ترمیم کرد. داگ یاد گرفت که چگونه به زبان عشق کیت صحبت کند و بار دیگر احساس کرد که مورد قدردانی و عشق قرار گرفته است.

در نهایت، اگر در حال حاضر زبان عشق شریک زندگی شما دریافت هدایا است، آن هدایا را سرمایه گذاری کوچکی در رابطه خود بدانید. این روش درک شما از هزینه های هدایا را تغییر می دهد. به یاد داشته باشید، یک هدیه می تواند چیزی کوچک باشد. مانند خرید خوراکی مورد علاقه همسرانتان از خواربار فروشی در راه خانه. با این حال، چاپمن همچنین پیشنهاد می کند که به طور منظم هر روز یا هر هفته هدایایی بدهید.

 

فصل 6: اعمال خدمات

شاید همسرتان مرتباً از شما می خواهد که ظرف ها را بشویید، لباس ها را تا کنید یا ماشین را پر از بنزین کنید. اگر چنین است، زبان عشق شریک زندگی شما احتمالاً خدماتی است. انجام دادن خدمات به معنای انجام کارهایی برای همسرتان است که به زمان زیادی نیاز ندارد، اما آنها این قدرت را دارند که تأثیر مثبت زیادی بر ازدواج شما بگذارند.

می‌توانیم نگاهی دقیق به زوجی بیندازیم که هر دو به زبان خدمت صحبت می‌ کردند، اما پیوسته نتوانستند یکدیگر را خوشحال کنند. مسئله این نبود که آنها به زبان های مختلف صحبت می کردند، بلکه این بود که آنها به لهجه های مختلف صحبت می کردند.

به عبارت دیگر، این زوج کارهای زیادی را برای یکدیگر انجام می‌ دادند، اما کارهایی نبود که طرف مقابل به آنها نیاز داشت. برای حل این مشکل، این زوج چیزهایی را که فکر می‌کردند برایشان مهم ‌تر است، یادداشت کردند تا بتوانند دوباره به همان زبان صحبت کنند.

چاپمن متوجه چند مشاهدات در مورد داستان این زوج می شود، یکی از مهم ترین مشاهدات این است که اعمال خدمات باید انتخاب شوند، نه اجبار. علاوه بر این، هنگام تعیین اقدامات خدماتی، ممکن است لازم باشد باورهای خود را در مورد نقش های جنسیتی سنتی کنار بگذارید.

برای مثال، انجام کارهای خانه و بزرگ کردن بچه ‌ها فقط برای زنان نیست. درعوض، باید مسئولیت‌ های یکدیگر را تعیین کنید و بدون توجه به نقش ‌های جنسیتی کلیشه ‌ای، همدیگر را خوشحال کنید.

مثالا مارک در خانواده‌ای بزرگ شد که پدرش معتقد بود کارهای خانه و کارهایی مانند تعویض پوشک مخصوص زنان است. با وجود تربیت مارک، او فهمید که انجام کارهای خانه برای راضی نگه داشتن مری، مهم است. بنابراین، او کلیشه های جنسیتی دوران کودکی خود را که به مری اجازه می داد در ازای آن احساس دوست داشتن و احترام کند، کنار گذاشت.

 

فصل 7: لمس فیزیکی

تحقیقات اهمیت لمس فیزیکی را در نوزادانی که اغلب در آغوش گرفته و بوسیده می ‌شوند در مقایسه با آنهایی که نمی‌ بوسند ثابت می‌ کند. آنهایی که لمس فیزیکی بیشتری را تجربه کردند، زندگی عاطفی سالم تری داشتند و بسیاری از آنها در آینده همان لمس فیزیکی را از طرف شریک زندگی خود میل می کنند.

اگر زبان عشق شریک زندگی شما لمس فیزیکی است، می توان از طریق اعمال ساده مانند بوسه و گرفتن دست یا حتی از طریق اعمالی مانند آمیزش جنسی، ارتباط برقرار کرد. یا می تواند از طریق اعمال پیچیده تری مانند ماساژ دادن، ارتباط برقرار کند.

سرمایه گذاری زمان در پایان روز، یادگیری اینکه چگونه همسرتان می‌خواهد لمس فیزیکی داشته باشد، و در نهایت صحبت کردن به زبان او مهم است.

برای مثال، جوسلین گرین را مثال بزنید که با مردی نظامی ازدواج کرد که مدتی را در خارج از کشور گذراند. از آنجایی که شریک زندگی او دور بود، جوسلین نمی توانست لمس فیزیکی را که احساس دوست داشتن و قدردانی را ایجاد می کند، تجربه کند.

جوسلین با وجود غیبت همسرش راهی برای احساس نزدیکی با او را پیدا کرد. او با پوشیدن لباس های همسرش یا ارسال عکس به نیازش پاسخ می داد. بنابراین حتی در غیاب یکدیگر، یافتن راه‌هایی برای ارتباط و صحبت کردن به زبان یکدیگر مهم است.

بسیاری از زوج‌ها دریافتند که کاوش در یکدیگر و برقراری ارتباط با روش‌هایی که احساس لذت می‌ کنند برای صحبت کردن به زبان لمس فیزیکی ضروری است. در واقع، هر دو طرف نیاز دارند بدانند چگونه با هم ارتباط برقرار کنند و برای برآوردن نیازهای یکدیگر وقت بگذارند. درخواست بازخورد نیز مهم است، به یاد داشته باشید، شما در حال یادگیری صحبت کردن به زبان آنها هستید.

بنابراین نشان دادن عشق روزانه مثل گرفتن دست در زمان نشستن روی مبل یا بوسیدن همسرتان در زمان سلام یا خداحافظی، نشان نیازی به تلاش زیادی ندارد.

  ۲۳ مهارت فروش یک فروشنده حرفه ای [2023]

 

فصل 8: تعیین زبان عشق خود

اکنون که پنج زبان اصلی عشق را کشف کرده اید، چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام یک برای شما مناسب است؟ چاپمن پیشنهاد می‌کند از خود بپرسید: «بیشتر از همه چه آرزویی دارید؟» پاسخ به این سوال ممکن است ساده نباشد، خوشبختانه راه های دیگری برای تعیین اینکه کدام زبان عشق مناسب شما است،  وجود دارد.

ابتدا از خود بپرسید چه چیزی را بیشتر از همسرتان می خواهید؟ چیزهایی که بیشتر درخواست می کنید به احتمال زیاد چیزهایی هستند که شما را از نظر احساسی برآورده می کنند. چه چیزی باعث می شود احساس خوبی داشته باشید؟ شاید زمانی باشد که همسرتان برایتان غذا می‌پزد، ظرف‌ها را می ‌شوید یا حتی برایتان هدیه می ‌خرد. هنگامی که فهمیدید چه چیزی به شما احساس خوبی می دهد، می توانید شروع به تعیین زبان اصلی عشق خود کنید.

در مرحله بعد، باید از خود بپرسید که همسرتان چه کاری انجام می دهد که بیشتر به شما آسیب می زند. تعیین اینکه چگونه همسرتان باعث درد شما می شود می تواند به عنوان یک راهنما برای یافتن زبان عشق شما عمل کند. هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، ممکن است متوجه شوید که به یک یا چند زبان از این زبان ها پاسخ می دهید.

اکثر مردم بیش از یک زبان عشق خواهند داشت، درست مانند بسیاری از مردم که دو زبانه هستند، شما مطمئناً می توانید در عشق نیز دو زبانه باشید. این موضوع یعنی همسر شما راه های بیشتری برای برقراری ارتباط عشقی با شما دارد.

شما باید برای شناخت زبان عشق، به روابط گذشته و دوران کودکی خود فکر کنید. به عنوان مثال، زبان عشق الا دریافت هدایا است. هدایا برای او یادآورد صبح کریسمس در دوران کودکی است. در این دوران او هدیه دریافت نمیکرد. بنابراین الا به یاد می آورد که چگونه این موضوع باعث می شود که او احساس بی قدردانی و بی مهری کند. به دلیل این تجربه، الا متوجه می شود که دریافت هدیه برای او چقدر مهم است.

هنگامی که زبان اصلی عشق خود را مشخص کردید، چهار زبان دیگر را به ترتیب اولویت رتبه بندی کنید. شما باید از همسرتان بخواهید که همین کار را بکند و پاسخ های شما را با هم مقایسه کند. با برقراری ارتباط با زبان های عشق خود، شما و همسرتان می توانید مخزن عشق یکدیگر را پر کنید.

چاپمن پیشنهاد می کند که سه بار در هفته به مدت سه هفته، شما و همسرتان بنشینید و در مورد میزان پر بودن مخزن عشق خود و اینکه چه کاری می توانید برای پر کردن آن انجام دهید، صحبت کنید. به هر حال، ارتباط یک راز است و در خط مقدم هر ازدواج موفقی قرار دارد.

 

فصل 9: خلاصه نهایی

وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند، عشقشان تغییر می کند. آنها دیگر آن شور و اشتیاق و سرخوشی را که قبلا داشتند احساس نمی کنند، اما این بدان معنا نیست که یک رابطه باید پایان یابد. هر رابطه ای از مرحله ای می گذرد که واقعیت در آن رخ می دهد و هر یک از شرکا باید تعیین کنند که آیا مایل به دور شدن هستند یا خیر.

هر فرد همچنین باید بداند که طی کردن مسافت، نیازمند زمان، تلاش و ارتباطات زیادی است. ازدواج کار سختی است، اما یادگیری زبان عشق یکدیگر می ‌تواند آن را آسان‌ تر کند و راهنمایی در مورد نحوه نشان دادن عشق به شریک زندگی‌ تان ارائه دهد. شما به وسیله صحبت کردن، کلمات تأیید، گذراندن زمان با کیفیت با یکدیگر، دریافت هدایا، درگیر شدن در تماس فیزیکی یا انجام خدمات، می توانید بهتر درک کنید که چگونه با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و به زبان عشق یکدیگر صحبت کنید.

هدف این است که مخازن عشق خود را پر نگه دارید و زمانی که آن مخزن خالی احساس می شود با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. با یادگیری زبان های عشق خود، می توانید تلاش کنید تا مخازن خود را پر نگه دارید و یک رابطه عاطفی رضایت بخش داشته باشید که برای همیشه به آرامی پایدار است.

 

👇این خلاصه کتاب ها رو هم بخون👇

Rating 3.55 from 20 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
9 ماه قبل

تو این سبک مطالعه نداشتم برام جالب بود و پیشنهاد میشه

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×