مقالات, مهارت و بیزینس

بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان [طبق گزارشات 2022]

بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان

موضوع شغل های پردرآمد برای بانوان ماهر و همچنین شغل های پردرآمد بدون سرمایه به دلایل واضح بسیار مطرح می شود. شکاف دستمزد بین مردان و زنان هنوز در سال 2022 وجود دارد. با این حال، گام‌های بزرگی که در طول سال ‌های 1973 و 2020  به‌دست آمد، فاصله دستمزدها را تقریباً برابر و کاهش داده است.

طبق گزارش اداره کار ایالات متحده، در دنیای امروزی آمار (BLS)، زنانی که تمام وقت کار می کنند در مقایسه با مردانی که تمام وقت کار می کنند، 0.82 دلار درآمد دارند.

همانطور که ما به عنوان یک جامعه به پیشرفت خود ادامه می دهیم، گزینه های شغلی زیادی برای زنان وجود دارد که در آنها شکاف دستمزد حتی بیشتر می شود و زنان می توانند تقریباً به همان اندازه یا بیشتر از مردان درآمد داشته باشند. موقعیت های حقوقی، فناوری اینترنت، مراقبت های بهداشتی و مدیریت حقوق افزایش درآمد را برای زنان ارائه می دهد.

شاید برای شما هم سوال باشد که بهترین شغل های پولساز برای بانوان کدامند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بر اساس اطلاعات BLS، شما را با بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان آشنا کنیم.

 

15 نوع از بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان

در اینجا لیست پردرآمد شغل های دنیا برای زنان بر اساس آمار سال 2020 و 2021 از BLS آورده شده است.

1- پزشکی بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

طبق گزارشات 2022 شغل پزشکی رتبه یک در زمینه بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان را کسب کرده است. این شغل برای افراد فوق تخصص دارای درآمد میلیاردی است. پزشکان می توانند در بیش از 100 نوع دانش پزشکی بصورت فوق تخصص و تخصص از جمله داخلی، اطفال، OB/GYN، جراحی و پزشکی خانواده مهارت داشته باشند. آنها بیماران را معاینه می کنند و تشخیص می‌دهند، دارو تجویز می‌کنند، برایشان آزمایش تجویز می کنند و جراحات را درمان می‌کنند.

 

2-  داروسازی

داروسازان نسخه هایی را برای تجویز پزشکان، دامپزشکان و بیماران مدیریت و تکمیل می کنند. آنها همچنین در مورد مصرف صحیح داروها و عوارض جانبی آن با بیماران مشورت می کنند. داروسازان باید مجوز کار داشته باشند. اکثر داروسازان در داروخانه‌ ها و همچنین در بیمارستان‌ ها و کلینیک‌ ها کار می‌کنند.

 

3- وکالت

در دنیای امروز شغل وکالت یکی بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان است. زیرا وکلا به مشاغل، افراد، مدارس و سازمان های دولتی در مورد مسائل و نگرانی های حقوقی مشاوره می دهند.

بانوان وکیل می توانند در دولت های محلی، شرکت ها، سیستم های مدرسه، سازمان های غیرانتفاعی و در یک شرکت حقوقی خصوصی کار کنند. برای انجام این کار به مدرک لیسانس، مدرک حقوق چهار ساله و قبولی در آزمون دولتی وکالت نیاز دارد.

  درس اول: فقر زمانی

 

4- مدیر کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی

مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی، پروژه های مرتبط با کامپیوتر را تجزیه و تحلیل، هماهنگ، اجرا و مدیریت می کنند. همچنین به عنوان مدیران فناوری اطلاعات شناخته می شود، بانوان در این زمینه می توانند برای یک شرکت خدمات فناوری، شرکت، نهاد دولتی، مدارس و غیره کار کنند. مسئولیت آنها اغلب شامل کار با مدیریت برای توسعه استراتژی های فناوری اطلاعات و اجرای آنها است.

 

5- مدیران ارشد اجرایی

بانوان در سازمان ها بعنوان مدیران ارشد برای اطمینان از تحقق اهداف مالی و عملیاتی فعالیت می کنند. آنها عملیات یک شرکت را در ارتباط با بقیه تیم اجرایی هماهنگ و برنامه ریزی می کنند و می توانند برای شرکت های خصوصی یا دولتی کار کنند. دستمزد بالای بانوان با توجه به ساعات کاری طولانی و استرس ناشی از دانش آنها در جهت موفقیت شرکت است.

 

6- پرستاری

پرستاران می توانند مراقبت های بهداشتی تخصصی و اولیه را برای انسان ها ارائه دهند و بوسیله پزشکان، دستیاران پزشک و سایر پرستاران برای مراقبت از بیمار حمایت می شوند. پرستاران باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و مجوز دولتی باشند.

 

7- دستیاری پزشک 

یکی از شغل های پردرآمد بدون سرمایه در دنیا برای بانوان دستیار پزشک است. این افراد بسیاری از کارهای مشابه پزشکان از جمله تشخیص و درمان بیماران را انجام می دهند. آنها معمولا موارد پیچیده را به پزشکان، جراحان و سایر متخصصان ارجاع می دهند.

 

8- توسعه دهنده نرم افزار

یکی از بهترین شغل های پردرآمد برای بانوان، توسعه دادن نرم افزارها است. بانوانِ توسعه دهندگانِ نرم افزار، برنامه های کامپیوتری را بر اساس نیازهای کاربران ایجاد می کنند. آنها اغلب برای توسعه و بهبود برنامه ها و نرم افزارهای موجود کدنویسی می کنند.

 

9- روابط عمومی (PR) و مدیران جذب سرمایه 

شغل روابط عمومی (PR) و جذب سرمایه هر ساله بهترین شغل پردرآمد برای بانوان شناخته می شود. وظیفه این افراد روابط عمومی، جمع آوری کمک های مالی، مسئول ارتباطات خارجی سازمان و روابط رسانه ای است. آنها می توانند برای یک شرکت روابط عمومی، شرکت بازاریابی، تجارت، آژانس دولتی یا آژانس غیرانتفاعی کار کنند تا برخی از گزینه های موجود در اختیارشان قرار بگیرد. بانوان مدیر روابط عمومی به دلیل داشتن حرفه پردرآمد اغلب در معرض دید عموم قرار دارند. این افراد باید در صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران، از جمله سخنرانی های بزرگ، راحت باشند و از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشند.

  خلاصه کتاب جذب کننده حرفه ای اثر گابریل برن استین

 

10- مدیر منابع انسانی (HR)

مدیران منابع انسانی بر روابط کارکنان و توسعه سیاست‌های استخدامی نظارت می‌کنند و از باید تمام قوانین استخدامی را رعایت کنند. آنها همچنین ممکن است غرامت، مزایا، روابط کار و آموزش را برای یک سازمان مدیریت کنند. مدیران منابع انسانی اغلب برای توسعه استراتژی نیروی کار با معاونین و مدیران ارشد در سازمان ها همکاری نزدیک دارند.

 

11- جمع آوری کمک های مالی

زنان در زمینه جمع آوری کمک های مالی، مسئول جمع آوری کمک های مالی برای موسسات خیریه، سازمان های غیرانتفاعی، رویدادهای تجاری و غیره هستند. آن‌ها اغلب جنبه‌های روابط عمومی را برای حمایت از تلاش‌های تیم جمع‌آوری سرمایه مدیریت می‌کنند.

 

12- مدیر بازاریابی بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

امروزه با توجه به پهنای گسترده فروش و تجارت مدیریت بازاریابی بهترین شغل پردرآمد برای بانوان است. مدیران بازاریابی با مشتریان و مدیران مشاغلی که برای آنها کار می کنند در ارتباط هستند. آنها مسئول توسعه برند، آگاهی، و دسترسی و نظارت بر جنبه های مختلف بازاریابی، از جمله رسانه های اجتماعی، روابط عمومی، ارتباطات، تبلیغات و توسعه ویدئو هستند.

 

13- مهندسی 

بانوان مهندس می توانند در زمینه های مکانیک، برق، کامپیوتر، صنعتی، عمران، نفت و گاز، شیمی و سایر زمینه های تخصصی دانش داشته باشند. آنها معمولاً ساختارها و سیستم های یک سازمان را طراحی، تعمیر و اصلاح می کنند. مهندسان می توانند در صنایع مختلفی از جمله معماری، مهندسی، نفت و گاز و کارهای عمومی فعالیت کنند. این مشاغل از جمله رایج ترین بخش هایی است که بانوان می توانند در آن کار پیدا می کنند. میانگین دستمزد بانوان در زمینه مهندسی می تواند بر اساس صنعت و تخصص متفاوت باشد اما اغلب بیش از شش رقم است.

 

14- دامپزشکی بهترین شغل پردرآمد برای بانوان

رشته دامپزشکی زمانی رشته‌ای تحت سلطه مردان بود، اما به دلیل عوامل مختلف، تعداد بیشتری از زنان را به خود جذب کرده است. زنان اغلب عشق به حیوانات، و توانایی تحصیل در علوم دامی و پزشکی را به عنوان دلایل خود برای ورود به رشته دامپزشکی ذکر می کنند.

عامل دیگری که زنان را به سمت شغل دامپزشکی می کشاند این واقعیت است که آنها می توانند به عنوان دامپزشک حیوانات کوچک کار کنند و مجبور نیستند با حیوانات بزرگ سر و کار داشته باشند.

  خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج ساموئل کلاسون

همچنین بانوانی که تصمیم به درمان حیوانات بزرگ دارند، به جدیدترین محدودیت‌های شیمیایی و مکانیکی دسترسی دارند که این موضوع به آنها اجازه می‌دهد با خیال راحت و با کمترین نگرانی از آسیب دیدگی حیوانات بزرگ را درمان کنند و به این ترتیب وضعیت حیوان را ارزیابی می‌کنند.

از نظر دستمزد، شغل دامپزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل برای زنان است. شغل دامپزشکی بسیار زیاد نیاز به مهارت دارد و اگر دامپزشکان تصمیم بگیرند در این زمینه متخصص شوند می توانند درآمد بیشتری داشته باشند.

 

15- روانشناسی 

رشته روانشناسی به دلایل مختلف زنان را بیشتر از مردان جذب می کند. زیرا این واقعیت وجود دارد که زنان از نظر جسمی همدل تر از مردان هستند، توانایی بیشتری در تبدیل افکار به کلمات دارند و توانایی مشاهده حرکات غیرکلامی که به عنوان یک نوع زبان است را دارند. این دلایل و دلایل دیگر براساس مبنای واقعی است و مبتنی بر کلیشه نیستند.

مغز زنان بیشتر از مردان دارای ویژگی های فیزیکی است که عملکردهای مشاهده ای و همدلی ذهن را هدایت می کند. این امر باعث می شود که زنان به طور طبیعی مستعد کار به عنوان روانشناس باشند و از کسانی که نیاز به درمان سلامت روان دارند حمایت کنند.

زنان به سمت رشته روانشناسی جذب می شوند زیرا یکی از پردرآمدترین مشاغل برای بانوان است. همچنین روانشناسی رشته‌ای است که شاخه های متعددی دارد و به زنان این امکان را می‌دهد تا در حوزه‌ای از روان‌شناسی که از نظر استعداد و علاقه برایشان مناسب‌تر است، تمرکز کنند.

 

چه عواملی باعث ایجاد این مشاغل پردرآمد برای بانوان می شود؟

همه این مشاغل مستلزم تحصیلات عالی زمان بر، توانایی و استعداد یادگیری و استفاده از دانش و موثر بودن در نقش خود هستند. از زنان در این نقش‌ها انتظار می‌رود همیشه در بالاترین حد توانایی‌های خود عمل کنند، نتایج عالی را ارائه دهند و وظایفی را انجام دهند که تنها با اندکی آموزش نمی‌توان آنها را به انجام رساند.

بیشتر این نقش‌ها استرس‌زا هستند، زیرا مسئولیت‌پذیری و تصمیم‌ گیری بالاتری نیز دارند. بسیاری از مسئولیت ها بر دوش کسانی است که این مشاغل را انجام می دهند، و کارفرمایان تمایل دارند به کسانی که تلاش بیشتری می کنند پاداش عالی پاداش دهند. مشاغل با دستمزد بالاتر برای زنان کیفیت زندگی بالایی را برای آنها و خانواده هایشان فراهم می کند.

guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پوریا گلزار
پوریا گلزار
1 سال قبل

همیشه مطالب سایت شما را میخوانم و بسیار کاربردی و فوق العاده هستند . متشکرم

نگرش نیک
نگرش نیک
پاسخ به  پوریا گلزار
1 سال قبل

ممنونم، باعث افتخاره دوست خوبم

نگرش نیک
نگرش نیک
1 سال قبل

😍😍بسیارعالی