11 درس الهام بخش از دیوید گاگینز

بفرست برای دوستت
درس های الهام بخش از دیوید گاگینز

فهرست مطالب

مغز شما پیچیده‌ترین اندام بدن شماست. برای ایجاد قدرت ذهنی، هر روز باید تحت فشار، آزمایش و چالش قرار گیرد. دیوید گاگینز می گوید “من با تحمل درد جسمی روزانه، استقامت ذهنی را تمرین می‌کنم”. تمرینات دیوید گاگینز به خاطر میزان شدت سختی و فشاری که به او وارد می کند، باعث ایجاد نظم در او می شود و منطقه امن او را به چالش می‌کشد. او می گوید:

“درد جایی است که یاد می‌گیریم با احساس ناخوشایند احساس راحتی داشته باشیم.”

ممکن است در حال حاضر از آن اجتناب کنید چون از چیزی که آن طرف درد نهفته است، می‌ترسید. تنها راهی که می‌توانید قدرتمندترین اندام بدن خود را تقویت کنید، شیرجه زدن به درون منطقه امن تان است.

ما دوست نداریم احساس ناخوشایندی داشته باشیم، اما روبرو شدن مستقیم با آن درد، تنها راهی است که می‌توانیم به موفقیت یا پیشرفت برسیم.

در این قسمت، می خواهیم 11 درس الهام بخش از دیوید گاگینز را با شما به اشتراک بگذاریم، کسی که هنر درد و پذیرش منطقه امن اش را به کمال رسانده است.

 

دیوید گاگینز کیست؟

دیوید گاگینز

دیوید گاگینز مردی فوق العاده است که با تحمل فشار، درد و مصیبت های باورنکردنی توانسته به پتانسیل واقعی خود در زندگی دست پیدا کند.

دیوید تنها فرد در نیروهای مسلح ایالات متحده است که دوره آموزشی نیروی دریایی (شامل دو هفته جهنمی)، مدرسه تکاوران ارتش آمریکا (که به عنوان سرباز ممتاز فارغ التحصیل شد) و دوره آموزشی کنترل کننده هوایی نیروی هوایی را به طور کامل گذرانده است.

او بدون شک یکی از بهترین ورزشکاران استقامتی جهان است. او بیش از 60 مسابقه دو ماراتن فوق العاده، سه گانه و سه گانه فوق العاده را به پایان رسانده، رکوردهای جدیدی را ثبت کرده و به طور مرتب در بین پنج نفر برتر قرار گرفته است.

همچنین او یک سخنران و نویسنده پرطرفدار، مربی تعدادی از تیم های ورزشی و مربی افراد در شرکت های Fortune 500 است. در سال 2018، او کتاب تو نمی توانی به من آسیب بزنی منتشر کرد که به بسیاری از افراد برای رسیدن به پتانسیل واقعی شان کمک می کند.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 11

همچنین در سال 2022 دیوید گاگینز کتاب دوم خود یعنی کتاب هرگز تمام نشد را منتشر کرد که ترجمه فارسی این کتاب را به طور کامل در سایت نگرش نیک می توانید پیدا کنید.

او می گوید که به طور متوسط، افراد تنها از 40 درصد از پتانسیل خود استفاده می کنند. دیوید می خواهد این رقم را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

 

11 درس الهام بخش از دیوید گاگینز

1- شما می‌توانید خیلی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید تحمل کنید.

ما اغلب کارها را خیلی زود رها می‌کنیم. مغز ما در برابر ناراحتی مقاومت می‌کند. او می‌خواهد ما کار را راحت بگیریم و به آرامی زندگی کنیم. با این حال، در واقعیت ذهن و بدن ما توانایی بسیار بیشتری دارند. اگر بتوانیم افکارمان را کنترل کنیم و در مواقع سخت تسلیم نشویم، در آن طرف (موفقیت) اغلب چیزهای بهتری وجود دارد که حتی نمی‌توانستیم تصور کنیم.

 

2- بهبود یافتن یعنی به رسمیت شناختن محدودیت های درک شده و عبور از آنها

گاهی اوقات باید درون خود را نگاه کنیم و آنچه را که در مورد خودمان حقیقت می دانیم به چالش بکشیم. ما داستان‌هایی در مورد کاری که می‌توانیم و نمی‌توانیم انجام دهیم می‌سازیم. اما در واقعیت، این فقط یک داستان است. ما می توانیم کارهای بسیار بیشتری انجام دهیم. فقط باید آن موانعی را که ناخواسته برای عقب نگه داشتن خودمان ایجاد کرده ایم را حذف کنیم.

 

3- انگیزه، مزخرف است

“فراتر از انگیزه” شعاری است که گاگینز در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود از آن استفاده می کند. برای موفقیت به چیزی فراتر از انگیزه نیاز است. در بسیاری از موارد، انگیزه به محض رسیدن به اولین نشانه سختی از بین می رود. برای ادامه دادن در مواجه با موانع، علاوه بر انگیزه، به هدف نیز نیاز دارید.

 

4- باید ذهنتان را آرام کنید

صدای کوچک ذهن ما می تواند برای ما دردسر ایجاد کند و اغلب اوقات ما را عقب نگه دارد. اجازه می دهیم افکار سرمان افسارگسیخته شوند و قبل از اینکه متوجه شویم، گیر کرده ایم و به جای اینکه به جلو حرکت کنیم، دور خودمان می چرخیم. ما باید سر و صدای ذهن خود را کم کنیم و به صدای درونی خود گوش دهیم به جای اینکه بدون فکر به شرایطی که پیش روی ما قرار می گیرد واکنش نشان دهیم.

  زندگی نامه باب پراکتور - باب پراکتور کیست؟

 

5- با طرز فکر درست می توانید به هر چیزی دست پیدا کنید

تمرینات دیوید گاگینز

دیوید گاگینز (david goggins) مبتلا به بیماری سلول داسی شکل است و با این حال همچنان در ماراتن های فوق العاده شرکت می کند و کارهای فیزیکی انجام داده است که هیچ انسان “سالمی” نباید قادر به انجام آن باشد.

یکی از نقل قول های گاگینز که کاملاً با این حالت ذهنی مطابقت دارد این است: “وقتی فکر می کنید که کارتان تمام شده است، فقط ۴۰ درصد از توانایی بدن خود را نشان داده اید. اینها فقط محدودیت هایی است که خودمان برای خودمان قائل می شویم.”

این باور از گاگینز به این معنی نیست که ما را تشویق کند تا خود را نابود کنیم، بلکه به این معنی است که بفهمیم ما قادر به دستیابی به چیزهای بسیار بیشتری از آنچه فکر می کنیم ممکن است، هستیم.

 

6- مسئولیت‌پذیری از فردی که در آینه است شروع می‌شود

گاگینز تمرینی به نام «آینۀ مسئولیت‌پذیری» را اجرا می‌کند. این تمرین شامل خیره شدن به خود در آینه و رسیدن به ریشه اصلیِ اینکه چه کسی هستید، می‌شود. تنها زمانی که بتوانیم با خودمان و نحوه‌ی واقعیِ حضورمان در دنیا صادق باشیم، خودمان را قادر می‌سازیم تا کارهای بزرگی در زندگی انجام دهیم.

اگر زندگی‌ای را که با ارزش‌های ما همخوانی ندارد، سپری می‌کنیم، پس باید مسئولیت آن را بپذیریم. اگر با دیگران رفتاری متفاوت از تنهایی‌مان داریم، باید به آن نیز اعتراف کنیم. ما باید مشکلاتمان را حل کنیم و نگرش و رفتارمان را با ارزش‌هایمان و کسی که واقعاً آرزوی بودنش را داریم، همسو کنیم.

 

7- باید آنقدر مشتاق چیزی باشید که برای رسیدن به آن، ۱۰۰ بار شکست بخورید

همه ما آرزوها و اهدافی داریم که می‌گوییم می‌خواهیم به آنها دست پیدا کنیم. اما آیا آنقدر آنها را می‌خواهیم که حاضر باشیم ۱۰۰ بار شکست بخوریم تا به دستشان آوریم؟

  خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

گاگینز برای اینکه یک نیروی دریاییِ زبده شود، به ۳ بار تلاش نیاز داشت. او برای اینکه واجد شرایط ورود به ماراتن فوق استقامتیِ بدواتر شود، مجبور بود در مدت زمان ۲ ماه، دو دوره‌ی ۱۰۰ مایلی را بدود، در حالی که تقریباً هیچ تمرینی انجام نداده بود. در آن زمان، او یک دونده‌ی تازه‌کار به حساب می‌آمد.

 

8- شکست، تنها یک کلمه است

نقش شکست در زندگی دیوید گاگینز چیست

ما بیش از حد به شکست بها می‌دهیم و باید نحوه‌ی نگرش خود به آن را تغییر دهیم. بسته به اینکه در کجای زندگی ایستاده‌اید، یا از شکست اجتناب می‌کنید یا آن را پلی برای رسیدن به موفقیت می‌بینید. گاگینز شکست را به عنوان «راهی برای کشف آنچه برای موفقیت لازم است» توصیف می‌کند.

 

9- نحوه‌ی تفکر خود را تغییر دهید و با خویشتن خویش ارتباط برقرار کنید

افراد بسیار کمی شیوه‌ی تفکر خود را تغییر می‌دهند. بسیاری از ما به جای اقدام کردن، زمان زیادی را صرف تفکر بیش از حد می‌کنیم. ما وقت زیادی را به جای شروع واقعی مسیر، صرف تلاش برای کشف چگونگی آغاز آن می‌کنیم.

 

10- پرسیدن سوال را متوقف کنید و شروع نمایید

لازم نیست قبل از اقدام، تک تک جزئیات را مشخص کرده باشیم. به جای طرح سؤال و به تعویق انداختن بیشتر مسیر، فقط شروع کنید. اگر به چیزی به اندازه‌ی کافی علاقه‌مند باشید، راه رسیدن به آن را پیدا خواهید کرد. مطمئن باشید در طول مسیر آنچه را که نیاز دارید یاد می‌گیرید و اصلاحات لازم را انجام می‌دهید.

 

11- بیرون از منطقه امن خود زندگی کنید

همه ما برای شروع یک سفر اینجا هستیم. و این سفر اگر بخواهیم مسیر واقعی خود را انتخاب کنیم، بسیار چالش برانگیز خواهد بود. اکثر ما سفری با کمترین مقاومت را انتخاب می‌کنیم. ما باید با سختی و چالش روبرو شویم تا بتوانیم کشف کنیم که واقعا چه کسی هستیم.

کتاب جدید دیوید گاگینز

Rating 4.50 from 2 votes

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×