کتاب الکترونیکی

مقاله فراموشی موفقیت ها

فراموشی

فراموشی موفقیت ها!!!

فراموشی

یکی از ویژگی های بارز ما آدمها فراموشیه، حالا بماند که توی زندگی و روابطمون خیلی از قول و قرارهایی که به دوستامون یا همسرمون میدیم رو فراموش می کنیم، بحث من اینجا این نوع فراموشی نیست، بلکه فراموشی موفقیت هاییه که در گذشته بدست آوردیم… 

مثلاً از خودم اگر بخوام مثال بزنم من 5سال پیش سال 89-90 که داشتم برای کنکور می خوندم یه آدمی فوق العاده منفی نگر و دارای باورهای مخرب بودم.

وقتی من الان به مشکلی توی زندگیم برمیخورم اگر زرنگ باشم به خودم یادآوری می کنم که من 5سال پیش با اون طرز فکر، با اون وضع زندگی نابسامانی که داشتم، با اون امکانات و شرایط اون سال زندگیم، با اون باورهای مخرب تونستم رتبه ای رو توی کنکور بدست بیارم و توی دانشگاهی قبول بشم که باعث تعجب و خوشحالی خیلیها شده، منی که تونستم غولی به نام کنکور رو شکست بدم و پشت سر بذارم پس الان که با مطالعه کتاب های مختلف در زمینه رشد شخصی و دیدن سمینارها و خوندن زندگینامه افراد موفق، کلی باورهای مخرب خودم رو تبدیل به باورهای قدرتمند و تقویت کننده کردم و طرز فکرم بهبود پیدا کرده، مهارت هام بیشتر شده و شرایطم خیلی بهتر از اونموقع ها شده، پس الان هم قادر هستم بزرگ ترین مشکل ها رو حل کنم.

  مقاله 7 باور متفاوت افراد ثروتمند و افراد متوسط

موفقیت

اصولا ما آدم های فراموشکاری هستیم، موقع بروز مشکلات یادمون میره که قبلا تونستیم مشکلات بزرگتر از اینو حل کنیم، برای همین سریع تسلیم می شیم.

ولی اگر بتونیم موفقیت های گذشته مون رو به خودمون یادآوری کنیم انگیزه و انرژیمون چندبرابر میشه و ذهنمون این باور رو برای خودش می سازه که قادر به حل مشکل هست و در نتیجه ایده هایی بهمون میده تا به موفقیت برسیم. اینکار ایمان رو در دل شما زنده می کنه که بله تو می تونی این مشکل رو هم حل کنی.

آرنولد شوارتزنگر توی یکی از مصاحبه هاش گفته بود من می خوام بهترین و معروف ترین بازیگر سینما بشم، وقتی پس از چندسال قهرمانی در مسابقات بدنسازی و زیبایی اندام در جهان به سراغ بازیگری میره به دلیل لهجه ی غلیظ اتریشی  که موقع حرف زدن داشت در فیلم روی صداش دوبلور صحبت می کرد و صدای خودش نبود.

برای کسی که میخواست بهترین بازیگر جهان بشه خیلی بد بود که صداش صدای خودش نباشه، بعد یه مدت تصمیم گرفت که لهجشو درست کنه فقط با یادآوری یه نکته:

با خودش گفت که من چطور تونستم چندین سال پشت سر هم قهرمان زیبایی اندام بشم؟
یادش اومد که برای رسیدن به همچین هدفی روزانه 8ساعت با تمرکز کامل روی تک تک عضلات کار می کرد تا رشد کنن، تصمیم گرفت که همین روش رو روی لهجش پیاده کنه و با تمرین های روزانه ای که در پیش گرفت در نهایت موفق شد که با لهجه آمریکایی صحبت کنه.

  کلیپ انگیزشی اهدافت را بنویس و شفافش کن - جول اوستین

خیلی خوبه که ما هم با پرسیدن سوال های مناسب، موفقیت های گذشته مون و شیوه ی رسیدن به اونهارو برای خودمون یادآوری کنیم.

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 150 کیلوبایت

 

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها