استیو هاروی, محتوای رایگان

طرز فکر خود را تغییر دهید – استیو هاروی

تغییر طرز فکر

استیو هاروی در این ویدیو (زمان: 04:35) می گوید موفق شدن به طرز فکر شما بستگی دارد و تفاوت افراد موفق و ناموفق در طرز فکرشان هست، بنابراین موفق شدن با تغییر طرز تفکر شروع می شود.

این ویدیو را چند بار ببینید و برای بهترین دوستان خود هم ارسال کنید.

تماشای آنلاین و دانلود ویدیو

متن ویدیو:

گوش کنین، موفق شدن… حالا فرقی نمی کنه چی رو موفقیت می دونین، می تونه ثروت باشه یا هر چیزی، شعبده بازی نیست.

اینطور نیست که خدا یه سری افراد رو مشخص کنه بگه تو ثروتمند باش، یه سری دیگه هم به عنوان فقیر مشخص کنه.

اون به همه ی ما به عنوان بنده ی خودش، قدرت انتخاب داده. شما توی این مورد حق بیان دارین. می تونین تصمیم بگیرین که ثروتمند بشین و به کمک خدا این کار شدنیه.

اما قبلش باید به این فکر کنین. تفاوت بین افراد موفق و غیر موفق توی طرزفکرشونه. من از هیچکدوم تون بهتر نیستم، انسان بهتری از شما نیستم. مسیحی بهتری از شما نیستم. خدا من رو بیشتر از شما دوست نداره، هیچکدوم شون نیست.

اگه می خواین موفق بشین، باید طرز فکرتون رو تغییر بدین. طرز فکرتون باید عوض بشه. به من گوش کنین. چیزی که کار رو دشوار می کنه اینه که باور ندارین که این اتفاق می تونه برای شما هم بیفته. اما واقعیت اینه که این اتفاق شدنیه. اما اول باید طرز فکرتون رو تغییر بدین.

اگر کاری که همیشه انجام می دادین رو انجام بدین، همون نتایجی رو می گیرین که قبلاً هم می گرفتین.

پس اگه از جایگاهی که توی زندگیت داری، راضی نیستی، باید یه سری چیزها رو تغییر بدی. اما باید یه تصمیم آگاهانه بگیرین که قراره تغییر کنین و به هیچکس دیگه ای هم مربوط نیست.

این را هم بخوانید:  چقدر شن بالای ساعت شنیت مونده؟ - باب پراکتور

مهم نیست مادرتون چی فکر می کنه، مهم نیست همکارتون چی فکر می کنه، مهم نیست خواهر و برادرتون چی فکر می کنن، مهم نیست بچه هاتون چی فکر می کنن، اصلاً مهم نیست. هیچ ارتباطی به بقیه نداره. این تصمیم فقط و فقط برای شماست.

هر روز 2 تا بچه توی بیمارستان به دنیا میان. یکی شون تصمیم می گیره که برای بقیه کار کنه، یکی دیگه هم تصمیم می گیره که به بقیه کار بده (رئیس باشه). شما باید تصمیم بگیرین که کدوم یک از این دو می خواین باشین؟

بذارین یه چیزی بهتون بگم. شما باید تصمیم بگیرین که من می خوام ثروتمند، فقیر، متوسط، مفید، شاد یا غمگین باشم. شما باید این تصمیم رو بگیرین.

ذهن شما… بسیار خب بزن بریم! الان وقت آموزشه…

بذارین این موضوع رو بهتون بگم تا سال خوبی رو بتونین داشته باشین.

توی خونه قدم می زنین، کنترل تلویزیون رو بر می دارین، بذارین بهتون بگم که مغزتون چطور کار می کنه، دکمه ی روشن خاموش کنترل رو می زنین. من بهتون گفتم که 2019 بهترین سال زندگی تون خواهد بود، اما خودتونم باید بخواین.

این را هم بخوانید:  استیو هاروی - موفقیت، اون سمت ترسه

باید این انتظار رو داشته باشین که بهترین سال زندگی تون باشه. باید زندگی تون رو با این «انتظار» بگذرونین که چیزهای فوق العاده ای قراره وارد زندگی تون بشه و اینطوری که الان میگم کار می کنه، بذارین بهتون این رو یاد بدم. 

کنترل رو بر می دارین، دکه روشن رو می زنین، انتظار دارین چه اتفاقی بیفته؟

انتظار دارین که تلویزیون روشن بشه، حدس بزنین چه میشه؟ روشن میشه!

اگه بخواین برنامه ورزشی کانال 46 رو ببینین، دکمه ی 4 و 6 رو فشار میدین و بعد دکمه ی انتخاب رو می زنین، انتظار دارین چه برنامه ای رو توی تلویزیون تون ببینین؟

برنامه ورزشی. حدس بزنین چه برنامه ای رو نشون میده؟ برنامه ورزشی.

همین مفهوم ساخت کنترل رو از کتاب مقدس گرفتن. می بینین خدا به همه چی گره خورده. بهترین چیزی که می خوام بهتون بگم رو درک کنین.

کتاب مقدس میگه:

هر کسی همونی میشه که فکر می کنه. 

خدا ما رو به شکل خودش آفریده، خدا به این دنیا فکر کرده، سپس خلقش کرده، شما رو هم درست مثل خودش آفریده، طوری که فکر شما هم می تونه یه چیزی رو خلق کنه. شما رو درست مثل خودش آفریده. درسته شما نمی تونین زمین و بهشت رو مثل اون بسازین اما می تونین یه دنیای بهتر برای خودتون بسازین.

این را هم بخوانید:  اگر وقت خود را الکی هدر می دهید، ببینید - دن لاک

مطالب دیگر از استیو هاروی را هم ببینید:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *