کتاب الکترونیکی

مقاله چگونه می توانیم همیشه برنده باشیم؟

موفقیت و برنده شدن

چگونه می توانیم همیشه برنده باشیم؟

همیشه برنده باشید

در گذشته های دور جنگجوی بزرگی بود که باید تدبیری می اندیشید تا پیروزی او را در میدان مبارزه تضمین کند. او باید ارتش خود را مقابل دشمن قدرتمندی می فرستاد که سربازانش بیشتر از مردان او بودند. او سربازانش را سوار قایق ها کرد و به سمت کشور دشمن حرکت کرد.

سربازان و تجهیزات را از قایق ها پیاده کرد سپس دستور داد تا کشتی هایی که آنها را به آنجا رسانده آتش بزنند. او قبل از اولین مبارزه به مردانش گفت: «شما دیدید که قایق ها در آتش نابود شدند و این بدان معنی است که ما نمی توانیم از این سواحل جان سالم به در ببریم، مگر اینکه پیروز شویم! ما انتخاب دیگری نداریم؛ یا باید پیروز شویم یا نابود!»

آنها پیروز شدند. هر شخصی که می خواهد در هر وظیفه و مسئولیتی پیروز شود باید مشتاق آتش زدن کشتی ها باشد و همه راه های بازگشت را مسدود کند. تنها از این راه است که کسی می تواند مطمئن باشد به جایگاهی از ذهن که اشتیاق شدید برای پیروزی نام دارد برسد. امری که برای مؤفقیت لازم و ضروری است.

این را هم بخوانید:  مقاله کلید مؤفقیت میلیونرهای خودساخته

 برنده شدن و موفقیت صبح بعد از آتش سوزی بزرگ شیکاگو، گروهی از تجار در خیابان اصلی ایستادند در حالی که به دودی که از مغازه هایشان برمی خاست نگاه می کردند. جلسه ای ترتیب دادند تا تصمیم بگیرند که آیا دوباره همه چیز را از نو بسازند یا شیکاگو را ترک کرده و در قسمت مساعد دیگری از کشور مشغول شوند. همه به جز یک نفر تصمیم گرفتند تا شیکاگو را ترک کنند.

تاجری که تصمیم داشت بماند و همه چیز را بازسازی کند به بقایای مغازه اش با دست اشاره کرد و گفت: «آقایان محترم، درست در همان نقطه، من بزرگترین مغازه دنیا را خواهم ساخت؛ مهم نیست چه مقدار زمان می برد.»

فروشگاه ساخته شد. این فروشگاه اکنون همان جا قرار دارد، ساختمان سر به فلک کشیده ای که نیروی ذهنی است که بسیار مشتاق بود آن را بسازد.

تفاوت بارز و آشکاری بین مارک فیلد و سایر تجار وجود داشت و این همان تفاوتی است که تقریباً  همه کسانی که مؤفق می شوند را از کسانی که شکست می خورند، جدا می کند.

این را هم بخوانید:  مقاله چطور اینجا را به خرابه تبدیل کنیم؟

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 140 کیلوبایت

نوشته های مشابه

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها