خلاصه کتاب فلسفه زندگی موفق اثر جیم ران

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

امروز می خواهیم خلاصه کتاب فلسفه زندگی موفق اثر جیم ران را با هم بخوانیم و رازهای یک زندگی موفق را بررسی کنیم و با فلسفه اصلی جیم ران آشنا شویم.

آیا گاهی اوقات احساس می کنید که در زندگی خود به یک مانع برخورد کرده اید؟ درآمد شما سال ها در همین محدوده فعلی بوده است؟ اهداف شخصی شما نیز به ارمغان نمی رسد؟ گویی در گودالی عمیق، بدون هیچ راهی قرار گرفته اید. خب، خبر خوب این است که راهی برای خروج وجود دارد. این خبر با تغییر فلسفه زندگی شما شروع می شود.

نوع نگاه شما به زندگی نقشی اساسی در شکل گیری حال و آینده شما دارد. به همین دلیل است که داشتن نوع فلسفه مناسب برای پیشبرد زندگی شما بسیار مهم است. کتاب فلسفه زندگی موفق نوشته جیم ران به بررسی این موضوع می پردازد.

 

خلاصه کتاب فلسفه زندگی موفق + نکات کلیدی

شما با مطالعه این کتاب خواهید فهمید که:

  • فلسفه درست چیست؟
  • چه چیزی را به همراه دارد؟
  • چگونه می توانید زندگی و امور مالی خود را تغییر دهید؟

 

درآمد شما بستگی به فلسفه شما دارد

هر چند وقت یکبار خودتان را در حال رویاپردازی در مورد ثروتمند شدن می بینید؟ در آن رویاها، آیا برای درآمد ناچیزی که دارید، انگشت اتهام را به سمت نیروهای خارجی می برید؟ شاید مدام می گویید که پرداخت مالیات در مقابل حقوق ناچیز شما بسیار زیاد است یا هزینه زندگی در منطقه شما خنده دار است.

اما در اینجا چیزی که باید ذهن شما را متحیر کند، درآمد ناچیز شما است، نه عواملی مثل مالیات، شرکت یا شهر سکونت. شما به خاطر تفکرتان درآمد کمتری دارید.

فلسفه زندگی شما قدرت تعیین وضعیت مالی شما را دارد.

این فلسفه شماست که به تصمیمات و اعمال شما کمک می کند و در نهایت تغییراتی را در زندگی شما ایجاد می کند.

4 فلسفه در زندگی وجود دارد که بیشتر مردم به آن گرایش دارند:

✔️ اولی فلسفه مداخله دولت است. همانطور که از نام آن پیداست، این فلسفه شامل درخواست شما از رهبران کشور برای تصویب قوانینی است تا غرامت بالاتری را ارائه دهد.

✔️ دوم، فلسفه تقاضا است. شما به جای دولت، به شرکت خود وابسته هستید تا حقوقتان را افزایش بدهد.

✔️ سوم، فلسفه رویارویی جمعی است، جایی که شما و همکارانتان برای افزایش دستمزد دست به اعتصاب می زنید.

✔️ چهارم فلسفه عملکرد و بهره وری است. در اینجا، شما خودآموزی و بهبود، ارتقای تخصص خود و کسب مهارت های بیشتر را در اولویت قرار می دهید.

برای رسیدن به درآمد بیشتر، باید سه فلسفه اول را کنار بگذارید و فلسفه چهارم را بپذیرید. یعنی به جای اینکه وقت و انرژی خود را در انتظار اقدام دولت یا شرکتتان تلف کنید، امور را به دست خود بگیرید. این همان چیزی است که فلسفه عملکرد و بهره وری در مورد آن صحبت می کند. اما این فلسفه جیم ران (jim rohn) دقیقاً چگونه می تواند به شما کمک کند تا ثروتمند شوید؟

 

بهبود شخصی برای دستیابی به رشد مالی، یک عامل کلیدی است

رشد مالی با رشد شخصی شروع می شود. هنگامی که شما خود را بهبود می بخشید، زمینه را فراهم می کنید تا ثروت به طور طبیعی از آن پیروی کند. با توجه به فلسفه عملکرد و بهره وری، آموزش رسمی فقط می تواند شما را به شغل موردنظرتان نزدیک کند. اگر می خواهید از موفقیت مالی لذت ببرید، باید روی آموزش خود تمرکز کنید.

به طور مستمر خود را ارتقا دهید، تا زمانی که به گنجینه ای از دانش و مهارت تبدیل شوید، بطوری که مردم نتوانند در برابر پرداخت پول نقد به شما مقاومت کنند.

به این ترتیب می توانید کاری کنید که بازار به نفع شما عمل کند. در این زمان می بینید که تمایل مردم برای پرداخت دستمزد در قبال چیزهایی که به زندگی آنها ارزش می بخشد، بیشتر است، خواه عملکرد شما به آنها کمک کند تا از شر مشکل خلاص شوند یا زندگی خود را راحت تر کنند.

  خلاصه کتاب شیب اثر ست گادین

به همین دلیل است که هر چه ارزش بیشتری برای مردم به ارمغان بیاورید، می توانید انتظار کسب درآمد بیشتری را داشته باشید. اما این موضوع به همین جا ختم نمی شود. وقتی روی خودآموزی تمرکز می کنید، نه تنها دانش و مهارت، بلکه عناوین جدیدی را نیز کسب می کنید.

شما می توانید یک مدیر، یک سرپرست، یک رهبر و شاید حتی یک بنیانگذار کسب و کار شوید و البته، با عناوین جدید، دستمزد بهتر و فرصت های بزرگتری را به دست می آورید. درهای احتمالات به روی شما به چپ و راست باز خواهند شد و می توانید با اطمینان از اینکه یک زندگی موفق در طرف دیگر قرار دارد، از آنها عبور کنید.

 

چگونه خود را بهبود بخشید

با همه این صحبت ها در مورد اهمیت خودآموزی، یک سوال باقی می ماند: شما دقیقاً چگونه خود را بهبود می دهید؟

با جستجوی یک مربی شروع کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا از تفکر مبتنی بر بهانه رها شوید و ذهنیت خود را به سمت فلسفه عملکرد و بهره وری تغییر دهید. به یاد داشته باشید که مسیر رسیدن به ثروت، با فلسفه شما آغاز می شود.

در مرحله بعد، مهارت های خود را تقویت کنید. تا زمانی که در یک حیطه متخصص شوید، باید آنها را تمرین و اصلاح کنید. شما با تثبیت خود به عنوان یک مرجع در حوزه کاری مورد نظر، ارزش خود را افزایش می دهید، این درحالیست که از قبل می دانستید ارزش برابر با پول است. اما در حالی که تسلط بر یک مهارت فواید خود را دارد، بهانه ای برای کوتاهی در یادگیری وجود ندارد. زمانی را برای گسترش مجموعه مهارت های خود با دانش و توانایی های تازه پیدا کنید.

وقتی شما مهارت ‌های متعددی در اختیار دارید، به احتمال زیاد در بازاری که دائماً در حال تحول است، شکوفا می ‌شوید و زنده می‌ مانید. روندهای تازه می آیند و می روند، فناوری های جدید ظهور می کنند و تقاضاها در طول زمان تغییر می کنند. دیر یا زود، یک یا چند مهارت شما منسوخ خواهد شد. اما شما با کارنامه متنوع خود، همیشه یک آس در آستین خود خواهید داشت. بهبود شخصی مستلزم آمادگی برای تبدیل شدن به یک رهبر توانمند است.

یک رهبر بزرگ اهمیت پاداش دادن به افرادی که برای آنها کار می کنند را درک می کند. وقتی تلاش‌ های کارمندان خود را تشخیص می ‌دهید و از آنها تجلیل می ‌کنید، آنها بیشتر به کسب ‌و کار شما اختصاص داده می‌ شوند و به نوبه خود، سود بیشتری را به همراه خواهند داشت. این موضوع یک برد برد برای شما و تیمتان است.

علاوه بر مهارت های رهبری، ارتباطات موثر نیز باید در صدر فهرست شما باشد. با این حال، این فقط به معنای بیان شیوای نیازها و انتظارات شما نیست، بلکه به معنای توانایی صحبت کردن بیش از یک زبان است.

این توانایی به شما برتری نسبت به همتایان تک زبانه خود می دهد و در نتیجه ارزش شما را نیز افزایش می دهد. فراموش نکنید که تحول خودسازی شما یک شبه اتفاق نمی افتد. تمرین را ادامه دهید و به یاد داشته باشید که کاری که انجام می دهید سرمایه گذاری روی خودتان است.

 

اصول اساسی کسب ثروت را در نظر داشته باشید

وقتی در دنیای واقعی هستید، گم شدن در دریای اطلاعات آسان است. در همه جا متخصصان مالی را خواهید یافت که به شما یک جریان بی پایان از توصیه ها و نکاتی برای ثروتمند شدن را آموزش می دهند. به همین دلیل، بسیار مهم است که همیشه اصول اساسی کسب ثروت را در نظر داشته باشید تا از گم کردن راه خود جلوگیری کنید.

یکی از این اصول، پذیرش این باور است که سود از نظر رشد مالی شما، بیشتر از دستمزدها است. متأسفانه تنها تکیه بر دستمزد، شما را ثروتمند نمی کند. اما لازم نیست دستمزد ثابت خود را برای تکیه بر سود تمام وقت کنار بگذارید. شما می توانید هر دو را با هم پیش ببرید.

  خلاصه کتاب هفت استراتژی برای کسب ثروت و خوشبختی اثر جیم ران

نکته اساسی دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که هنگام مواجهه با اطلاعات جدید در مورد کسب ثروت، احتیاط کنید. افرادی هستند که همه چیز را در مورد یک راه جذاب جدید در زمینه کسب درآمد به شما خواهند گفت. در دام آنها نیفتید! بیشتر اوقات، آنها فقط سعی می کنند شما را فریب دهند.

اگر مطمئن نیستید که درگیر شوید یا نه، ابتدا ارزیابی کنید که آیا آن شخص فردی است که می خواهید با او معاشرت کنید یا خیر. از خود بپرسید که آیا روش آنها کاری است که شما می خواهید انجام دهید؟ اگر اینطور نیست، بهتر است دوری کنید.

در نهایت، سلامتی خود را در اولویت قرار دهید. اگر بدنتان در برابر این چالش مبارزه نکند، نمی توانید انتظار داشته باشید که به چیزهای بزرگ برسید. به خاطر داشته باشید که سلامت جسمانی شما پایه ای است که می توانید بر اساس آن به موفقیت برسید.

 

فلسفه زندگی خود را بهینه کنید

حتی بهترین موتورها هر چند وقت یکبار نیاز به تنظیم دقیق دارند. در مورد فلسفه زندگی شما هم همینطور است. فلسفه زندگی نیاز به کمی سرهم بندی دارد تا با سبک زندگی و اهداف شما مطابقت داشته باشد و بهترین نتایج را به شما بدهد. راه های مختلفی برای بهینه سازی فلسفه شما وجود دارد.

اول از همه، هم به تجربیات خود و هم به تجربیات دیگران نگاه کنید. تجربیات، معلمانی هستند که بینش ‌های ارزشمندی را در مورد چگونگی گذر از فرصت ‌ها و مشکلات زندگی ارائه می ‌دهند. از این بینش ها برای بهبود خود و درک بهتر دنیای مالی استفاده کنید. همچنین بهینه سازی فلسفه شما، مستلزم توسعه نگرش شماست. به هر طریقی، احساسات شما بر نحوه تصمیم گیری و اقدام شما تأثیر می گذارد.

در حالی که هرگز نمی توانید کاملاً از قید و بند احساسات خود رها شوید، صرفاً اذعان به اینکه آنها بر مسیر شما تأثیر می گذارند، می تواند به شما قدرت دهد تا انتخاب های آگاهانه و منطقی تری داشته باشید. این می تواند به شما کمک کند نگرش خودآگاهی را پرورش دهید.

تعیین اهداف خود از همان ابتدا می تواند در تنظیم دقیق فلسفه شما نیز نقش داشته باشد. عادت کنید اهداف خود را بنویسید و آنها را برای حال، آینده نزدیک و آینده دور دسته بندی کنید.

اگر هنوز نمی ‌دانید چه چیزی را باید بنویسید، با نوشتن آرزوهایتان برای خود و خانواده‌ تان شروع کنید. با ترسیم اهداف خود، انگیزه بیشتری برای تلاش و رسیدن به موفقیت خواهید داشت. به یاد داشته باشید که اقدام در کار بخشی از فرآیند است. هیچ هدفی بدون عرق کردن شما به دست نمی آید، پس خود را آماده کنید.

 

پیشرفت خود را ارزیابی کنید

تصور کنید که یک مسیر پنج مایلی را بدون ردیاب یا علائمی از هر نوع دیگر، طی می کنید. شما قبل از خط پایان به نقطه 200 متری می رسید، اما چون خیلی خسته شده‌ اید و نمی‌ دانید کجا هستید، از ادامه دادن به مسیر در همان نقطه صرف نظر می ‌کنید. اکنون سناریوی متفاوتی را تصور کنید که در آن نشانگرهایی را پیدا می کنید که به شما می گویند قبلاً آن مسیر را طی کرده اید.

آیا در آن زمان تسلیم می شدید؟ دقیقاً به همین دلیل است که بررسی منظم پیشرفت شما بسیار مهم است. هر چند وقت یکبار، باید مکث کنید و ارزیابی کنید که چقدر از نقطه شروع فاصله گرفته اید و هنوز چقدر باید برای رسیدن به خط پایان تلاش کنید. اینکار نه تنها به شما انرژی می‌ دهد تا پیشروی کنید، بلکه به شما امکان می‌ دهد ببینید که آیا استراتژی ‌هایتان کار می ‌کنند یا خیر.

  خلاصه کتاب 10 روز تا مطالعه سریعتر اثر ابی مارکس بیل

برای اینکه بررسی ‌های پیشرفت شما مؤثر باشد، باید برای خودتان دوره ‌های معقولی در جهت دستیابی به برخی نقاط عطف در نظر بگیرید. از این گذشته، شما نمی توانید یک مرغ کامل را در یک لقمه بخورید. اما این بدان معنا نیست که باید سه سال طول بکشد تا مرغ خود را بخورید. فقط به این دلیل که هیچ رئیسی وجود ندارد تا شما را بررسی کند، این فرآیند را عمداً طولانی نکنید. یاد بگیرید که بصورت شخصی مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید و نقاط عطف خود را دست یافتنی و چالش برانگیز نگه دارید.

 

نقشه راه شش مرحله ای برای یک زندگی استثنایی

دقیقاً مانند تعداد بی ‌شماری از افراد، شما احتمالاً مشتاق زندگی ‌ای هستید که با زندگی فعلیتان فاصله زیادی دارد. اما رسیدن به آنجا به آسانی خوابیدن در رختخواب و بیدار شدن در واقعیت، نیست. شما باید برای داشتن یک زندگی استثنایی، نقشه راه شش مرحله ای را دنبال کنید.

✔️ مرحله اول: انرژی خود را به سمت بهره وری هدایت کنید.  وقتی مولد هستید، به طور قابل توجهی شادتر می باشید، زیرا احساس رضایت و معنا را درک می کنید. بنابراین سطوح بهره وری را بالا نگه دارید! این دو آموزش را در سایت نگرش نیک جهت افزایش بهره وری تان ببینید:

دوره آموزشی بهره وری دن لاک

دوره آموزشی بهره وری جیم کوییک

✔️ مرحله دوم: روابط خود را با دیگران ارزشمند بدانید. از ذهنیت “من” دوری کنید و اطراف خود را با دوستانی محاصره کنید که روی زندگی شما تأثیر مثبتی دارند.

✔️ مرحله سوم: برای ریشه های خود ارزش قائل شوید. نگاه کردن به گذشته و قدردانی از تاریخ و میراث کسانی که قبل از شما آمده اند، ضرری ندارد.

✔️ مرحله چهارم: سلامت معنوی خود را پرورش دهید. معنویت و باورها، چسبی هستند که جوامع را کنار هم نگه می دارد. ضروری است که زمانی را برای کشف و مطالعه این باورها اختصاص دهید، تا ارتباط شما با جامعه حفظ شود.

✔️ مرحله پنجم: یک حلقه بسته از خانواده و دوستان قابل اعتماد را ایجاد کنید. اینها افرادی هستند که وقتی شرایط شما سخت می شود به سراغ آنها می روید. آنها شانه های شما برای گریه کردن هستند و می توانید برای الهام بخشی، روی آنها حساب کنید.

✔️ مرحله ششم: اقدام کنید و بگذارید خدا بقیه مسیر را اداره کند. خدا می تواند انواع کارهای معجزه آسا را در زندگی شما انجام دهد، اما قبل از اینکه بتواند این کار را انجام دهد، ابتدا شما باید تغییر را آغاز کنید. با بهبود خود اقدام کنید، سپس به خدا اجازه دهید که مراقب بقیه مراحل باشد.

 

خلاصه نهایی

فلسفه زندگی شما برای ساختن ثروت و یک زندگی خارق العاده، مؤثر است. این دقیقاً همان چیزی است که فلسفه عملکرد و بهره وری می تواند به شما کمک کند تا به آن دست یابید. این فلسفه با تاکید بر خودآموزی و بهبود، شما را تشویق می ‌کند تا روی دانش و مهارت‌ های خود سرمایه ‌گذاری کنید و در نهایت باعث افزایش هزینه‌ های مالی شما می ‌شود.

برای اینکه این فلسفه در شما بهتر عمل کند، می توانید آن را با چند مرحله ساده تغییر دهید. این شامل بهره گیری از درس هایی است که از تجربیات خود و اطرافیان خود آموخته اید، اهداف بلندپروازانه تعیین کرده اید و پیشرفت خود را بررسی می کنید. اما در پایان روز، سرنوشت شما در دستان شماست. ایجاد فلسفه شما تنها یک قدم در مسیر است. اقدام بعدی را آغاز کنید.

 

نظر شما چیست؟

مهمترین نکته ای که از این خلاصه کتاب فلسفه زندگی موفق اثر جیم ران برداشت کردید را در قسمت دیدگاه های پایین صفحه برای من و دوستان تان بنویسید.

راستی، خلاصه چه کتاب دیگری را دوست دارید برای شما قرار دهم؟

Rating 2.95 from 22 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mehrdadvosoughi369
mehrdadvosoughi369
8 ماه قبل

خلاصه مفیدی بود ممنون ، جیم ران خیلی دوس دارم اسناد دانایی هستش

جلیل شعبانی
جلیل شعبانی
4 ماه قبل

کلا حرف های جیم ران یه جورین که تو رو به فکر وا میدارن، و تلنگر میزنه بیشتر، خدا رحمتش کنه

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×