معرفی کتاب

معرفی جامع کتاب اثر مرکب دارن هاردی

معرفی کتاب اثر مرکب

در این مقاله می خواهیم به معرفی کتاب اثر مرکب ایجاد تحولی شگفت انگیز در درآمد، زندگی و موفقیت شما نوشته ی دارن هاردی بپردازیم. 

آیا به دنبال کسب موفقیت هستید؟

آیا می خواهید موفق تر از امروز باشید؟

حتی موفق تر از آن که تا به حال تصورش را هم نکرده بودید؟

موضوع این کتاب دقیقاً همین است؛ به دست آوردن موفقیتی فراتر از حد تصورتان.

معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب

هیچ حیله و اغراقی در کار نیست. کتاب اثر مرکب تنها حاوی حقایق است و این که چگونه موفقیت را کسب کنید.

این کتاب شامل اصولی برای به دست آوردن موفقیت است. همچنین این کتاب در فهرست نیویورک‌ تایمز، یو‌ اِس ‌اِی ‌تودی و وال‌ استریت ژورنال، چندین هفته صدرنشین پرفروش ‌ترین کتاب ‌های دنیا بوده است.

این کتاب توسط افراد بسیاری از جمله جک کنفیلد و آنتونی رابینز تحسین شده است و همچنین مقدمه ی این کتاب توسط آنتونی رابینز نوشته شده است که در ادامه ی مقاله به این مطالب هم خواهیم پرداخت.

شعار دارن هاردی در کتاب اثر مرکب این است:

ایجاد تحولی شگفت انگیز در درآمد، زندگی و موفقیت شما

داستان جالبی وجود دارد درباره‌ ی مردی که به سرعت و چهار نعل با اسب‌ اش می‌تاخت. این طور به نظر می‌ رسید که جای بسیار مهمی می ‌رفت. مردی که کنار جاده ایستاده بود، فریاد زد: کجا می‎ روی؟ مرد اسب سوار جواب داد: نمی‌ دانم، از اسب بپرس!

این داستان زندگی خیلی از مردم است؛ آن‌ ها سوار بر اسب عادت‌ هایشان می ‌تازند، بدون اینکه بدانند کجا می‌ روند. وقت آن رسیده است که کنترل افسار را به دست بگیرید و زندگی ‌تان را در مسیر رسیدن به جایی قرار دهید که واقعاً می‌خواهید به آن جا بروید.

معرفی کتاب اثر مرکب از زبان دارن هاردی

در این قسمت می خواهیم به معرفی کتاب اثر مرکب از زبان خود آقای دارن هاردی بپردازیم. او در معرفی کتاب اثر مرکب می گوید:

امروزه بیش از هر زمان دیگر، به طور دائم با ادعاها و تبلیغات رایج بمباران می شویم که می گویند:

یک شبه ثروتمند شوید، به تناسب اندام برسید، جوان تر و جذاب تر شوید فقط با پرداخت سه قسط 3995 دلاری!

این پیام های تکراری بازاریابی، حس واقعی ما را خراب می کنند و می دانید چه چیزی واقعاً ما را به موفقیت می رساند؟

زمان آن است که این موضوع را شفاف سازی کنیم. شما می خواهید موفق تر باشید، شما می خواهید سالم تر باشید، روابط معنی دار بیشتری داشته باشید، پول بیشتری بدست آورید، همکاری و مشارکت بزرگتری در جهان داشته باشید، اما:

  • چه کار می کنید؟
  • از چه کسی پیروی می کنید؟
  • به چه کسی باور دارید؟
  • روی چه برنامه ای سرمایه گذاری می کنید؟

با این همه تبلیغات متنوع می دانم می تواند مبهم و سردرگم کننده باشد.

خلاصه کتاب اثر مرکب را در مقاله ای دیگر بخوانید.

به عنوان ناشر مجله «موفقیت»، من این را زیاد شنیده ام و دیده ام، من اکثر این ها را امتحان کرده ام. هر روز از صبح تا شب، من دارم بدنه ی اصلی این دانش را که به آن «رشد شخصی» می گویند، مرتب می کنم.

هر هفته من این شانس را دارم که با رهبران برتر و افراد فوق موفق عصر خودمان ملاقات داشته باشم و کشف کنم که واقعاً چه چیزی کارساز است تا به شما کمک کند که موفق تر باشید.

کتاب اثر مرکب، عامل اصلی موفقیت تمام افراد موفقی را که تا به حال درباره آنها خوانده اید، فاش می کند. این کتاب چکیده ی اصول موفقیت های فوق العاده و ماندگار است.

این جمله را بخوانید:

«موفقیت» به این معنا نیست که 5000 کار را به خوبی انجام دهید، بلکه «موفقیت» ناشی از این است که تعدادی کار را 5000 بار به خوبی انجام دهید.»

نکته اصلی این است که:

آن کارها چه هستند و چگونه آنها را واقعاً به خوبی انجام دهید؟

در این کتاب در این مورد صحبت شده است.

شما کتاب اثر مرکب، استراتژی هایی در مورد این که چگونه همیشه پیروز شوید، پیدا خواهید کرد.

این استراتژی شماره 1 رسیدن به هر هدف و غلبه کردن بر هر رقیب است، حتی اگر آنها باهوش تر، با تجربه تر و یا با استعدادتر از شما باشند.

همچنین ما در مورد اینکه چه چیزی مردم را از پیشرفت کردن در رسیدن به اهداف شان باز می دارد، صحبت می کنیم.

در این مسیر تله هایی وجود دارند که اکثر مردم از آنها آگاه نیستند اما موفقیت آنها را تضعیف می کند.

چگونه بدون دردسر و آسان تر از آنچه که فکرش را بکنید، انضباط و اصولی را که برای موفقیت در سطح جهانی نیاز دارید، در خود ایجاد کنید؟

مهم تر از همه و در آخر، چگونه خودتان را مجبور به انجام کارهایی بکنید که دوست ندارید انجام شان دهید؟

من یک فرمول ساده برای پیشرفت 1000 درصدی خودتان و نتایج تان در طی 10 سال آینده، به شما خواهم داد و همچنین به شما نشان می دهم که چگونه به وسیله ی نیروی بی نظیر تکانش، ضعف های خودتان را شناسایی و کنترل کنید.

یکی از فصل های مورد علاقه ی من فصل «رازهای شتاب دهنده ی افراد موفق در عصر حاضر» است. آیا آنها مزیت ناعادلانه ای دارند؟ البته که دارند ولی حالا شما هم می توانید داشته باشید.

کتاب اثر مرکب بهترین تمرین ها و اصول موفقیت را برای شما به ارمغان می آورد که آنها را از بهترین افراد جهان جمع آوری کرده است و موفقیت را جدا از این که سطح موفقیت کنونی شما کجا است، آسان و قابل اجرا می کند.

من به شما این قول را می دهم که در این کتاب یک ایده ی عمیق وجود دارد که در زندگی شما یک تغییر بزرگ ایجاد خواهد کرد.

یک نسخه از این کتاب برای خودتان تهیه کنید و شروع به چندبرابر کردن نتایج تان کنید.

موضوع کتاب اثر مرکب چیست و چه یاد می گیرید؟

خب تا اینجا به معرفی کتاب اثر مرکب به طور کلی و همچنین از زبان خود دارن هاردی پرداختیم. حال می خواهم به شما بگویم که موضوع این کتاب چیست و با خواندن این کتاب چه چیزی یاد می گیرید:

✔ چگونه می توان همیشه برنده بود؟ بهترین استراتژی برای به دست آوردن هر هدف و پیروز شدن در هر رقابتی، حتی اگر رقیبان شما باهوش تر و مجرب تر باشند، چیست؟

✔ ریشه کردن عادت های بد که ممکن است از وجود برخی از آنها آگاه نباشید، شما را از مسیر موفقیت خارج می کند.

✔ ایجاد انضباط فردی برای دستیابی به موفقیت های بزرگ

✔ کلیدهای مهم ایجاد انگیزش؛ چگونه خود را به انجام کارهایی ترغیب کنید که تمایلی به انجام آنها ندارید.

✔ به تسخیر درآوردن نیروی تکانش؛ اگر این نیرو را به دست آورید، هرگز متوقف نخواهید شد!

  معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

✔ اسرار شتاب گرفتن افراد موفق؛ آیا آنها دارای برتری غیرعادلانه هستند؟ بله هستند، ولی شما هم می توانید آن را داشته باشید.

✔ اگر برای داشتن زندگی خارق العاده جدی هستید، از قدرت اثر مرکب استفاده کنید تا بتوانید موفقیتی خارق العاده به دست آورید. هم اکنون می توانید سفر خود را آغاز کنید.

اثر مرکب چیست؟

اثر مرکب به این معناست که:

انتخاب‌ های کوچکی که در هر روز زندگی مان می می کنیم، می ‌توانند در کنار هم پس از مدتی نتایج بزرگی را رقم بزنند.

این مفهوم در اقتصاد هم وجود دارد. سپرده‌ ی کمی را در نظر بگیرید که هر ماه سودی کم به آن اضافه می‌ شود و ماه بعد سود به اصل پول و سود ماه‌ های قبل تعلق می ‌گیرد. اگر این حساب را چند سال داشته باشیم از رشد پول خود حیرت خواهیم کرد. به این اتفاق سود مرکب می‌ گویند. حال این مسئله را برای هر چیزی که می‌ خواهید رشد کند، تصور کنید.

 

دارن هاردی این موضوع را در موفقیت مطرح می ‌کند. او اعتقاد دارد برای انجام کارهای بزرگ، کافیست قدم‌ های کوچک اما مستمر برداریم، شاید اوایل کار پیشرفتی مشاهده نشود اما در طی زمان تغییرات به صورت نمایی خود را به ما نشان خواهند داد.

این موضوع در مورد سرمایه گذاری، کاهش وزن، افزایش بهره‌ وری یا هر پیشرفت دیگری صدق می کند.

دارن هاردی در این مورد می گوید:

یک رویه ی روزانه که بر اساس عادت های خوب بنا شده باشد، چیزی است که افراد موفق را از افراد ناموفق جدا می سازد.

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی کیست

پس از معرفی کتاب اثر مرکب جا دارد که کمی در مورد نویسنده ی سرشناس این کتاب هم صحبت کنیم و با او آشنا شویم.

دارن هاردی در 26 فوریه سال 1971 معادل سال 1349 شمسی در آمریکا به دنیا آمده است و در سال 2010 با انتشار کتاب «اثر مرکب» به اوج محبوبیت خود رسید.

 

صندلی ای که امروز دارن هاردی به عنوان ناشر و مدیرمسئول نشریه موفقیت بر روی آن می نشیند، روزگاری جایگاه اوریسون سوئت ماردن، کلمنت استون، ناپلئون هیل و اوجی ماندینو بوده است.

اکنون بیش از 16 سال است که دارن هاردی به عنوان سرآمد صنعت پیشرفت شخصی شناخته شده است. او مدیریت دو شبکه تلویزیونی مرتبط به پیشرفت شخصی را بر عهده دارد. این 2 شبکه بالغ بر هزاران برنامه تلویزیونی را با شرکت بسیاری از متخصصان و کارشناسان تراز اول دنیا در حوزه موفقیت تولید می کنند.

 

موفقیت دارن هاردی در نتیجه اصولی است که او در کتابش از آن با عنوان اثر مرکب یاد کرده است. او به عنوان کارآفرین، دارای درآمدی شش رقمی در 18 سالگی بود، در 24 سالگی درآمدی بیش از 1 میلیون دلار در سال داشته و در 27 سالگی صاحب شرکتی به ارزش 50 میلیون دلار بوده است.

 

دارن هاردی به هزاران کارآفرین آموزش داده و به عنوان مشاور برای بسیاری از شرکت های مطرح صنعتی فعالیت کرده است. او به عنوان ناشر و سردبیر نشریه موفقیت جایگاه بسیار ویژه ای دارد. جایگاهی که به او توانایی مصاحبه با متخصصان و کارشناسان حوزه پیشرفت شخصی را داده است.

 

او همچنین امکان مصاحبه با مدیران برجسته صنعت، کارآفرینان برتر، ورزشکاران موفق و قهرمانان المپیک را داشته است.

این امر سبب شده است او بتواند پرده از رازهای موفقیت خارق العاده این افراد برداشته و آن ها را به اشتراک بگذارد.

دارن هاردی متعهد است که به دیگران کمک کند تا آنها نیز از تمام پتانسیل هایشان استفاده کرده و بتوانند ثروتمندتر و رضایت بخش تر زندگی کنند.

سرفصل های کتاب اثر مرکب

ثبات و پایداری کلید موفقیت است و اصلاً اهمیتی ندارد که چقدر باهوش یا باتجربه هستید بلکه نداشتن هوش، تجربه و توانایی ذاتی را می توان با تلاش و کوشش جبران کرد و اگر رقیب تان باهوش تر و با استعداد تر و یا با تجربه تر از شماست، فقط لازم است که شما سه یا چهار برابر، سخت کوش تر از او باشید تا بتوانید شکستش دهید.

خیلی ها فریب سادگی اثر مرکب را می خورند و خیلی زود از آن خسته می شوند مثلا بعد از 8 روز دویدن، دست می کشند چون هنوز اضافه وزن دارند یا بعد از گذشت 6 ماه تمرین، یادگیری نواختن پیانو را رها می کنند چون به جز یک نُت ساده هنوز در چیز دیگری مهارت پیدا نکرده اند.

چیزی که آنها نمی دانند این است که این گام های کوچک و به ظاهر ناچیز که پیوسته و در طول زمان انجام می شوند، یک تفاوت بنیادین ایجاد می کنند.

در هر نقطه ای از زندگی که هستیم، به خاطر وجود انتخاب هایی است که قبلاً انجام داده ایم.

اینکه به دانشگاه برویم یا نه، با فلانی ازدواج کنیم یا نه، فلان تماس کاری را بگیریم یا نه، با فلانی دوست شویم یا نه، فلان مواد مضر یا نوشیدنی الکلی را مصرف کنیم یا نه و… همه این تصمیم ها مسیر زندگی ما را تغییر می دهد و هر کدام را انتخاب کنیم مسیر زندگی ما به سمتی می رود.

در زندگی چیزهای کوچکی هستند که به ناچار و به طور قابل پیش بینی، موفقیت ما را از بین می برند مثلاً یک بسته چیپس را می خوریم و ناگهان بعد از خوردن آخرین تکه چیپس، یادمان می افتد که تمام تلاش آن روزتان را برای خوردن غذای سالم از بین برده ایم در صورتی که اکثر اوقات گرسنه هم نبوده ایم.

فرق بین ثروتمند و فقیر، خوشحالی و شادمانی با افسردگی و بیماری، رونق اقتصادی با ورشکستگی مالی همه و همه ی این ها در انتخاب های ماست.

هر چقدر که عادت ها در زندگی ما قدیمی تر باشند، بزرگتر می شوند و ریشه هایشان عمیق تر می شود و سخت تر از ریشه بیرون می آیند به طوری که برخی از آنها را اصلاً جرأت نمی کنیم که برای از بین بردنش تلاش کنیم.

با تمرین و تکرار کافی، هر رفتاری، چه خوب و چه بد، در طول زمان، غیرارادی می شود.

بازی چرخ و فلک نمونه ای بارز از تکانش است. وقتی در کودکی می خواستیم چرخ و فلک را به حرکت درآوریم در ابتدا نیروی خیلی زیادی نیاز داشت و همیشه سخت ترین قسمت، حرکت اولیه بود اما به محض حرکت دادن آن کار آسان تر می شد و هر چند وقت یکبار فقط یک هُل می دادیم که از حرکت نایستد.

در زندگی هم پذیرش و اتخاذ هر تصمیمی به همین صورت است. شما با برداشتن یک قدم کوچک و انجام یک عمل در هر زمان، شروع می کنید و پیشرفت تان، آرام و آهسته است.

اما به محض اینکه عادت تازه شکل گرفته تان شروع به تأثیرگذاری کرد، تکانش بزرگ هم به شما ملحق می شود و موفقیت و نتایج تان به سرعت مرکب می شوند.

  معرفی کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن

شما در زندگی چیزهایی را بدست می آورید که می پذیرید و فکر می کنید که شایسته شان هستید؛ اگر بی احترامی را تحمل می کنید، به شما بی احترامی خواهد شد.

اگر دیر آمدن و بدقولی دیگران را تحمل می کنید، آنها در قرارهایتان دیر حاضر می شوند، اگر دستمزد پایین و کار بیش از حد را تحمل می کنید، این موضوع برایتان ادامه خواهد داشت و اگر اضافه وزن، خسته بودن و همیشه بیمار بودن را تحمل می کنید، همیشه همینطور خواهید بود.

بعضی ها فکر می کنند قربانی رفتار بقیه هستند ولی در واقع، این ما هستیم که شیوه رفتار کردن دیگران با خودمان را کنترل می کنیم.

وقتی از رقبای تان پیشی می گیرید و آنها واکنشی نشان نمی دهند، این چیزی را به شما نشان می دهد  اینکه آنها از نفس افتاده اند و این زمانی است که می توانید از آنها پیشی بگیرید.

متن کتاب اثر مرکب

موافقید بخشی کاربردی از متن کتاب اثر مرکب را که برای شما انتخاب کرده ام، با هم بخوانیم؟

چندین برابر کردن نتایج

من یک فرصت جذاب برای شما دارد. می خواهم به شما نشان دهم که چگونه کمی تلاش بیشتر می تواند به صورت تصاعدی خروجی های شما را افزایش دهد.

فرض کنیم ورزش بدنسازی انجام می دهید و طبق برنامه ورزشی تان باید 12 تکرار را در وزن مشخصی انجام دهید. حال وقتی تکرار دوازدهم را انجام می دهید، خودآگاه برنامه را انجام داده اید.

خیلی عالی است. همچنان ثابت قدم بمانید. خواهید دید که این نظم در طول زمان ترکیب شده و منجر به نتایج قدرتمندی برای شما خواهد شد.

حالا اگر وقتی به تکرار دوازدهم رسیدید، حتی اگر از بیشینه توان خود استفاده کرده اید، متوقف نشده و تمام باقیمانده توان تان را به کار بگیرید و سه تا پنج تکرار دیگر انجام دهید، تأثیر این کار در آن است، چندین برابر خواهد شد.

شما فقط چند تکرار معمولی به برنامه ورزشی خود اضافه نکرده اید، خیر! آن تکرارهایی که بعد از رسیدن به بیشینه توان تان انجام دادید، نتایج شما را چندین برابر خواهد کرد.

شما از درون بیشینه خود گذر کرده اید، این تکرارهای قبلی بود که شما را به آنجا رساند. 

پیشرفت واقعی کاری است که بعد از رسیدن به دیوار محدودیت خود انجام می دهید.

آرنولد شوارتزنگر روش بسیار معروفی را در تمرین با وزنه به نام «اصل تقلب» ایجاد کرد. آرنولد فردی بسیار جدی در انجام تکنیک های کامل و اصولی بود.

او مدعی بود که وقتی شما به بیشترین تعداد لیفت های خود به صورت صحیح می رسید، می توانید کمی پشت تان را خم کنید و از سایر عضلات تان استفاده کنید تا بتوانید تکرارهای بیشتری انجام دهید (این موضوع به تقلب شهرت پیدا کرد). 

این باعث می شود نتایج شما در آن سِت بسیار بهتر شود (شما می توانید این کار را با داشتن یک حریف تمرینی که در طول سِت ها به شما کمک می کند تا چند تکرار بیشتر انجام دهید، محقق سازید؛ تکرارهایی که به تنهایی قادر به انجام شان نبودید).

اگر دونده حرفه ای باشید، حتما این تجربه را داشته اید. به هدفی که برای آن روز تعیین کرده بودید، می رسید و در بدن تان احساس سوزش می کنید. اکنون به نقطه محدودیت خود رسیده اید، اما کمی بیشتر می دوید.

این «کمی بیشتر» گسترش شدیدی در توانایی ها و محدودیت تان ایجاد می کند و نتایج خود را با یک دور بیشتر دویدن، چندین برابر کرده اید.

نگاه کردن به خودتان به عنوان سخت ترین رقیب تان، یکی از بهترین روش های چندین برابر کردن نتایج است. وقتی به دیوار محدودیت می رسید، فراتر و بالاتر روید.

راه دیگر برای چندین برابر کردن نتایج این است که نسبت به گذشته تان و انتظاری که سایرین از شما دارند، تلاش بیشتری کنید. بیشتر از «کافی» کار انجام دهید!

جملات کتاب اثر مرکب

در این قسمت از معرفی کتاب اثر مرکب می خواهیم برترترین جملات این کتاب را با هم بخوانیم:

تنها، زمانی که حاضر باشید 100 درصد مسئولیت را به عهده بگیرید تا یک رابطه را از نو بسازید، موفق خواهید شد. در غیر این صورت این رابطه همیشه در معرض آسیب از جانب فجایع مختلف است.

نیروی اراده را فراموش کنید، الان موقع استفاده از نیروی چرایی است، انتخاب های شما تنها وقتی معنادار می شوند که بتوانید آن ها را به تمایلات و آرزوهایتان متصل کنید.

هر انتخاب رفتاری را آغاز می کند که در بلند مدت تبدیل به عادت می شود. انتخاب های ضعیف شما را عقب انداخته و سبب می شوند انتخاب های جدیدی داشته باشید که سخت تر خواهند بود. اگر هیچ انتخابی نکنید، دریافت کننده ای منفعل از هر چیزی که در مسیرتان قرار می گیرد، خواهید شد. در حقیقت شما انتخاب هایی را انجام می دهید، سپس این انتخاب ها شما را می سازند.

زندگی مجموعه ای از انتخاب هایی خواهد بود که خودمان داریم. انتخاب های ما می توانند بهترین دوست یا بدترین دشمن مان باشند. می توانند ما را به اهدافمان برسانند یا به سیاره ای دورافتاده بفرستند تا دور خودمان بچرخیم.

خلاصه کتاب اثر مرکب

انتخاب‌ های شما تنها زمانی معنی دار است که آنها را به دلخواه به رؤیاهای خود متصل کنید. انتخاب‌ های شایسته و انگیزشی، همان ‌هایی هستند که شما به عنوان هدف خود و هسته اصلی زندگی خود در بالاترین ارزش ‌های خود تعیین می‌کنید.

 

اولین گام در جهت تغییر، آگاهی است. اگر می ‌خواهید از جایی که هستید به جایی که می‌ خواهید بروید، باید با درک انتخاب ‌هایی که شما را از مقصد مورد نظر خود دور می‌ کنند، شروع کنید.

 

فرمول کامل برای به دست آوردن خوش شانسی:

آماده‌سازی (رشد شخصی) + نگرش (باور / ذهنیت) + فرصت (چیز خوبی که راه را هموار می‌کند) + اقدام (انجام کاری در زمان مورد نظر) = شانس

 

ما همه می ‌توانیم انتخاب ‌های بسیار خوبی داشته باشیم. ما می ‌توانیم همه چیز را کنترل کنیم. این در توانایی ماست که همه چیز را تغییر دهیم. به جای اینکه غرق در گذشته شویم، باید دوباره انرژی خود را جمع کنیم، می ‌توانیم از تجربیات گذشته برای حرکت‌ های مثبت و سازنده استفاده کنیم.

 

برای ایجاد تغییر، ما نیاز به این داریم که عادات و رفتار خوب را ایجاد کنیم که در کتاب از آن به عنوان تکانش یاد می شود. تکانش بدین معنی که با ریتم منظم و دائمی و ثبات قدم همراه باشید.

حرکت های افراطی و تفریطی، موضع های عجله ای و جوگیر شدن و عدم ریتم مناسب موجب خواهد شد که ثبات قدم نداشته باشیم و حتی شاید از مسیر اصلی دور شویم و تکانش ما با لرزه های فراوان و یا حتی سکون و سکوت مواجه شود.

  معرفی کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن

واقعیت رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود اینجا پدیدار می گردد و باید همیشه بدانیم هیچ چیز مثل عدم ثبات قدم و نداشتن ریتم مناسب در زمان تغییر، نمی تواند تکانش را با مشکل مواجه کند!

چرا باید این کتاب را بخوانید؟

معرفی کتاب دارن هاردی اثر مرکب

در بخش اول مقاله معرفی کتاب اثر مرکب با هم خواندیم که این کتاب شامل اصولی برای به دست آوردن موفقیت است. زمانی که فردی در مورد موفقیت فکر می‌ کند، فراوانی پول معمولاً اولین گزینه ای است که به ذهن او می ‌آید. فرهنگ لغت کلمه موفقیت را «تحقق یک هدف یا انتخاب» تعریف می‌ کند.


نکته اینجاست که چرا این ‌طور است که ما در تلاش برای موفقیت در بیشتر نقاط زندگی خود موفق نیستیم؟ آیا سلامت ما، خانواده ما، دوستی ما نیز مهم نیست؟ حتی با تمرکز روی پول، بسیاری هنوز هم شکست می‌ خورند.

این کتاب پاسخی به پرسش ‌های بالا یا طرح مثال ‌ها، مطالعات موردی و داستان زندگی واقعی است. 


آیا می‌خواهید این کتاب برای شما یا علیه شما کار کند؟ بنابراین اگر می خواهید موفق شوید، یک زندگی سالم داشته باشید یا می خواهید روابط بهتری را با دیگران تجربه کنید، باید شروع کنید، شروع کنید، شروع کنید و روزانه فعالیت‌ های مثبت خود را مداوم انجام دهید. چون چیزهایی که برای آن وقت صرف می کنید به این شکل به دست می آید.


این کتاب موانع موفقیت را از بین می ‌برد و فرآیند پیروزی را سرعت می‌بخشد. این کتابی مقدس برای رسیدن به موفقیت است، هر آنچه که ممکن است برای شما مفید باشد.

آیا می‌خواهید وزن کم کنید؟ آیا می‌خواهید در کسب و کارتان موفق شوید و درآمد خود را چندین برابر کنید؟ اثر مرکب نوشته دارن هاردی راه حل نیاز شماست.

3 نکته ی اصلی کتاب اثر مرکب

✔ ما مسئول 100 درصد زندگی خودمان هستیم. پیروزی و شکست ‌هایمان تنها به خودمان مربوط هستند نه دیگران.

 

✔ برداشتن قدم‌ های کوچک، دنبال کردن یک برنامه و پیوسته انجام دادن آن قدم ‌های کوچک باعث می ‌شود تا به موفقیت برسیم.

 

✔ خارج شدن از مرزهای ذهنی و عبور از آنها باعث می ‌شود تا با ظرفیت ‌های ناشناخته درون مان آشنا شویم.

چه کسانی این کتاب را تحسین کرده اند و چه گفته اند؟

این کتاب توسط افراد موفق زیادی تحسین شده است. برخی از آنها را در این قسمت برای شما آورده ایم:

برایان تریسی گفته:

اثر مرکب، کتابی قدرتمند و عملی است که بر اساس سال ها تجربه های اثبات شده و مفید نگاشته شده است و به شما آموزش می دهد که چگونه از استعدادهایتان استفاده کنید تا از فرصت هایی که شما را احاطه کرده اند در بیشترین حد ممکن بهره بگیرید. اثر مرکب گنجینه ای از ایده ها برای رسیدن به موفقیتی است که تاکنون فکر نمی کردید امکان پذیر باشد.

جک کنفیلد گفته:

فرمولی کلیدی برای داشتن زندگی فوق العاده. آن را بخوانید و از همه مهمتر، به آن عمل کنید.

رابین شارما گفته:

شما همیشه این فرصت را خواهید داشت که از جایگاه فعلی به جایگاهی که همیشه می خواسته اید، برسید. این کتاب همان فرصت است. حالا نوبت شماست، اثری بی نظیر از یک راهنمای متفکر.

جان آساراف گفته:

شما می توانید باقی زندگی تان را به دنبال این بگردید که چگونه می توانید موفقیت را بدست آورید یا می توانید از اصول و روش های آزموده شده در این کتاب تبعیت کنید. انتخاب با خودتان است. می توانید راه سخت را انتخاب کنید یا راه هوشمندانه را برگزینید.

تی هارو اکر گفته:

اثر مرکب، به شما کمک می کند تا در رقابت ها پیروز شوید، بر چالش هایتان فائق آیید و زندگی ای را بسازید که سزاوارش هستید.

پیام ویژه ی آنتونی رابینز در مورد کتاب اثر مرکب

آنتونی رابینز در مورد کتاب اثر مرکب می گوید:

اثر مرکب دستورالعملی اجرایی است که به شما آموزش می دهد سیستم خود را کنترل کنید، در آن مهارت یابید و آن را به شکل نیازها و خواسته هایتان درآورید. اگر تنها یک بار این کار را انجام دهید، دیگر چیزی نیست که نتوانید به دست آورید.

اثر مرکب، بر اساس اصولی بنا شده است که من خودم آنها را در زندگی شخصی ام به کار گرفته ام. تصمیمات شما سرنوشت شما را رقم می زنند. سرنوشت، چیزی است که خودتان آن را می سازید. تصمیمات کوچک روزانه تان، شما را به سمت زندگی ای که به دنبالش هستید یا به سمت فاجعه سوق می دهد.

همین تصمیمات کوچک، زندگی ما را شکل می دهند. کافیست تنها 2 میلی متر از مسیر حرکت تان خارج شوید. آن وقت مسیر زندگی تان به طور کل تغییر خواهد کرد.

چیزی که به ظاهر خیلی کوچک به نظر می رسد، حال می تواند تبدیل به اشتباهی بزرگ شود. از چیزی که می خورید و جایی که کار می کنید گرفته تا مردمی که وقت تان را با آنها می گذرانید و این که چگونه بعد از ظهر خود را سپری می کنید، همه بر روی چگونگی زندگی تان در آینده موثر هستند.

خبر خوب این است که تغییر، درون شما اتفاق می افتد. همان طور که 2 میلی متر اشتباه محاسباتی باعث می شود به کل دچار تغییر مسیر در زندگی تان شوید، تنها 2 میلی متر تصحیح مسیر می تواند شما را به مقصد برساند.

نکته مهم، پیدا کردن یک طرح و برنامه است، یک راهنما و نقشه که به شما نشان دهد مقصد کجاست؛ نقشه ای که به شما نشان دهد چگونه به آنها برسید و چگونه در مسیر باقی بمانید.

این کتاب، همان نقشه جامع و ملموس است. اجازه دهید این کتاب، انتظارات شما را تغییر دهد، فرضیات قبلی شما را پاک کند، حس کنجکاوی تان را برانگیزد و به زندگی شما ارزش دهد. 

همین امروز شروع کنید. از توانایی های این ابزار قدرتمند بهره بگیرید. از این کتاب استفاده کنید تا زندگی و موفقیتی را که همیشه می خواستید، کسب کنید. اگر این اصول و تمام کارهای دیگر را به درستی انجام دهید، مطمئن هستم بهترین زندگی ممکن را تجربه خواهید کرد.

کتاب اثر مرکب را از کجا تهیه کنیم؟

اثر مرکب چون کتاب معروفی هست بعید به نظر می رسد که وارد یک کتابفروشی شوید و نتوانید این کتاب را پیدا کنید. ولی اگر دوست داشتید به صورت اینترنتی این کتاب را تهیه کنید می توانید روی دکمه های زیر کلیک کنید و دو ترجمه ای از کتاب را که خودم هم خواندم و خیلی روان بود را تهیه کنید:

دیگر کتاب های دارن هاردی

آیا شما این کتاب را خوانده اید؟ مهمترین تأثیری که این کتاب در زندگی شما گذاشته است را لطفا با ما به اشتراک بگذارید و در قسمت دیدگاه ها برای ما بنویسید.

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم جمالی
مریم جمالی
3 سال قبل

این کتاب عالی بود، من 3 بار خوندم البته یه چاپ دیگش بود، اینی که شما معرفی کردید نبودش، در کل عالی بود به همه پیشنهاد می کنم بخونن اگه نخوندن هنوز، از شما هم بابت این معرفی جامع متشکرم