7 راه برای درمان چاکرای خاجی

بفرست برای دوستت
درمان چاکرای خاجی

فهرست مطالب

در درس های قبلی به طور کامل با چاکرای خاجی آشنا شدیم و در این درس می خواهیم با راه های درمان چاکرای خاجی آشنا شویم. کلید درک چگونگی بهبود این چاکرا، به چالش اصلی این مرکز انرژی یعنی گناه مربوط می شود.

زمانی که احساسات و تمایلات ما انکار شوند، احساس گناه در ما شکل می گیرد. این امر باعث توقف جریان طبیعی احساسات و خواسته ها می شود.

چاکرای دوم، که به عنوان چاکرای خاجی یا سوادهیستانا نیز شناخته می‌شود، مرکز انرژی مرتبط با خلاقیت، لذت و صمیمیت در بدن ما است.

زمانی که این چاکرا مسدود یا نامتعادل باشد، می‌تواند منجر به مشکلاتی در این زمینه‌ها و همچنین عزت نفس پایین، مسائل مربوط به روابط، وابستگی ناسالم و مشکلات جنسی شود.

 

7 روش درمان چاکرای خاجی

خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای باز کردن و متعادل کردن و درمان چاکرای خاجی خود انجام دهید. در اینجا 7 روش برای درمان چاکرای خاجی آورده شده است:

1- مدیتیشن و تصویرسازی

  • در یک جای راحت با آرامش بنشینید یا دراز بکشید.
  • چشمان خود را ببندید و یک نور نارنجی درخشان یا یک نماد نارنجی درخشان مانند گل نیلوفر را در ناحیه چاکرای خاجی (بالای استخوان شرمگاهی و پایین ناف) تجسم کنید.
  • تصور کنید این نور یا نماد درخشان‌تر و درخشان‌تر می‌شود و کل بدن شما را از گرما و انرژی پر می‌کند.
  • همانطور که تصور می کنید، این عبارت تأکیدی را تکرار کنید: “من برای دریافت لذت و فراوانی آماده هستم و به توانایی خودم برای خلق و تجلی خواسته‌هایم اعتماد دارم.”
  راهنمای جامع برای ساخت ذهنیت ثروتمند

 

2- تمرکز روی احساسات بدنی

برای اینکه با بدنتان هماهنگ باشید، می‌توانید تمرین کنید تا احساسات فیزیکی بدن خود را درک کنید. لحظه ای مکث کنید و به بدن خود توجه کنید. ممکن است در ابتدای این تمرین، احساس بی حسی، احساس گرما یا سرما یا حتی سوزن سوزن شدن را تجربه کنید.

با گذر زمان و توجه مداوم، یاد می گیرید که این احساسات گذرا را تفسیر کنید و آنها را به احساسات واضح تری مانند گرسنگی، خستگی یا حتی شادی ترجمه کنید. این ارتباط درونی به شما کمک می کند تا نیازهای بدنتان را بهتر درک کرده و به آنها پاسخ دهید.

ما احساسات خود را انتخاب نمی کنیم، اما می توانیم آنها را بپذیریم و انتخاب کنیم که با آنها چه کار کنیم. این انتخاب به ما اجازه می دهد تا روند واقعی بهبود را آغاز کنیم زیرا نمی توانیم چیزی را که احساس نمی کنیم، درمان کنیم.

 

3- احساسات و عواطف خود را ابراز کنید

روش بعدی در درمان چاکرای خاجی، ابراز آزادانه احساسات، عواطف و خواسته‌هایتان بدون احساس، ترس، گناه یا خجالت است.

وقتی احساسات خود را درک می‌کنید، مهم است یاد بگیرید که چطور آن‌ها را مدیریت کنید و با به اشتراک گذاشتن با دیگران، ابرازشان کنید. اینگونه است که می‌توانید انرژی بیش از حد یا کمبود آن را متعادل کنید.»

  7 پرسش و پاسخ با جی شتی

بگذارید برای درک بهتر به زبان عامیانه تر به شما بگویم:

احساسات تان را مثل یک انرژی تصور کنید. وقتی این انرژی را در وجود خودتان نگه می‌دارید، ممکن است زیاد شود و شما را اذیت کند. اما اگر احساسات تان را با دیگران درمیان بگذارید، این انرژی متعادل می شود و حال تان بهتر است.

همچنین، این کار برای شما نوعی تمرین آسیب‌پذیری است که در آن احساسات خود را بدون قضاوت با دیگران به اشتراک می‌گذارید، حتی زمانی که ممکن است ناراحت‌کننده یا شرم‌آور باشند.

 

4- یوگا

برخی از حرکات خاص یوگا وجود دارند که برای بهبود این مرکز لذت و شور قابل تمرین هستند. حرکت سلام بر خورشید شروع خوبی است و می‌تواند نظم مورد نیاز را در اوایل صبح برایتان فراهم کند.

حرکات دیگر یوگا شامل پیچ و تاب های ستون فقرات در حالت نشسته، بازکننده های لگن و خم شدن به جلو، به آزاد شدن تنش و باز شدن چاکرای خاجی کمک می کنند.

 

5- مانترا

زمزمه مانتراهای چاکرا روشی باستانی و قدرتمند برای شفای چاکراهای شماست. چاکرای خاجی به رنگ نارنجی است و مانترای آن با صدای “VAM” مرتبط است. با زمزمه کردن “VAM” می توانید این مرکز انرژی را پاکسازی، درمان و بازسازی کنید.

 

6- مودرا

روش بعدی درمان چاکرای خارجی استفاده از مودرا است. مودراها حرکات و موقعیت‌های دست هستند که در تمرینات معنوی برای شفای بدن، ذهن و احساسات استفاده می‌شوند. مودراهای خاصی وجود دارد که می‌توانید در طول مدیتیشن چاکرای خاجی برای باز کردن، درمان یا متعادل سازی آن استفاده کنید.

  زندگینامه رابرت کیوساکی

 

7- طب فشاری (Acupressure)

طب فشاری، یکی از شاخه‌های طب سنتی چینی است که با اعمال فشار به نقاط خاصی از بدن به منظور کاهش درد و بهبود سلامتی انجام می‌شود. با کمک تکنیک‌های صحیح، فشار درمانی می‌تواند باعث آزاد شدن تنش در اندام‌هایی شود که با چاکرای خاجی مرتبط است.

فشردن نقاط خاص به تعادل چاکرای خاجی و تسکین کمردرد، گرفتگی عضلات قاعدگی، سردرد، اختلال عملکرد جنسی و ناباروری کمک می‌کند.

این روش باید با فشار ملایم و مداوم و بدون هیچ گونه احساس درد انجام شود. برای همین بهتر است با یک متخصص فشار درمانی دارای مجوز یا سایر متخصصان واجد شرایط مشورت کنید تا از ایمن و مناسب بودن آن برای خود مطمئن شوید.

 

در انتها متخصصین چاکرا به شما پیشنهاد می کنند که بهترین روش برای درمان چاکرای خاجی است که کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می کنند. مثل ماساژ، رقصیدن، دویدن، ورزش کردن. طبیعی ترین راه برای بهبود حس لذت بردن شما، انجام دادن بیشتر کارهایی است که دوست دارید.

با انجام روش های گفته شده درمان چاکرای خاجی که در این درس یاد گرفتید، بدون فشار و اجبار، به تدریج چاکرای دوم را می توانید متعادل کنید و به آن اجازه می‌دهید تا انرژی حیاتی را به درستی در بدن شما به گردش درآورد.

قسمت اول دوره طراحی مجدد سرنوشت

Rating 2.25 from 4 votes

آموزش مکمل
این مطالب را هم بخوانید:
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×