خلاصه کتاب صورتت را بشور دختر اثر ریچل هالیس

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

مطالعه خلاصه کتاب صورتت را بشور دختر (Girl Wash Your Face) اثر ریچل هالیس در سایت نگرش نیک باعث می شود که از باور دروغ هایی که در ذهن تان به خود می گویید، دست بردارید و تبدیل به همان فردی شوید که دل تان می خواهد.

آیا تا به حال باور کرده اید که هرگز شغل رویایی خود را پیدا نخواهید کرد تا شاید به چیزی کمتر رضایت دهید؟ اینکه فقط باید از زندگی جنسی خوب اما نه عالی راضی باشید؟ باور کرده اید که هرگز لاغر نخواهید شد؟ اینکه تغییر چیزها ممکن نیست؟

خب، شما تنها نیستید. میلیون ها زن هر روز این دروغ ها را به خود می گویند و آنها را باور می کنند. اما وقتی به آن می رسید، یک حقیقت ساده وجود دارد که باید به آن ایمان داشته باشید. شما به تنهایی کنترل زندگی خود را در دست دارید و این قدرت را دارید که رویاهای خود را دنبال کنید.

هرکسی در درون خود این قدرت و اشتیاق را دارد که از چرخه منفی گرایی خارج شود و زندگی مورد نظر خود را انتخاب کند. اما گاهی اوقات شما به کمی الهام نیاز دارید و اینجاست که این کتاب وارد می شود. این کتاب با الهام گرفتن از تجربیات خود نویسنده و کمک از خداوند، نشان می دهد که چگونه می توانید امروز به رویاها و اهداف خود عمل کنید، قدرت را پیدا کنید و انگیزه ای برای داشتن یک زندگی مطمئن تر، شادتر و برازنده تر، همین امروز نه فردا، نه ماه آینده، نه سال آینده بدست آورید.

 

در خلاصه کتاب صورتت را بشور دختر یاد خواهید گرفت 

  • چرا باید از همین الان از قول و قرار دادن به خود دست بردارید.
  • چرا وقتی نوبت به رویاهایتان می رسد، هرگز نباید جواب نه را بدهید. و
  • چگونه یک کیف 1000 دلاری، ریچل هالیس را بی وقفه به سمت موفقیت متمرکز کرد.

 

عهد شکنی به خودتان را متوقف کنید و همین امروز به اهدافتان عمل کنید.

چند بار تا به حال به خودتان تعهد داده اید اما به آن عمل نکرده اید؟ شاید قول داده باشید که بعد از کار برای دویدن بروید، اما وقتی یکی از همکاران، شما را برای یک کوکتل دعوت کرد، این ایده را کنار گذاشتید. یا شاید شما در مورد یادگیری زبان فرانسه هیجان زده اید، اما پس از چند جلسه شرکت در کلاس، کتاب های شما روی قفسه خاک می خورند.

خیلی وقت ‌ها، ما وعده‌ هایی را که به خودمان می ‌دهیم زیر پا می‌ گذاریم. برای اینکه ببینیم چقدر مضر است، بیایید از منظر دیگری نگاهی بیندازیم.

یک دوست فرضی را در نظر بگیرید. ما می توانیم او را پم صدا کنیم. هر بار که با پم برنامه ای برای انجام یک کار مهم تعیین می کنید، او در آخرین لحظه برنامه را لغو می کند و بدتر از آن، او معمولاً بهانه ‌ای کاملاً رقت ‌انگیز دارد مانند: «من دوست دارم همانطور که توافق کردیم با شما تنیس بازی کنم، اما برنامه نتفلیکسی که دارم در حال حاضر تماشا می‌ کنم خیلی خوب است. من باید یک قسمت دیگر را تماشا کنم.»

پم همیشه مدعی است که رژیم گرفته است. اما چند روز بعد، او را در حال خوردن یک پیتزا فلفلی با یک کوکای بزرگ می بینید. به احتمال زیاد، شما خیلی سریع از پم عصبانی می شوید، اینطور نیست؟

این دقیقاً همان رفتاری است که شما با خود به هنگام زیر پا گذاشتن وعده هایتان انجام می دهید. ممکن است یک پیاده روی عصرانه، یک کلاس فرانسوی یا یک رژیم غذایی با کالری کنترل شده چندان مهم به نظر نرسد. اما اینطور است، زیرا وقتی به وعده های خود ادامه می دهید و سپس زیر پا می گذارید، هر بار خودتان را ناامید می کنید.

پس سعی کنید عادت کنید که به وعده های خود عمل کنید. شما می توانید با واقع بینانه نگه داشتن آنها کار را آسان تر کنید. اگر می خواهید در نیمه ماراتن اول خود شرکت کنید، فقط به خود قول ندهید. با قول دادن به خود شروع کنید که روزی یک مایل، چهار بار در هفته بدوید.

این تعهدی است که احتمالاً می توانید آن را حفظ کنید. هنگامی که به خود ثابت کردید می توانید این کار را انجام دهید، سپس به خودتان قول بدهید که دو مایل، چهار بار در هفته بدوید. این موضوع چندان سخت به نظر نمی رسد. به آن پایبند باشید، و ذهن خود را برای عمل به وعده هایتان آموزش دهید. توقعات جدید و بالاتری برای خود ایجاد کنید، تا عمل کردن به وعده های آینده را آسان تر نمایید. شما باید بهتر از پم باشید.

 

رویاهای شما متعلق به هیچکس دیگری نیست که باید آن را مدیریت کند، بنابراین نه را به عنوان پاسخ در نظر نگیرید.

اغلب از ریچل هالیس نویسنده این کتاب، راز موفقیتش را می پرسند. او هر روز ساعت 5 صبح برای کار بیدار می شود و از درخواست کمک نمی ترسد. او خوشحال است که بارها و بارها شکست می خورد. بسیاری از مردم همه این کارها را انجام می دهند، اما موفق نیستند. پس راز چیست؟ خانم ریچل زن موفقی است، زیرا هرگز در مورد پیگیری رویاهایش، پاسخ منفی را قبول نکرد.

  5 تمرین افزایش اعتماد به نفس در خانه

دست کشیدن از رویاهایتان آسان است. اغلب اوقات ما به آنچه دیگران فکر می کنند گوش می دهیم. شاید پدر و مادرتان از ترس رد شدن به شما گفته اند که برای هاروارد اپلای نکنید. یا شاید اولین رئیس شما گفته باشد که برای شغل رویایی خود کوتاه بیایید، بنابراین به کمتر راضی شده اید.

دلیل دیگری که افراد تمایل دارند از رویاهای خود دست بکشند، نداشتن صبر است. اما حقیقت این است که چیزهای بزرگ نیاز به زمان دارند، پس تا زمانی که به رویاهایتان نرسیدید، ناامید نشوید. جولیا چایلد، نویسنده کتاب غذای کلاسیک، یک دهه طول کشید تا کتاب «تسلط بر هنر آشپزی فرانسوی» را بنویسد. اما پس از انتشار در سال 1961، این کتاب به پرفروش ترین کتاب تبدیل شد، بطوری که امروزه، بیش از نیم قرن بعد، هنوز در دست چاپ است.

کارگردان فیلم جیمز کامرون 15 سال طول کشید تا آواتار را بسازد، اما این فیلم موفق ترین فیلم تمام دوران شد. تمام مردم رویاهای چایلد و کامرون را زیر سوال بردند. اما چایلد و کامرون در این سال ها به راه خود ادامه دادند. بنابراین به یاد داشته باشید، اگر واقعاً می ‌خواهید رویاهایتان را هر چقدر که طول بکشد دنبال کنید، هر چند بار که مردم می‌ گویند انجام شدنی نیست، به «نه» گفتن های آنها توجه نکنید.

 

هر کسی که هستید، این دروغ را باور نکنید که باید به یک زندگی جنسی خسته کننده بسنده کنید.

در ادامه خلاصه کتاب صورتت را بشور دختر آمده که زمانی که ریچل هالیس برای اولین بار با همسرش ملاقات کرد، تقریباً به اندازه شکار در آفریقا، تجربه جنسی داشت. همانطور که در بسیاری از ازدواج ها برای مدت طولانی اتفاق می افتد، تجربه او از رابطه جنسی وحشتناک بود. او بدون ارتباط با تمایلات جنسی خود و آموزش در مورد این موضوع، رابطه جنسی را پذیرفت. شوهرش با احساس عدم اشتیاق او، چندان خوش گذرانی نمی کرد. اما حالا؟ زندگی جنسی او استثنایی است. او بیش از حد انتظار رابطه جنسی دارد!

او چگونه این موضوع را مدیریت کرد؟ ابتدا بدنش را در آغوش گرفت. داشتن عزت نفس پایین در مورد ظاهر برهنه، توانایی شما برای لذت بردن از رابطه جنسی را از بین می برد. او هنگام درآوردن لباس، نگران این بود که شوهرش در مورد اندام او چه فکری می کند؟ اگر جذابیت خود را زیر سوال می برید، خودگویی مثبت را امتحان کنید و به خودتان بگویید که اندام تان چقدر عالی به نظر می رسند یا چقدر جذاب هستید. نویسنده آنقدر این کار را انجام داد تا آن را باور کرد.

بسیاری از زنان فکر می کنند که ارگاسم، مسئله مهمی نیست. خب، حقیقت اینجاست. ارگاسم زن یک عارضه جانبی خوب یا یک امتیاز نیست. اما تمام دلیل داشتن رابطه جنسی است! بنابراین کار دیگری که ریچل هالیس نویسنده کتاب صورتت را بشور دختر انجام داد این بود که به ارگاسم خود متعهد شد و تصمیم گرفت که هرگز رابطه جنسی بدون ارگاسم نداشته باشد. شوهرش فکر می‌کرد که این ایده عالی است.

شریک زندگی شما باید دوست داشته باشد به شما لذت بدهد و اگر هر دو طرف از همان ابتدا متعهد به ارگاسم زن باشند، این اتفاق خواهد افتاد. در نهایت، اگر به تشویق بیشتری نیاز دارید، به مدت یک ماه هر روز رابطه جنسی داشته باشید. بهانه ای نیست. نویسنده این را امتحان کرد و دریافت که فرصتی برای آزمایش چیزهای جدید ایجاد می کند و با کمال تعجب، او دریافت که داشتن رابطه جنسی بیشتر باعث می شود که او و همسرش تمایل به داشتن رابطه جنسی بیشتری داشته باشند.

 

شما نمی توانید هرج و مرج خانه و زندگی خانوادگی خود را کنترل کنید، پس آن را در آغوش بگیرید.

اگر بعنوان یک زن صاحب فرزند و شغل هستید، یا حتی فقط فرزند دارید، پس می‌ دانید هرج و مرج چگونه به نظر می‌ رسد. ما اغلب وقتی با هرج و مرج مواجه می شویم ناامید می شویم. دلیلش این است که فکر می کنیم باید کنترل داشته باشیم و هرج و مرج را نشانه شکست خود بدانیم. اما در واقعیت، شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید. بنابراین به جای تلاش برای کنترل هرج و مرج، آن را در آغوش بگیرید. شنا کردن با آن راحت تر است، نه مخالف جزر و مد بودن، درست است؟ همین امر در مورد زندگی خانگی شما نیز صدق می کند.

اولین قدم برای پذیرش هرج و مرج، خندیدن به آن است. زمانی که نویسنده و همسرش در تلاش بودند تا به عنوان والدین گواهی بگیرند، یک مددکار اجتماعی با فرزندانش مصاحبه کرد. همه چیز خوب بود تا اینکه پسرش فورد گفت وقتی شب پدرش وارد اتاقش شد و عصبانی بود ناراحت شد.

خوشبختانه، مشخص شد که فورد فقط در مورد شب قبل صحبت می کرد، زمانی که پدرش در مورد امتناع فورد از خوابیدن در تخت خودش بدخلق بود و این لحظه ناخوشایند مانع از صدور گواهینامه آنها به عنوان والدین نشد. در آن زمان این موضوع، شرایط سختی بود، اما اکنون می توانند به آن بخندند. هرچه شرایط مسخره تر باشد، طنز بیشتری می توانید از آن دریافت کنید.

  زندگینامه جیم ران

ثانیا، به هر پیشنهاد کمکی بله بگویید. داستان مردی را که دعا می کند تا خدا او را از غرق شدن نجات دهد به خاطر دارید؟ سه نفر مختلف با یک قایق به او کمک می کنند، اما او هر بار می گوید: “نه ممنون، خدا مرا نجات خواهد داد.” مرد می میرد و در بهشت از خداوند می پرسد، کجا بودی چرا نیامدی کمکم کنی؟ خداوند می گوید: «چی کار کردی؟ من برایت سه قایق نجات فرستادم!»

خدا همیشه برای شما قایق های نجات می فرستد. برخی از آنها بزرگ هستند، مانند این که مادرشوهر شما برای مراقبت از بچه ها به مدت یک هفته به ملاقات شما می آید. برخی از آنها کوچک هستند، مانند پیشنهاد شوهر شما برای کمک به شستن لباس. به همه آنها بله بگویید، حتی اگر فکر می کنید شوهرتان از تا کردن حوله ها بدش می آید.

 

اجازه ندهید وزنتان شما را تعریف کند.

اگر با بدن، وزن یا رابطه خود با غذا مشکلی ندارید، پس خوش شانس هستید! اما اگر شما یکی از زنانی هستید که امروز نگران وزن یا تصویر بدن خود می باشید، جای تعجب نیست. سخت است که در این جامعه آرمان‌ آمیز و گرفتار رسانه ‌های اجتماعی با سلامتی و تصویر بدنی خود مبارزه نکنید.

به گفته نویسنده، اگر وزن شما نامناسب است، باید خودتان را همانطور که هستید بپذیرید و دوست بدارید. آیا خالق شما همانطور که هستید شما را دوست دارد؟ بله! خالق شما جسمتان را با تمام قدرت و توانایی هایش به شما هدیه داده است. آیا رفتار بد با این هدیه درست است؟ بنابراین اگر از بدن خود ناراضی هستید و واقعاً می خواهید خودتان را دوست داشته باشید، باید سخت تلاش کنید تا اوضاع را تغییر دهید.

لازم نیست فرد کامل و لاغری باشید. اما باید بتوانید بدون توقف از پله ها بالا بروید تا نفس تازه کنید و در پایان روز، چیزی که شما نیاز دارید بسیار ساده است: باید در روز کالری کمتری مصرف کنید. شما با این کار وزن کم خواهید کرد. اما داشتن سبک زندگی سالم می تواند سخت باشد.

در اینجا دو نکته عالی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد. ابتدا رسانه های اجتماعی خود را ویرایش کنید. اگر هر بار که وارد اینستاگرام می ‌شوید، یک مدل سایز صفر با موهای براق و دور کمر به ‌طور نامحتمل کوچکی می ‌بینید، احتمالاً افسرده یا مضطرب می‌ شوید. شما باید برای بهبود خود تلاش کنید، نه اینکه به ایده آل های مضحک زیبایی دست پیدا کنید. پس، از دنبال کردن مدل ها در اینستاگرام خودداری کنید.

ثانیاً، در ابتدای هفته کمی وقت بگذارید و یک سری میان وعده سالم برای نگهداری در یخچال تهیه کنید. آیا می خواهید فردا صبح تمرین کنید؟ قبل از خواب، لباس‌ های ورزشی خود را بپوشانید تا به‌ جای چرت زدن، ساعت 6 صبح راحت‌ تر از خواب بیدار شوید.

 

تنوع را در آغوش بگیرید تا زندگی غنی تر، جالب تر و سازنده تر داشته باشید.

نویسنده در شهری کوچک در جنوب کالیفرنیا بزرگ شد، که مردم آن منطقه سفیدپوست، محافظه کار و مذهبی بودند. بنابراین وقتی در نوجوانی با گروه سمفونیک خود به دیزنی لند سفر کرد، از تنوع مهمانان دیگر شگفت زده شد.

او مردانی را دید که دست در دست گرفته بودند، دوستانی از نژادهای مختلف، گوت ها و افرادی با خالکوبی های دیوانه کننده. او می دانست چه کاری جز اینکه به آنها خیره شود، باید انجام دهد. از آن زمان، او بزرگ شد و فهمید چقدر مهم است که درک کند عضوی از جامعه، افرادی شبیه شما نیستند، مانند شما رای نمی دهند، مانند شما باور ندارند یا علایقشان مانند شما نیست. این راهی برای گسترش شخصیت و تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود است.

یکی از بهترین دوستان نویسنده کتاب صورتت را بشور دختر یعنی خانم ریچل هالیس، یک زن همجنس گرا سیاهپوست آمریکایی و مکزیکی است. دوستی نویسنده با او سبب درک، یادگیری و رشد فردی او شد. او آموخت برخی از چیزهایی که در گذشته گفته یا پرسیده، ممکن است آزاردهنده باشد. او آموخت با کمی ناراحتی، تعصبات ناخودآگاه مادام العمر، خود را پردازش کند. آنها تا آخر شب با هم صحبت کردند و در تعطیلات به کنسرت بریتنی اسپیرز رفتند. اگر نویسنده تصمیم نمی گرفت از حبابی که در آن بزرگ شده است بیرون بیاید، ممکن بود تجربیاتش را به اشتراک نگذارد.

بنابراین از خود بپرسید، آیا هنوز در منطقه امن خود با افرادی هستید که شبیه شما رفتار و فکر می کنند؟ آیا زندگی شما با پذیرش یک جامعه متنوع تر غنی می شود؟ راه های آسانی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید.

برای نویسنده، گام کلیدی تغییر کلیساها بود. یک روز، او و شوهرش متوجه شدند که کلیسای آنها در بل ایر مرفه 99.9 درصد سفیدپوست است. بنابراین آنها به دنبال کلیسایی بودند که خوشبختانه چند فرهنگی بود و یک جامعه واقعی را در آنجا یافتند.

  خلاصه کتاب یادگیریِ یادگیری (آموزش یادگیری) اثر باربارا اوکلی

برای تغییر باید از زندگی کردن در احاطه افرادی که شبیه شما هستند و فکر می‌کنند، اجتناب کنید. چیزی متفاوت را در آغوش بگیرید. زندگی خود را به عنوان یک کتاب در نظر بگیرید. چقدر خسته کننده خواهد بود اگر همه شخصیت ها یکسان باشند؟

 

 

رویاها و تخیلات خود را تصور کنید تا به شما کمک کند تمرکز و حرکت رو به جلو داشته باشید.

نویسنده در نوجوانی عاشق بازیگر مت دیمن شد. او بارها و بارها گود ویل هانتینگ را تماشا کرد و متقاعد شد که روزی با او ازدواج خواهد کرد. او می ‌توانست عروسی و حتی ظاهر بچه ‌هایشان را با جزئیات کامل به تصویر بکشد.

چند سال بعد، پس از نقل مکان به لس آنجلس، او به عنوان مدیر رویدادها برای رویداد میرامکس کار می کرد و متوجه شد که مت دیمون از آن طرف اتاق به او نزدیک می شود. قلبش شروع به تپیدن کرد. وقتی مت دیمون به نویسنده رسید، انتظار داشت با او صحبت کند و فکر کرد این اتفاق می افتد! اما فانتزی مت دیمون به نتیجه نرسید.

داشتن یک هدف واضح که بتوانید آن را تجسم کنید یک راه عالی برای حفظ خود در مسیر است. نویسنده با شروع کار خود در مورد خرید کیف پول لویی ویتون اسپیدی خیال پردازی کرد. قیمت آن بیش از هزار دلار بود و او اساساً در آن زمان نمی توانست به آن دست پیدا کند.

اما این موضوع نشان دهنده همه چیزهایی بود که او می خواست داشته باشد، (زرق و برق، سبک و موفقیت). بنابراین او به خودش قول داد: زمانی که برای اولین بار 10000 دلار هزینه مشاوره دریافت کند، کیف را می خرد.

سالها طول کشید تا از مشتریان 700 دلار، سپس 1500 دلار و سپس کمی بیشتر دریافت کرد. هر بار که او به یک جلسه می رفت، یک پیشنهاد تجاری ارائه می کرد، یک رویداد وحشتناک را انجام می داد، فکر آن کیف لویی ویتون باعث می شد او به جلو رانده شود.

روزی که برای اولین بار چک 10000 دلاری دریافت کرد، مستقیماً به فروشگاه رفت. وقتی با کیف از فروشگاه بیرون رفت، به خودش مغرور شد. تمرکز روی کیفش به دست یافتنی ماندن رویای او کمک کرد. اگر او در مورد ثروتمند و موفق بودن خیال پردازی می کرد، ممکن بود احساس غرق شدن کند. اما هدف از خرید کیف پول 10000 دلاری، تلاش برای حرکت به سمت جلو بود.

بنابراین، اگر هدفی برای خود دارید، آن را تا حد امکان ملموس کنید. آن را با جزئیات بنویسید. روی آن تمرکز کنید. آن را تجسم کنید. وقتی به رویای خود دست پیدا کنید چه حسی خواهید داشت؟ اولین روز شما در شغل رویاییتان چگونه خواهد بود؟ وقتی شرایط سخت می شود، روی آن تمرکز کنید. این موضوع به شما یادآوری می کند که ادامه دهید.

نقشه راه هدفگذاری

 

خلاصه نهایی

پیام کلیدی در این کتاب:

شما فقط یک ضربه به زندگی می ‌زنید. پس گذر زندگی از کنار شما یک احساس اشتباه است. از آنچه واقعاً سزاوار آن هستید دست بردارید. فکر نکنید که اگر شغل، مرد، خانه یا ماشین، دیگری داشتید، می توانستید همان فردی باشید که همیشه آرزویش را داشتید. زندگی خود را در دست بگیرید و آنچه را که بعداً اتفاق می ‌افتد کنترل کنید. فقط شما قدرت تعیین زندگی خود را دارید.

توصیه عملی:

از مقایسه خود با دیگران دست بردارید. یکی از بهترین راه ‌ها برای بهبود زندگی ‌تان این است که به سادگی خود را با دیگران مقایسه نکنید. تنها یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر بودن را هدف بگیرید: کسی که دیروز بودید. بنابراین نگران چیزهایی نباشید که دیگران را خوشحال می کند. آنچه که شما را واقعاً خوشحال می کند، بررسی کنید و روی آن تمرکز نمایید.

Rating 4.29 from 21 votes

آموزش پیشنهادی

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
reyhane.esfahan1384
reyhane.esfahan1384
6 ماه قبل

سلام واقعا تشکر میکنم از سایت خوبتون که این کتاب رو معرفی کردین ، این کتاب به افزایش عزت نفس دختران و زنان کمک زیادی میکند و باعث باور خودشان و دست برداشتن از دروغ گفتن به خود میشود تا دخترانی قوی تر را در جامعه ی خود شاهد باشیم.

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×